Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy masz założony kufer?


dr.big

Czy masz w skuterze zamontowany kufer?  

373 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • dr.big

    8

  • Skrystos

    5

  • Sqad

    4

  • DaniL

    3

Top użytkownicy w tym temacie

Jerry_R, czy jazda z bocznymi kuframi niesie ze sobą jakieś ograniczenia na co dzień? Bo rozważam taki setup, bo burgman z samym stelażem głupio wygląda ;)

Odnośnik do komentarza

Skrystos, to logiczna sprawa. Jeżeli kufry wystają poza obecny obrys twojej maszyny, to oczywiście będą ograniczały możliwość przeciskania się i musisz to brać pod uwagę podczas jazdy. Innych minusów nie widzę, o ile nie liczyć zwiększonego oporu aeodynamicznego, ale to w mieście nie ma znaczenia zupełnie, podobnie jak ciężar, bo puste są lekkie.

Odnośnik do komentarza

Chodzi mi o to czy do tego idzie przywyknąć na dłuższą metę czy nie. Ja i tak nie przeciskam się jak nie jest wystarczająco szeroko bym czuł się z tym bezpiecznie. Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza

Zwróć uwagę, że kufry Integry są dopasowane, a ponadto Integra z tyłu jest szczupła jak motocykl - kufry są dużo bliżej osi wzdłużnej skutera.

Tradycyjne skutery są z tyłu zdecydowanie bardziej pękate, więc stelaże i kufry są bardziej odsunięte od osi wzdłużnej skutera, innymi słowy bardziej odstają.

Jazda po szosie nie stanowi problemu, ale o "szerokim zadzie" warto pamiętać przeciskając się w korku lub manewrując w ciasnych miejscach (parkingi, stacje benzynowe, itp.).

Odnośnik do komentarza

maxi z kufrem wygląda dostojnie, ja zamontowałem 46 awiwe czy jakoś tak po chińsku :msn-wink:. Kufer jest sukcesywnie obklejany mnaklejkami ze zlotów i zaczyna wyglądać......hmmmm ważne, że mi się podoba.

Odnośnik do komentarza

Nie mam ale chciałbym założyć, tylko wg mnie stelaż w xcitingu 400i wygląda słabo, te dwa pałąki biegnące od rejestracji do płyty to porażka. Reasumując - nie montuję ze względów estetycznych.

Odnośnik do komentarza

Kufer w skuterze to jak gmole w czoperze - po prostu musi być :)

3_zpsovnqfw67.jpg

4_zpsubkqwkgr.jpg

5_zps5z4ios1t.jpg

6_zpsu9biytgm.jpg

Nie mam ale chciałbym założyć, tylko wg mnie stelaż w xcitingu 400i wygląda słabo, te dwa pałąki biegnące od rejestracji do płyty to porażka. Reasumując - nie montuję ze względów estetycznych.

To ja mam dla Ciebie taki pomysł - trzeba tylko znaleźć w okolicy speca od gięcia rurek, albo samemu się giętareczką pobawić :)

xciting_zpskbbw8stw.jpg

Odnośnik do komentarza

tez mam... nawet pokrywa w kolorze konia lakierowana... w somie jeszcze nie byl mi potrzebny, ale kto wie... przyznam, ze nawet go jeszcze nie zdejmowalem. podobno to proste... :wink32: a tak na serio, to bez, chyba kazdy skuter wyglada jakos lyso.

mini_20875.jpg

Odnośnik do komentarza

Macie zdjęcia Downtowna z kufrem? Ja jakoś nie mogę sie przekonać do kufra :) nie dość że podnosi wagę skutera :P to jeszcze mało na którym fajnie wygląda.

Odnośnik do komentarza

takie real foto z fajnym kufrem, ten jest zwykły :P

Zawsze miałem niezwykłe samochody, kupiłem skuter chyba najpopularniejszy w tej chwili bo codziennie widze jakieś Downtowny na mieście to trzeba sie jakoś wyróżnić, może właśnie ciekawym kufrem.

Odnośnik do komentarza

ja w swoim Burku mam GIVI MAXIA 3 i nie wyobrażam sobie dłuższych wypadów bez niego a dodatkowo zamówiłem sakwy boczne KAPPA w czwartek dojadą :)

Odnośnik do komentarza

Na dalsze wypady na pewno, ale ja się nie wybieram dalej jak 50km od miasta.

Zresztą jak bym miał jechać gdzieś na kilka dni to chyba bym wolał wysłać bagaż sam do siebie kurierem :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ja już bym miał kufer ale....stelaż nie dojechał jeszcze :-) Kufer w skucie to przydatna sprawa.

Odnośnik do komentarza

Oledowany kufer w wielu skuterach zdecydowanie polepsza jego widoczność (skutera, nie kufra ;-) ) od tyłu. Światła stop i kierunki w niektórych skuterach pozostawiają wiele do życzenia - pierwszy z brzegu przykład, to X-Max 2009, który miał zielone nakładki na zwykłe żarówki, schowane za czerwonymi kloszami. Migało to jakby chciało a nie mogło.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Już mam Givi V47 oledowany,oparciowany i burek nabrał charakteru. Teraz to można po cement do składnicy budowlanej jeździć... :msn-wink:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...