Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zmiana maxi na motocykl


Barteq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 222
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • dr.big

    22

  • CZARO

    16

  • Geni

    13

  • marek_m

    13

Top użytkownicy w tym temacie

Ja ostatnio dojrzałem do zmiany Kymco 150 na coś mocniejszego. Co prawda Kymkacz sprawdza się w małym miescie w 100%, ale wiadomo, zawsze ciągnie do większej mocy itd... Następcą ma być suter lub motocykl. Użytkuję jednoślad 90% w mieście, więc musi być zwinny i dynamiczny. Jeśli zdecyduję się na skuter, będzie to downtown 300 - bardzo uniwersalny środek transportu, jeśli wybiorę motocykl będzie to Hyosung DG 250 Exiv - rewelacja tego roku. I tu mam dylemat, ponieważ są to dwa skrajnie różne jdnoślady, ale oba do miasta się nadadzą.

Downtown:

duży, wygodny, pakowny, uniwersalny, ale kosztuje około 16000.

EXIV:

uliczny killer stwrzony do zabawy i szybkiego poruszania sie po mieście, waży razem z płynami 140 kg, idzie do setki koło 6s

widziałem porownanie przysieszeń 0-100 z t-maxem 500 i wypada lepiej:-O,

nowoczesna konstrukcja , świetny design, ale trzeba zamontować duży kufer centralny.

Cenowo rewelacja, bo katalogowo kosztuje 13000zł ( 5 lat gwarancji), a znając politykę tej firmy, na wiosnę będzie gomożna kupić na wyprzedażach za okolice dychy.

Jeszcze mały filmik:

Co byście woleli do miasta, downtowna, czy exiva?

Odnośnik do komentarza

stator zawsze mnie zastanawia gdzie właściciel tak załadowanego skutera jedzie?czy na podróż dookoła świata?czy na stepy Mongolii ? bo mając taki bagażnik pod fotelem i centralny kufer to moje pojęcie jest za małe żeby ogarnąć potrzeby takiego objuczenia sprzętu.choć już widywałem maxi typu an650 ,silwewinga jadących na jeden nocleg z przytroczonym centralnym,jak by nie było już miejsca pod kanapą..

a wracając do motocykla z postu wyżej to jestem w szoku jeśli chodzi o osiągi i wagę sprzętu naprawdę zaskakujące przy tej pojemności .przyspieszeniem bije większość największych i najszybszych maxiskuterów a to ,,tylko'' ćwiartka..

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie ze względu na stan drogi do nowej pracy będę zmieniał swoje Piaggio X8 na Aprilię Pegaso 650. Niestety masy resorujące Piaggio na tej trasie nie dają rady, a szkoda niszczyć sprzęt.

Odnośnik do komentarza

Exiv jest mocniejszy i lżejszy (rama z aluminium) od CBR 250, lepsze osiągi( ale dopiero powyżej 100km/h) w tej klasie ma tylko ninja 250 i 300, ale to typowe sporty, poza moim kręgiem zainteresowań.Exiv jak na ćwiartkę ma duży moment obrotowy pona 26 Nm, stąd przy malej masie dobre osiągi. W temacie fajnej ćwiartki na miasto jest jeszcze inazuma - ale osiągami bardzo odstaje i egzotyczny SYM wolf 250, do wyrwania obecnie za dychę, większy i bardziej komfortowy, ale słabszy i cięższy: 180 kg i do setki idzie w koło 9s, czyli downtown jest szybszy. Idealne moto na miasto to KTM Duke 390, ale różnca w cenie do exiva bardzo duża. Podobno Koreańczycy mają włożyć do exiva sinik 400, ale ne wiadomo kiedy to nastąpi.

Odnośnik do komentarza

Ja bym zastanowił się jeszcze nad dostępnością sieci serwisowej Hyosunga w kraju. O ile sprzedają je w sieci Rometa to o dedykowanym serwisie informacji raczej brak ( na stronie jest tylko mail), a do sieci serwisowej Rometa miałbym średnie zaufanie.

Mnie korcił GV 650 Aquila, ale odpuściłem.

Odnośnik do komentarza

stator zawsze mnie zastanawia gdzie właściciel tak załadowanego skutera jedzie?czy na podróż dookoła świata?czy na stepy Mongolii ? bo mając taki bagażnik pod fotelem ......

Hmm, jak się jedzie na burgmanię z małżonką, zwłaszcza z moją małżonką.......

No wiesz, suszarka do włosów, pomadki, kremy, tusze i szczotki........

Nie ma takiej pojemności bagażnika, której nie jesteśmy w stanie zapełnić, hehe.

Odnośnik do komentarza

Witam ja śmigałem maxi przesiadłem się na Trampka i chcę wrócić do maxi :) chyba Silvera bo Hondzia to Hondzia ;) Maxi do miasta mistrz, dalsze wyprawki, a moto(turystyk) to głównie na trasy. Moim zdaniem maxi są bezobsługowe ;p

Odnośnik do komentarza

........Moim zdaniem maxi są bezobsługowe ;p

??? nie kumam tego co napisałeś ?? że niby motocykl jest bardziej obsługowy ?? to porównaj jakiś skuter do motocykla ze średniej półki np. hondy deauville . i napisz coś o tym co będzie bardziej obsługowe

Odnośnik do komentarza

Czaro, chodziło mi tylko o moją subiektywną opinie, przykład moto -> maxi czyli np. moto Trampek , smarowanie/czyszczenie łańcucha , regulacja, w maxi pasek bezobsługowy . Mi akurat to przeszkadza, wiem że deauville ma wał ;p

Odnośnik do komentarza

Czaro, chodziło mi tylko o moją subiektywną opinie, przykład moto -> maxi czyli np. moto Trampek , smarowanie/czyszczenie łańcucha , regulacja, w maxi pasek bezobsługowy . Mi akurat to przeszkadza, wiem że deauville ma wał ;p

może na zły motocykl zmieniłeś?? a tak do porównania dodaj gdzie dojedziesz trampkiem a gdzie silwerłingiem.

Odnośnik do komentarza

Exiv to interesująca propozycja (cena!) ale to naked, dlatego nie znalazł się na mojej liście zakupów na przyszły sezon. Ja celuję w obudowane "słabe" 600, takie jak XJ6 f czy CBF600S. Fajny jest też CBR500R, ale to względnie nowe moto, a pewnie będę kupował używkę. Moto będzie służyć głównie do jazdy po mieście i pomimo oczywistych zalet skuterów, wracam do biegowców, ale w możliwie pełnej obudowie.

Odnośnik do komentarza

Jak już napisał Flyman...

To temat poniżej mojej godności.

Jestem maxiskuterowcem i nie widzę plusów w motocyklach.

... uważam podobnie i nie mam ochoty na tym forum czytać jakie to "wspaniałe" są motocykle i jak świetnie się na nich jeździ. To jest forum maxiskuterowe! Jak będę chciał, to poczytam sobie któreś z licznych forów moto. Ale nie chcę na naszym forum maxiskuterowym, w miejscu, gdzie chcę i lubię czytać o swoim hobby, znajdywać postów z jakąś "herezją". Nie. I koniec, bez żadnego "ale- ale- ale". Ktoś w końcu musi o tym napisać: tu takie zachowanie jest tylko to- le- ro- wa- ne, nie podobają sie wam skutery? For motocyklowych jest bez liku. I tam możecie wychwalać swoje jednoślady ponad wszystko.

Ale nie tu. I piszę to jako skuteromaniak (od lat ponad 15) oraz motocyklista od lat 30. Basta! Więcej wyczucia miejsca.

PS. Na żadnym forum chopperów nie wpadają kolesie ze ścigaczami i nie sieją bezkarnie popeliny, tak więc napiszę:

opanujcie się co poniektórzy, bo jesteście u nas co prawda tolerowanymi, ale tylko gośćmi forum MAXISKUTEROWEGO :fish: ...

Odnośnik do komentarza

Proponuję przenieść temat do "Offtopic". Tam "herezje" motocyklowe nie powinny budzić większych emocji.

Ja nawet w "off topic" nie chcę o tym czytać :) . Ludzie, którzy skuter zamieniają na moto i jeszcze wychwalają tu takie zamiany, "dołując" skutery i opisując swoje "wspaniałe przeżycia na moto" i podobne "nocne polucje" pomylili strony. To nie tu. Zły adres.

Wystarczy spojrzeć na główkę strony: "KLUB MIŁOSNIKOW MAXI SKUTEROW" i wszystko powinno być jasne :) .

Odnośnik do komentarza

Hej, na przykład ja nie kwestionuję zasadności "miłowania" maksiskuterów! Uważam, że taki wątek ma wyłącznie walor edukacyjny: większość najbardziej doświadczonych użytkowników forum ma za sobą doświadczenia motocyklowe, a jednak wybrała maksiskuter. To przecież daje do myślenia. Od 24 sierpnia jeżdżę pierwszym w życiu skuterem, wybór modelu był bardzo gruntownie, szczegółowo przemyślany i świadomy. Dużą dawkę wiedzy wchłonąłem dzięki forum. Dla mnie, jako totalnego świeżaka, w temacie skuterów i maksiskuterów kwestie poruszane w niniejszym temacie są istotne. Może temat dla czystości intencji przyświecających klubowiczom powinien nazywać się "Dlaczego nie zamieniać maksiskutera na motocykl", ale bez jaj, żeby nie można było na forum wymieniać słowa na m.

edit: na wielu forach istnieją tematy "Dlaczego wybrałeś właśnie XYZ" - pełne porównań XYZ do innych produktów. Każdy wyciąga własne wnioski.

Odnośnik do komentarza

Ja nawet w "off topic" nie chcę o tym czytać :) . Ludzie, którzy skuter zamieniają na moto i jeszcze wychwalają tu takie zamiany, "dołując" skutery i opisując swoje "wspaniałe przeżycia na moto" i podobne "nocne polucje" pomylili strony. To nie tu. Zły adres.

Wystarczy spojrzeć na główkę strony: "KLUB MIŁOSNIKOW MAXI SKUTEROW" i wszystko powinno być jasne :) .

Niesamowicie budujące i takie tolerancyjne. Lubię Maxi skutery,lubię też motocykle, ale nie rozumiem takiego obruszenia na temat motocykli. Jestem na innych forach i nie widzę tam zakazów pisania o innych markach czy sprzętach. Po co w takim razie obruszenia w temacie pozdrowień przez motocyklistów, albo czy skutery o "dużych" pojemnościach to jeszcze skutery czy już motocykle? A zamknąć się na cały świat i nie pozwolić na wypowiedzi ludzi o innych poglądach. Pachnie to trochę ustrojem totalitarnym :) Czy skutery, czy motocykle mają wady i zalety, i czasami warto poczytać o tym jak odbierają ie inni. Trochę samokrytycyzmu Panowie i Panie, trochę luzu. Jeden z Kolegów z forum Lancii obecny na Burgmanii jakoś nie protestuje tam kiedy piszemy o innych samochodach,a tu proszę jaki konserwatysta :)

Odnośnik do komentarza

Oj, dr.big, chyba trochę przesadzasz.

Po pierwsze - nikt tu się nie ładuje z osobnym tematem "motocykle są lepsze i basta!", o ile mnie zwrok na pierwszej stronie nie pomylił, autor tematu pytał o doświadczenia tych którzy przesiedli się z maxi na motocykl. Czyli nie można już spytać o motocykle by dr.big nie poczuł się urażony?

Po drugie - jesteś administratorem, przenieś ten temat z Ogólnych do Off-topu i niech tam leży. Myślę że tam bardziej pasuje.

Po trzecie - ja słusznie zauważyłeś, jest to forum "miłośników maxiskuterów", a nie "miłośnika maxiskuterów dr.biga". Jeśli wśród członków tej społeczności zrodzi się potrzeba przedyskutowania tematu przesiadki na motocykl to mają do tego pełne prawo, chyba że gdzieś łamią regulamin (nie sądzę).

Po czwarte - jeśli sam sobie rościsz prawo do wolności wypowiedzi, nie odmawiaj jej innym osobom.

Nie rozumiem o co ten krzyk - ludzie zastanawiający się nad przesiadką na motocykl wymieniają między sobą doświadczenia i chyba mogą to robić, na forum skuterowym również? Odpowiedni dział i jazda. Czy ktoś, dr.big, każe Ci przesiąść się na motocykl? Czy ktoś wyśmiewa twoje zdanie w tej sprawie? I wreszcie - jeśli tak ten temat Ci przeszkadza, kto każe Ci tutaj wchodzić i w nim pisać?

Trochę tolerancji i rozsądku a wszystkim będzie się tutaj żyło dobrze.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...