Skocz do zawartości
Forum Burgmania

BMW C650 GT - wątek główny


Jarek_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem na forum BMW, że producent "zmienił nagle plan serwisowy" i teraz podobno w ramach serwisu 20 tkm GT/Sport wymieniany będzie łańcuch przeniesienia napędu (dość kosztowny) na tylne koło... Prawda to?

Odnośnik do komentarza

No dobra, dzisiaj oddałem GT do przeglądu.

Zobaczymy ile to kosztuje i jak się chłopaki spiszą.

Będę informował na bieżąco.

Odnośnik do komentarza

Gdzie go oddałeś ?? Mam nadzieję, że nie do Inchcape... :kwasny: Jaki przebieg miał ??

...a o wymianie łańcucha i paska napędowego wspominałem już na spocie w Mc'Donalds na Pułkowej w ubiegłym sezonie :rolleyes1:

Odnośnik do komentarza

witam

mam pytanie:

jak oceniasz c 650 GT po prawie rocznej sksploatacji?jakie koszty serwisu?i inne wpadki?

bo ja jeszcze zastanawiam się nad T maxem

To dość dziwna prośba. Moje wrażenia z jazdy oraz eksploatacji motorka (i nie tylko moje zresztą) są dość dokładnie opisane w tym wątku. Poza tym z informacji o Tobie można odczytać, że zakupiłeś t-maxa 530 z 2013 roku więc nad czym się w sumie "jeszcze" zastanawiasz???

Odnośnik do komentarza

Marcino, już tydzień minął... oddali Ci go wreszcie ? W zeszłym roku miałem go oddać na wymianę paska napędu i wariatora... nie mieli odpowiednich kluczy i ściągaczy... żenada :kwasny:

Odnośnik do komentarza

Marcino, już tydzień minął... oddali Ci go wreszcie ? W zeszłym roku miałem go oddać na wymianę paska napędu i wariatora... nie mieli odpowiednich kluczy i ściągaczy... żenada :kwasny:

W piątek był gotowy do odbioru ale wyjechałem na łikend.

Odbieram zatem w poniedziałek lub wtorek i natychmiast dzielę się wrażeniami.

A tak swoją drogą czy ktoś się zastanawiał nad wymianą wariatora na J. Costę? Znane są plusy i minusy tego rozwiązania w GT?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Tajne kamery przekazały wizję, z której wynika, że z Bielska do Warszawy przyjechał nowy C650GT... a nowy właściciel jakoś nie kwapi się chwalić :)

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się Z Jarkiem i Roninem.

700 sztuk w Niemczech, 900 sztuk w Italii.

Jak na pierwszy rok jest OK.

700 sztuk w De, z czego dzisiaj "wisi" już na mobile czasami ponad półtora roku jakieś 450 sztuk :) ... Te "testówki" zapchały i mocno obciążyły przepływ używanych skuterów BMW w Niemczech... Dzisiaj kilkumiesięczny skuter BMW ze śladowym przebiegiem można kupić "cash" prawie taniej od AN650 ;) , o Tmaxie 530 nawet nie wspominając :D. I takim "startem" BMW zapchało sobie rynek swoich skuterów na lata. Przynajmniej w Niemczech. Nie wiem jak jest we Włoszech, czy we Francji, ale wielkich odchyłek od tego co napisałem tam pewnie nie będzie...

PS. Mariusz i tak to jest, jak się "odświeży" temat ;) . A moja chłodna ocena sytuacji w niczym się ma do: Gratki dla nowego użytkownika :clapping: , niech wozi bezawaryjnie i bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza

Skuter co prawda odebrałem z serwisu. Pojechałem również ze sztafetą do Lublina, było super.

Ponieważ jednak po serwisie wystąpiły drobne acz upierdliwe niedogodności, jutro skuter wraca do serwisu.

Wrażenia,kiedy w końcu odbiorę motorek bez zastrzeżeń.... :(

Odnośnik do komentarza

A póki co nowe kolory GT na rok 2014 czyli błękitny i brązowy.

Ładne?

2014-BMW-C-650-GT-Quartz-Blue.jpg

A tu może trochę lepiej widać ;)

uee3.jpg hagh.jpg wdu6.jpg

C 600 sport też dostał nowy, biały kolorek ;)

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj kilkumiesięczny skuter BMW ze śladowym przebiegiem można kupić "cash" prawie taniej od AN650 ;) , o Tmaxie 530 nawet nie wspominając :D. I takim "startem" BMW zapchało sobie rynek swoich skuterów na lata. Przynajmniej w Niemczech. Nie wiem jak jest we Włoszech, czy we Francji, ale wielkich odchyłek od tego co napisałem tam pewnie nie będzie...

W GB obraz nędzy i rozpaczy :wink32: Na ebay'u jest 1 sztuka gt i 2 sport, minimalne przebiegi, silniki jeszcze nie dotarte do końca,

sport za ciut powyzej £6,000 (nowy w salonie to wydatek £9,500), gt za niecale £5,850 (nowy £9,800). Sporty wiszą już od długiego czasu, miesiąc temu przeglądałem ebay i już były. Domyślam się zatem że jeszcze można pewnie coś ugrać z ceny, bo popyt niemal zerowy.

Odnośnik do komentarza

Marcino.. a te kierowniczki to w komplecie do nowych modeli 2014 ?? :clapping:

Takie słuchy chodzą, zamówiłem wersję brązową ;)

Odnośnik do komentarza

Takie słuchy chodzą, zamówiłem wersję brązową ;)

Wersja brązowa niczego sobie, ja tam brałbym w ciemno każdy z dodatków ok.gif

Ciekawy jestem co było nie tak po odbiorze GT z serwisu.

A ja dostałem zaproszenie od BMW na bezpłatną wymianę czujnika stopki bo podobno awaryjne i uaktualnienie oprogramowania chociaż ja nie zauważyłem żadnej nieprawidłowości w jego działaniu.

Marcin czy słyszałeś coś o bezpłatnej wymianie łańcucha przy 20-tu tysiącach?

Odnośnik do komentarza

Jarku, ona jest teraz ujęta w serwisie, ale nie bezpłatna... A BMW przewiduje jego wymianę co 20 tysi kilometrów.

PS. Strasznie drogi nie jest, jakieś 80 euro plus robocizna...

Odnośnik do komentarza

Jarku, ona jest teraz ujęta w serwisie, ale nie bezpłatna...

:) No to dał bym plamę.

Jestem umówiony w następną sobotę w serwisie, i pewnie wciskał bym im że w Niemieckich serwisach wymieniają łańcuchy w gratisie.

Dobrze Bigu że się odezwałeś w tej kwestii. wink.gif

Odnośnik do komentarza

Wersja brązowa niczego sobie, ja tam brałbym w ciemno każdy z dodatków ok.gif

Ciekawy jestem co było nie tak po odbiorze GT z serwisu.

A ja dostałem zaproszenie od BMW na bezpłatną wymianę czujnika stopki bo podobno awaryjne i uaktualnienie oprogramowania chociaż ja nie zauważyłem żadnej nieprawidłowości w jego działaniu.

Marcin czy słyszałeś coś o bezpłatnej wymianie łańcucha przy 20-tu tysiącach?

W ramach serwisu przeprowadzono akcje serwisowe polegające na:

- sprawdzeniu dokręcenia stopki bocznej (to była przyczyna zgaśnięcia motorka na granicy chorwackiej),

- wprowadzenia nowego oprogramowania,

- sprawdzeniu dokręcenia uchwytów dla pasażera.

Ponadto stwierdzono małą plamkę na prędkościomierzu - wysłano zapytanie gwarancyjne do Niemiec.

Podczas odbioru okazało się również, że silnik szyby podczas regulacji w pewnym położeniu wydaje dźwięk, którego wcześniej nie było. I znowu wysłano zapytanie do BMW Niemcy.

Tyle.

Odnośnik do komentarza

Podczas odbioru okazało się również, że silnik szyby podczas regulacji w pewnym położeniu wydaje dźwięk, którego wcześniej nie było.

To ciekawy zbieg okoliczności.

Ja miałem przyjemność raz skorzystać z tego samego serwisu, ( fajne hostessy ) i po wyjeździe też pojawił się problem z mechanizmem opuszczania szyby.bezradny.gif

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Z tym łańcuchem to nie tak: po 20K jest obowiązkowe sprawdzenie stanu zużycia łańcucha i dopiero ewentualna wymiana. Tak przynajmniej twierdzi serwis BMW z BB.

Akcja serwisowa stopki dotyczy pierwszej serii C650GT z produkcji sprzed 10.2012. Po tym terminie - aktualizacja oprogramowania.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, przełączniki stopki były wymieniane w akcji serwisowej w De również w rocznikach produkcji (nie rejestracji!) 2013...

Podobnie jak niemieckie DVD serwisowe BMW zaleca wymianę łańcucha. Sam nie mam skutera BMW, tak więc, jak by to powiedzieć, info mam zaledwie z drugiej ręki, czyli forum skuterów BMW :) ... Na moje zapytanie: sprawdzać czy wymieniać, otrzymałem jednoznaczną odpowiedź ->Przy serwisie 20 tkm serwis BMW zawiera wymianę łańcucha. Bez "sprawdzania". I tak jest co 20 tysi.

Może BMW Polska ma dla swoich ASO inne zalecenia, ja zamieściłem tylko info do sprawdzenia przez użytkowników :horse: .

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Czy przypadkiem nie nadszedł czas aby jasno się wyrazić o tym modelu ? Szkoda tylko że nasi koledzy muszą tego wszystkiego doświadczać.

Wydaje mi się że na tej płaszczyźnie BMW poniosło klęskę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...