Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Nasze plany mini-wypraw


ArtCho

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze
Dnia 19.04.2018 o 20:26, KOT66 napisał:

??a w jaki to dzien niby mialo by byc ??...:)

 

2 godziny temu, bilety napisał:

Na razie myśli !!!!!!!!!!!!

Przecież napisałem na początku...

Natomiast nie zauważyłem, żeby ktoś zaproponował zorganizowanie jakiegoś wyjazdu... :wacko: Echch...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ja tu widzę sporo wstępnych propozycji :
1. Artur - dojczland
2. Jacek - Moryń
3. Marek - Wrocław lub Bydgoszcz
Pewnie jeszcze organizacja mini wyprawy waży się ze względu na brak pewności co do pogody.
Prawdopodobnie w ostatniej niemalże chwili padną konkrety a Ci co mogą i chcą dołączyć już muszą rezerwować podane terminy.
Ja osobiście chętnie pojadę na klify



Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zdecydowałem się na dwa wyjazdy: Rugia i jeziora pojezierza meklemburskiego. Nadal bez 100% potwierdzenia, bo nie wiadomo jaka będzie pogoda. Bliżej wyjazdu podejmę decyzję. Chętnych oczywiście zapraszam do dołączenia i proszę, żeby pamiętali jak się ze mną jeździ !gunsGeneralnie jeździmy i cieszymy się jazdą. Zatrzymujemy się w ciekawych miejscach na chwilę odsapnięcia i nacieszenia oczu oraz fotki i jedziemy dalej. Nie gnamy, jeździmy malowniczymi drogami dla samej jazdy, nie zwiedzamy bunkrów. :rolleyes:

823D1853-291E-481A-8A29-F4DBAE7632A5.thumb.jpeg.85438f4f9220e1aae49c99f4902d5653.jpeg8C4F525D-FAEB-4719-8E6E-DC97B695527F.thumb.jpeg.95784dd3f50fe45e62abb946be088ec7.jpeg

Tak se myślę, że w obu przypadkach wyjazd o 9.00 z 123 w Lubieszynie, powrót: z Rugii, pewnie koło 22, a znad jezior 20-21. Oczywiście dotyczy to Szczecina. 

Odnośnik do komentarza

Jestem otwarty na propozycje. Wystąpiłem dziś o urlopik i mam nadzieję na zatwierdzenie. Dla mnie lepsza Rugia, chociaż byłem już klka razy, ale jak to się mówi "lubię filmy, które już widziałem". Inne propozycje rozważę i jak tylko pogo pozwoli jestem na liśce.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Panie i Panowie, zbliża się "długi weekend". Czas więc zacząć wprowadzać w życie projekt mini-wyprawa.

Póki co prognoza jest niezła, a więc w srodę, 2 maja zamierzam pojechać z chętnymi na Rugię. Jak będzie zbliżał się termin i będą pewniejsze prognozy pogody, będziemy odpowiednio reagować. Póki co start z 123 w Lubieszynie o 8.30 (przyjeżdżamy przed 8.30, żeby zatankować i zapalić papieroska). Robimy przelot na Rugię, w Stralsundzie zatankujemy i dalej pojeździmy po fajnych trasach. Tym razem nie będzie Arkony, a będziemy jeździć po środkowej i południowej części wyspy. Na pewno trzeba będzie raz albo i 2 razy zatankować w NRD, a więc trzeba zabrać Euro (albo karty kredytowe). Litr paliwa kosztuje o ile się nie mylę 1,3 Euro. Do stralsundu jest 166km i tam zatankujemy, aby starczyło na Rugię (w moim przypadku 1,66*4,7l*1,3=23,5 Euro) Drugie tyle zrobimy na Rugii i przed powrotem do domu, znowu w Stralsundzie warto zatankować. Czyli z grubsza 50 Euro na paliwo. 

Myślę, że wzorem ub roku zjemy też rybkę na ciepło i tu też kilka Euro się przyda. Ja zabieram ze sobą kanapki i trochę napojów, żeby jednak coś zjeść. Postaram się być bardziej wyluzowany jeśli chodzi o postoje i zwiedzanie. Mam w planie wieżę obserwacyjną w Prorze - tam jeszcze nie byliśmy.

 

Freizeitlaeufer-als-Himmels-Stuermer_pdaArticleWide.jpg.928d396cdb4b8a09ea30f0c05c0a62c6.jpgLuftbild_NEZR_Sommer_0231_c_Ralf_Eppinger_pm.thumb.jpg.a61ea55e2a04e634dc7f635eb5431b47.jpg

Wstępnie na piątek 4 planuję drugą wycieczkę - jeziora niemieckie. Ale szczegóły bliżej wyjazdu. Trasy z grubsza jak na umieszczonych wcześniej rysunkach.

 

Pozwólcie, że przypomnę kilka zasad, których chciałbym się trzymać:

0. Jedziemy zgodnie z przepisami! W Niemczech po autostradzie będziemy jechać 120, po zwykłych drogach do 100, w wioskach i miastach 50. Jako, że na Rugii nie zależy nam na przelocie z punktu A do punktu B, niektóre odcinki będą pokonywane szybkością spacerową, aby delektować się jazdą i okolicą. Na Rugii wiele dróg za miastem ma ograniczenie do 80.

1. Jedziemy na zakładkę, prowadzący po zewnętrznej. Na zakrętach wydłużamy odstępy, aby każdy miał dość miejsca na bezpieczne pokonanie zakrętu (ten od zewnętrznej, żeby ściąć, a ten od wewnętrznej, żeby nie orać pobocza).

2. Nie wyprzedzamy się w szyku.

3. Jeśli trzeba się zatrzymać (na siku, na zdjęcie, albo coś się stało) dajemy sygnał osobie poprzedzającej, a ta kolejnej i tak aż do prowadzącego. Najlepiej podjechać i zatrąbić, bo nie patrzy się ciągle w lusterko.

4. Prowadzący wyprzedza biorąc pod uwagę możliwości wyprzedzenia przez innych. Jeśli możliwości jest mało, to wyprzedza i czeka (jedzie wolniej) na resztę. Wyprzedzający po wyprzedzeniu ciągle przyspiesza, aż ten za nim zdoła wyprzedzić (najgorsza sytuacja, kiedy ktoś przed tobą wyprzedza, a po wyprzedzeniu zaraz zwalnia i ty nie masz miejsca).

5. Jeśli wszyscy nie zdążą przejechać na zielonym, to ci co przejechali czekają kawałek dalej, w bezpiecznym miejscu na resztę. 

6. Prowadzący wybiera tak miejsce do parkowania, aby było dość miejsca dla pozostałych.

7. Dość często będziemy stawać na zdjęcia. O punktach fotograficznych nie decyduje tylko prowadzący, ale każdy, kto chce coś sfotografować :) Wtedy patrz p. 3.

8. Jak ktoś nie będzie zadowolony, może zameldować koniowi! ;)

Czy o czymś jeszcze zapomniałem?

Odnośnik do komentarza

Czekam aż Arturro będzie reszcie pracował jak większość, czyli w normalne dni... Do tej pory nie udało mi się pojechać na żadną fajną wycieczkę, bo wszystkie były w dni pracujące. Nie piszę tego, żeby pokazać swoją złość, nie nie ;) 

Odnośnik do komentarza

Jak tylko pogoda dopisze to jadę. Byle nie padało to jadę. W tej chwili zastanawiamy się tylko rodzinnie, czy mój Bartuś wytrzyma całodzienną jazdę, a w szcególności czy nie zaśnie mi w drodze powrotnej - bo pewnie późno wrócimy. Bardzo chce chłopak jechać z nami. 

Odnośnik do komentarza

Sprawa rozwązana. Bartek zostaje z kolegą, a ja jade sam. Spotkam się pewnie z chłopakami ze Szczecina o umówionej godzinie w Stralsundzie, jak kiedyś. Pozdro

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 godziny temu, burgifan napisał:

Czekam aż Arturro będzie reszcie pracował jak większość, czyli w normalne dni... Do tej pory nie udało mi się pojechać na żadną fajną wycieczkę, bo wszystkie były w dni pracujące. Nie piszę tego, żeby pokazać swoją złość, nie nie ;) 

We wtorek pracowałem od 9 do 1.30 (w nocy), w środę od 11 do 2.30 (w nocy), w czwartek od 11 do północy, a dziś od 9 do 19.30.  

I czekam, kiedy w ogóle zaczne  pracowac i zarabiać jakieś pieniądze...

 

PS

zapomnialem wspomnieć, że ze Świnoujściakami spotykamy się jak zwykle na parkingu na A20 (Peenetal)

Albo w Stralsundzie

Odnośnik do komentarza
Dnia 23.04.2018 o 20:09, ArtCho napisał:

nie zwiedzamy bunkrów

Mimo tak jaskrawej dyskryminacji będę obserwował temat jeziorny. Czy na tę wieżę w Prorze można wjechać skuterem?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 21.04.2018 o 23:25, Rzelu napisał:

Skoro ma nie być bunkrów... https://www.youtube.com/watch?v=sDJxU-QoNgU

 

Dnia 22.04.2018 o 08:56, Robsson napisał:

Ja tu widzę sporo wstępnych propozycji :
1. Artur - dojczland
2. Jacek - Moryń
3. Marek - Wrocław lub Bydgoszcz
Pewnie jeszcze organizacja mini wyprawy waży się ze względu na brak pewności co do pogody.
Prawdopodobnie w ostatniej niemalże chwili padną konkrety a Ci co mogą i chcą dołączyć już muszą rezerwować podane terminy.
Ja osobiście chętnie pojadę na klify
 

 


Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 

 

A to było w odpowiedzi na powyższe sugestie :-) 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
9 godzin temu, Rzelu napisał:

... Czy na tę wieżę w Prorze można wjechać skuterem?

Oczywiście, że tak - dwa razy - pierwszy i ostatni !sciana :lol:

Odnośnie chęci udziału w środowej mini wyprawie, potwierdzam swoją obecność i spotkanie na autostradzie

Odnośnik do komentarza

Witajcie , wstepnie ja i Beti mamy cheć się wybrać na środową wyprawę , jeśli nie macie nic przeciwko , jeśli ktos cos ma to niech pierwszy rzuci kamieniem !V

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Godzinę temu, Marek62 napisał:

Witajcie , wstepnie ja i Beti mamy cheć się wybrać na środową wyprawę , jeśli nie macie nic przeciwko , jeśli ktos cos ma to niech pierwszy rzuci kamieniem !V

To w takim razie robimy listę. We wtorek umówimy się szczegółowo  na razie wygląda na to, że sam jadę ze Szczecina  

1. ArtCho

2. Czemil

3. Robsson

4. Marek62

5. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...