Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Tajna Sekta Tmaxa


czupakabra

Jakim Tmaxem jeździsz?  

44 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

... i w służbach mundurowych.

tmaxm.jpeg

40077244d7.jpg

Hołek też w każdej wolnej chwili ujeżdża jednego z dwóch Tmaxów :)

_Krzysztof_Holowczyc_i_Yamaha_z.jpg

Odnośnik do komentarza

Podobno na tych pięknych skuterach czuć nawet farbę na asfalcie, czy plotka, czy prawdziwa informacja ? ...Mam nadzieję, że nie naraże się Tajnej Sekcie

Odnośnik do komentarza

T-Maksem jeszcze nie jeździłem, ale jeździłem Kymco Xciting 500 i tam istotnie, jak Ci opowiadałem, wyczuwałem malowane pasy na asfalcie. BartEQ może potwierdzić :-)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Rolki zmienione na ori 18g. Próba wypadła pomyślnie, nie zauważyłem większej różnicy w przyśpieszeniu do 17 gramowych. Natomiast jest spokojniej.

Przy okazji "dłubania" pomalowałem rury tłumika, żeby mi już nie dokuczano, że rdza, przegrzane itp. A tak serio to wcale nie musiałem malować, to rude okazało zwykłym nalotem, który w łatwy sposób usunąłem.

WP_20150318_12_07_58_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza

Worlan jak będziesz chciał jeszcze bardziej uciszyć swojej wariata to mam rolki Malossiego 20g z dawnych,dawnych czasów :)

Odnośnik do komentarza

Worlan. czym malowałeś rury? Przymierzam się do poprawienia wydechu w Kymco i myślałem o farbie do kominków do 800C, użyłeś tego samego? Przepraszam za mały offtop...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Marcin, żartuj sobie żartuj, poczekaj jak będziesz miał tyle lat co ja to 30 gramowe będą za lekkie ;)

Akar, o tej farbie było już dużo pisane na forum, poszukaj produkt Wosschemie Thermo Spay

410_0.jpg

Odnośnik do komentarza

Małymi krokami zbliżam się do końca z odświeżeniem mojego SJ03. Powoli... powoli pojawia się zarys światełka w tunelu :)

f167d854f9afd131med.jpg

7b9a6a3cc96f02b4med.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nie wiem czy wiecie ale wyszedł ostatnio nowy modeli T maxa.

T max 506

30_agregat-szpachlarski-graco-t-max-506_2.png

Z danych od producenta można wyczytać:

- Wyjątkowo lekki polimerowy zbiornik z pokrywą, który nie rdzewieje - Hmm nie wiedziałem że to był problem w T maxach

- Nadzwyczajna lekkość i elastyczność - Tu zawsze T max był rewelacyjny wiec cieszy ze to jeszcze poprawili.

- Hak węża zagwarantuje przyleganie (..) ułatwia to przemieszczanie przez wąskie miejsca - zatem jeszcze lepszy w korkach :)

- Pozioma konstrukcja daje optymalne przejście materiału, eliminując zatory. Bardzo lekka i niezwykle łatwa w obsłudze - pozioma konstrukcja hmm zawsze podziwiałem pomysłowość producenta i dbałość o detale

- Opcje dwustronnego montażu - tu już szczęka mi opadła, czyli jak nie będę mógł cofnąć w wąskiej uliczce to przekładam kierownice na tył i wyjeżdżam, szacun

- Silnik pracuje swobodnie i tylko wtedy, kiedy jest potrzebny. Dzięki modułowej konstrukcji można ręcznie odłączyć silnik. Ułatwia to przenoszenie silnika w celach konserwacyjnych oraz umożliwia bezpieczne przechowywanie, gdy nie jest on używany - kolejna rzecz która mnie powala na kolana, można zabrać silnik na zimę do domu, idealnie.

- Sterowanie jednym przyciskiem. Prosta obsługa: Umieść benzynę w zbiorniku i wybierz tryb ze wspomaganiem powietrzem (zielony) lub hydrodynamiczny (niebieski) - czy ktoś wie do ilu można się wtedy rozpędzić ?

- Zamontuj uchwyt w części tylnej, aby swobodnie poruszać się wokół urządzenia w miejscu pracy, lub z przodu, aby przemieszczać urządzenie jak taczkę: doskonałe rozwiązanie przy transporcie po schodach! - i tym sposobem będzie można zabrać t-maxa do metra kiedy np. pada a my nie mamy kondoma przeciwdeszczowego - genialne rozwiązanie.

Jestem pod wielkim wrażeniem tego modelu, koniecznie musimy go zdobyć na testy

Odnośnik do komentarza

Jestem w szoku ;) ... Aaaaaa, to model 506... Nieeee, wszystko poniżej 530 to ja już nie ;) ...

PS. Teraz robię za "fana" ;) dwóch pasków z gumy od gaci ;) ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Art, przecież nawet po jakości spawów widać, że to nędzna podróba Tmaxa :)

Na dziś taka fotka tematyczna

11081415_1567446573528769_3416120995456805921_n.jpg?oh=cb6ffbe9839535b8c202150012da6bd0&oe=55783D13&__gda__=1433453976_de79923cfa6d3fcdbd4a9e74cb93efd7

Odnośnik do komentarza

Eh po tym jak daliście namiary na stronę Italy z T-maxami nie mam już siły ich oglądać takie pikne są :). Aż boję się szukac skutera dla siebie widząc ceny i przebiegi tam a to co u nas jest .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Worlan... Fotka oddaje idealnie ducha tematu moto.gif

tmax_.gif070104_emM8_prv.gif

Taka sytuacja... uturbiony Black Max legitymujący się mocą 72,2 PS

2015-03-16%2B16.11.13.jpg

2015-02-05%2B10.35.14.jpg

2015-03-31%2B17.22.44.jpg

A tak się zabiera do roboty -->> gkdttddu.gif

https://plus.google....518384404979965

Odnośnik do komentarza

Zauważcie jak nie moc ale moment jest podkręcony i przy jak niskich obrotach jego max jest przekazywany na koło - mistrzostwo :) Jutro spocik na parę sztuk mamy zamiar przyjechać !TAZ pewnie nowym nabytkiem dostane po tyłku od gaźników !placz1 ale tak to już jest nowy sprzęt i zabawa zaczyna się od nowa :kicking:

Odnośnik do komentarza

Czy Sekta zna to zjawisko, ewentualnie potrafi racjonalnie wytłumaczyć? A może wie, jak obłaskawić złego ducha? Bo głupio tak zostać sekciarzem trzęsącej się galarety...:

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziwne, w swoich Tmaxach, a od 2004 było ich już kilka sztuk, w żadnym, powtarzam, w żadnym nie miałem trzęsącej się kierownicy, a przejeździłem nimi w różnych konfiguracjach bagażowych.

Nawet oznak delikatnego telepania nie miałem i nie mam, dlatego wątpię aby Yamaha nagle teraz wypuściła takiego bubla, takie zachowanie sie kierownicy jest w sprawnym Tmaxie nawet z TopCase, bez jakiś posiadanych już uszkodzeń, po prostu nie-mo-żli-we :) .

PS. Nie namawiam do zakupu, bo i tak wiadomo, że Najlepszy Skuter Swiata jest tylko jeden :) , a rozsądek może podpowiedzieć tylko to jedyne, właściwe rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza

Och, że to niemozliwe bez uszkodzeń to oczywiste :) Feler widoczny gołym okiem.

Niepokoi mnie postawa włoskiego dystrybutora, który twierdzi, że "ten typ tak ma z kufrem". Skoro "ten typ tak ma" przy taaakim wolumenie sprzedaży, to u nas nawet nie odpiszą. A sądzić się z importerem o sacrum... to aż nie wypada...

Odnośnik do komentarza

Mogę ze swojego krótkiego doświadczenia powiedzieć, że ten typ tak nie ma przynajmniej w wersji z 2014. Mam kufer oryginalny 50 litrów i kierownica nie żyje własnym życiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...