Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda NSS 300 Forza (C-ABS) 2013


przemas

Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam takie stękanie dla samego stękania :)

Od razu oczami wyobraźni widzę więcznego malkontenta wypisującego kwasy pod artykułami na onetach/wp...

Po pierwszym poście mamy zaraz litanię sześiu kolejnych:

- ładne,

- łądny

- pięknie,

- piękny

- ładnie,

- ładny

Kolejka fanów już się ustawiła. Do Nich nikt sie nie przyczepia. Wiadomo "honda = zacna" i nikt nie śmie miałknąć. A jak ja napisałem, że goła kierownica jest nie w moim guście, to zaraz sam Ojciec Dyrektor zagrzmiał.. Kisiel Tez by zagrzmiał, tylko nie bardzo miał coś konkretnego do powiedzenia :-) Tylko zaburczał. :-)

Cóż poradzić - linia plastików nijaka, czyli nie wnosząca nic nowego. Ten skuter postawiony wśród innych nie zwróci na siebie uwagi. To mam na myśli. Dla jednych to wada (dla mnie), dla innych zaleta - nie zależy im na wyróżnianiu. To przecież subiektywne odczucia i każdy moze lubić co chce. Takie mdławe dla kogoś linie mogą być urocze dla innego. Święte prawo każdego patrzącego.

To samo z gołą kierą. Owszem - jest praktyczna. Nie raz żałowałem, ze takiej nie mam, bo by mocowanie nawigacji było banalne. Ale naprawdę, kojarzy mi się z rowerem, albo z ... brakiem pomysłu na obudowę. Inna sprawa, czy obudowy kierownic w innych pojazdach są ładne. To też sprawa gustu. Zrobienie estetycznej gołej kierownicy nie jest banalne - trzeba ją porządnie wykonać i ładnie pochromować. Doceniam. Ale i tak mi się nie podoba :-)

Zdecydowanie ten model nie jest krokiem milowym. Jeśli nie będzie wyjątkowo tani, trafi w potrzeby niewielu. Sądzę, że inżynierów Hondy stać na więcej polotu. Choć potrafią też zrobić coś takiego jak 4oo - Honda Citi (na widok którego się zbiera na wymioty ), albo coś takiego jak Integra (powiedzmy to sobie szczerze - dziwoląg). WIęc może właśnie tym razem postarali się? Sam juz nie wiem.

To tylko moje subiektywne zdania, do wyrażania których jest miejsce w tym wątku. Nie?

Nie jestem marudą dla marudzenia! Prostestuję! Ale podniosło mi się ciśnienie po przeczytaniu sześciu postów pod rząd z oklaskami.

:-)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 208
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Jerry_R

    24

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    22

  • przemas

    16

  • Mikołaj

    11

  • Administrator

Kolejka fanów już się ustawiła. Do Nich nikt sie nie przyczepia. Wiadomo "honda = zacna" i nikt nie śmie miałknąć. A jak ja napisałem, że goła kierownica jest nie w moim guście, to zaraz sam Ojciec Dyrektor zagrzmiał..

Hmm... brzmi jakbyś miał kompleks :)

To, że się komuś goła kierownica czy goła (naga) kobieta nie podoba to nie dyskutuje :ph34r:

Są gusta i guściki... jednak zwróciłem uwagę, że ten akurat model jest specyficzny. Taki ma styl i skierowany jest do klienta o wyrafinowanym "smaku".

Zwróciłem uwagę na Twój malkontencki post ze względu na inne zdanie...

Dodatkowo ten "świetny" silnik też nie wymiata. 20 % mniej mocy niż z trzysetki Kymco. Masa niemała.

Jeździłem skuterem z tym motorem i jeździłem DT... dlatego uważam Twoje słowa krytyki za bezpodstawne. Ten silnik jest nie "świetny" ale ŚWIETNY. Pojeździj to pogadamy.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

choć może mieć zbyt słaby silnik.

Czaro... ale zbyt słaby do czego?

Generalizując można w zasadzie powiedzieć, że każdy skuter ma zbyt słaby silnik... :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Hmm...myślicie, że ta nowa Forza nadałaby się na Gymkhanę? :)

Na moje oko nadaje się :ph34r: na Gymkhanę, ale tu bardziej liczyłbym się Karolinko z Twoim zdaniem jako ekspertki, utytułowanej zawodniczki. .

Powiem więcej nowa Forza podoba mi się a goła kierownica pozwala na instalację dodatkowych akcesoriów bez ingerencji w plaski.

Odnośnik do komentarza

Czaro... ale zbyt słaby do czego?

Generalizując można w zasadzie powiedzieć, że każdy skuter ma zbyt słaby silnik... :clapping:

Oczywiście, żeby sprawnie uciągnąć na grzbiecie dwa grubasy :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Na Włochy cena jeszcze oficjalnie nie podana. W PL (nieoficjalnie) ma kosztować właśnie 23 klocki :)

Odnośnik do komentarza

No niby nie jest to prawie 30 kafli jak do tej pory, ale i tak sporo grosza. SH300 jednak wyraźnie tańsza, XCiting 500 też. W salonie Hondy w tej okolicy się zaczynają nowe pięćsetki (CB i CBR) i NC700...

Taka Kawasaki Ninja 300 kosztuje 20900 bez ABSu, tysiaka więcej z ABSem. Wiem, że porównywanie motocykli do skuterów nie ma sensu, ale jednak jak dla mnie wciąż ciut zbyt wysoka cena żebym miał się skusić.

Odnośnik do komentarza

No to życzę im miłej i owocnej sprzedaży :( . SOLONEGO.

PS. Niedługo można będzie powiedzieć z dumą: "stać mnie na Hondę. I to trzysetkę." :beer: .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

no i z ceną to chyba sobie pojechali u nas http://otomoto.pl/ho...3-M3472220.html

Są 2 opcje...

1. Pomyłka w ogłoszeniu :(

2. Zwariowali :beer:

Na oficjalnej strony Hondy PL brak info o nowej NSS 300... więc opcja 1 jest możliwa.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Raczej musi to byc blad,skoro SWT-400 kosztuje 32.800zl (wyprzedaz rocznika 2012r.)!!! ale mimo to i tak jakies nieporozumienie badz tez chwyt marketingowy pt. "szukamy łosia" :clapping:

Odnośnik do komentarza

To musi być jednak błąd: cena na de to 5555 euro czyli jakieś 22500 PLN w zależności od kursu....

Z tego ogłoszenia wynika, ze cena w Polsce wynosiłaby około 24 000zł netto. Rozumiem, że to Honda ale patrząc na ceny SW-T (400 i 600) oraz Integry, to 29 000zł musi być jakąś pomyłką. Już cena w okolica 25 000zł brutto o której pisałem kilka postów wcześniej wydawałaby się górna granicą dla potencjalnych chętnych.....

Odnośnik do komentarza

Doszły mnie słuchy że Honda zaproponuje cene ok. 20 tyś. a jak się uda to może być 19999 wszystko zależy od kursu waluty.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A jak z dynamiką nowej ? Miałem okazję kiedyś na Cargo zrobić jazdę próbną poprzednim modelem i przyśpieszenie było słabiutkie.

Ciekawe jak w nowym modelu bo generalnie bardzo ładny dynamicznie wyglądający sprzęt

PS

Szybę jednak bym zmienił na wyższą.

Odnośnik do komentarza
Doszły mnie słuchy że Honda zaproponuje cene ok. 20 tyś. a jak się uda to może być 19999 wszystko zależy od kursu waluty.

I mamy potwierdzenie:

http://otomoto.pl/honda-nss-300-forza-nss300-forza-nowosc-M3495067.html

Cena wydaje się być dobrze skalkulowana. Czyżby konkurencja dla 300 Kymco?

Odnośnik do komentarza

Nie traktował bym tego jako potwierdzenie...

Na razie rozrzut cen na portalach aukcyjnych jest od 19.800 do 29.900 pln!

Do czasu opublikowania oficjalnych cen na stronie Hondy może to być tylko "hyt marketingowy" ;)

Jako ciekawostkę dodam że oferty np. na nową Hondę CB1100 też mają rozrzut od 42.200 do 49.900 pln - wszystkie ceny brutto, wszystkie oferty z oficjalnej sieci dilerskiej! Wie ktoś o co tutaj chodzi?

Odnośnik do komentarza
Nie traktował bym tego jako potwierdzenie...

Na razie rozrzut cen na portalach aukcyjnych jest od 19.800 do 29.900 pln!

Do czasu opublikowania oficjalnych cen na stronie Hondy może to być tylko "hyt marketingowy" :msn-wink:

A ja i owszem. Wygląda na to ze jednak cena 19.800 jest ta realna. We wcześniej cytowanym ogłoszeniu Motoristy cena "spadla" do 19.600 :).

http://otomoto.pl/honda-nss-300-forza-nowosc-2013-M3472220.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...