Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Temat o 4oo


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

A ja musze sie rozgladac za samochodem spelniajacym wymog czystosci E4 !happybth . Wchodzi w gre jedynie samochod z dopalaczem spalin... Wymyslili sobie jakies chore normy i obszary zamkniete miast dla "brudasow" !holiday .

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    23

  • Artix

    10

  • dr.big

    9

  • ortos

    8

Widzę ,że moi rodzice mog? spać spokojnie bo mamy 2 Daewoo i sprawuj? się znakomicie :lol: a Mercedesy ,które mamy ci?gle nawalaj? :lol: !holiday .

I jak tu niemieckie auto kupić !happybth .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Trabant razem z Audi A2 na pierwszym miejscu !OKK Cholera nie spodziewalem sie !scooter Trabanta mialem, to bylo moje pierwsze auto zreszta kupione za wlasna kase Audi A2 no coz nie mialem nigdy ale skoro jest tak dobre jak Trabant to po co przeplacac. Wypasionego Trampeksa w dobrym stanie mozna kupic juz 500 zl !tut

Odnośnik do komentarza
z okazji zamawiania nowego samochodu wpadł mi w ręce ranking ADAC dotyczył samochodów z 2005 i....

...okazuje sie, że Japonia dostaje "w dupę" - przegrywa z Europ?...wyprzedzaj? j? auta niemieckie i francuskie

ADAC

pozdr...

ortos

Witam, przegladałem zamieszczone dane i mogę się zgodzic że VW, Audi i Mercedes s? w czołówce bezawaryjnych aut ( w końcu ADAC to firma Niemiecka !tut ) Francuskie auta wypadaja fatalnie !scooter "Japonia" trzyma się ?cisłej czołówki.

Nie wiem może Ľle odczytałem te tabelki !OKK

Odnośnik do komentarza
Witam, przegladałem zamieszczone dane i mogę się zgodzic że VW, Audi i Mercedes  s? w czołówce bezawaryjnych aut ( w końcu ADAC to firma Niemiecka  !tut )  Francuskie auta wypadaja fatalnie  !scooter  "Japonia" trzyma się  ?cisłej czołówki.

Nie wiem może Ľle odczytałem te tabelki  !OKK

Zwróć uwagę na lata 2004, 2005 - Japonia w dół, Francuzy w górę /Twingo lepsze od Yarisa czy Maganka od Corollki/

pozdr...

ortos

ps. a tak w ogóle to WSZYSTKIE auta s? wg mnie BYLEJAKIE ;)

Odnośnik do komentarza

Testy testami a realia realiami... Renault należy do bardzo awaryjnych, szczególnie model Laguna...

Co do tanich a dobrych to mam akuratnie na posiadaniu Hyundaia Getza i chwalę go sobie co niemiara a jest jednym z najtańszych nowych aut na rynku !scooter

Odnośnik do komentarza

Rozumiem że chodzi w tych tabelkach o pokazanie awaryjno?ci na przestrzeni kilku lat. Można wysnuć wniosek że kupuj?c auto na jeden rok użytkowania nalezy kupić co? "francuskiego" a potem może być różnie !scooter Choć tak do końca nie wiadomo ponieważ wchodz? nowe modele po różnych "liftingach" ........

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Hej ho !

Jak do tej pory: Toyota Celica Turbo - nie wyjezdzona - skradziona, BMW 525 TDS - nie wyjezdzone - skradzione, VW Golf TDI- nie wyjezdzony - skradziony- kocham Polske !OKK Aczkolwiek w ramach niewielkiego uzytkowania (kilka tysiecy) auta sprawowaly sie bez zarzutow. VW Passat TDI -(jezdzony i to bez bolu-mamy firme transportowa), skonczylo sie na wybitej szybie i kradziezy zawartosci) genialne auto - drobne naprawki pod TÜV (wymiany szyb,paskow, olejow itd.) i raz wpadlo kolo do srodka, bo na wiadomosc o skrzypieniu w warsztacie powiedzieli, ze na zime olej sie rozpreza i skrzypi !scooter

Generalnie jestem fanka VW i Suzi !tut

Odnośnik do komentarza

Wybacz kolce, że pytam, ale czy wszystkie te autka skradli podczas Twego pobytu w Polsce? Czy był to może jaki? jeden region? Jejku, przerażaj?ce, żeby jedn? osobę spotkało tyle razy takie nieszczę?cie.

Pozdrawiam!

Hoffi

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Przyjezdzaj do Polski, twoj samochod juz tam jest !piwko ale ostatnio chyba jednak bezpieczniej odrobine sie zrobilo :(

Odnośnik do komentarza

Moze nie koniecznie ukradli je, kiedy kolezanka byla w Polsce :(

Moze po prosto polacy zrobili capcarapcap (w moim slowaniku Ukradli :( ) to bezposrednio w Niemcowni !piwko !bicz

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Hej ho!

Wszystkie "poszly " w Polsce na Slasku : VW w Kowarach (Karonosze), BMW w Krapkowicach, Toyota we Wroclawiu . Szybe w Passacie wybili w Szczecinie. Wszystkie auta mialy zabezpieczenia roznymi blokadami ale widac nie pomoglo. Najszybciej "poszla" BMW - na pierwszym postoju po przekroczeniu granicy w 10 minut, w bialy dzien na duzym osiedlu - nikt nic nie widzial <_< . Zapewniam, ze do Suzi kupie bardzo gruby, bardzo solidny lancuch i poprosze Tate elektryka-pasjonata, zeby mi to pod prad podlaczyl !V

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Hej ho!

Wszystkie "poszly " w Polsce na Slasku : VW w Kowarach (Karonosze), BMW w Krapkowicach, Toyota we Wroclawiu . Szybe w Passacie wybili w Szczecinie. Wszystkie auta mialy zabezpieczenia roznymi blokadami ale widac nie pomoglo. Najszybciej "poszla" BMW - na pierwszym postoju po przekroczeniu granicy w 10 minut, w bialy dzien na duzym osiedlu - nikt nic nie widzial <_< . Zapewniam, ze do Suzi kupie bardzo gruby, bardzo solidny lancuch i poprosze Tate elektryka-pasjonata, zeby mi to pod prad podlaczyl :blink:

Pozdrowionka

strzalka

nie pomoze :D

zwina z lancuchem :D taki to juz kraj !V

do tej pory auta mi nie skubneli :lol: ale radio i to tak paskudnie :lol: przez przednia szybe :lol: !V matoly wlazly

arek

Odnośnik do komentarza
do tej pory auta mi nie skubneli :blink: ale radio i to tak paskudnie !V przez przednia szybe !V <_< matoly wlazly

arek

Mi jak kradli radio . zamiast poprostu wybic szybe , pogieli drzwi i slupek ...

bo zeby byc zlodziejem tez trzeba miec troche oleju w glowie

Odnośnik do komentarza
Gość denver27

...a to dlatego ze macie niemieckie blachy,one zwracaja uwage ,musicie sie zaopatrzyc w polskie blachy przy wjezdzie do Polski ,na pewno zmniejszycie prawdopodobienstwo kradziezy lub tym bardziej uszkodzenia.bo tak jak Polacy s? traktowani w Niemczech tak polacy chc? sie odwdzięczyc gosciom !V <_<

oczywiscie w zaden sposób nie usprawiedliwiam zlodziejstwa w Polsce ,sam padłem ofiar? kradziezy i to niejednej.A co do tego testu adac wydaje sie byc wręcz smieszny,razi nierzetelnosc i brak obiektywizmu,kupilem dzisiaj auto swiat ,jest tam test vw tourana ,konkluzja dziennikarza"TANIEJ JEST ROZBIC NAMIOT PRZED SERWISEM"15 napraw w ci?gu 100 tys przebiegu ,pierwsza juz po 15 tys.najgorsze auto wsród testowanych przez Auto |wiat na dlugim dystansie.

Gratuluje Niemcom dobrego samochodu !V

Odnośnik do komentarza

Jak do tej pory Opel Corsa B 1.4 sport - bardzo fajne autko, niby niezbyt szybkie, ale jakie? takie dynamiczne, przyjemnie się jeĽdziło. Dojechałem nim do ponad 300 tys. km i nadal było w naprawdę dobrym stanie.

Kupuj?c ostatnio samochód dla żony byłem bardzo zdziwiony jak to możliwe, że dwukrotnie młodsze samochody z 3 razy mniejszym przebiegiem niż moja Corsa mog? być aż takie "zmęczone".

Teraz mam Audi A3 Tdi, w skrócie: szybko, wygodnie, bezpiecznie i bezawaryjnie. I Seicento 1.1 -> na miasto całkiem OK, w trasie nie próbowałem :angry:.

Ponieważ obecnie sprzedaję Audi, to się zastanawiam czy w tym w?tku można dać link do aukcji? Giełdy z tego działu nie chcę robić, ot po prostu mam autko godne polecenia.

Można??

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Hej ho!

nie pomoze 

zwina z lancuchem  taki to juz kraj 

Nie strasz mnie, bo zrezygnuje z przyjazdu albo sie tym lancuchem do Suzi przypne z pistoletem w reku !piwko

...a to dlatego ze macie niemieckie blachy,one zwracaja uwage ,musicie sie zaopatrzyc w polskie blachy przy wjezdzie do Polski ,na pewno zmniejszycie prawdopodobienstwo kradziezy lub tym bardziej uszkodzenia.bo tak jak Polacy s? traktowani w Niemczech tak polacy chc? sie odwdzięczyc gosciom

Niemieckie blachy mialam rowniez w Holandii, Austrii, we Wloczech, w Chorwacji, Slowacji, Slowenii, Belgii, Francji i to wtedy kiedy auto bylo po sufit wypchane dobrodziejstwem, bo bylam na wczasach i sie nie przejmowalam czyms takim jak rozpakowywanie bagazu (szczoteczke do zebow mialam w plecaczku). I jakos nigdzie mnie nie okradziono :) Gdzie jest popyt tam jest podaz - ludzie kupuja "taniej" na bazarach ale nie pomysla, ze to "taniej" od producenta nie pochodzi !V I nie wiem jak sa traktowani Polacy w Niemczech-obok mojego domu stoja trzy auta na polskich blachach i nigdy ich nikt nie okradl, nie wybil szyby, nie zarysowal, a jesli chodzi o traktowanie miedzyludzkie - to tak jak sobie pozwolisz tak cie traktuja-nie na darmo istnieje tu rada: potrzebujesz pomocy idz do Niemca bo Polak cie przerobi na wszystkim :angry:

I dalej jestem fanka VW - dopoki nie trafie na felerny egzemplarz :)

Na tym zakonczmy dyskusje o kradziezach, bo zaczynam sie bac :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
.bo tak jak Polacy s? traktowani w Niemczech tak polacy chc? sie odwdzięczyc gosciom

Bardzo kontrowersyjna wypowiedĽ :)

Tak jeste?my traktowani jak sobie na to zasłużyli?my. Najgorsze, że cierpi? na tym "normalne" jednostki. Ja akurat nigdy nie do?wiadczyłem piętna będ?c w Niemczech ale znane mi s? różne dziwne przypadki.

nie pomoze 

zwina z lancuchem  taki to juz kraj

Nie mówię, że jest kolorowo ale nie można też generalizować.

Napewno pojazdy na niemieckich blachach s? bardziej narażone na kradzież ponieważ panuje ogólny pogl?d, że Niemcy nie maj? żadnych zabezpieczeń ale nie tylko to zachęca do kradzieży... temat rzeka !piwko

I nie wiem jak sa traktowani Polacy w Niemczech-obok mojego domu stoja trzy auta na polskich blachach i nigdy ich nikt nie okradl, nie wybil szyby, nie zarysowal,

Powiem Ci, że tu bym polemizował. Dużo zależy od miasta i od dzielnicy. Mam rodzinę m.in. w Hannoverze. Kiedy? byłem tam VW Multivanem i wujo jak zobaczył, że mam oryginaln? VW nawigacje to kazał mi j? dla ?więtego spokoju na noc wymontować bo jak twierdził od jakiego? czasu maj? tam plagę kradzieży wła?nie nawigacji... Chc?c spać spokojnie wymontowałem :angry:

W Berlinie (nie ubliżaj?c nikomu kto tam mieszka !V ) też wcale nie czuje się zbyt pewnie i na wszelki wypadek na noc chowam radio do bagażnika.

Nie strasz mnie, bo zrezygnuje z przyjazdu albo sie tym lancuchem do Suzi przypne z pistoletem w reku 

Spokojnie... na zlotach Burgmanii były już skutery i samochody na niemieckich blachach i nic nikomu nigdy nie zginęło.

Napewno sporym plusem jest to, że po o?rodku nikt obcy się nie szwęda a sama ochrona (jaka by ona nie była to jest) jeĽdzi w nocy po całym o?rodku a przez bramę po godzinie 22- giej ciężko jest wjechać.

I dalej jestem fanka VW - dopoki nie trafie na felerny egzemplarz

Mamy tak samo :)

Odnośnik do komentarza
z okazji zamawiania nowego samochodu wpadł mi w ręce ranking ADAC dotyczył samochodów z 2005 i....

...okazuje sie, że Japonia dostaje "w dupę" - przegrywa z Europ?...wyprzedzaj? j? auta niemieckie i francuskie

ADAC

pozdr...

ortos

Ortos i tak zrobiles giganyczny blad zamawiajac kolejnego francuza wiec sie nie pocieszaj , ty to lubisz serwisy !piwko W 1 roku zazwyczaj nic nie nawala. Ale popatrz na np. 2002 i honde jazz ( akurat ten model i ten rocznik mam wiec go znam) i popatrz na awaryjnosc modeli renault z tego roku .Bardzo fajne porownanie srednio od 500% do ponad 1000% wieksza awaryjnosc francuza. !V

Odnośnik do komentarza

Wiadomo :angry: , "dla swietego spokoju" -> nie mozna przeciez goscia ciagac pozniej po Policjach, a wlamke trzebaby zglosic. W Berlinie radio ukradli mi jeden raz na poczatku lat 90- tych, ale wiem ze grasowala tam szajka zlodzei z PL. Ukradli dosyc dobre radio, Presidenta Lincolna :) i komplety glosnikow. Notoryczne wlamania do parkhausow (m.in. mi okradziono moto) byly rowniez dzialaniem bandy pochodzenia radzieckiego, przynajmniej tego dowiedzialem sie od pilnujacych obiektu.

Berlin byl super bezpiecznym miastem do czasu .... funkcjonowania muru i kontroli NRD, pozniej sie bezpieczenstwo zaczelo psuc :) .

W wyzej wymienionym przez Mariusza miejscu ukradli mi przez 5 lat jedynie 2 anteny :) . Radio zostaje zawsze w srodku i w 50% nie sciagam nawet plytki.

Skuter moze stac jeszcze na chodniku przez tydzien i nie musi byc w zaden sposob zabezpieczony. Ale sa wywieszone wskazowki Policji, aby nie zostawiac wartosciowych przedmiotow w samochodach. Niedawno takie bajerki powiesili.

PS. Kolega denver27 ma bardzo negatywne nastawienie do pewnych nacji, to mozna wyczytac bylo juz z wczesniejszych postow :) ... Wiec mnie nie dziwi jego "goscinne" podejscie :) .

PS2. A kradzieze np. w Szczecine, to juz nie chce mi sie nawet wspominac ;) ... Temat rzeka ...

PS3. @kolce_de: Mi nigdy nic na zlotach nie zginelo(no moze raz, w Chmielnie 2003 kluczyki !V - ktore sie pozniej "znalazly", ale tak to jest jak sie je zostawia w stacyjce) i uwazam ze nie ma sie czego obawiac !piwko .

Odnośnik do komentarza
Ortos i tak zrobiles giganyczny blad zamawiajac kolejnego francuza wiec sie nie pocieszaj , ty to lubisz serwisy !piwko W 1 roku zazwyczaj nic nie nawala. Ale popatrz na np. 2002 i honde jazz ( akurat ten model i ten rocznik mam wiec go znam) i popatrz na awaryjnosc modeli renault z tego roku .Bardzo fajne porownanie srednio od 500% do ponad 1000% wieksza awaryjnosc francuza. :angry:

spoko....

za dwa lata to ja go sprzedam :)

pozdr...

ortos

ps.

ja się nie pocieszam wszystkie auta sa bylejakie, ale Ľdziwiłem się , że ostatnie roczniki Japoni s? tak awaryjne...

a swoj? drog? to chyba lepiej jak auto ma tendencję zwyżkow? niz spadkow? !V

Odnośnik do komentarza

Roznice w granicach 5% nie powinny byc az tak niepokojace :) . Z wykresu widac ze, Megane, Kangoo, Berlingo, Stilo, Laguna, Omega i Vito to lipa :angry: . Osobiscie musze powiedziec, ze Omega to naprawde psujacy sie model (ciagle wizyty w ASO), a Vito ktorym jezdzilem do przebiegu 80 tkm mial 2 wymiany silnika na gwarancji !piwko . Ogolnie tez czesto przebywal w warsztacie. Francuzow nie znam !V .

Odnośnik do komentarza
Ortos i tak zrobiles giganyczny blad zamawiajac kolejnego francuza wiec sie nie pocieszaj , ty to lubisz serwisy !piwko  W 1 roku zazwyczaj nic nie nawala. Ale popatrz na np. 2002 i  honde jazz ( akurat ten model i ten rocznik mam wiec go znam) i popatrz na awaryjnosc modeli renault z tego roku .Bardzo fajne porownanie srednio od 500% do ponad 1000%  wieksza awaryjnosc francuza. :huh:

spoko....

za dwa lata to ja go sprzedam :D

pozdr...

ortos

ps.

ja się nie pocieszam wszystkie auta sa bylejakie, ale Ľdziwiłem się , że ostatnie roczniki Japoni s? tak awaryjne...

a swoj? drog? to chyba lepiej jak auto ma tendencję zwyżkow? niz spadkow? !V

w przypadku tzw "japończykow" wazny jest kraj produkcji . Na pewno orginalne japonczyki sa lepsze od tych produkowanych w Turcji czy tez Angli.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...