Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Moje inne HOBBY


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba wątek powinien zmienić nazwę z "Moje inne HOBBY" na "Grzybiarze" , "Moje inne HOBBY - Grzybki", "Grzybkowanie" czy cuś w ten deseń, żeby niezainteresowani runem leśnym nie zaglądali tu bez sensu :-D

Purystów i osoby bez poczucia humoru przepraszam za OT.

Odnośnik do komentarza

Co by grzyby nie przysłoniły tematu. Ja lubię kleić modele kartonowe. Oczywiście wiecej czasu mam zimą.  W załączeniu fotki z budowy modelu, który kleję. Kto zgadnie jaki to ✈?

20180113_164715.jpg

20180225_202210.jpg

20180225_202335.jpg

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, kmodzele napisał:

Chyba wątek powinien zmienić nazwę z "Moje inne HOBBY" na "Grzybiarze" , "Moje inne HOBBY - Grzybki",

Spoko, nie rób tragedii :)  grzybki są na topie tylko jeden miesiąc w roku - właśnie we wrześniu.

11 godzin temu, Sebastian1313 napisał:

Co by grzyby nie przysłoniły tematu. Ja lubię kleić modele kartonowe. Oczywiście wiecej czasu mam zimą.  W załączeniu fotki z budowy modelu, który kleję. Kto zgadnie jaki to ✈?

Fajne hobby, ale ja nigdy nie miałem do tego cierpliwości. A co do pytania:   MIG-29  ?   Tylko powinien mieć 2 "ogony" z tyłu :) 

Odnośnik do komentarza
Dnia 24.06.2018 o 19:56, KriSSo napisał:

Ależ to był fajny przecinak swego czasu ...... !OK

Taki Kadett GSI !OKK, albo 205 GTI, bo używany Golf GTI był wtedy zawsze o te 30- 40% droższy...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Sporo jeździłem 205 GTI 1.9. Świetna maszynka była. I pomyśleć, że dziś podobne, ba!, lepsze osiągi ma dwulitrowy diesel.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Tak, też miałem 1,9, ciemnogranatowego z czerwonymi aplikacjami. Pamiętam ostre zakręty pokonywane w podniesionym tylnym (wariactwo), dośrodkowym kołem :) . Teraz one fajnie kosztują. Jak nie Peugeot !w00t ...

Później GSI Mattiga zresztą też :) ... A XR3i MK4  też latał wybornie...

PS. Wiadomo, wystarczy porównać jazdę Golfem GTI II do...  a  co teraz jest? 7? W jakiejś mocniejszej wersji silnikowej... nawet nie GTI. Ale tą II czy I to była "kwintesensja" jazdy !w00t .

Porównanie wręcz niewykonalne ;) ... Ostatnio jadę sobie spokojnie S3 moją sześciocylindrową Z3 z 2001 roku, a tu wyskakuje mi dzikus jakimś strasznie ospoilerowanym Civikiem 10 generacji... Później w necie czytam. że to miało 320 KM z dwóch litrów pojemności !w00t ... No panie :P... Inne czasy :) .

Jak to było? "Znikający punkt" ;) ?

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, EndriuBis napisał:

A co do pytania:   MIG-29  ?   Tylko powinien mieć 2 "ogony" z tyłu :) 

"Prawie" dobrze. Mig-23 ☺

2 godziny temu, Orion napisał:

Su-24 ?

Czasochłonne hobby ja również już się zmagam 8 miesięcy i końca nie widać.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
3 godziny temu, dr.big napisał:

a tu wyskakuje mi dzikus jakimś strasznie ospoilerowanym Civikiem 10 generacji.

Świetne auto, doskonałe, podobnie jak nowa Foka RS,  tylko ..... ja nie lubię spojlerów i krzykliwych detali. Dlatego zawsze byłem fanem (i nadal jestem) Golfa GTI. Wiem, nudny, dla wielu brzydki, oklepany, ale ja ten umiar uwielbiałem i nadal lubię, dlatego postawiłem na R. 

Odnośnik do komentarza
Świetne auto, doskonałe, podobnie jak nowa Foka RS,  tylko ..... ja nie lubię spojlerów i krzykliwych detali. Dlatego zawsze byłem fanem (i nadal jestem) Golfa GTI. Wiem, nudny, dla wielu brzydki, oklepany, ale ja ten umiar uwielbiałem i nadal lubię, dlatego postawiłem na R. 


W stu procentach popieram VW R to (oczywiście dla „niewprawnego” oka) taki wilk w owczej skórze, a jak jeszcze w kombi....nie jeden może się zdziwić
Odnośnik do komentarza
  • Administrator
22 godziny temu, dr.big napisał:

Ostatnio jadę sobie spokojnie S3 moją sześciocylindrową Z3 z 2001 roku, a tu wyskakuje mi dzikus jakimś strasznie ospoilerowanym Civikiem 10 generacji

Bo to pomimo, że 6 w rzędzie to "tylko" M54. Jakbyś jechał S50 B32 to już ten X-gen Typek-R miałby poważne problemy z dotrzymaniem kroku :wink12:  

Apropos... luźne porównanie Civic VIII- gen, FN2, Type-R (wolnossak) vs Golf VI GTI (uturbiony). Podzielam zdanie testera. Japonia górą! 

 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, MariuszBurgi napisał:

Bo to pomimo, że 6 w rzędzie to "tylko" M54. Jakbyś jechał S50 B32 to już ten X-gen TypeR'a miałby poważne problemy z dotrzymaniem kroku :wink12:  (...)

Ale ja jechalem 100 km/h :) , a on wyprzedził mnie ze .. 180? 200?  Nawet gdybym jechał rakietą, to ja na odcinku jednopasmowej drogi (koło Przybiernowa) bym się tylko zdziwił :D .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
9 minut temu, dr.big napisał:

Ale ja jechalem 100 km/h :) , a on wyprzedził mnie ze .. 180? 200? 

Nie po to się kupuje Type-R, żeby jeździć stówką !w00t

c5.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
14 godzin temu, MariuszBurgi napisał:

Jakbyś jechał S50 B32 to już ten X-gen TypeR'a miałby poważne problemy z dotrzymaniem kroku

No nie, niestety. Jeśli mowa o silniku 3.2 litra z BMW m3 E36, to niestety - to nie Type R miałby problem z dotrzymaniem kroku, tylko odwrotnie :D. Seryjne X-gen czy R robią 0-200 w 18 sekund z hakiem. M3 E36 ponad 20 s. A z uwagi na fakt, że w R wystarczy liznąć program (a zostawienie w serii tych aut to marnowanie potencjału), czego efektem jest blisko 400 KM, wtedy (0-100 w 4.0 s)  0-200 robi w 14 s,  to już w ogóle przepaść. Co oczywiście w niczym nie uwłacza M-ce, bo to wspaniałe, kultowe, znakomite  auto w 100%.

 

Oczywiście, porównanie auta zmodzonego, z seryjnym M3 E36 nie ma żadnego sensu, tylko chodzi mi o to, że 90% tych R-ek jest pomodzonych słabiej, lub więcej, (na grupie FB R chyba już tylko mój jest seryjny hehe), to tym bardziej łatwo się naciąć i zebrać baty, startując na pewnika nawet najnowszą m550i (pełne M5 F90 to już inna bajka).

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
54 minuty temu, KriSSo napisał:

No nie, niestety. Jeśli mowa o silniku 3.2 litra z BMW m3 E36, to niestety - to nie Type R miałby problem z dotrzymaniem kroku, tylko odwrotnie :D

Mowa była o lżejszym Z3 z S50 :D

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Geni napisał:

Do jeżdżenia stówką to się bierze Ładę Nivę(...)

Przy takich dywagacjach chyba tylko to mi pozostaje ;) ... Niva forever!

Prawie jak w grze "kwartet" ;) ...

Odnośnik do komentarza
Dnia 17.09.2018 o 10:28, dr.big napisał:

Taki Kadett GSI !OKK, albo 205 GTI, bo używany Golf GTI 

Było jeszcze kilka maszynek z tamtych  lat,których wspomnienie do dziś wywołuje dreszcze- chociażby również  GSI-tyle ,że w Corsie A. O Renanault 5 GT Turbo nie można nie wspomniec-latało to niepomiernie.No i ceny dziś tych "potworków" mogą lekko oszołomić.Inna (lepsza) motoryzacja.

Odnośnik do komentarza


 

Dnia 20.09.2018 o 16:58, Długi 1973 napisał:
A miał ktoś doczynienia z włoszczyzną?(...)

 


Kiedys Alfa Süd I krotko Uno turbo...

Edit: Renault 5 Turbo? Proszę...

IMG_20161115_0018.jpg

 

Jest naprawdę niewiele samochodów z tamtych lat, których "nie przejeździłem" ? .... Ach ta wstrętna, niedopieczona giełdowa kiełba z początku lat 90- tych ? ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...