Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Tajna Sekta Tmaxa


czupakabra

Jakim Tmaxem jeździsz?  

44 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Mój biał 2001 r miał takie objawy ( choć tak mocno jak na filmie to nie telepało) po wymianie opon,oleju w lagach oraz łożyska główki ramy - problem ustał.

Mój czarny 2008 r. - brak tego zjawiska :)

Śmiem twierdzić na 100 % że po zdjęciu kufra ten biały Tmax z filmu będzie telepotał dokładnie tak samo jak z kufrem

Odnośnik do komentarza

Spieszę donieść , że stałem się mam nadzieję szczęśliwym wozicielem T-maxa i dołączę do tak zacnego grona . Szukam dalej nowszy model :) zdjęcia wnet podam . I pierwsze pytanko z gatunku tanich jakiej firmy oponę na przód bo tył mam b. ładny ale przód słabiutki. Prędkość rozumiem patrzyć do 180 km/h ?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Gratuluje ale...

zdjęcia wnet podam .

Najlepiej tutaj -->> http://www.forum.burgmania.net/topic/7014-mam-mam-zakupileam/

I pierwsze pytanko z gatunku tanich jakiej firmy oponę na przód bo tył mam b. ładny ale przód słabiutki.

Wątek o oponach tanich i nie tanich -->> http://www.forum.burgmania.net/topic/20827-oponowe-rozterki/

Odnośnik do komentarza

Widzę, że Tmaxów na forum zaczyna przybywać :) ... Kiedyś był to tu mocno "niszowy" skuter ale powoli zaczyna zdobywać popularność i się "rozmażać"... I bardzo dobrze :) .

Tmax FOREVER :) ...

Odnośnik do komentarza

Spocik super naliczyłem chyba 9 T-maksiorów a nie było jeszcze przecież żółtego, Mariusz przyjechał autobusem :) kolejny kolega zawitał Yamajką zamiast pochwalić się nowym nabytkiem no i jeszcze pare sztuk by się doliczył.

Bigu Yoshimura - kozak pięknie chodzi, chyba czas zbierać na jakieś PCC :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie nie wiem czy tutaj mam pytać dzisiaj rozebrałem maszynę i namęczyłem się z jedną śrubką która trzyma osłonę filtra powietrza pasa http://www.pl.easyparts.nl/showdrawing/1875/34726/BS4/0-4019-1-m426-m1880-m2377-m1875-s1963-d34726/Crankcase-Cover-2.html pozycja nr 25 powiedzcie czy gdzies to kupie taniej bo tak sobie pomyslałem aby wymienić te wszystkie zewnętrza na piękne nowe :)

Odnośnik do komentarza

Metodą "prób i błędów" wielu innych (z for Tmaxa) i swoją, skłaniam się ku Termignoni i Akrapović...

Kominy tych firm kosztują sporo i to raczej najlepsze rozwiązanie, nie tylko dla Tmaxa...

PS. Ale to moje osobiste spostrzeżenia. Na dzień dzisiejszy, (bez zmiany map) nawet bym nie próbował z innym.

Albo te dwie firmy, albo oryginał.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Problem jest taki, że poza dedykowaną Termą i Akrą inne wydechy bez PC mogą powodować wręcz spadek osiągów vs seria.

Mało kto to analizuje bo często... ryk zagłusza trzeźwą ocenę i faktyczne osiągi. Subiektywnie wydaje się, że jest ok :)

Odnośnik do komentarza

Dokładnie :) . Ogólnie można wyjść z założenia, że każda zmiana objętości, a tym samym przepływu spalin układu wydechowego wiąże się z dopasowaniem map zapłonu.

Dlatego można powiedzieć "pi razy oko", że każdy układ zakładany bez modyfikacji, ma gabaryty wewnętrzne zbliżone do oryginału. Wygląd zewnętrzny jest inny, ze względu na zastosowanie lepszych materiałów...

PS. A dla potwierdzenia tej "tezy" dodam, że przejechałem sobie parę razy dla próby tylko z rurą dolotową bez tłumika i już tam było widać pewne niedomagania w zakresie prędkości 0- 150 km/h w stosunku do oryginalnego tłumika ... Tak więc, niech nikt mi nie mówi, że przelot z oryginalną mapą zapłonu jest lepszy...

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że nie jest, a jeżeli przypadkiem by był oznaczałoby to fabryczne niedobranie mapy i mieszanek do fabrycznie zastosowanego układu wydechowego.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie. Mój Tmax wygląda dosyć marnie jak chodzi o lakier, poza tym ma kolor, który minie pasuje. Najrozsądniej było by go pomalować, ale zawsze będzie budziło zastrzeżenia ze był malowany znaczy rozbitek. Poza tym samo lakierowanie tez tanie nie jest, a i speców którzy wema się za skuta niewielu . Tak przeglądając italiańskiego ebaya trafiłem na ofertę zestawu owiewek. Są polakierowane na czarno lub biało i w sumie za jakieś 450 euro z transportem można by to ściągnąć do Polski. Przykładowa ofert tutaj

Pytanie - czy ktoś z Was widział takie owiewki i czy są one coś warte? Trudno by mi się było pogodzić jakby w promieniach słońca "spłynęły" z Tmaxa i musiał bym wracać nakedem do domu :)

PZDR

MMA

Odnośnik do komentarza

Może zamiast malować zorientuj się ile kosztowałoby oklejenie folią. W przypadku samochodów wychodzi to znacznie taniej jak lakierowanie, zakładam że w przypadku skutera będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza

Oklejanie to znam ale: dobra folia nie jest wcale tania i w sumie wydasz z 800 - 1000 PLN na taki trochę półśrodek. Hydrografika też kupę kasy kosztuje

Zresztą takie najbrzydsze rzeczy okleiłem "carbonem" ale jak raz zajrzałem na spot to się inni Tmaxowcy znacząco uśmiechali :)

NO nic pomyśle jeszcze co z tym fantem

MMA

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie tylko nowy lakier na całym sprzęcie wyjdzie najlepiej, najładniej i najtaniej jeśli to ci nie odpowiada to aplikuj zestaw owiewek

Odnośnik do komentarza

Ani za flaszkę, ani za Bóg zapłać. Praca i materiał musza kosztować. Natomiast taki przygodnie spotkany lakiernik krzyknie 300-400 za element ( tak chyba krzyczą za auto?) co w żaden sposób jest nie do przełknięcia. Skoro komplet plastików w lakierze z Italii moze kosztować okolo 2000 PLN, to sam lakier musi być zauważalnie tańszy. Zreszta nie znam żadnego lakiernika a taki przygodny miś z ulicy z plastikami od skutera aż sie prosi o to zeby go posłać w diabły bądź nieżle ostrzyc.

MMA

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...