Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda NSS 300 Forza (C-ABS) 2013


przemas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 208
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Jerry_R

    24

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    22

  • przemas

    16

  • Mikołaj

    11

To dobrze, w egzemplarzu, ktory krotko mialem - pojawialy sie drgania, moze nie duze, ale na skucie bezdrganiowym byly moze bardziej zauwazalne - tak miedzy 117, a 127 kmh (licznikowo).

Wczesniej i pozniej - brak odczuwalnych drgan.

Odnośnik do komentarza

Tak, jeszcze chciałem dodać, odnośnie słabych ocen dynamiki Forzy w testach. Dzisiaj przez pół Krakowa przejechałem z Burgmanem 400. Na każdych światłach oboje odkręcaliśmy do końca i za każdym razem burek był kilka metrów za mną, przy 80-90km/h przestawał tracić dystans, ale nie był ws stanie mnie dojść do 120km/h (szybciej już nie jechaliśmy). Nawet gdy spóźniłem start z łatwością nadrabiałem stracony dystans. Także z ta dynamiką naprawdę nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No to fajno, ja aż takich osiągów nie uzyskiwałem. Tzn start faktycznie był lepszy, niż w Burgmanie, ale od 80 km/h już mnie zjadał. Sądzę, że przy mocy, którą dysponuje NSS300, istotny wpływ na osiągi może mieć masa kierownika. Z pewnością jesteś lżejszy ode mnie (ja ważę 98 kg), więc mogłeś dać radę Burgmanowi 400 powyżej poziomu, przy którym ja odpadałem. Poza tym, masz motocykl nowy, w pełni sprawny, z napędem w idealnym stanie. Może ten Burgman nie był już pierwszej młodości :). BTW, zmień w profilu rok produkcji, bo 2004 nie pasuje :).

Odnośnik do komentarza

No tak, jestem 20kg lżejszy od Ciebie, ale za to jeżdzę z kufrem w którym zawsze jest blisko 10kg laptop z torbą.

Swojej przewagi upatruję własnie w stanie skutera, zapewne ten "burek" był już wyeksploatowany w pewnym stopniu, chciałem jednak zwrócić uwagę, że mizerne osiągi opisywane w testach to jakaś pomyłka, przyspieszenia są po prostu normalne dla tej klasy sprzętu. Mam podejrzenia, że egzemplarz udostępniony do testów, miał jakąś wadę, która wpłynęła na szeroką opinię. Chcę uświadomić potencjalnie zainteresowanych, że wcale nie jest źle i nie ma się co bać jego zakupu.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam sie nad kupnem nowej forza 300 chciał bym popisać z ludźmi którzy jeżdżą tym modelem

I co o nim myślą prosze o odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie bardzo rozumiem... Zastanawiasz się, a masz Forzę już w podpisie?

Zależy czego oczekujesz od tego modelu. Ja wspominam jazdę Forzą z nostalgią i jest to dla mnie wzór jazdy jednocylindrową jednostką (wysoka kultura pracy), plus bardzo fajny design i pozycja za kierownicą. Jeśli jeździsz 90-80 procent po mieście i tylko czasami robisz solo - wypady dalej, to można śmiało brać (oczywiście są i tacy, co 125-ką uprawiają turystykę i sobie chwalą - sam pół polski taką zjeździłem)... Na turystykę dalekosiężną, zwłaszcza z plecaczkiem i bagażem, może okazać się jednak za słaby.

Do tego dochodzi jeszcze wieczny apetyt na pojemność, tak zwany u nas syndrom Krissa, że po pierwszym zachłyśnięciu się "mocą", zaczyna z czasem jej brakować i chce się więcej... Mi 700 na razie wystarcza, ale przydał by się litr... Ale jak to mówią, litr to może mieć karton po mleku, a nie motor i tak bez końca...

Określ może coś o swoich preferencjach, wadze, wzroście, to będzie można coś trafniej Ci doradzić...

Odnośnik do komentarza

Teraz mam vtr 250 super sprzęt ale chciał bym kupc jakiś skuter jazda mieszana 50/50 podoba mi sie forza 300 narazie jeszcze nie kupiłem wiec chciał bym zapytać uzytkownikow o koszta przeglądów ubezpieczenia ile spala itp

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...