Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Piaggio MP3 - wrażenia, opinie, komentarze


Gość M@JKI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ciekawe jak by wygl?dał burnout i kręcenie b?czków :lol:

My?lę, że niezły ubaw, pewnie zupełnie inne odczucia z jazdy.

Jedyne co jest niepewne, to ten system hydrauliczny przedniego zawieszenia. Jak zawiedzie to natychmiastowa katapulta, bo zdaje się że koła się złoż? do tyłu !scooter

Odnośnik do komentarza
Gość Michał Kupczyk
Jedyne co jest niepewne, to ten system hydrauliczny przedniego zawieszenia. Jak zawiedzie to natychmiastowa katapulta, bo zdaje się że koła się złoż? do tyłu :lol:

Kola sie nie zloza do tylu.

Blokowanie bocznego pochylanie kol jest sterowane elektronika- jest zalezne do bodajze trzech parametrow.

Ale jezeli elektronika zawiedzie, to bedzie wesolo.

Ponizej sa dwie sytuacje (ktore zdolalem w napredce wymyslic) gdzie awaria daje murowana glebe.

a) w czasie jazdy w zakrecie: usztywni przednie belki, przez co kola zostana w pochyleniu i przy wyjsciu bedzie przepiekna gleba do wewnetrznej. :D

;) w czasie jazdy na wprost: usztywni przednie belki a kierowca zechce wykonac energiczne ominiecie przeszkody - i masz do wyboru: efektowny pad na bok przy pelnej predkosci, albo walic centralnie. :lol:

[to samo dzieje sie z rowerkiem dzieciecym z bocznymi kolkami - sprobuj ostro wziac zakret :D ]

i na postoju: gdy zwalniasz i spodziewasz sie ze sie zablokuje, a on zostaje 'wiotki'- pad na bok. Moze tylko kierowca spadnie.

Ja tez sobie ostrzylem zabki na niego, ale zobaczylem zuzycie paliwa: 5.8 L/100km.

I to tylko 250. A co gdy bedzie 500?

Dane sa stad: http://www.scooter-infos.com/essai-69-l-av...-a-3-roues.html

Maja tez ladne filmiki.

Ja bym wywalil natychmiast elektronike. Boje sie sytuacji a i b.

Blokowanie przodu zrobilbym 'hydrauliczne' - np przeplywem oleju silnikowego-

duzy przeplyw- uwolnione , maly przeplyw = zahamowane.

--

Michal

Odnośnik do komentarza

O spalaniu: w sumie się nie dziwię, że takie wysokie, skoro silniczek 250ccm z moc? 22KM ma napędzić ponad 200kg (masa burgera 400) od 0 do 100km/h w czasie poniżej 8sek.! !OK !OK

PS. Kupił kto? ten nr Motocykla, gdzie jest ten Piaggio? Jest tam rzeczywi?cie dodatek o skuterach na tyle interesuj?cy, żeby skoczyć jutro do kiosku?

Odnośnik do komentarza

Profanacja skutera!!! już niedługo wszystko co ma automatyczn? skrzynię biegów będzie skuterem w tym także mój Opel Omega y automatem.

Paranoja najpierw wynalazki takie jak C1 czy Banelli Adiva - toć to nie obrażaj?c ich skutery lecz z dachem a teraz takie badziewie trafi do sprzedaży i będzie to jedno?lad zwany rollerem.

A może i?ć tym tropem i do B650 przyczepić dziecinne kółeczka z tyłu.

Dla mnie osobi?cie to idiotyzm kupować co? tak obrzydliwie brzydkie i na trzech kółach .... wolałbym kupić już malucha.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Oooo Pablos ma dzi? zły dzień !OK

Żeby była równowaga napiszę, że pojazd od strony technicznej jest mocno zaawansowany i moim zdaniem bardzo ciekawy i wcale niebrzydki :)

Nie ukrywam, że chciałbym aby przewin?ł się kiedy? przez mój garaż !OK

Boje się jednak, że model ten podzieli ten sam los co BMW C1 :)

Po prostu za dużo na ?wiecie jest typów Pablosa a za mało takich jak ja :)

Poczekajmy aż pojawi się empetrójka w PL :)

Odnośnik do komentarza
Profanacja skutera!!! już niedługo wszystko co ma automatyczn? skrzynię biegów będzie skuterem w tym także mój Opel Omega y automatem.

Paranoja najpierw wynalazki takie jak C1 czy Banelli Adiva - toć to nie obrażaj?c ich skutery lecz z dachem a teraz takie badziewie trafi do sprzedaży i będzie to jedno?lad zwany rollerem.

A może i?ć tym tropem i do B650 przyczepić dziecinne kółeczka z tyłu.

Dla mnie osobi?cie to idiotyzm kupować co? tak obrzydliwie brzydkie i na trzech kółach .... wolałbym kupić już malucha.

Pozdrawiam

e tam...

pozdr...

Miło?nik Pojazdów Dziwnych

Odnośnik do komentarza

Mariusz Ciebie i Ortosa rozumiem ... On fanatyk niereformowalny :P , Ty natomiast poszukiwacz i ujeżdżacz wszystkiego co nosi znamiona dwóch kółek ... ale przciętny skuteromaniak zwi?zuje się zazwyczaj na dłuższ? chwilę ze swoim pojazdem , ale z czym? takim !OK fu , ani to do miasta bo za szerokie na trasę też nie bo w koleinach będzie latał jak oszalały dachu to to nie ma więc czemu ....nie to zdechnie zanim ujrzy ?wiatło salonów.

PS. W polsce i tak piaggio nie ma lekkiego życia nie mówi?c o Aprilii ( wył?czaj?c Runnera i Atlantica) więc to "G" napewno się nie sprzeda no może te dwie jedyne sztuki dla Was wymienionych powyżej jako dodatek garażowy. !OK :huh:;)

Odnośnik do komentarza

Witam. MP3 - po prostu Ładny inaczej. Osobi?cie podchodzę z dystansem do nowo?ci made in Italia .Ale ale ale moja Żona jest zachwycona, tym wytworkiem.Jej wła?nie odpowiada taki trójkołowiec bez możliwo?ci wywrotki. A wygl?d kwestia gustu. Je?li Suzuki wypu?ci MP3- jestem nabywc? !OK Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza

PS. Kupił kto? ten nr Motocykla, gdzie jest ten Piaggio? Jest tam rzeczywi?cie dodatek o skuterach na tyle interesuj?cy, żeby skoczyć jutro do kiosku?

nawet spoko ten dodatek...kilka ciekawych testów opisanych fajnym językiem !OK takim "młodzieżowym" ...po lekturze estu Malaguti spidermax 500 GT torche sie na niego napaliłem !OK ...

Odnośnik do komentarza

Ja tam się dziwactw nie boję ani krytycznych opinii ludzi.

Jest taki model koreańskego auta ,które okrzyknięto najbrzydszym autem ?wiata a mnie się wła?nie podoba inaczej bym nie jeĽdził takim pojazdem jak ten :

APE50.gif

Fabrycznie wychodz? nawet tuningowe wersje jak te : !OK

piaggio_apeweb.jpg

pozdrawiam djquest1.

Odnośnik do komentarza
wypas !! !OK to jest chyba maxi...czy 50'tka ?? !OK

50tka :huh:

Na rynku jest jeszcze kilka pojazdów wygl?dem przypominaj?cych samochody, a pod mask? silniczek 50 ccm. ;)

A Mp3 bardziej przypadł mi do gustu niż np. C1. Lubię nowatorskie rozwi?zania i fajnie byłoby zobaczyć go na żywo. :P

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy kupiłbym takie MP3, ale na pewno chętnie bym wypróbował.

A jeżeli już jest tutaj mowa o pojazdach dziwnych, to kto pamięta na żywo, z ulicy co? takiego:

http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?t=6998

http://www.velorex.de/

http://www.velorex.com/

napędzał to dwucylindrowy, dwusuwowy silnik jawy 350.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ja już zbieram kaskę na MP3. Zeszł? zimę przejeĽdziłem na skuterze i trochę zdarłem sobie zelówki od podpierania na lodzie. Na MP3 ten problem nie będzie tak dokuczliwy.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Cena nie jest zla jak za taka nowosc, przynajmniej na starcie nie zabija firma cena swojego produktu jak bylo w przypadku C1.

Odnośnik do komentarza

Tiaa....tylko ten tekst, wplac w grudniu 30% a w styczniu...bedziesz sie wku.... bo Cie koles w jajo zrobil...

Mimo ze to jest firma i salon i tak bym poczekal az sprzet bylby w Polsce.

A tak w ogole to czy taki pojazd sprowadzony indywidualnie a nie oferowany przes polskiego importer mialby homologacje na nasz kraj?

A moze wystarcza certyfikat CE?

Odnośnik do komentarza

Ostatnio w Piaggio proponowano mi przejazdzke na MP3 125ccm, niestety padal troche deszcz i jakos nie mialem ochoty na "tescik" :D .

EDIT: Obejrzalem sobie to cudo i wykonanie nie przekonalo mnie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Tylko w prawo?!

A tak przy okazji to się pochwalę, że można to cudeńko u nas kupić... i to taniej niż Burgmana 400 (sugerowana cena to 24400)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...