Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy masz założony kufer?


dr.big

Czy masz w skuterze zamontowany kufer?  

373 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

W T-Maxie kufer zakłóca piękną linie tyłu skutera a między innymi dla wyglądu go kupiłem:). Więc nie mam kufra, wychodzi mi to nawet na dobre bo dzieki temu nic prawie ze sobą nie woże.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • dr.big

    8

  • Skrystos

    5

  • Sqad

    4

  • Jerry_R

    3

Top użytkownicy w tym temacie

Ogólnie nie narzekałem na pojemność bagażnika w X8. Mieszczą się rakiety do tenisa (sprawdziłem po przeczytaniu jakiegoś artykułu, nie żebym grał ;)

Mój problem polegał na tym, że moją kochaną A6 2,5tdi sprzedałem (przepiękna bestia) ze względu na koszty jazdy w wawie. A, że miałem szczeniaka Piaggio NRG to qpiłem starszego brata X8.

Często w drodze z pracy czynię zakupy, więc qfer musiałem mieć.

Znalazłem na oeliksie w za**bistej cenie, ale stan pozostawiał troszkę do życzenia.

Na tej samej stronie znalazłem lakiernika, który spisał się na 5-tkę.

Miało być tylko malowanie, ale było też spawanie plastiku i szpachlowanie

"wgłębień" po miejscach na znaczki firmowe.

Efekty i autentyczne fotki poniżej.

1. Przed malowaniem (sam fotek nie robiłem, ale z tego ogłoszenia qpiłem - to ten sam).

th_473823940_stary_122_208lo.jpg th_738240711_stary2_122_513lo.jpg

2. Po malowaniu (moje cudo).

th_738258724_IMG_20150619_132306_122_955lo.jpg th_473827439_IMG_20150619_132350_122_100lo.jpg

100 zł za całość usług - dla mnie elegancko.

Nie reklamuję lakiernika, tylko się chwalę moim szatanem (125 ;)) (gdyby ktoś chciał to PW)

LWG

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Z cyklu: "Odgrzewamy starego kotleta". Może warto odgrzać jak za oknem zimno.

desismileys_4445.gif

----------------

Kufer prawie zawsze na skuterze. Ze względów praktycznych, estetycznych i bezpieczeństwa.

IMG_0432.JPG

Odnośnik do komentarza

Na codzienne jazdy wystarcza mi w Tmaxie schowek pod kanapą- wchodzi mój integral i jakieś drobiazgi. Na jazdy kilkudniowe zabieram wodoszczelną rolę bagażową 50 litrów przypinaną na siedzenie plecaczka. Robi ona też swoiste oparcie, no i jest, w porównaniu do kufra, lepsza jeśli chodzi o rozkład mas.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Ja nie mam, ale chcę mieć i na wiosnę zamierzam zamontować.

Pomimo dużego bagażnika brakuje mi miejsca na swobodne przewożenie np. dodatkowego kasku czy kurtki.

Kiedyś chciałem mieć, a od roku już mam, jestem bardzo zadowolony i wcale nie zdejmuję :)

Głos uaktualniłem.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Na jazdy kilkudniowe zabieram wodoszczelną rolę bagażową 50 litrów przypinaną na siedzenie plecaczka.

Czy mógłbyś zrobić fotkę, jak to wyglada i jak jest mocowane? Proszę, bo chciałbym rozwiązać właśnie jakoś problem ładowności w Tmaxie.

Odnośnik do komentarza

O, żeby zrobić takie aktualne zdjęcie... to potrzebuję ze 2 miesiące :) ... Znalazłem jakąś starą fotkę Z bagażem na Tmaxie, jak "wymażesz" z obrazu kufer, namiot na rolce i chyba klapki na samej górze, to pozostanie sama rolka :). Pasek jest jeden, samozaciskowy (taki jakiego używa się do transportu desek surfingowych)... Starczy na dwukrotne zawinięcie rolki i umocowanie do obu pałąków dla plecaczka. Przymocowana rolka jest zawsze stabilna i nigdy mi się nie poluzowała.

PS. Tu na zdjęciu oparcie plecaczka trochę przeszkadzało i rolka była zamocowana o parę centymetrów za bardzo z przodu kanapy... No i kieszenie touringowej kurtki dookoła pasa wypchane do granic możliwości... to też zabierało dużo miejsca...

0023.jpg

Odnośnik do komentarza

Kufer zawsze założony- mam na nim dodatkowe oparcie, a że często jeżdżę z córką, jest i wygodniej i bezpieczniej (dla niej). Poza tym drugi kask już nie wejdzie pod kanapę... :)

Odnośnik do komentarza

Hmm kufer to podstawa u mnie. Moim skromnym zdaniem, maszyna wyglada lepiej i nie musze sie martwic, ze zabraknie mi miejsca.Czasami lepiej mi jest schowac skorupe do kufra. Nie wspomne, ze jest dobrym oparciem dla kogos z tylu. Jest oczywiscie odpinany, ale bez niego, maszyna wyglada nie tak dobrze. Calosc swieci i blyska, wiec jest bezpieczniej w nocy.

Odnośnik do komentarza

Rok od kupna skuta broniłem się przed założeniem kufra, raziły mnie stelaże do xcitinga, ale po roku "dojrzałem" i ze sportowej sylwetki zrobiłem lekkiego turystyka, wyższa ale czarna (żeby zachować charakter) szyba oraz Kufer Shad z oparciem. Latam na próbę dwa dni i tak chyba zostanie, szybko się przyzwyczaiłem do nowego image'u mojego skuta.

Odnośnik do komentarza

No ja też się broniłem przed kufrem w donatanie, ale faktycznie potrzeba przestrzeni bagażowej jest duża. Wizualnie również mi się podoba, nie sądziłem że efekt będzie taki fajny.

Odnośnik do komentarza

Zawsze, głównie ze względów praktycznych doposażałem pojazd w wozidełko. Niekiedy była to konieczność - jak w Spacy, a innym razem jakieś wewnętrzne "dopełnienie całości"... (przekrój poniżej).

Ostatni raz tylko jakoś nieszło optycznie znieść myśli o kuferku...

4a55bccdf1e414a3med.jpg

72578fb741eb61ebmed.jpg

97a388ec3e291acdmed.jpg

0aaa40bbd94ec9a6med.jpg

93191c80882cf339med.jpg

Odnośnik do komentarza

JA kufer mam, ale nie używam :). Tylko na dalsze podróże - na co dzień starcza miejsce pod kapną :). Tak więc w sumie nie wiem którą odpowiedź zaznaczyć :).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...