Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zakup telefonu, jaki polecacie, gdzie, za ile...


OS w telefonie - Jakiego używasz?  

98 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Tak samo, jak są "wyznawcy" ajfonów, tak samo widzę, są "wyznawcy" konkurencji ajfonów

(zwłaszcza takich z nietłukącymi się wyświetlaczami ;) )...

To się robi kolejny kanon w sporach między ludźmi. Podobnie jak

problem: co było pierwsze ? jajko czy kura ? oraz które święta są ważniejsze.

Zaraz siadam na kozę i sobie trochę pojeżdżę, bo nie mogę znieść, że flash mi nie działa. :P !V

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tak się zastanawiam czy naprawdę warto utrudniać sobie i tak skomplikowane już życie. Telefon komórkowy? dla jednych narzędzie pracy, dla drugich możliwość pokazania swojego statusu majątkowego, a dla jeszcze innych rzecz przez którą można się komunikować z wybraną osobą. I ja chyba należę do tej ostatniej grupy bo potrzebny mi telefon o długim zasięgu działania baterii, przejrzystym menu i przede wszystkim trwałością, a tych cech ciężko doszukać w tych nowych wyuzdanych telefonach.

To takie moje osobiste przemyślenia z zakresu OFF TOP.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś ludzie żyli bez prądu, bieżącej wody itd. Już w tej chwili masa aspektów życia jest związana z internetem i życie wymusi na każdym niedługo posiadanie smartfonu - płatności zbliżeniowe sprawny dostęp do sieci itd. Jeszcze 20 lat temu nikt nie myślał, że można mieć telefon non stop ze sobą, a w tej chwili nie można bez niego praktycznie skutecznie funkcjonować.

Odnośnik do komentarza

Tak się zastanawiam czy naprawdę warto utrudniać sobie i tak skomplikowane już życie. Telefon komórkowy? dla jednych narzędzie pracy, dla drugich możliwość pokazania swojego statusu majątkowego, a dla jeszcze innych rzecz przez którą można się komunikować z wybraną osobą. I ja chyba należę do tej ostatniej grupy bo potrzebny mi telefon o długim zasięgu działania baterii, przejrzystym menu i przede wszystkim trwałością, a tych cech ciężko doszukać w tych nowych wyuzdanych telefonach.

To takie moje osobiste przemyślenia z zakresu OFF TOP.

Doszedłem ostatnio do tych samych wniosków-to ma służyć do rozmów czyli ja mam zadzwonić i odebrać,wysłać i odebrać SMS/MMS.Reszta to gadżety.A i jeszcze najlepiej jak nie dzwoni poza godzinami...

Przesiadłem się od lutego na LGGX500(2 karty SIM)i to jest to.Interfejs intuicyjny,bateria 5-6 dni( a używana b.intensywnie,zdarza się że fon nie milknie przez 4-5h dziennie a cena umiarkowana.

Niekoniecznie te co wymieniłem,choć te choć widziałem.Nie gram na sprzęcie ale chętnie zainstaluję nawi AutoMapę,lub może być inna,czyli potrzebny GPS.No bateria też ważna,bardzo ważna.Mogę zmienić abonament w plusie lub dopłacić sporo ale niech sprzęt posłuży choć rok bezproblemowo.Miałem juz symbiana,fakt początki miał trudne,mulił okrutnie.

AM na adroidzie nie pójdzie.Jedynie WM5 i wyższe..

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Myslalem, ze to powiedza przeciwnicy jablek, ale chyba podstawowym minusem ajfonow jest brak mozliwosci prostego wyciagniecia z niego aku... :)))

pzdr

Odnośnik do komentarza

Jako ze tez mnie czeka wymiana telefonu mam pytanko do bardziej zawansowanych jak jest z nawigacja chcialbym wgrac sobie na telefonik jakas normalna nawigacje typu automapa czy mapamap (chodzi mi aby nawigacja byla po polsku i zeby producent nawigacji mial strone www w naszym jezyku, wiecie upgrady latki itd). Jest taka nawigacja na Androida czy Bada, czy trzeba czekac na nokie w windowsem?

Odnośnik do komentarza

[...]zeby producent nawigacji mial strone www w naszym jezyku, wiecie upgrady latki itd). Jest taka nawigacja na Androida czy Bada, czy trzeba czekac na nokie w windowsem?

Na androida jest kilka nawigacji, dyskusję na ten temat masz TU.

Natomiast ja uważam, że Automapa bije wszystkie inne mapy (przynajmniej na PL). Chodzą słuchy, że Automapa wyjdzie na androida. Ile w tym prawdy nie wiem, ale jeżeli wróbelki prawdę ćwierkają, to warto poczekać - jak się ma androida na pokładzie, oczywiście.

Natomiast jeżeli nawigacja w telefonie stanowi dla ciebie nawigację dodatkową (tak jak jest w moim przypadku), to na androida polecam Navigona, którego kupić jest najlepiej w promocji, lub dużo tańszego Naviexperta. Naviexpert ma na plus fakt, że działa na wszystkich platformach komórkowych.

Odnośnik do komentarza

To ma byc dla mnie podstawowa nawigacja, nie che kupowac smartphona i dodatkowo navi do samochodu, dlatego szukam czegos gdzie bede mogl miec dokladna mape polski i czeste uaktualnienia. Chyba trzeba poczekac na dobra nawigacje a pozniej kupic telefon. Naviexpert odpada ja szukam typowej nawigacji offline

Odnośnik do komentarza

To ma byc dla mnie podstawowa nawigacja, nie che kupowac smartphona i dodatkowo navi do samochodu, dlatego szukam czegos gdzie bede mogl miec dokladna mape polski i czeste uaktualnienia. Chyba trzeba poczekac na dobra nawigacje a pozniej kupic telefon. Naviexpert odpada ja szukam typowej nawigacji offline

Najlepsza navi mapa Polski jak dla mnie to Naviexpert. Warunkiem tu jednak jest posiadanie mobilnego internetu wszędzie tam gdzie używa się telefonu i pakiet danych przynajmniej 200-500 MB miesięcznie (zależy oczywiście od użytkowania, ja mam 2 GB a zużywam może 150 MB). Niezwykłą zaletą tej aplikacji jest aktualna w każdej chwili mapa. Mały objazd - jest. Weekendowy remont - jest. Budowa metra - jest (np. Google Navigacja w czwartek chciała mnie puścić Kasprzaka przy Rondzie Daszyńskiego). Do tego informacje o natężeniu ruchu - nie wiem czy bierze z Targeo, Google Maps czy ma jeszcze inne źródło, ale sprawdziło mi się super - jadąc w tygodniu do Warszawy w godz. 7.00-9.00 krajową dwójką (od Sochaczewa/Błonia) poprowadziło mnie mniejszymi drogami których nie znałem i nie było na nich żadnego zastoju. A ci co jeżdżą wiedzą jakie korki są przed i w Ożarowie Mazowieckim i dalej w okolicach Bronisz.

Jak ktoś nie ma internetu w telefonie, to jednak polecam starą dobrą automapę :shy:

Odnośnik do komentarza

To ma byc dla mnie podstawowa nawigacja, nie che kupowac smartphona i dodatkowo navi do samochodu, dlatego szukam czegos gdzie bede mogl miec dokladna mape polski i czeste uaktualnienia. Chyba trzeba poczekac na dobra nawigacje a pozniej kupic telefon. Naviexpert odpada ja szukam typowej nawigacji offline

Paweł do tej pory korzystałem z nawigacji w telefonie (Nokia z Symbianem) Garmin, Nokia OVI Maps, od jakiegoś już czasu zdecydowałem się na rozdzielenie tych urządzeń tzn. nadal mam telefon z nawigacją ale to już tylko jako awaryjna nawigacja.

Obecnie korzystam z wodoszczelnej nawi, którą wykorzystuje w motocyklu a także w samochodzie. Na jej pokładzie mam oryginalną Automapę EU i powiem szczerze, że rozdzielenie telefonu i nawigacji ma swoje plusy ale i minusy.

Minusy:

- Musiałem zmienić bluetooth w kasku na taki co obsługuje dwa urządzenia jednocześnie,

- Wożenie dwóch urządzeń na motocyklu i w samochodzie,

- ładowanie i pilnowanie 2 baterii,

- płacenie co rok za aktualizację Automapy.

Plusy:

- Działanie dedykowanej nawigacji, szybkość, czytelność w słońcu,

- działanie Automapy nie ma porównania do OVI czy Garmina w telefonie,

- wodoszczelność dedykowanego urządzenia,

- stabilność monażu dedykowanej nawigacji ( przykręcamy za pomocą śruby)

Wybór należy do Ciebie

Ps. Automapa jest już dedykowana dla Iphone 4 - tylko coś nie chwalą na forach internetowych jej działania na tej platformie.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Tak przy okazji tematu...

Pojawiła się właśnie wyczekiwana nowa wersja OS'u na Nokie. !V

Symbian Anna

http://www.youtube.com/watch?v=n_WJWV_vgMI

Od wczoraj testuje i...faktycznie jest sporo poprawek... lepsza obsługa poczty, lepsza przeglądarka (nadal otwiera max 3 okna :) ), radio internetowe wypas! Działa chyba każda stacja radiowa na globie !OK , QWERTY w pionie, dopasione OVI mapy, poprawiony transmiter FM (N8)... i kilka innych.

Poza tym cały system działa stabilniej i ciut szybciej.

Odnośnik do komentarza

A ja dziś dostałem do testów z sieci Play smartfona Huawei u8500 z andkiem na pokładzie w wersji 2.2.1 :)

Na razie jestem pod wrażeniem wykonania tego tel i użytych materiałów jak na telefon nisko budżetowy !

No cóż co do Androida to znacie moje zdanie którego nie zmienię ... NAJ NAJ NAJ... lepszy system dla smartfonów :)

może i pokuszę się o napisanie jakiejś krótkiej recenzji tego aparatu oraz nawigacji od google !placz

Odnośnik do komentarza

Ja dzis przetestowalem dwie nawigacje na trasie Jablonna - Warszawa Wawer. Test na telefonie Samsung os Android, w jedna stone jechalem z Google w druga z Sygic Aura.

Obie nawigacje wyznaczyly taka sama trase, po drodze okazalo sie ze czesc zaplanowanej trasy jest zamknieta i musialem zjechac i pojechac inna trasa, tak wiec nie zaplanowana zmiana trasy dala dodatkowe pole do testow.

Google:

Moim zdaniem czytelniejsze, mniej kolorowe, czytelniejsze nazwy ulic

Brak aktualnej predkosci

Brak damskiego glosu powiadomien

Dlugi czas przeliczania trasy po naglym zmianie kierunku (objazd)

Pobiera dane, przy planowaniu trasy 940kb, przy objezdzie i wytyczeniu nowej trasy 640kb

Sygic Aura

Mniej czytelna

Szybko przelicza trase

Na skrzyzowaniach pokazuje pasy ruchu i na zielona zaznacza, ktorymi mozna jechac

Nie pobiera danych (calkowita praca off-line)

Denerwujacy sygnal przekroczenia predkosci (nie mozna, lub nie potrafie go wylaczyc)

Ogolnie dwie nawi sa OK, raczej sklanialbym sie do google, bardziej mi sie podoba strona graficzna.

Odnośnik do komentarza

Ja w koncu wybralem aparat Samsunga z Androidem, jak narazie jestem zachwycony trybem pisania Swype.

Przez jakieś dwa tygodnie używałe Samsunga Galaxy Ice Os Android. Powiem tak bardzo fajny telefon, fajny system operacyjny, niezłe zdjęcia. Samsunga używałem po prawie trzy letnim użytkowaniu Nokii N82 Symbian. Był to przeskok o epoke. Po tych dwóch tygodniach kupiłem iPhone 4 i napisze, że znów jest to przeskok o kolejną epoke !YES.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No to testujemy Mariusz !winkiss

Jak na razie OK !OKK

Jest bardzo ok... wiele aplikacji w Annie uległo poprawie ale dojdziesz do tego z czasem :lol:

Np. navi działa NARESZCIE w trybie offline'owym i system nie pyta się co chwilę o formę łączenia z siecią. Krótko: ustawiasz offilne i działa offline.

No i mamy kolejny bardzo ważny upgrade... tym razem poprawiono oprogramowanie aparatu foto w N8. Niestety aktualizacja ta narazie nie jest dostępna z automatu systemowego N8 i trzeba ją zassać inną metodą... Konieczny jest też wcześniejszy upgrade systemu na Symbian Anna.

Aktualizacja przetestowana i działa poprawnie.

Szczegóły tutaj> Upgrade aparatu foto N8

Odnośnik do komentarza

Aktualizacja przetestowana i działa poprawnie.

Działa !OKK , lecz cały czas testuję, !placz

Można tu dodać chyba to, że OVI Sklep oferuje multum darmowych gadżetów, aplikacji, dźwięków, dzwonków itp. !OKK

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Pojawiła się aktualizacja na takie "smarty".

symbian-belle-refresh-telefony-aktualizacja-chip.jpeg

Nokia udostępnia prawdopodobnie ostatnią już tak sporą aktualizację dla swojego systemu Belle. Paczka o nazwie Refresh jest już gotowa do pobrania.

Belle Refresh mogą pobrać już użytkownicy smartfonów Nokia N8, E7, C7, C6-01, X7 oraz luksusowego Oro. Zmiany, jakie niesie ze sobą najnowsza aktualizacja, to przede wszystkim zupełnie nowa przeglądarka internetowa z lepszym wsparciem dla aplikacji webowych w HTML5, parę nowych widżetów, które można przypiąć na ekranie, a także dodatki do mobilnego pakietu QuickOffice oraz Nokia Maps Suite. Użytkownicy smartfonów dostali także kilka funkcji, dotyczących aparatu, w tym bardzo przyjemną aplikację do tworzenia karykatur.

Odnośnik do komentarza

mam 3gs do dzisiaj i jest super, navi, filmy, funkcja pendrive, tysiące aplikacji płatnych i bezpłatnych, hot spot osobisty aż do 4 urządzeń

córka ma 4s i oprócz lepszego ekranu oraz duuuuużo lepszego aparatu niewiele lepszy

natomiast Iphony są niezastąpione jak ktoś ma ipada czy macbooka, wtedy pojawia się funkcja mobile me, która powoduje automatyczną synchronizację urządzeń, przede wszystkim dla mnie ważne to kalendarz, kontakty i notatki, które we wszystkich urządzeniach są takie same

tutaj apple jest ponad innymi markami

no i brak problemów ze sprzętem (od 5 lat użytkuję iphona, od 2 ipada, od 5 macbooka)

Odnośnik do komentarza

Teraz jest iCloud, MobileMe już jest chyba zlikwidowane. Co do synchronizacji to jest to super sprawa. Sam mam Macbooka i iphona i działa to praktycznie bezboleśnie. Co do sprzętu to jest pierwsza klasa. Zobaczymy co pokaże za niecały tydzień Apple w nowej wersji IP.

Odnośnik do komentarza

mam 3gs do dzisiaj i jest super, navi, filmy, funkcja pendrive, tysiące aplikacji płatnych i bezpłatnych, hot spot osobisty aż do 4 urządzeń

córka ma 4s i oprócz lepszego ekranu oraz duuuuużo lepszego aparatu niewiele lepszy

natomiast Iphony są niezastąpione jak ktoś ma ipada czy macbooka, wtedy pojawia się funkcja mobile me, która powoduje automatyczną synchronizację urządzeń, przede wszystkim dla mnie ważne to kalendarz, kontakty i notatki, które we wszystkich urządzeniach są takie same

tutaj apple jest ponad innymi markami

no i brak problemów ze sprzętem (od 5 lat użytkuję iphona, od 2 ipada, od 5 macbooka)

Popieram i polecam produkty Apple.

iPhony przetestowałem wszystkie modele ( od jedynki)

iMaca  Macbooka  iPada  iPoda używam podobnie jak tomekmajesty od paru lat i Nigdy! nie miałem z tym sprzętem problemów.

 - 11 kupionych produktów Apple bez reklamacji.  Bezawaryjność

 - komputery zawieszają się średnio raz do roku.  Bezstresowość

 - znany mi z Windowsa " format C" tu nigdy nie było potrzeby. Niezawodność

- kilkanaście tysięcy aplikacji w rozsądnej cenie. Ulga

 - iPhon jeszcze tylko nie potrafi gotować :-)  choć Siri na twoje głosowe polecenie , w ciągu paru sekund poda ci przepis na każdy twój przysmak  i odpowie na każde pytanie.

Odnośnik do komentarza

siri jest super, szkoda, że nie obsługuje języka polskiego

córka pyta się często siri, np.

-czy muszę brać dzisiaj parasol?

a siri odpowiada- nie dzisiaj będzie ładna pogoda

i otwiera program pogoda

natomiast odbieranie emaili i odpisywanie na nie z wykorzystaniem siri to po prostu bajka

w filmach sf astronauci rozmawiający z głównym komputerem statku kosmicznego, to już nie fikcja to siri

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...