Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kymco AK550 nowość 2017 - wątek zbiorczy


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
7 minut temu, MISIEK napisał:

Może ten egzemplarz testowy nie jest ostateczną wersją wykończenia niektórych części.

Nie jest. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Co widzisz dziwnego w tym ogłoszeniu? 

 

 

Odnośnik do komentarza

A ja jestem szczęściarzem, albo jak powiedzą inni frajerem, którym ten skuter zamówił. Czekam na czerwiec lub lipiec. Mariusz dziękuje za obiektywne informacje. Szacun. Pozdrawiam

Decyzję o kupnie przemyślałem. Zastanawiałem się nad kupnem czegoś używanego za te pieniądze, ale w dzisiejszych czasach kupno czegoś pewnego graniczy z cudem, a kasa nie mała. Tu mam nowy skuter, który wzorowany jest na T-maxie. Nie wiem czy to wada. Jestem gotów zaryzykować wady wieku dziecięcego. Rozważań i porównań zakupu skutera czy motocykla do Toyoty Aygo zapełnienie nie rozumiem, co ma piernik do wiatraka. 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Kocyk napisał:

A ja jestem szczęściarzem, (...), który ten skuter zamówił (...)

Brawo i gratki !OKK ...

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, MariuszBurgi napisał:

Co widzisz dziwnego w tym ogłoszeniu? :blink:

Trochę mnie zdziwiła oferta modelu, którego jeszcze nie ma.

Dopiero potem znalazłem dopisek: " Ten produkt będzie dostępny około: 01 czerwiec 2017 "  - trzeba rozwinąć pełny opis. 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, EndriuBis napisał:

Trochę mnie zdziwiła oferta modelu, którego jeszcze nie ma.

Tak jak z MyRoadem - ja się w 2009 :no: doczekałem... :lol: i w grudniu kupiłem " Zacną".

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja na targach  przymierzyłem się do tego modelu. Oczywiście - tak jak Mariusz napisał - powołałem się na Burgmanię i nie było problemów. Mogłem również otworzyć schowek pod siedzeniem, tudzież inne otwory AK 550 :).

Co do opinii to uważam go za atrakcyjny maxi i najprawdopodobniej stanie  obok sprzętów już posiadanych. :D

 

Odnośnik do komentarza
Dnia 7.03.2017 o 21:01, EndriuBis napisał:

Ciekawostka z OTOMOTO:  Kymco AK 550                Jakiś naciągacz ?     Czy sondują rynek ?

Naciągacz raczej nie, kupiłem u nich swojego Downtowna ;)

Odnośnik do komentarza

Mi się AK550 podoba dużo bardziej niż nowy T-Max. Nowy T-Max wręcz (w odróżnieniu od poprzedniego modelu) jest moim zdaniem brzydki.

Co do kopiowania się przez producentów samochodów to trochę jednak co innego - tam jest trochę tak, że każdy producent ma swój styl. Jakoś nie wyobrażam sobie Audi z nerkami BMW albo Mercedesa z grilem od maski aż do dolnej krawędzi zderzaka (a jednak Lexus już sobie wyobraża).

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Dnia 7.03.2017 o 19:26, MariuszBurgi napisał:

Skuter jest dość mocno zaawansowany elektronicznie i potrzebne są odpowiednie wytyczne dla serwisów, odpowiedni sprzęt diagnostyczny i przeszkolenie... czyli przygotowanie techniczne do obsługi.

Pierwsze szkolenia w EU ruszyły

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Silnik i napęd są niezwykle kompaktowe... Mimo, że nie znam Hiszpańskiego, już wiem, o co tam chodzi... Rewelka :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

AK550..... #Follow me !OK

 

Odnośnik do komentarza

No i nie obejrzałem AK550 na targach w Poznaniu.

Skuter wywieziono na inną wystawę do Grecji... Na Burgmanii też się chyba nie przejedziemy, ale, może go zobaczę... może... ?

Przyjedzie kilka sztuk do Polski -wszystkie sprzedane !

 

dodano: powyższe info ze stoiska Kymco

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, MISIEK napisał:

No i nie obejrzałem AK550 na targach w Poznaniu.

Skuter wywieziono na inną wystawę do Grecji... Na Burgmanii też się chyba nie przejedziemy, ale, może go zobaczę... może... ?

Przyjedzie kilka sztuk do Polski -wszystkie sprzedane !

Kolego Misiek o tych kilku sztukach informacje uzyskałeś na stoisku Kymco? 

Muszę się jutro wybrać do salonu może jeden z nich jest dla mnie. Skuter zamówiłem w grudniu 2016 roku. 

Odnośnik do komentarza

Była możliwość na MotoExpo w Warszawie. Teraz to musiałbyś się spytać importerów gdzie planują je pokazać.
W porównaniu do nowego Tmaxa to AK550 brzmi genialnie. Też bardziej podoba mi się z wyglądu. Ciekawe jak zachowują się na drodze.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Pierwsze EU testy AK550 na drodze... Srebrny z Akrapem wygląda i brzmi bardzo ok !OK

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Przedstawili tu AK550, jako następcę MR700i w klasie premium... Czyli MR2 raczej nie będzie. Trochę szkoda, bo znów poszerza się pewna nisza rynkowa. W założeniu skuter ma być pojazdem miejsko-podmiejskim, ale co z ludźmi, którzy jednak chcą uprawiać dalekosiężną turystykę? Czy są skazani tylko na motocykle, albo na Burgmana 650, który ma zarówno zapas mocy, jak i dobrze chroni przed wiatrem (MR ma na to trochę wąską szybę) lub BMW GT650... Na razie nie zamierzam się przesiadać na inny sprzęt, ale jak tak dalej pójdzie, to chyba przyjdzie kolej na Hondę DN-O1 (z opcjonalną szybą GIVI i kuframi), dającą sporo miejsca na nogi (choperową, choć gorszą ochroną atmosferyczną), ale z silną V-ką, automatem, dużymi kołami...

Odnośnik do komentarza

Brawo Sławek, ja też jestem pod wrażeniem hondy DN-01 i może za jakiś czas zamienię majesty 400 na hondę DN- 01 :D tylko obowiązkowo z kuframi a przynajmniej z centralnym bo bardzo poprawia efekt wizualny hondy, równoważąc długą owiewkę przednią która wygląda kosmicznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...