Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zakup telefonu, jaki polecacie, gdzie, za ile...


OS w telefonie - Jakiego używasz?  

98 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie masz może zatem czegoś wiekowego w jakiejś szufladzie, moze wystarczy poszukać? (...)

"Zainspirowany" tematem systemów w "paletkach" ;) poszukałem mocno, bo wiedziałem, że gdzieś leży i znalazłem w swoich szpargałach nowego Siemensa SL55 w pięknym rubinowym kolorze. Zapakowany w pudełka i jeszcze nigdy nie używany! Nawet wypaśny pokrowiec z skóry jest...Kurcze, cieszę się z tego "prezentu" jak dziecko ;) ... KG375 pójdzie chyba w odstawkę :D ...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Mnie też czasami się ckni powrót do Noki C3, która to może upaść, można ją odebrać upapranymi rękoma lub położyć ją między narzędzia leżące na warsztacie. Co innego jak siedzimy przy biurku, na kanapie w domu lub wspomagamy się Yanosikiem w aucie, wtedy nie ma to jak smartfon. I dlatego super byłoby mieć klona karty sim i korzystać z jednego, albo z drugiego telefonu. Niestety operator Plusa nie przewiduje możliwości zakupu dodatkowej karty (przynajmniej tak było przed rokiem), kiedy mi przyszło to do głowy. A może można to jakoś obejść "bokiem" ;).

Odnośnik do komentarza

A ja mam w rezerwie taką nokie:

JM3bc70c_nokia_6310i.jpg

stan prawie "nówka" dzwoni, bateria trzyma, to chyba najbardziej udany model. Po tym dostałem E 71 na symbianie - totalna klapa, zawieszał się, bateria odmawiała ładowania, w naprawie był chyba 5 razy. Po ostatniej wizycie w serwisie i stwierdzeniu że wszystko jest o.k i tylko poprawili oprogramowanie wylądował w koszu. A w zamian dostałem prosty, zwykły modex X2-00 bez problemu chodzi do tej pory już chyba z pięć lat.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ja mam tzw. "twin card" i w zależności od tego, który telefon z dwóch jest włączony, ten działa :) . Max. to niestety tylko 2.

Właśnie chodzi mi o coś takiego :) Orange już podobno ma taką usługę, max 5 kart, 5 zł do abonamentu za 1 sztukę. Plus nie nadąża :(

Odnośnik do komentarza

Mnie też czasami się ckni powrót do Noki C3, która to może upaść, można ją odebrać upapranymi rękoma lub położyć ją między narzędzia leżące na warsztacie. Co innego jak siedzimy przy biurku, na kanapie w domu lub wspomagamy się Yanosikiem w aucie, wtedy nie ma to jak smartfon. I dlatego super byłoby mieć klona karty sim i korzystać z jednego, albo z drugiego telefonu. Niestety operator Plusa nie przewiduje możliwości zakupu dodatkowej karty (przynajmniej tak było przed rokiem), kiedy mi przyszło to do głowy. A może można to jakoś obejść "bokiem" ;).

Mój sąsiad mechanik ma takie rozwiązanie, w zakładzie używa Samsunga solida, po pracy Galaxy Note 2. Do tej pory taką usługę oferował T-mobile, pięć kart brzmi podejrzanie, po urlopie zgłębię temat za ścianą u mojej ulubionej konkurencji ?. Wadą tego rozwiązania jest to że zawsze działa tylko jeden telefon i nie zawsze jest to ten który mamy w kieszeni ?, dlatego możliwość pięciu sim na tym samym numerze raczej wykluczam.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mam 2 telefony właśnie w T-mobile

Jedna karta w takim

4c94313f68abf8f3med.jpg

A druga w takim

ee6d66a90556acebmed.jpg

I tej używam jako nawigacji w czasie wycieczek i wyjazdów. ( lubię mieć połączone z kaskiem jedno urządzenie do wszystkiego - mp3 , nawi , tel. )

Sam tel. trzyma do 7 dni na baterii jak nie gadam za dużo .

Niestety muszę używać tej starej bo na razie w nawigacji Here nokii w smartfonach nie można ustawiać trasy z wieloma punktami przejezdnymi. A to jedyna bezpłatna nawigacja off-line na telefon.

Odnośnik do komentarza

Niestety muszę używać tej starej bo na razie w nawigacji Here nokii w smartfonach nie można ustawiać trasy z wieloma punktami przejezdnymi. A to jedyna bezpłatna nawigacja off-line na telefon.

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to od końca 2015 roku HERE straci punkt przetargowy jako najlepsza, darmowa mapa. Mówię tu o zlikwidowaniu opłat roamingowych. W ogóle nie widzę przyszłości dla zewnętrznych GPSów w przyszłości, gdy z Google Maps będzie można korzystać swobodnie w całej Europie.

Rok temu także korzystałem z GMaps w Europie i nie zapłaciłem dużo. Dane pakietowe pobierała mi tylko apka nawigacji. Fakt, że miałem też parę map offline Google'a.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nawigacja MUSI działać Off-line !

Nie interesuje mnie nawi z transmisją danych .

Widać zawsze jeździsz tam gdzie jest zasięg tel. a co jak pojedziesz tam gdzie nie ma zasięgu ?

Odnośnik do komentarza

Rstyle nie w Europie tylko w strefie euro a to duża różnica, w Serbii na majówce włączyłem facebooka żeby sprawdzić adres do znajomego, pociągnęło mi około 7 MB a po powrocie zapłaciłem za to 122 pln.

Odnośnik do komentarza

Google Maps nie jest jedyną nawi na smartfony z Androidem. Ja korzystam z "silnika" OpenStreetMaps i nawigacji OsmAnd, off-line. Sposób korzystania z Google Maps off-line woła o pomstę do nieba...

Pzdr.

M.

Odnośnik do komentarza

Ja sprawdziłem działanie nawigacji Panorama Firm, działa offline nawet daje rade. Na Polskę jest bezpłatna a na pozostałe kraje kosztuje 80 zł z aktualizacjami. Z tego co pamiętam działa na technologii Tom Tom. Całkiem przyzwoity produkt, polecam.

Odnośnik do komentarza

Rstyle nie w Europie tylko w strefie euro a to duża różnica, w Serbii na majówce włączyłem facebooka żeby sprawdzić adres do znajomego, pociągnęło mi około 7 MB a po powrocie zapłaciłem za to 122 pln.

Ok, miałem na myśli strefę euro. Jednak nie widzę na forum wielu zwolenników wojaży poza nią.

A co do map typowo offline sporo znajdzie się na androida w przystępnych cenach. Darmowych nie polecam, ale kto co woli.

Nie twierdzę, że obsługa map offilne w Google jest dobra, ale w sytuacji awaryjnej (tak jak wspomniany brak zasięgu) jest jakimś ratunkiem. Jeśli chodzi o online - nie do porównania z nawet najlepszymi mapami szosowymi...

HERE maps to dobre mapy, ale brak punktów pośrednich trochę utrudnia nam zabawę, choć da się także i bez nich jakoś obyć (coś za coś, chociaż to banalne paręnaście linijek kodu).

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ok, miałem na myśli strefę euro. Jednak nie widzę na forum wielu zwolenników wojaży poza nią.

Nawet w Europie są miejsca gdzie jest słaby zasięg tel. a o necie to można zapomnieć

ale w sytuacji awaryjnej (tak jak wspomniany brak zasięgu) jest jakimś ratunkiem. Jeśli chodzi o online - nie do porównania z nawet najlepszymi mapami szosowymi...

ja wytyczam trasy dosyć skomplikowane - czasem i 20 punktów przejezdnych na 100km - bo lubię włóczyć się bocznymi drogami

HERE maps to dobre mapy, ale brak punktów pośrednich trochę utrudnia nam zabawę, choć da się także i bez nich jakoś obyć (coś za coś, chociaż to banalne paręnaście linijek kodu).

Dlatego do nawigacji używam starej nokii na symbianie .Tam wszystko działa tak jak powinno

Odnośnik do komentarza

Jako narzędzia do dzwonienia -Nokia E52, szybkie i łatwe wybieranie, długo trzymająca bateria. Czego chcieć więcej.

Jako narzdzia typu smartfon - Iphone. Za prostotę i skuteczność działania.

Odnośnik do komentarza

Jako narzędzia do dzwonienia -Nokia E52, szybkie i łatwe wybieranie, długo trzymająca bateria. Czego chcieć więcej.

Jako narzdzia typu smartfon - Iphone. Za prostotę i skuteczność działania.

Z fonami do dzwonienia zgoda, ale iPhone to na dzień dzisiejszy to porażka brak łączności ze wszystkimi innymi urządzeniami, ja mam iPad air2 właśnie z niego piszę, również brak komunikacji jak chcę wysłać zdjęcie na nasz portal burgmani to przez tapa talk, ściągnięcie muzyki to również kłopot, nawet już nie pamiętam jaką musiałem ściągnąć apke do muzy, tylko łączenie się bez problemu iPhone i iPad reszta to wielki kłopot trzeba ściągać odpowiednie apki, osobiście nie kupił bym iPada air 2 ani iPhone cena poraża, iPada dostałem a cena to szok 2800zł. Telefon używam naprawdę dużo odbieram maile i nie tylko, jest wodoszczelny więc używam go jako navi w skucie, a model to Motorola moto G3 mogę polecić, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

(....) ale iPhone to na dzień dzisiejszy to porażka (...)

Czy używałeś kiedyś/posiadałeś jakiegokolwiek iPhona?

Odnośnik do komentarza

Witam Iphone jest super jeśli się wykorzystuje 100 % potencjału !! tzn ma się iphone oraz macbooka wtedy mamy napewno super zintegrowany system wszystko gra i wogóle lub jeśli za wszystko lubisz płacić i robić to na smartfonie tzn. kupować muzykę,filmy, książki,gazety, gry i wiele innych rzeczy. Dlatego dla mnie odpada iphone ale szanuję tę marke i napewno widzę ją bardziej w biznesie niz android ii microsoft :D:)

Odnośnik do komentarza

Czy używałeś kiedyś/posiadałeś jakiegokolwiek iPhona?

Ja osobiście nie, bo nie chciałem, wybrałem motorole moto G 3 80% ludzi u nas w firmie takie miało bo każdemu dawali, na początku to achy i ochy ale po dłuższym poznaniu mieli już ich dosyć, więc wybrałem innego, osobiście mogę wypowiedzieć się na temat iPada chodzi super ale z przesyłaniem zdjęć i muzy to porażka.

Witam Iphone jest super jeśli się wykorzystuje 100 % potencjału !! tzn ma się iphone oraz macbooka wtedy mamy napewno super zintegrowany system wszystko gra i wogóle lub jeśli za wszystko lubisz płacić i robić to na smartfonie tzn. kupować muzykę,filmy, książki,gazety, gry i wiele innych rzeczy. Dlatego dla mnie odpada iphone ale szanuję tę marke i napewno widzę ją bardziej w biznesie niz android ii microsoft :D:)

Dokładnie

Odnośnik do komentarza

Generalnie Sam iphone ma mało do zaoferowania (mam tu na myśli przede wszystkim stosunek ceny do możliwosci smartfona) poza wspaniałym systemem, ponieważ jest wiele innych telefonów które mają więcej różnych funkcji i są po prostu lepsze i tańsze ale zależy po co komu jest telefon :) jedni lubią 6 cali inni aluminium jeszcze inny woli w telefonie lepszy dac muzyczny lub slot na karte pamięci a jeszczxe inny rysik :)

Odnośnik do komentarza

Dziadza to inne urządzenia nie mogą się połączyć z iphonem, a powód jest prozaiczny, ich systemy są dziurawe jak ser szwajcarski więc apple nie zaryzykuje.

Mam do dyspozycji iphona 6s, lumię 950 , która jeszcze nie jest idealna ale mam słabość do windy w telefonach i i jakieś barachło o nazwie galaxy note. Jakość tych urządzeń oceniam w kolejności tak jak je wymieniłem, a swoją wiedzę opieram na pięcioletniej obserwacji zadowolenia moich klientów z tego co u mnie kupują i tylko produkty apple mają zadowolenie użytkowników na poziomie powyżej 75%. Widać Dziadzia jesteś w mniejszości ?

Odnośnik do komentarza

Dziadza to inne urządzenia nie mogą się połączyć z iphonem, a powód jest prozaiczny, ich systemy są dziurawe jak ser szwajcarski więc apple nie zaryzykuje.

Mam do dyspozycji iphona 6s, lumię 950 , która jeszcze nie jest idealna ale mam słabość do windy w telefonach i i jakieś barachło o nazwie galaxy note. Jakość tych urządzeń oceniam w kolejności tak jak je wymieniłem, a swoją wiedzę opieram na pięcioletniej obserwacji zadowolenia moich klientów z tego co u mnie kupują i tylko produkty apple mają zadowolenie użytkowników na poziomie powyżej 75%. Widać Dziadzia jesteś w mniejszości ?

Hi hi w mniejszości? obyś się nie mylił - a ja mam wrażenie iPhone to nowy lobbowany trend amerykański, na pewno śmiga nie źle, ale po pracy wracasz do domu i albo wszyscy mają iphony z domowników albo nie będziesz miał nowego zdjęcia wnuka bo żona zrobiła jak byłeś w pracy bo nie połączysz się z nikim takie są realia

Odnośnik do komentarza

Moje zdanie jest takie miałem już iphona 4s, Samsunga NOTE, LG prada 3.0, LG X4 HD, Sony Xperia Z3, i nie chodzi o chwalenie się telefonami lecz o moje prywatne wnioski, Bezkonkurencyjny system ma Apple, Xperia przereklamowana (aparat), Lg na nim system był nie dopracowany !!! i właśnie wróciłem do samsunga lecz długo myślałem czy wybrać Apple 6s plus czy Samsung galaxy s6 edge + i powiem tak na moje potrzeby i jakieś tam manie i wymagania padło na Samsunga ale czuję że apple s7 to będzie deklasacja rywali !

Odnośnik do komentarza
Gość Robert JAPAN

Apple jest fajny - szczególnie lapki(mac pro), szkoda tylko że te iphony są delikatne i drogie w cholere. Posiadam galaxy s2 ponad 2 lata, użytkuję go w trudnych warunkach - zapylenie, opiłki metalu itp. jedynie slot na karte pamięci przestał działać

Staram nie kupować najnowszego modelu bo i po co wydawać tyle kasy - do podstawowych zadań wystarcza model i 2 generacje wstecz. S4 kosztuje teraz 700zł - cena super jak za wypasiony model

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...