Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wycieczki Podkarpatczyków.


Saper

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj byłem tylko "sędzią startowym", nie mogłem pojechać, ale za to pojawił się Kolega z Lubaczowa i bardzo dobrze.
ddf702838889643cfccab586665748e8.jpg17fc2b7747b811171ffeb0b98691cc4c.jpg

Odnośnik do komentarza

My juz w drodze powrotnej, przerwa na obiad w Rymanowie Zdroju. Ale Słowacja przywitała i pożegnała nas deszczem i gradem.

WP_20190707_15_26_39_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeszcze krótkie podsumowanie wczorajszej wycieczki. 

Nakręcone około 280 km , z czego około 80 km w deszczu i po mokrej drodze.  Pierwszy deszcz dopadł nas już w Dukli, przesiedzieliśmy chwilę na przestanku autobusowym, a kolega Mariusz który ruszył z nami schował się na pobliskiej stacji benzynowej. Po deszczu zjechaliśmy się z powrotem i niestety okazało się że kolega nie przełożył deszczówki ze starego motocykla ? po krótkiej naradzie Mariusz doszedł do wniosku że wraca, tym bardziej że na południu czyli w kierunku w którym mieliśmy jechać dalej cały czas kłębiły się czarne chmury.

My pojechaliśmy dalej. Cel - Medzilaborce - osiągnięty. Piwo kupione, nie było tylko sławetnego sera do smażenia - ponoć Polacy wszystko wykupili ?  zmieściła się też jedna butelka kofoli - specjalnie dla Sapera. ?   Stwierdziliśmy z Baśką że jedna butelka wystarczy aby mu cukier za bardzo do góry nie skoczył ? Zdjęć za dużo nie mam. ale niestety w miejscach gdzie zaczynały się fajne widoki, pogoda była słaba.  Za to krótka ulewa i grat na Słowacji był pierwsza klasa ? 

WP_20190707_14_14_16_Pro[1].jpg

WP_20190707_15_28_44_Pro[1].jpg

WP_20190707_15_28_50_Pro[1].jpg

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, EndriuBis napisał:

... zmieściła się też jedna butelka kofoli - specjalnie dla Sapera. ?   Stwierdziliśmy z Baśką że jedna butelka wystarczy aby mu cukier za bardzo do góry nie skoczył ? ...

Jaki troskliwy się zrobił, dobra sam sobie pojadę i kupię, tak ze trzy zgrzewki, żeby mi cukier za bardzo nie spadł. ?

Ale tą jedną butelczynę też przygarnę, żeby się nie zmarnowała, dzięki.

Odnośnik do komentarza

A zapomniałem. Przez całe wakacje po kofole możesz pojechać "Wojakiem Szfejkiem"  ?   nie wychodzi drogo, a piwo można pić procentowe w obie strony i na miejscu ? pewnie dla tego brakło "syra" ? 

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Saper napisał:

Ja dzisiaj byłem tylko "sędzią startowym", nie mogłem pojechać, ale za to pojawił się Kolega z Lubaczowa i bardzo emoji106.png dobrze.
ddf702838889643cfccab586665748e8.jpg17fc2b7747b811171ffeb0b98691cc4c.jpg

O widzę, że w regionie kolejna biała perła

Odnośnik do komentarza

W tę niedzielę, czyli 14 lipca mamy zamiar z Bobbensem wybrać się w okolice Limanowej.

Jak ktoś chętny to zapraszamy, zbiórka na Mc donaldzie w Dębicy o godzinie 8:00, kawka do 8:15 i spokojnym tempem się turlamy ?

Powinniśmy być na 14 w domu, chyba, że dostaniemy cynk, że kuchnia rodzinna już nie czynna to sobie poradzimy w inny sposób, co nie chybnie wydłuży godzinę powrotu.

Odnośnik do komentarza

Dziś miła niespodzianka moja "stara" Suzi zajechała do mnie w odwiedziny. Małe kulanko po okolicy. Kolega nienacieszony jeszcze jazdą. Ale banan na twarzy ma cały czas. I odpoczynek wspólnie w garażu. A my na browarek. 4df48f3f9437fd23dbce8194c50dbe62.jpgba74c3bc684a0909448afc11475e54ac.jpgc310384009b0cd5be12d76f73b650241.jpgaba2dc79606bca4435d15b3b850bda95.jpgd36990cb8cfd3e5a0f6fecdcd85230c0.jpg

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, tomekstw napisał:

Dziś miła niespodzianka moja "stara" Suzi zajechała do mnie w odwiedziny. ..........d36990cb8cfd3e5a0f6fecdcd85230c0.jpg

A mówiłem ci na Burgmani że "masz mały" kuferek ?  teraz to masz "kawał" kufra ?

Trochę Wam zazdroszczę.  Ja dopiero zbieram się z roboty ?  a jeszcze 50 km do domu i niestety autem ?

 

Odnośnik do komentarza

Odpisuje Beatka a mówiłeś że masz też kufer givi i co ?

Endriu kuferek pasuje do konkretnego sprzętu miałeś rację rozmiar ma tu znaczenie. Ale spoko w domu nie ma , sprawdzone

Odnośnik do komentarza

Kurcze, co tu tak cisza ? ?   pogoda za oknem piękna jak na październik, chociaż akurat na najbliższy weekend ma się zepsuć.

Jeździ ktoś jeszcze, czy wszyscy już postawili skutery na zimę ?  :scooter:   mnie skręca okrutnie, ale tu i ówdzie coś mnie jeszcze boli, a po za tym mnie Baska kasuje na każdą wzmiankę o skuterze. ?  nawet na myjnie od powrotu  z Pogorzelicy jeszcze nie pojechałem.  ?

Odnośnik do komentarza

Mnie też skręca, ale w ostatni weekend nie było czasu , bo akcja grzybobranie. Czas ucieka pogoda ma być paskudna, może się okazać, że w tym sezonie jeszcze wymiany olejów i lulu do przedwiośnia.

Odnośnik do komentarza

A więc tak pożegnałem lato, które trwało do dzisiaj.... prędko znowu raczej się nie da, chyba, że gdzieś bliziutko z gorącą cegłą w portkach ?

link do trasy

Zobaczyłem kilka ciekawych miejsc - tytuły zdjęć mówią co i jak. Tych ogólnie znanych nie wrzucam ?
Pogoda przepiękna, ruch na drodze znikomy, sprzęgło siadało tylko czasem.
 

Trasa 2019-10-27.png

01 Przyszów pomnik żołnierzy rosyjskich z I WŚ.jpg

02 Resztki poligonu artyrelyjskiego Burdze.jpg

03 plan bitwy pod Wrzawami 1809.jpg

04 pomnik bitwy pod Wrzawami.jpg

05 ujscie Łęgu do Wisły.jpg

Odnośnik do komentarza

Tomek, Ci od handlowej niedzieli to zawsze jechali w przeciwnym kierunku. ?  To znaczy rano my z miasta, a oni do miasta, a wieczorem odwrotnie  ?  cóż - każdy spędza wolny czas tak jak lubi.  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...