Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Nasze plany mini-wypraw


ArtCho

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Jeśli Rugia ... to tylko wyjazd na 2 dni ...

W mojej ocenie, jedniodniowy wypad na Rugię jest zupełnie nietrafiony ... kilkanaście godzin w siodle niczym "Zeb Mak'kejn" ... :)

Trzeba twardym być nie mientkim. Jeden dzień wystarczy. Po to jedziemy, żeby pojeździć!

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jakieś konkretne daty macie juz ustalone?

Sobier, terminy rodzą się spontanicznie i z reguły wypada dzień w środku tygodnia.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nie musi być środek, może być np piątek, poniedziałek …. Sobier, Tobie pasuje tylko sobota lub niedziela?

Odnośnik do komentarza

Ja również bardzo chętnię wybrałbym się na Rugię, mam ciocię w Binzu, dawno jej nie widziałem, pewnie i tak czasu by nie było, ale większym problemem jest termin. U mnie na 90% w tygodniu odpada niestety. Jeśli już to tylko sobota, lub niedziela, to samo z resztą z innymi wycieczkami, np. Nedefinow, n ie byłem tam, a podobno warto. Zobaczymy, czas pokaże. Będę śledził Wasze pomysły dotyczące daty polatanek.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję że kogokolwiek interesują jeszcze mini wyprawy ... sezon wakacyjny za pasem więc jak najbardziej można pokulać po okolicy ...

W sezonie jeszcze zimowym opracowałem kilka tras na jednodniowe polatanki ...

Niestety, ja w tym sezonie konia nie dosądę ale może ktoś z Was zainspirowany moimi wypocinami zbierze grupę i ... no właśnie ... decyzja należy do Was ...

TRASA 1

propozycja%2525201.jpg

Drawsko Pomorskie

– późnogotycki kościół, przełom XIV i XV wieku

- pozostałości murów obronnych

- budynek ryglowy na ul. Kilińskiego (powstanie datuje się na ok. 1700 rok)

- cmentarz wojenny

- cmentarz żydowski przy ul. Łąkowej

- park im. Chopina założony w 1875 roku a w nim dąb szypułkowy o obwodzie pnia 505 cm

Połczyn Zdrój

- Stare Miasto powstało w XIV, przebudowywane XVIII-XIX

- pałac tzw. „zamek” z przełomu XVII/XVIII

- park zdrojowy założony w latach 1836-1839 o pow. 80 ha (ul. Zdrojowa i ul. Solankowa)

- dom z oficynami z 2. połowy XIX (ul. 5 marca 21)

- zespół browaru wybudowany w latach 1824-1825, (ul. Piwna 10)

- młyn wodny z początku XIX z kołem młyńskim o średnicy 12 metrów, cenny zabytek techniki (ul. Koszalińska)

Tychowo

- głaz narzutowy Trygław, największy w Polsce. Znajduje się na miejscowym cmentarzu. Obwód głazu wynosi 50 m, długość 13,7 m, szerokość 9,3 m, łączna wysokość 7,8 m

Szczecinek

- Wieża kościelna św. Mikołaja – budowla z XVI wieku, jedyna pozostałość po późnogotyckim kościele pw. św. Mikołaja

- neogotycki kościół (wzorowany na gotyku północnoniemieckim), został wybudowany w latach 1905-1908, posiada wieżę o wysokości 78 m.

- spichlerz (pl. gen. Józefa Sowińskiego 4) – obecny spichlerz został wybudowany ok. 1850 roku.

- spichlerz (ul. Junacka)

Kłomino

- opuszczona baza armii radzieckiej

TRASA 2

propozycja%2525202.jpg

Chociwel

- gotycki kościół z XV wieku

- dom młynarza

- fragmenty murów obronnych

Złocieniec

- kościół z XV wieku

- zamek z przełomu XIII/XIV wieku

- zespół sanatoryjno szpitalny z początku XX wieku, budynek murowano drewniany

- ratusz z XIX wieku

- park Żubra

Czaplinek

- kościół z XIII wieku wraz z drewnianą dzwonnicą

- ratusz z 1845 roku

- grodzisko Sławogród – rekonstrukcja wczesnośredniowiecznej warowni

Kłomino

- opuszczona baza armii radzieckiej

Szwecja

- wiadomo, fotka z zagranicznej wycieczki

Wałcz

- kilka kościołów, zabytkowe budynki w tym dworzec kolejowy

- pomnik Zdobywców Wału Pomorskiego oraz pomnik J. Piłsudskiego

Kalisz Pomorski

- późnośredniowieczny układ przestrzenny miasta na planie owalnicy o prostopadłej sieci ulic położonej pomiędzy trzema jeziorami

- zespół pałacowy rodziny Wedlów

Drawno, Choszczno

- trochę starych, zabytkowych budowli, mury obronne

TRASA 3

propozycja%2525203.jpg

Tutaj proponuję wypad na rubieże niemieckie, zapewne ciekawe trasy lasów i jezior

Neubrandenburg

- miasto czterech bram – średniowieczne mury obronne wraz z czterema bramami miejskimi

Neusterlitz

- kościół św. Jerzego

- zespół pałacowo zamkowy

Templin

- stare miasto z ciekawymi zabytkami

Prenzlau

- zabytkowe kościoły, wieża środkowa, mury obronne, kamieniczki, rzeka Uecker, park

Krackow

- muzeum motoryzacji - pięknie zachowane i odrestaurowane bryczki, sanie, motorowery, motory, pojazdy dwuśladowe oraz dawne maszyny rolnicze

Godziny otwarcia:

Środa – sobota od 9:00 do 16:30

Niedziela: od 13:00 do 16:30

Poniedziałki i czwartki – nieczynne

TRASA 4

propozycja%2525204.jpg

Gryfino

- jak zawsze znajdziemy tu trochę ciekawych zabytków i … krzywy las

Chojna

- stare miasto wraz z murami obronnymi i obwarowaniami, kościoły

- platan klonolistny "Olbrzym" o wysokości 33m; obwód mierzony na wysokości 130 cm od ziemi wynosi 975 cm (maksymalny 10,5 m), a wiek określa się na około 280 lat.

- lotnisko poradzieckie

Kostrzyn

- zespół fortyfikacji – Twierdza Kostrzyn

- jak zwykle inne zabytki

Myślibórz

- obwarowania miejskie

- baszta prochowa

- wiatrak holenderski

- wieża ciśnień

- ok. 1,5 km na północ od miasta grodzisko z wczesnej epoki żelaza

Pyrzyce

- pozostałości murów obronnych z kilkoma basztami, min. Baszta pijacka, prochowa, lodowa, sowia

- studnia św. Ottona

- ratusz miejski

- mini tężnie - prototypowy model tężni, czyli obiektu wydzielającego aerozol z solanki

TRASA 5

propozycja%2525205.jpg

W sumie jest to trasa czysto rekreacyjna. Można odwiedzić chłopaków ze Świnoujścia a później pomknąć po niemieckiej stronie wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Po drodze zawijka do Wolgast i później kulanko przez Anklam delektując się widokami. Tym sposobem można zrobić objazd zalewu i z bananami na twarzach wrócić do domów.

Mam nadzieję że moje skromne propozycje, będą inspiracją do tegorocznych mini-wypraw Grupy Zachodniopomorskiej.

Odnośnik do komentarza

Elvis super opracowanie ,gdybym mial urlop to kazdego dnia inna trasa Musze zachowac Twoje opracowanie na zas moze kiedys.A przy trasie nr 4 ktora przebiega przez Mysliborz i dalej do Kostrzynia warte zatrzymania i obejrzenia jest pomnik lotnikow Litewskich ktorzy pokonali Atlantyk i zgineli w katastrofie lotniczej pod miejscowoscia Pszczelnik.Tutaj jest kawalek Litewskiej ziemi ( dzierzawa wieczysta ) na ktorej co rok odbywa sie uroczystosci na ktora przybywaja goscie z Litwy i Polski . Polecam i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Elvis, super robota, dzięki wielkie. Wszystkie te trasy mi się spodobały, może uda się je wszystkie objechać w tym sezonie. :clapping:

Odnośnik do komentarza

Trasę nr 5 zaliczyliśmy przy okazji Majówki, a trasę nr 1 planuję przy okazji zlotu militarnego w Bornem - Sulinowie 20-23 sierpnia.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nadejszła wiekopomna chwila!

Na 80%, w najbliższy piątek całodzienny wyjazd na Darß-Zingst. Kto dołącza?

Uprzedzam: w zasadzie caly dzień jazdy. Najpierw przelot ok. 210km, pózniej niespieszna, z bananem na gębie jazda po mierzei. Poszczególne wioski są piękne i tam się zatrzymujemy, żeby nacieszyć oko. Całość oceniam na jakieś 550km, a więc bak paliwa w Polsce i trochę w Niemczech (z grubsza 120zl). Po drodze zatrzymujemy się na rybkę w bułce (3,5 Euro) bądż kebab. Nie ma promów. Zalecam zabranie drugiego śniadania i napojów ze sobą, aby obniżyć koszty wyjazdu - to jest jedno z założeń, aby taki wyjazd nie bił za mocno po kieszeni.

Raz jeszcze: celem jest jazda, a nie odwiedzenie konkretnych miejsc. Jak śpiewał klasyk: nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go.

72c285e0501d423e521b35375d787867.jpg

Pogoda będzie ładna. Decyzja o wyjezdzie będzie się rozwijać i pewnie w czwartek będzie na 100%.

702d528159823104fc916927b209d2bb.jpg

Oczywiście dla mentalnych twardzieli: po autostradzie ok. 100km/h. Szybciej nie da rady...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Bardzo fajny plan... Jaką trasą jechałbyś ze Szczecina? O której wyjazd planujesz, bo ja po nocce będę, czyli mógłbym wyruszyć około 8.30 dopiero i trzeba by się gdzieś spotkać w rejonie tras (ode mnie od strony Greifswaldu)... No ale jak planujesz wycieczkę od najwcześniejszych godzin, to nawet się mną nie przejmuj :) Ja w tym roku chciałem zahaczyć o Rugię, ale ciężko z wolnym... Akurat 3-ciego mam jedyny dzień wolny aż do 19-tego :P

Odnośnik do komentarza

Kusisz Arturze, kusisz, ale chyba jednak sobie odpuszczę. W niedzielę znajomi na działkę się zwalają i trzeba w piątek trochę ogarnąć zielsko.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Bardzo fajny plan... Jaką trasą jechałbyś ze Szczecina? O której wyjazd planujesz, bo ja po nocce będę, czyli mógłbym wyruszyć około 8.30 dopiero i trzeba by się gdzieś spotkać w rejonie tras (ode mnie od strony Greifswaldu)... No ale jak planujesz wycieczkę od najwcześniejszych godzin, to nawet się mną nie przejmuj :) Ja w tym roku chciałem zahaczyć o Rugię, ale ciężko z wolnym... Akurat 3-ciego mam jedyny dzień wolny aż do 19-tego :P

Może być Rugia :) Nie chciałem drugi raz jechać tą samą trasą, a Darss-Zingst jest równie malowniczy.

Co do godziny wyjazdu: ja nie jestem ranny ptak, a więc nie wyobrażam sobie wyjazdu wcześniej niż 8.30. Wolę pózniej wyjechać i pózniej wrócić.

Sławek, po pierwsze primo to wyjazd na 80%. Po drugie primo: chciałem jechać autostradą, ale spokojnie możemy znaleźć punkt zborny gdziekolwiek po drodze. Po trzecie primo: jedziemy powoli. A po czwarte primo: nastawiam się na jazdę do bólu pośladków. Jeśli Ci to odpowiada, to zapraszam! :D

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No i u mnie już nieaktualne... Bo 3-zabrali mi wolne :( Brak ludzi do pracy i muszę wziąć nockę :frusty: Czyli do 19-tego uwalony na amen...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...