Skocz do zawartości
Forum Burgmania

BMW C650 GT - wątek główny


Jarek_PL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Jeszcze wracając do tematu paska vario. Doświadczenie użytkowników sugeruje aby kierować się bardziej w stronę paska Mitsuboshi. Oryginał to: OEM BMW 24827729767, krosuje się na numer części Mitsuboshi MBLSC105 a to krosuje na numer części dystrybutora G9010500

 

KLIK oferta z IT

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

A tym czasem w Nowym Jorku na ulicy właśnie zamarzają C650GT 🥶

33cdf780e6095d555d2c9dd8215b1e25.jpg

94a19e4d23f4c7d8540cefaa189390a1.jpg

d9bb4b8e5e952cc9706a949f76ccb29d.jpg

b6c68d6dbc0b62dcb56e6b721320da27.jpg

Odnośnik do komentarza

Ta są jednak atencjusze.. zamiast kupić pokrowiec i choćby trochę zadbać o moto, to woli zdjęcia cykać i wrzucać na fb.
Takich czasów dożyliśmy

Trafiłem na małą recenzję z NL, dla zainteresowanych.


Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ale w USA zabezpieczyli BM-kę podwójnie- disc lockiem i na tył linką w oplocie.

9 godzin temu, Vince napisał(a):

Ta są jednak atencjusze.. zamiast kupić pokrowiec i choćby trochę zadbać o moto, to woli zdjęcia cykać i wrzucać na fb.
Takich czasów dożyliśmy emoji16.png

Trafiłem na małą recenzję z NL, dla zainteresowanych.

 

Nie stać ich na pokrowiec😅

Odnośnik do komentarza



Ale w USA zabezpieczyli BM-kę podwójnie- disc lockiem i na tył linką w oplocie.
Nie stać ich na pokrowiec


Ale pewnie fotkę robił najnowszym ajfonem
Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Fajna recenzja w filmiku. Wniosek- na chwilę obecną nie ma lepszej maszyny, więc pozostaje u mnie na służbie😉

Odnośnik do komentarza

Dałbym ciut inne/wyższe oceny.
Np. chwalił bardzo możliwości załadunku bagażu, że najlepsze z jakimi się spotkał, może poza Burgmanem, a ocenę dał bodaj 8/10.
No ale - jego film, jego ocena.
Recka fajnie zrobiona, konkretna, na luzie, bez napinki, z extra widoczkami w tle.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Podobnie uważam, że zaniżył ocenę skuteczności hamulców. Zasłużona wysoka ocena komfortu i ocena jazdy w deszczu.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Acha! No i waga zaniżona- bo nasze GT -ki ważą 260kg (245kg Sport)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zastanawia mnie jedno, dlaczego olej silnikowy BMW jest pólsyntetyczny?

15w50 większość producentów sprzedaje jako pełny syntetyk, a BMW półsyntetyk.

Jak powszechnie wiadomo, pełny syntetyk jet lepszy od półsyntetyka.

Dwa razy zalewałem shellem 15w50 fullsyntetyk, ale drążąc temat może zalać tym razem semi BMW?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Na Twoim miejscu wróciłbym do poprzednio do oleju BMW (Advantec Pro 15W50). Jest on też z produkcji Schella, z jakąś ulepszoną formułą ,,możliwości czyszczenia dzięki innowacyjnej technologii Active Cleaning". Gdy skuta kupiłeś przy przebiegu ok. 22.000km miał już za sobą 3 wymiany z olejem BMW. Dałeś mu inny olej schella fullysyntetic 2X. Może warto przy dzisiejszym przebiegu ok. 40 tys km wrócić do pół syntetyka, który i tak ma innowacyjne możliwości czyszczące i inne składniki, które mają pozytywy- znane wyłącznie konstruktorom silnika w wielodystansowych testach. Nie ma co poprawiać fabryki. Taki mój pogląd - pozostałbym przy oryginalnym pólsynteticu BMW- nie ma istotnej różnicy cenowej przecież. 😉

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Krzysiu pewnie masz rację, ale fachowcy twierdzą,żeby nie dawać pełnego syntetyka jeśli  poprzednio był pół, a odwrotnie można.  Podobno współczesne  oleje są mieszalne,czyli można  je łączyć.Cena też nie jest istotna,wychodzi podobnie. 

BTW - tak drążę bo mnie diabli biorą, że już 2 tygodnie bez jazdy,i coś bym już pogrzebał przy kozie 😁

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
16 minut temu, robson napisał(a):

już 2 tygodnie bez jazdy,i coś bym już pogrzebał

W nosie se pogrzeb 😉

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

 Mnie też już telepie do jazdy. A tu wciąż zimno i mokro i dwa razy odpuściłem salon Hondy Toruń. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 godziny temu, Nazir napisał(a):

Przecież pisał, że przy kozie🤭

No właśnie 😁

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
W dniu 20.01.2024 o 13:15, robson napisał(a):

Zastanawia mnie jedno, dlaczego olej silnikowy BMW jest pólsyntetyczny?

[...]

Dwa razy zalewałem shellem 15w50 fullsyntetyk, ale drążąc temat może zalać tym razem semi BMW?

Jeśli dwa razy zalewałeś full, nie było poboru oleju i motor dobrze pracował, to po co zmieniać. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jedyny minus to brak dodatkowego wyposażenia. Reszta na plus.

Zima, dobry moment na kupowanie. Będąc przy ofertach, tu inny ciekawy GT'ek, niski przebieg i doposażony zacnie -> KLIK

Odnośnik do komentarza

Porównanie różnych kominów na C650 Sport:



Mi wystarcza brzmienie fabrycznego wydechu w bawarce. Ale jakby ktoś szukał inspiracji..

Natomiast wg mnie i tak nic nie przebije brzmienia fabrycznego wydechu AK550..
Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zgadzam się, gang Ak550 jest chyba najfajniejszy ze wszystkich skuterów jeśli chodzi o fabryczny wydech. W bawarce jednak mógłby być trochę bardziej taki basowy, Akrap do mojej to koszt 4200,- więc jeszcze chwilkę musi poczekać na zakup. 🙂

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 21.01.2024 o 10:26, 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚 napisał(a):

Jeśli dwa razy zalewałeś full, nie było poboru oleju i motor dobrze pracował, to po co zmieniać. 

Shell zakupiony full synthetic. 

Chciałbym jeszcze zmienić świece zapłonowe, ale Denso nie ma dla Bawarki - szukałem wszędzie.  Pozostaje NGK, choć  Denso ma lepsze.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A mi się wydawało że NGKi są sprawdzone.  Miałem ją na 2 modelach Yamachy i nigdy no problem . 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zmieniałem świece na NGK w Honda SWT 400, Burgmanie 650 i motocyklu Honda ST 1300.

Nigdy żadnego kłopotu czy problemu uważam więc że w Bawarce nie powinno być inaczej. 🤔

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...