Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 1

Honda S-Wing 125ccm


prefo86

Pytanie

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

  • dominikbuli

    28

  • Wombat

    25

  • szary1977

    14

  • pawelot78

    14

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam. 

Mam podobny problem w miom swingu 125. Mianowicie skuter potrafi zgasnąć na wolnych ot tak sobie,  a także kiedy mam ruszyć i przekręcam manetkę gazu.

Niestety nie mam serwisówki a jedynie instrukcję. 

Macie możliwość zrobienia fotki, gdzie będzie widać,  w ktorym miejscu znajduje się ta wtyczka od przepustnicy ?

Będę  bardzo wdzięczny za pomoc.

Hej,

Miałem na myśli bardziej to, żeby pokazać jak się do niej dostać.

Bo jest na zdjęciach, ale nie mogę rozkminić, czy i co ewentualnie trzeba zdemontować, żeby się do niej dostać.

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam, mam pytanie o dzwon sprzęgła a konkretnie jego kolor bo dzisiaj ujrzałem coś takiego kiedy ściągnąłem osłonę. Kupiłem niedawno Hondę s-wing. Odkręciłem osłonę aby zobaczyć w jakim stanie jest pasek a tu takie barwy - nadmieniam, że skuter jeździ dobrze. Czy sprzęgło nadaję się do wymiany? 

DSC_0060.JPG

DSC_0058.JPG

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Zdejmij dzwoń to zobaczysz sprzęgło  stan itp- a ten kolor dzwonu mówi nam był tzw fioletowy (przypalony)lub ktoś pomalował zobaczysz wszystko po demontażu ,tyle w skrócie na tą chwilę 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dodam, że skuter jest z 2008 roku, ma przejechane 18 tyś. i dłuuuugo stał niejeżdzony

34 minuty temu, ziga napisał:

Zdejmij dzwoń to zobaczysz sprzęgło  stan itp- a ten kolor dzwonu mówi nam był tzw fioletowy (przypalony)lub ktoś pomalował zobaczysz wszystko po demontażu ,tyle w skrócie na tą chwilę 

Na co zwrócić uwagę sprawdzając sprzęgło? Które elementy podlegają zużyciu?

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Okładziny , wew. powierzchnia dzwonu , sprężynki sprzęgła , sprężyna centralna

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze
1 godzinę temu, arturo-bb napisał:

Okładziny , wew. powierzchnia dzwonu , sprężynki sprzęgła , sprężyna centralna

tak jak Artur napisał -sprawdzić według danych np grubość okładzin sprzęgła,stan sprężynek sprzęgła [naciąg zużycie mocowań] ,sprężyna centralna ugięcie się jej [siła] ,dzwon -powierzchnia rysy nie równości czy nie został przegrzany  co skutkiem jest zrobienia tzw.jajo 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzięki panowie za cenne wskazówki, jeszcze jedno-jak domowym sposobem odkręcić dzwon tzn jak go zablokować, macie na to jakieś patenty?

 

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

dzwon można zablokować między innymi opasać go paskiem taśmą są takie specjalne  przyrządy lub bezpośrednio kluczem udarowym wtedy nie potrzeba  blokować spójrz na 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Taki kolor też powstaje przy długotrwałej i powolnej jeździe, głównie pod górę, częste "pałowanie” silnika przy starcie z dodatkowym trzymaniem hamulca dla " lepszego startu", bądź przeciążeniem skutera.

 Fiolet wskazuje na przegrzanie. Jeżeli wizja lokalna nie stwierdzi wadliwych łopatek bądź sprężyn i owalności dzwona nie należy się tym przejmować. Unikać wtedy sytuacji j/w.

Podobny przypadek miałem na B400 k8 po wycieczce w górach. Powolna jazda widokowa i....fiolecik.?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dziękuję panowie za zainteresowanie tematem. Nie zaglądałem jeszcze do sprzęgła - brak czasu i pomysłu na odkręcenie dzwonu. Tyle co mogę na razie powiedzieć to to, że Honda jeździ bez najmniejszych problemów, silnik pracuję równo, nic nie stuka, nie puka, nie nie wibruje - no może chwilę po odpaleniu ale to mija po krótkim czasie

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

....no to tylko jeździć...w razie "w" to już wiadomo....przyczepności.:scooter:

Odnośnik do komentarza
  • 0
Godzinę temu, kenobi napisał:

....no to tylko jeździć...w razie "w" to już wiadomo....przyczepności.:scooter:

?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Byłem u znajomego, odkręciliśmy dzwon - sprzęgło w porządku, okładziny ok i cała reszta. Także założyłem tak jak było i jeżdżę. 

Odnośnik do komentarza
  • 0
5 godzin temu, Slavos napisał:

Jak obecnie wygląda ogólna dostępność części do S-Winga, do modeli poniżej 2010 ?

Na allegro około 1500 pozycji

Odnośnik do komentarza
  • 0
18 godzin temu, pawelot78 napisał:

Witam, mam prośbę - potrzebuję wymiar jak na załączonym obrazku ( Honda s-wing)

_20190418_224201.JPG

Około 44 cm.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
  • 0
10 godzin temu, szary1977 napisał:

A można wiedzieć po co Ci ten konkretny wymiar?

Wymieniałem amory i chciałem wiedzieć dokładnie jaki jest wymiar a nie zmierzyłem przed zdjęciem starych 

Odnośnik do komentarza
  • 0
4 godziny temu, szary1977 napisał:

Jak masz z tego modelu to muszą pasować a serwisówka nie podaje tego wymiaru tylko min. dł. sprężyny.

Posiadasz ten model w użytkowaniu?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...