Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda NSS 300 Forza (C-ABS) 2013


przemas

Rekomendowane odpowiedzi

... Pozytywne jest to, że w miarę szybko reagują. Maro

Ale niepozytywne jest to, że często wymieniają na identyczny element z "gównolitu"...

Oczywiście w czasie gwarancji kosztuje to nas tylko czas stracony w serwisie ale co po jej upływie? Jeśli element jest "policzony" na 6000 km... (przykład nieuszczelnionych łożysk w wahaczach NC700)?

Charakterystyczne jest to, że importerzy różnych marek wydłużają gwarancję do 3, nawet 4 lat ale tylko na wybrane (czytaj: stare i sprawdzone konstrukcyjnie) modele. W przypadku niezawodnych sprzętów jest to czysty zysk, bo klient "wiązany" jest z ASO na dłużej. Obecnie powszechne jest to, że większość przychodów dilera pochodzi z przeglądów okresowych.

Honda jakoś nie kwapi się z oferowaniem przedłużonej gwarancji. Czyżby stosowała inną politykę (ma wysokie marże i na tym zarabia)? A może żywotność komponentów nie pozwala na takie ryzyko...?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 208
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Jerry_R

    24

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    22

  • przemas

    16

  • Mikołaj

    11

Hej.Czym zabezpieczasz po myciu nowy skuter? Szukalem troche dedykowanej moto chemii ale nic mnie nie przekonało. Moze cos polecisz ciekawego?

GT85 w sprayu, stosuję od lat przy wszystkich motocyklach/skuterach jakie posiadałem. Niestety nie wiem czy do dostania w PL.

Edit: Nie widzę GT85 na allegro ale jest Muc Off. W zasadzie to samo, tylko pod inną marką.

http://allegro.pl/muc-off-bike-spray-spray-antykorozyjny-500ml-i3628119382.html

Honda jakoś nie kwapi się z oferowaniem przedłużonej gwarancji. Czyżby stosowała inną politykę (ma wysokie marże i na tym zarabia)? A może żywotność komponentów nie pozwala na takie ryzyko...?

Hmm, może w GB jest inaczej. Mam możliwość przedłużenia standardowej 2-letniej gwarancji o kolejne 2 lata. Oprócz tego, dostałem w cenie assistance drogowy na 2 lata.

Odnośnik do komentarza

Na stronce hondy pojawiło się info o nowych hondach na 2014 r. Między innymi forza, pcx150, sh150, odmłodzona (nowa?) seria NC750, nowa seria CTX. Jak na razie tylko fotki bez cen ale już coś ;)Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza

High screen wreszcie dotarł przez pół świata z fabryki Hondy :P...

Z nową szybą wygląda dużo lepiej, IMHO. :lightbulb:

W PCX125 syna, też założyliśmy wysoką szybę.

Odnośnik do komentarza

Rozwazalem powaznie nss300 ale nie ma z kim gadać... :lightbulb:. ...

Ma być niby w Polsce +- w czerwcu ... Cena nie jest znana +- 26.000 pln...

To sobie odpuściłem :P

Ps. Burdelowe podświetlenie zegarów pomijam ..

Odnośnik do komentarza

Eee no 26000 zł to chyba nie, w końcu x-max 400 kosztuje ok 24000 a x-max 250 niecałe 20000 zł. Trochę by sobie w kolano strzelili, no ale kto wie :lightbulb:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Na początku roku 2013 pojawiła się cena na stronach Hondy ale zaraz jakoś wycofali nss300 ze swojej oferty w PL.

Jak dobrze pamiętam było to około 20000zł

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Skuter ma być dostępny w PL na wiosnę, przewidywana cena ~23.000 pln... i nie sądzę aby ta cena miała być wyższa.

We Włoszech Forza 300 z ABS kosztuje cennikowe 5290 eur.

Odnośnik do komentarza

Jezeli ktos bylby zainteresowany - dam namiary dealera z CZ:

- nowa biala Forza 300 z ABS - 125 000 CZK (wychodzi 18 951 PLN wg Kantoru Alior Bank).

Ewentualnie kwestia wyrownania roznic VAT.

Odnośnik do komentarza
Gość bernardblack

Nareszcie czarna kierownica :) ... apropos nowości od Hondy,mi brakuje od nich skutera,który prawie kazdy inny producent ma w ofercie, ja je nazwyam Klonami:) - X7 Piaggio, Sym Citycom, X-max Yamaha, nawet TGB cos popełnio .... i gdyby Honda, która uwielbiam, popełniła taki projekt to jestem ZA :)

Co do Forzy, ładna ale to jeszcze nie to, taki wiekszy brat PCX, ktory jest dla mnie poprostu kiczowaty, u Forzy ta majaca byc sliczną goła kiera gryzie się wciaz niestety IMO z tułowiem jak kark dresa:) .... pomimo tego wygąda to ciekawie .... ale jako kolejny krok w ewolucji do piekniejszej Forzy, wciąz czekam na taki kanciasty produkt ala yamaha Versity w nowym dobrym wydaniu

Odnośnik do komentarza

Kierownica ? Tylko chrom :)

Kształty ? Obłe :)

Kanciaste są Kymca i niech tak zostanie :)

A tak na poważnie, de gustibus non est disputandum.

Fajnie, że jest wybór.

Odnośnik do komentarza

... apropos nowości od Hondy,mi brakuje od nich skutera,który prawie kazdy inny producent ma w ofercie, ja je nazwyam Klonami:) - X7 Piaggio, Sym Citycom, X-max Yamaha, nawet TGB cos popełnio .... i gdyby Honda, która uwielbiam, popełniła taki projekt to jestem ZA :)

Honda ma już swojego "woła roboczego" serię SH. Skuter sprzedaje się ciągle bardzo dobrze (oczywiście poza Polską) i pewnie nie chcą robić sobie sami konkurencji....

Odnośnik do komentarza
Gość bernardblack

Gusty to cos innego niz wizualne zgrzyty :)

Ja np wczoraj zobaczyłem - wczesniej wogolesie nie interesujac burkami - jak wygadał Burgman K2 2001 - i już wiem,uwielbiam retro, gdyby dzisiaj byy produkowane helixy np bankwo bym sta w kolejce po jednego:) ... tym bardziej, że u wodza Mariusza wyglada on wciąż rewelacyjnie, dziesiejsza kosmiczność jest jak da mnie troche za... :) wyjątek stanowi widok xmaxa 400, on wyglada kosmicznie gustownie, dobry kierunek myślę...

Odnośnik do komentarza

,uwielbiam retro, gdyby dzisiaj byy produkowane helixy np bankwo bym sta w kolejce po jednego:) ... tym bardziej, że u wodza Mariusza wyglada on wciąż rewelacyjnie, dziesiejsza kosmiczność jest jak da mnie troche za.

Z tego co się orientuje Helixy są dalej produkowane, kwestia tylko kasy.....

Odnośnik do komentarza

Z tego co się orientuje Helixy są dalej produkowane, kwestia tylko kasy.....

Ale chyba nie Helixy Helixy, tylko ich chińskie podróby, czy tam "na licencji"? A jeśli się mylę to poproszę o namiary :hypocrite:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ale chyba nie Helixy Helixy, tylko ich chińskie podróby, czy tam "na licencji"? A jeśli się mylę to poproszę o namiary :mad2:

Żeby nie robić OT odpowiedź na pytanie znajdziesz tutaj> http://www.forum.burgmania.net/topic/3421-sofa-drivers-club-poland/page__st__220__gopid__328879#entry328879

Odnośnik do komentarza

Na stronce hondy po długiej przerwie znowu pojawiła się Forza, rocznik 2013 cena od 19800, czyli jakoś podobnie jak rok temu, ciekawe czy to nie "pomyłka" jakaś bo z tego co wiem to forze z 2013r w Polsce raczej ciężko kupić :)

Odnośnik do komentarza

Na francuskich stronach pojawiło się info o wprowadzeniu przez Hondę wersji specjalnej - NSS 300 Pack City.

Za 300 Euro więcej w stosunku do ceny bazowej otrzymujemy:

- wysoką szybę,

- kufer 45l ze stelażem.

Ciekawe, czy polski importer również zaoferuje tą wersję...?

honda-forza-nss300-scooter-dz-1.jpg

Honda-NSS300-PackCity-stpz2.jpg

Odnośnik do komentarza

Co do Forzy, ładna ale to jeszcze nie to, taki wiekszy brat PCX, ktory jest dla mnie poprostu kiczowaty, u Forzy ta majaca byc sliczną goła kiera gryzie się wciaz niestety IMO z tułowiem jak kark dresa:) .... pomimo tego wygąda to ciekawie .... ale jako kolejny krok w ewolucji do piekniejszej Forzy, wciąz czekam na taki kanciasty produkt ala yamaha Versity w nowym dobrym wydaniu

Niby sie o gustach nie debatuje, ale sam zacząłeś to powiem że mamy kompletnie odmienne. Dla mnie Forza wygląda pięknie, nowocześnie, elegancko i sportowo. Versity stylistycznie to ło jezu..., za takie kanciaste retro to ja podziękuje. Piekne ponadczasowe retro to vespa, a versity tragicznie sie starzeje i z dnia na dzien wyglada coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...