Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 1

Honda S-Wing 125ccm


prefo86

Pytanie

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

  • dominikbuli

    28

  • Wombat

    25

  • szary1977

    14

  • pawelot78

    14

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam. Pytanie jak dostać się do tej przepustnicy? Próbowałem zdjąć siedzisko ale bezskutecznie. U mnie tez gaśnie ale zarówno na zimnym i jaki gorącym silniku. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam, na wiosnę nabyłem hondę s wing 125. 2010r.

Jak często wymienia się olej? 

Co każdy raz z olejem wymienić filtr oleju??  No i jaki olej motul?? 

Panowie dziękuję z góry za podpowiedzi. Proszę o cierpliwość jestem swieżynka w temacie skóterow. 

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Co ok. 8kkm lub co rok. Filtr groszowa sprawa, więc dobrze zmieniać go z olejem. Motul to b. dobry olej. Standard 10W40 (5100).

Odnośnik do komentarza
  • 0
Dnia 9.09.2019 o 09:26, kenobi napisał:

Co ok. 8kkm lub co rok. Filtr groszowa sprawa, więc dobrze zmieniać go z olejem. Motul to b. dobry olej. Standard 10W40 (5100).

o jakim filtrze piszesz?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Chłopaki taki jeden koleś domorosły mechanik twierdzi że olej w przekładni wymieniać trzeba zawsze z olejem silnikowym. Twierdzi także że lejemy do przekładni ten sam olej co do silnika. 

Wierzyć mu?? Myślałem że tam jest.jakis olej przekladniowy??

Odnośnik do komentarza
  • 0

To chyba nawet nie jest absolwentem zawodowej szkoły o profilu mechanicznym

W manualu masz podane jakie oleje i gdzie oraz kiedy stosować

 

U mnie 80w90 jest w przekładni

A przy okazji jeszcze jest olej mineralny do filtra powietrza

;)

Czy ten mechanik wie o tym?

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nie chce mi się odpowiadać bo temat wałkowany wiele razy. Nie trzeba być mechanikiem, ale trzeba umieć czytać ? 

Nie wiem jak Vespa ? , ale zarówno Suzuki jak i Honda podają że do przekładni można lać olej silnikowy taki sam jak do silnika.  Wynika to prawdopodobnie z uproszczenia procedury obsługi. Niemniej jednak większość "świadomych" użytkowników wlewa do przekładni ulej przekładniowy, a nawet czasami jeszcze dodają tam jakieś dodatkowe zagęszczacze w postaci jakiegoś smaru, dzięki czemu uzyskują o wiele cichszą pracę przekładni.  ?   Co do częstotliwości wymiany Suzuki zaleca co 12 000 km (czyli co drugą wymianę oleju w silniku).   Jeżeli Honda (na pewno duża czyli 400-ka i 600-ka) ma interwał wymiany oleju silnikowego co 12 000 km to być może faktycznie olej w przekładni też należy wymienić za każdym razem.

 

Odnośnik do komentarza
  • 0
39 minut temu, EndriuBis napisał:

Nie wiem jak Vespa ? , ale zarówno Suzuki jak i Honda podają że do przekładni można lać olej silnikowy taki sam jak do silnika.

Ja wlewam do przekładni ten sam olej co do silnika. Zrobiłem od ostatniej wymiany ponad 2 tyś km i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Zaskoczyliście mnie...

Wcześniej miałem Yamaha Majesty, Kymco Xciting a teraz Vespa GTS i zawsze olej przekładniowy w manualu był podawany inny niż do silnika

Z reguły ten

https://allegro.pl/oferta/olej-przekladniowy-motul-scooter-gear-80w90-skuter-7331370845?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_chemia_samochodowa&ev_adgr=Main_adgroup&gclid=CjwKCAjwtuLrBRAlEiwAPVcZBpYw25_-7luiYuq4nELpRkx7IzootUSA3CgPxdNkmelaZDlPZ21H_RoCcEEQAvD_BwE

A tu taka teza...

Widocznie Honda jest inna

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze
13 godzin temu, pawelot78 napisał:

o jakim filtrze piszesz?

Niedawno wymieniałem w/w w Suzuki Burgman 125 i rozpedziłem się.... Honda ma siateczkę... Mój czeski błąd... 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Panowie a co do oleju w przekladni. Wiem gdzie go wlewać tam jest sruba rewizyjna( myślę że.przez ta srube) a którędy go spuszczamy?? Nie widzę na samym dole żadnej sruby bezpośrednio w korpusie żeby spuścić stary olej z przekładni. 

Panowie a co do oleju w przekladni. Wiem gdzie go wlewać tam jest sruba rewizyjna( myślę że.przez ta srube) a którędy go spuszczamy?? Nie widzę na samym dole żadnej sruby bezpośrednio w korpusie żeby spuścić stary olej z przekładni. 

 Jeśli chodzi o tą strube rewizyjna to jest ta w korpusie pod kropka. A nie wiem gdzie jest spust

IMG_20190913_140231.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0
Godzinę temu, grzegorzw84 napisał:

Panowie a co do oleju w przekladni. Wiem gdzie go wlewać tam jest sruba rewizyjna( myślę że.przez ta srube) a którędy go spuszczamy?? Nie widzę na samym dole żadnej sruby bezpośrednio w korpusie żeby spuścić stary olej z przekładni. 

Panowie a co do oleju w przekladni. Wiem gdzie go wlewać tam jest sruba rewizyjna( myślę że.przez ta srube) a którędy go spuszczamy?? Nie widzę na samym dole żadnej sruby bezpośrednio w korpusie żeby spuścić stary olej z przekładni. 

 Jeśli chodzi o tą strube rewizyjna to jest ta w korpusie pod kropka. A nie wiem gdzie jest spust

IMG_20190913_140231.jpg

https://www.jednoslad.pl/forums/topic/honda-pantheon-125-4t-wymiana-oleju-w-przekladnik/?cn-reloaded=1

Odnośnik do komentarza
  • 0
7 minut temu, grzegorzw84 napisał:

Siema panowie nikt nie ma nic do powiedzenia??

a co jeszcze można powiedzieć ? (napisać ?) .  Przeczytałeś to co już zostało napisane ? Sprawdziłeś jak się to ma twojego (czy też nie twojego - bo brak w opisie ) sprzętu ? 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Panowie jest problem...

Mam obrobiona srobe od spustu oleju silnikowego....

Za ujj nie idzie tego odkręcić ...

Tak dla pewności tam jest zwykły gwint ?? Tzn. odkręcam w lewo?

Jakiś.sposob na.odkrecenie.tego?? 

Klucz udarowy? Wspawac klucz.plaski??

Dodam że nasadka 17 jest jakby troszkę.luzna a 16 za.mala

Odnośnik do komentarza
  • 0

Też tak miałem. Weź  nasadke 16 przyłóż dokładnie do kształtu i wbij młotkiem. Aluminium ustąpi. Nie zdejmuj nasadki dopnij klucz i z wyczuciem odkręc. Najpierw jednak nowy korek kup. Możesz poszukać od chińczyka z 7zł. 

Odnośnik do komentarza
  • 0
Dnia 21.02.2020 o 11:07, maltoron napisał:

Też tak miałem. Weź  nasadke 16 przyłóż dokładnie do kształtu i wbij młotkiem. Aluminium ustąpi. Nie zdejmuj nasadki dopnij klucz i z wyczuciem odkręc. Najpierw jednak nowy korek kup. Możesz poszukać od chińczyka z 7zł. 

Udało się twoim sposobem !!!

Odkręciłem korek, nalałem nowego 950 ml i powiem ci że ten nowy korek idzie również ciężko... Tak żeby korek idealnie stykał się z korpusem silnika...

Użyłem już całej siły w rękach ale i tak nie styka się na.0.

Ty też tak miałeś??

Będę musiał obserwować czy nie cieknie ...

I dziwić się że później nie można odkręcić go.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Korek kupiłem od chińczyka. Pasował i  wchodził bez problemu.

Korek powinien dojść do końca, tzn do samego korpusu. Nie założyłeś przypadkiem siatki do "góry nogami"?

Odnośnik do komentarza
  • 0
Dnia 29.02.2020 o 07:35, maltoron napisał:

Korek kupiłem od chińczyka. Pasował i  wchodził bez problemu.

Korek powinien dojść do końca, tzn do samego korpusu. Nie założyłeś przypadkiem siatki do "góry nogami"?

Nie założyłem dokładnie tak jak w serwisowa pokazuje...

Zobaczymy myślę że złapało..

Ale muszę się gdzieś przejechać i rozgrzać go na razie nie ma pogody

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam 

Czy posiada ktoś serwisówkę po polsku do tego modelu ?

Albo instrukcja obsługi po polsku ?

Szukałem i jedynie znalazlem service manual po angielsku

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam

Panowie dzis cos zaczelo sie dziac z moimi skrzydlami...

Skuter zgasl mi 3 razy w trasie.

Po przekreceniu stacyjki bylo zero reakcji tak jagdyby prad nie dochodzil

Wyciaglem kluczyki wsadzilem ponownie i odpalil ...na przejezdzie kolejowym jak nim zatrzepalo znowu zgasl. I znowu kluczyki wyciaglem wlozylem podnuzke rozlozylem zamklem i odpalil..

Boje sie nim jechac gdzies dalej...

Czego szukac??

Nie mruga zaden blad...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...