Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Przekroczenie o 51 km/h i rozstanie z P.jazdy na 3miesiace


krys70

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Bosy

    20

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    8

  • Cairo

    8

  • marek_m

    7

Walka z dyktaturą przez dawanie po garach. Bardzo ciekawa koncepcja. Są tez walczący z systemem poprzez jazdę na bani, albo po białej ścieżce. Partyzanci?

Odnośnik do komentarza

Ja proponuję cichą partyzancką wojnę podjazdową z reżimem - zero wykroczeń = zero mandatów niech zbankrutują. A niech im te słupki w budżecie zwiędną na koniec roku.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ja proponuję cichą partyzancką wojnę podjazdową z reżimem - zero wykroczeń = zero mandatów niech zbankrutują. A niech im te słupki w budżecie zwiędną na koniec roku.

Lucek, bardzo mi się podoba Twoja propozycja... w związku z powyższym podjąłem właśnie >wiążącą decyzję< czym jadę na tegoroczny zlot *Burgmania 2015* grin.gif

Odnośnik do komentarza

Walka z dyktaturą przez dawanie po garach. Bardzo ciekawa koncepcja. Są tez walczący z systemem poprzez jazdę na bani, albo po białej ścieżce. Partyzanci?

@Geni, jeżeli odniosłeś się do mojego wpisu, to kompletnie mnie nie zrozumiałeś :)

Moja uwaga dotyczyła "zacnego" towarzystwa z SPnD :)

Odnośnik do komentarza

Czepiasz się. Zacne grono walczy z dyktaturą, a Ty im błędy wytykasz. :msn-wink:

No co ja poradzę, że mi się nie chce mózg wyłączyć i jak czytam nieścisłości to mnie swędzi pod lewą pachą? ;)
Odnośnik do komentarza

No co ja poradzę, że mi się nie chce mózg wyłączyć i jak czytam nieścisłości to mnie swędzi pod lewą pachą? ;)

Tak trzymać :)

Odnośnik do komentarza

"Recydywista" ? Raczej debil do kwadratu, jak już postanowił jeździć dalej bez PJ to chociaż mógłby na "zielonym" przejeżdżać skrzyżowanie.

Odnośnik do komentarza

Polak - jak widać - twardy jest i basta! Zapewne pierwszy, albo jeden z pierwszych "recydywistów"...

http://moto.onet.pl/...ukrotnie/es0fpp

Pokrętna logika części Polaków,zabrali mi PJ to jeżdżę bez i kropka.

Za kilka miesięcy duża grupa użytkowników naszych dróg będzie poruszała się bez uprawnień,strach pomyśleć co będzie dalej.

Może za przekroczenie +51 rostrzeliwać delikwenta ,przynajmnej prawo będzie skuteczne.

Odnośnik do komentarza

Czytam i nie wierzę. Cmentarze pełne są tych, co zginęli dzięki kierowcom z "aktywnym" prawem jazdy. Już wolę na drodze ludzi co potrafią jeździć i stracili prawko za "50km/h+" niż kierowców w wieku 50+ lekko niedowidzących, bez wyobraźni i bez refleksu, a jeżdżących tak, jak się nauczyli 30 lat temu.

Odnośnik do komentarza

grać w rosyjską ruletkę.(...)

Ktokolwiek z Was przyjrzałby się mojemu zachowaniu na drodze, zrozumiałby co chce przekazać. - PRĘDKOŚĆ NIE JEST NAJWAŻNIEJSZA

(...)może będziecie mnie mieli za morderce na drodze.

Cairo: ufffffff, czegoś tu jeszcze nie rozumiesz, ale może zrozumiesz -lepiej gdyby to nie była rosyjska ruletka:

np. wbiegające dziecko, które jeszcze nie nauczyło się przewidywać, albo zwykły całkowicie o tym nie myślący... pies...

Hmmm... TAK ! Prędkość jest wtedy najważniejsza ! Chciałbym abyś to zrozumiał zanim dojdzie do wypadku...

Bo inaczej rodzina poszkodowanego i nie tylko, będzie miała Ciebie za mordercę.

Miasto to jest miasto ! Tak powinno się jeździć -koniec, kropka.

A to, że jeździ masa użytkowników bez Prawa Jazdy... no cóż mają kasę, to i maja głęboko gdzieś mandaty, bo prawka i tak im nie zabiorą...

Ja bym poszedł dalej. Użytkownikom bez Prawa Jazdy powinno się odbierać pojazd ! Co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza

A czy bez prawka działa OC? Raczej nie sądzę. A wtedy naprawdę można się zdziwić, ile kasy będzie kosztować zwykła stłuczka "parkingowa", o czymś poważniejszym nie wspominając. A już tfu tfu nie mówiąc o wypadku i poszkodowanych uczestnikach.

Odnośnik do komentarza

A czy bez prawka działa OC? Raczej nie sądzę. A wtedy naprawdę można się zdziwić, ile kasy będzie kosztować zwykła stłuczka "parkingowa", o czymś poważniejszym nie wspominając. A już tfu tfu nie mówiąc o wypadku i poszkodowanych uczestnikach.

Oczywiście, że nie działa. Ani OC ani AC. Poza tym w przypadku spowodowania u kogoś uszczerbku na zdrowiu sankcje karne mogą być znacznie poważniejsze niż w sytuacji gdy mamy uprawnienia. Nie wspominając o niedziałającym NW i np. konieczności zapłacenia odszkodowania czy nawet dożywotniej renty. Poza tym w przypadku zdarzenia drogowego, wina praktycznie zawsze jest po naszej stronie.

Uważam, że jazda bez uprawnień to... głupota i brak wyobraźni.

Odnośnik do komentarza

Czytam i nie wierzę. ...... niż kierowców w wieku 50+ lekko niedowidzących, bez wyobraźni i bez refleksu, a jeżdżących tak, jak się nauczyli 30 lat temu.

Czytam i nie wierzę,gdyby napisał to 18 latek uznałbym to za prowokację. Idąc tym tokiem myślenia można oczekiwać że za kilka lat oddasz prawo jazdy ze względu na wiek? Z całą pewnością nie,i nie o to chodzi,a chodzi o to aby szanować przepisy i nikt nie staci prawa jazdy.

Odnośnik do komentarza
... chodzi o to aby szanować przepisy i nikt nie staci prawa jazdy.

Masz 100% racji, ale u nas pogarda dla przepisów / procedur jest ogromna. W tej części świata gorzej jest jest chyba tylko w Rosji. :(

Odnośnik do komentarza

czy w przepisach rozróżniane są cofnięte uprawnienia i zatrzymane?

Trzeba rozróżnić pojęcia:

1) zatrzymania PJ (w rozumieniu dokumentu) realizowane przez uprawnione organy (policja), która jest fizyczną czynnością realizowana z reguły w toku policyjnej kontroli w ściśle określonych przypadkach określonych w art. 135 PoRD (pośród tych przypadków jest interesujący nas w tym wątku ust. 1 pkt 1a lit. a czyli przekroczenie o 50 km/h w terenie zabudowanym),

2) zatrzymanie prawa jazdy w rozumieniu czasowego cofnięcia/zawieszenia uprawnień do kierowania pojazdami, stanowiące orzeczenie sądu lub decyzję administracyjną wydawana przez starostę (interesujący nas zapis to art. 102 ust. 1 pkt. 4 oraz ust. 1d ustawy o kierujących pojazdami). Decyzje administracyjne starosty są decyzjami czasowymi i po upływie terminu na jaki zostały wydane PJ jest zwracane co oznacza przywrócenie/odwieszenie uprawnień.

3) całkowite cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami wymagające ponownego starania się o nie - decyzja administracyjna starosty - nas interesuje art. 103 ust. 1 pkt 5 ustawy o kierujących pojazdami (podwójna recydywa). Całkowite cofnięcie może być także konsekwencją sądowego orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów.

Tak w skrócie. Jest jeszcze trochę różnych kruczków, ale nie będziemy się zagłębiać.

Odnośnik do komentarza

Czytam i nie wierzę,gdyby napisał to 18 latek uznałbym to za prowokację. Idąc tym tokiem myślenia można oczekiwać że za kilka lat oddasz prawo jazdy ze względu na wiek? Z całą pewnością nie,i nie o to chodzi,a chodzi o to aby szanować przepisy i nikt nie staci prawa jazdy.

Obowiązku oddawania prawa jazdy nie ma jednak ustawodawca przewiduje cofnięcie uprawnień w wyniku orzeczenia o

lekarskiego o istnieniu przeciwwskazań zdrowotnych lub psychologicznych do kierowania pojazdami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...