Skocz do zawartości
Forum Burgmania

MAXI by BMW model Concept C kiedyś... a dziś C600 Sport C650GT


magart

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Obie wersje !scooter ładne.Gdybym miał wybierać to wolałbym GT ,taki dodatek jak elektryczna szyba (jak w B650 ),większe możliwości przewożenia bagażu i niższe siodło mają dla mnie znaczenie.A 10% dopłaty jakoś bym przeżył(gdybym miał podstawowe 10 tyś.EUR !placz1 )

Ciekawe że przy tej cenie co T-Max ,BMW daje grzane manetki i siodło(przynajmniej tak jest na filmach reklamowych)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Po obejrzeniu fotek znacznie bardziej skłaniam się do stwierdzenia, iż wersja GT jest zdecydowanie ładniejsza. !OKK Wersja sport taka wydaje mi się bardzo "surowa". Ale może o to chodziło konstruktorom? <_<

Odnośnik do komentarza

Podobno na 2 kaski na pewno typu jet (patrz zdjęcie) :) , wiecej już niedługo na stronie głównej...

Ale że "czasami jedno zdjęcie mówi więcej niż 1000 słów"... Proszę :) .

PS. Mam nadzieję, że zimowa pogoda pozwoli w przyszłości na jazdę próbną :D .

PS2. Arturo, ja tylko C 600 Sport ;) .

BMW-C-600-Sport-2012-Scooter-31.jpg

BMW-C-600-Sport-2012-Scooter-01.jpg

Oddział zamknięty :P . Dwustopniowe i oddzielne podgrzewanie kanapy.

BMW-C-600-Sport-2012-Scooter-30.jpg

Wygląda na zdejmowanie koła bez potrzeby demontażu wydechu :P . I ten wydech. Nierdzewka i kształt... WOW.

BMW-C-600-Sport-2012-Scooter-34.jpg

Ogólnie powiem tak: Tmax będzie miał teraz ciężkie życie !w00t .

A ceny BMW i Yamahy będą prawdopodobnie dość podobne.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Szczegóły wyglądają na perfekcyjnie dopracowane. Dwie wersje są piękne. Jak cena będzie porównywalna z T-maxem, to Yamaha już może zacząć trząść portkami.

Kapitalny pomysł z rozkładanym kufrem. Można powiedzieć, że dwie gwiazdy zbliżają się do nas.

Odnośnik do komentarza

No i chyba będą dwa różne silniki. Tak jak na zdjęciach "wyczytałem" model Sport ma 600cm3 a GT 650cm3. No i na zdjęciach plastiki są z górnej półki. Patrząc na BMki a to co Kymco z Myroadem ma do zaoferowania to wydaje mi się że trochę Kymco się spóźniło bo BMW wygląda rewelka zwłaszcza GT

Odnośnik do komentarza

Silnik jest ten sam, pojemność, moc i moment obrotowy jest ten sam :) . Silnik ma 647 ccm. Moc silnika w obu modelach osiąga 60 KM (44 kW) przy 7500 obrotów/minutę, a maksymalny moment obrotowy 66 Nm przy 6000 obrotów/minutę :D .

Odnośnik do komentarza

A gdzie ty dojrzałeś trzeci pasek?

Wszystko super oprócz ... masy:

Sport 249 kg

GT 261 kg

która tłumaczy niezbyt rewelacyjne (jak na tak fajny silnik) przyspieszenia 0-100 km/h:

Sport 7,1 s

GT 7,5 s

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Koledze się chyba coś poplątało z tematem Tmax'a... GT zdecydowanie ładniejszy. W takim "kuferku" mógłbym się już zakochać... :)

Odnośnik do komentarza

A gdzie drugi, bo o trzecim nawet nie wspomnę :) ...

PS. Ja widzę jeden pasek wario- sprzęgło, a później to już tylko 2 łańcuszki i 1 łańcuch.

Kontrowersje (jak rozumiem) może wzbudzać element przenoszący napęd z wału silnika na wałek wariatora - z wyglądu bardziej przypomina pasek...

Odnośnik do komentarza

Marketing :) . Taki zabieg powoduje, że automatycznie myślimy o dwóch "oddzielnych" modelach.

PS. Mieliśmy już np. Gilerę GP800 i Aprilię Mana 850 pomimo tego samego silnika o pojemności 839 ccm.

PS2. Przemasie, nie jestem mechanikiem, ale już zdrowy rozsądek podpowiada nam, że jest to szeroki łańcuszek. A na tym poglądowym rzucie pasek gumowy zaznaczony jest na czarno, lańcuszki zaś na szaro...

600sport1.jpg

Odnośnik do komentarza

Dzwięk pracy silnika i wydechu bardzo podobny do B 650, a model GT z przodu przypomina BMW 1200 RT :) A tak wogóle to nowe sprzęty i już mają popsute światła z przodu !yeah

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

W związku z niemałą sensacją związaną z wypuszczeniem przez BMW nowego maxi... zapraszamy na stronę główną do pierwszej prezentacji tego modelu !OKK

Odnośnik do komentarza

W obydwu skuterach zbyt blisko siebie są migacze z tyłu. W C600 z przodu są za nisko. Nie wiem skąd ten pomysł? Nie będzie widać migaczy nawet zza bagażnika jadącego przed skuterem auta. Jedno światełko z przodu :( ekonomia wkracza wszędzie. w C600 tylne światło mało widoczne. Ale za to jakie wyposażenie !OKK Plecak sam włącza podgrzewaną kanapę i jeszcze ma dwa stopnie grzania hehe :)

Poza tym zegary piękne i ogólnie pierwszy raz jak zobaczyłem GT, to mi się nie spodobał, a teraz hmmmm :(

Niemcy nie zerżnęli nic z innych marek. Brawa!

O i w C600 niefortunnie niska szyba się podnosi i już jest ok :( Bardzo fajnie, bardzo.

Odnośnik do komentarza

Na motocykl.org chyba czytalem ich opisy. Jak dla mnie jedne najciekawszych maxi. Tmax ma grozna konkurencje. Jestem ciekaw jak wyglada komfort jazdy i prowadzenie. Czekam na testy Burgmanii.

Odnośnik do komentarza

BMW planuje sprzedaż tych dwóch odsłon skutera na ponad 10 tys. sztuk rocznie. Czy się uda? Zobaczymy :) ... Ja im tego życzę, chociażby za odwagę wyprodukowania całkiem nowego skutera.

PS. Technicznie może są one takie same, ale dla nas odbiorców, są to skutery pozwalające zaspokoić całkiem zróżnicowane oczekiwania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...