Skocz do zawartości
Forum Burgmania

MAXI by BMW model Concept C kiedyś... a dziś C600 Sport C650GT


magart

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem informację że mają być dwie odmiany zbudowane na podstawie obecnego prototypu. Autor informacji przewiduje że będą to drobne różnice takie jakie występują np pomiędzy K1600GT a K1600GTL.

Myślę że dobrym rozwiązaniem byłaby produkcja wersji bardziej sportowo-miejskiej i takiej która mogłaby służyć do jazdy miejsko-turystycznej.

Link:KLIK

Tutaj z kolei też twierdzą że będą dwa warianty, ale ten drugi będzie miał napęd elektryczny

Link: KLIK

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Można się czepiać i doszukiwać różnych drobiazgów takich jak mało widoczne przednie kierunkowskazy albo ich brak z tyłu, a może ich nie zauważyłem każdy pewnie coś by znalazł. Faktycznie jest jakiś mały ale to mi odpowiada bo ja jestem normalnego wzrostu :) i będę na nim dobrze wyglądał. Tak jak dla mnie jest fajny ma agresywne kształty i nie ma wyglądu śpiocha jak większość skuterów, przypomina mi Transformersa normalnie czad.

Odnośnik do komentarza

Autor informacji przewiduje że będą to drobne różnice takie jakie występują np pomiędzy K1600GT a K1600GTL.

No tak .. jeśli chodzi o wygląd faktycznie są podobne. Konstrukcyjnie to tak naprawdę tylko silnik mają ten sam, a i to nie do końca. To są dwie zupełnie różne konstrukcje. Jeśli tak będzie z conceptem c to będzie w czym wybierać !OK

Faktycznie jest jakiś mały ale to mi odpowiada bo ja jestem normalnego wzrostu i będę na nim dobrze wyglądał.

No to teraz wszystkie laski Twoje :)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie wygląda rewelacyjnie ale przypuszczam, że bagażowo może być tak kiepsko jak w GP800... Stylistyka jeszcze dużo bardziej agresywna niż w Downtownie czy T-maxie. Natomiast tak jak napisał bigu wersja produkcyjna na pewno będzie pozbawiona szeregu bajerów i zostanie delikatnie wygładzona.

Ciekawe na jakim poziomie skalkulują cenę???

Odnośnik do komentarza

Ciekawe na jakim poziomie skalkulują cenę???

Prawdopodobnie na poziomie kosmicznym, napewno wiecej niz GP 800 ktora to ma juz kosmiczna cena.

Odnośnik do komentarza

GP800 nie jest na rynku niemieckim najdrozszym skuterem. Najdrozszym jest Tmax z cena 10750 euro, gdzie wersja Tech Max kosztuje wrecz 10995 euro...

A wszystko to za 499 ccm pojemnosci :angry: . Jest to pierwszy skuter, ktory juz w zeszlym roku przekroczyl magiczna bariere 10 Teuro, w tym roku dotrzymuje mu kroku AN650, ktory kosztuje 10090 Teuro, SW-T 600 kosztuje w Hondzie 8990 Teuro, a GP800 9699 Teuro.

Sa to oczywiscie ceny producenta, ktore trzeba zaplacic finansujac zakup przez bank. Przychodzac z pelna suma w reku, mozna liczyc na upusty. Jednak zakupienie modelu z aktualnego rocznika produkcji, jest jak wiadomo mniej oplacalne niz np. anno 2010 czy wrecz 2009...

PS. Moje przypuszczenie to cos w granicach 12- 14 Teuro zaleznie od wersji skutera...

Odnośnik do komentarza

Na scigacz.pl pojawił się wywiad z głównym projektantem KLIK

Głownie marketingowy bełkot, z ciekawszych informacji:

(...)Na chwilę obecną nie jest to oczywiście pojazd produkcyjny. Jesteśmy jednak otwarci na to, aby wypuścić na rynek dwa modele, bazujące na tym, co teraz widzicie, aczkolwiek nie będą one tak radykalne, z LED-owymi reflektorami, niebieskimi oponami i kamerami video. Tych rzeczy nie będzie w produkcyjnym modelu (...)

Pojawiło się też zdjęcie z "kierownikiem" (rzeczywiście duży to ten skuter nie będzie):

BMW_Concept_C_premium_scooter.jpg

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem? Jakiś taki jak z filmu "Załoga G" (G-Force) tongue.gif Pewnie będzie trwały, wygodny itd, ale i drogi. Trzeba będzie zaliczyć jazdę testową i wtedy się zobaczy thumbup1.gif

Odnośnik do komentarza
Czy ja wiem? Jakiś taki jak z filmu "Załoga G" (G-Force)

Według mnie to jest maska. W rzeczywistości będzie miał milszą powierzchowność. O cenę bym się nie martwił... to zmartwienie ludzi co mają wolne 50 000 pln.

Zapowiada się poważny konkurent Burka i pewnie T-Maksia też.

Odnośnik do komentarza

Juz z tego jednego niewyraznego zdjecia widac, ze finalny produkt bedzie sie mial do wczesniejszej prezentacji jak kaczor na krzywach lapach :) , do pieknego labedzia :rolleyes: .

Ale nie wyprzedzajmy faktow i poczekajmy na prezentacje pojazdu gotowego do sprzedazy !V .

Odnośnik do komentarza

Ten w jeździe wydaje się jakiś taki większy od modelu C. No i te koła są chyba równych rozmiarów i też jakieś większe...no chyba że kierownik z China :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

No słyszałem już pogłoski że BMW śladem Merca chce część produkcji robić w Chinach, zupełnie mnie by to nie zdziwiło gdyby akurat zaczęli od motorów a konkretnie tego a co za tym idzie cena nie musiała by być tak zaporowa :)

Odnośnik do komentarza

No słyszałem już pogłoski że BMW śladem Merca chce część produkcji robić w Chinach, zupełnie mnie by to nie zdziwiło gdyby akurat zaczęli od motorów a konkretnie tego a co za tym idzie cena nie musiała by być tak zaporowa :msn-wink:

Z tego co się orientuje to F650GS jest właśnie w Chianch robiony, ale żeby był "tani" to nie powiem :)

Odnośnik do komentarza

No więc trochę nowych spekulacji whist : Produkcja tego skutera BMW ma ruszyć w TYM miesiącu w Berlinie, skuter ma być oferowany w dwóch wersjach, turystycznej i sportowej, ma mieć ok. 700 ccm pojemności, moc ok. 60 KM i kosztować ok. 11 teuro...

Na razie wszystko jest "top secret", w sprzedaży ma być na wczesną wiosnę 2012, czyli niedługo. I chyba dopiero wtedy poznamy szczegóły...

No, może troche wcześniej :P ...

Z tego co się orientuje to F650GS jest właśnie w Chianch robiony, ale żeby był "tani" to nie powiem :)

Realny koszt Tmaxa w Japonii wyjeżdżającego z fabryki to zaledwie ok. 5 teuro... Resztę robią koszty "nabijane" po drodze i zarobek.

A w Polsce dochodzi do tego:

- koszty transportu z drugiego końca świata plus rozprowadzenie po Europie.

- koszty cła spoza UE

- Yamaha Europa

- Yamaha Polska

- VAT

- ...

PS. A z tego co gdzieś czytałem, to tylko silniki do 650GS produkowane są w Chinach, natomiast cały moto np. w Brazylii, ale tylko na tamten rynek.

Odnośnik do komentarza

No więc trochę nowych spekulacji ;) : Produkcja tego skutera BMW ma ruszyć w TYM miesiącu w Berlinie, skuter ma być oferowany w dwóch wersjach, turystycznej i sportowej, ma mieć ok. 700 ccm pojemności, moc ok. 60 KM i kosztować ok. 11 teuro...

Na razie wszystko jest "top secret", w sprzedaży ma być na wczesną wiosnę 2012, czyli niedługo. I chyba dopiero wtedy poznamy szczegóły...

No, może troche wcześniej :P ...

Hej Big-u

z moich informacji ( Handlarz Suzuki Villingen ) poinformowal mnie ze bedzie mial juz te dwa modele zaraz po Targach w Mailand ( Motorrad Messe Eicma 08-13.11.2011 ) i bedzie mozna zrobic jazde probna .... wiec wychodze z zalozenia ze bedzie mozna jeszcze w tym roku zakupic te jednoslady

Miro71

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Zawsze wierzyłem w tą markę !OK

Japonia i Włosi śpią... nic nowego w temacie maxi !NOT a BMW, pomimo sytuacji na rynku mało ciekawej, wypuszczają- bądź co bądź, drogi klasowo model maxi skutera !OK

Szacun !V

Już przebieram nogami i wyczekuje nowej maxi Beemki !TAZ

Odnośnik do komentarza

Z tego co się orientuje to F650GS jest właśnie w Chianch robiony, ale żeby był "tani" to nie powiem :P

Witam, miałem BMW F 650 i z tego co pamiętam silnik był Austryjacki firmy Rotax a motor był produkowany w Italii w fabryce Aprilli. Produkowali tam "brata bliźniaka" Aprilie Pegaso 650. Nie wiem może to już historia :) w końcu mineło kilka lat...

A co do Maxi od BMW to znam to znam już potencjalnego nabywce ;) czeka tylko na możliwość zamówienia !OK

Odnośnik do komentarza

Witam, miałem BMW F 650 i z tego co pamiętam silnik był Austryjacki firmy Rotax a motor był produkowany w Italii w fabryce Aprilli. Produkowali tam "brata bliźniaka" Aprilie Pegaso 650. Nie wiem może to już historia :) w końcu mineło kilka lat...

A co do Maxi od BMW to znam to znam już potencjalnego nabywce :P czeka tylko na możliwość zamówienia !OK

Tylko F 650 GS to tak naprawdę 2 cylindrowa 800-tka. Ty mówisz o tym pierwszym F 650, a Bigu o obecnie sprzedawanym.

Co jak co, ale BMW chętnie. Bym pomacał, przejechał się i ocenił i pewnie nakręcił ;)

Odnośnik do komentarza

Tylko F 650 GS to tak naprawdę 2 cylindrowa 800-tka. Ty mówisz o tym pierwszym F 650, a Bigu o obecnie sprzedawanym.

Co jak co, ale BMW chętnie. Bym pomacał, przejechał się i ocenił i pewnie nakręcił ;)

Właśnie od niedawna pojawiła się ponowinie jednocylindrowa "prawdziwa" 650 !YES dla zmylenia przeciwnika ta jednocylindrowa to G 650 a ta dwucilindrowa 800 to F 650 takie tam zabiegi marketingowców...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...