Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Lipiec 2015 w Zachodniopomorskim


Elvis

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze półrocze 2015 roku odeszło do historii ...

A przecież nie tak dawno ... no właśnie ... nie tak dawno byliśmy na Burgmanii ... pamiętacie? ... :)

Pewnie że pamiętacie ... takiej imprezy nie da się zapomnieć ... :clapping:

Przed nami wakacje i urlopy a co za tym idzie może być więcej czasu by pokulać skuty ...

Jedna wyprawa już się organizuje i mam nadzieję że dojdzie do skutku ... w każdym razie ja jej kibicuję a wszystkim uczestnikom życzę niezapomnianych wrażeń ... :)

Póki co pogoda się wyklarowała i mam nadzieję że na dłużej zostanz nami ciepłe i słoneczne dni ...

By nie przedłużać tego wstępu życzę wszystkim szerokości i przyczepności ... :)

Wsiadajcie na koń :horse: skuteromaniacy GZ i eksplorujecie miejsca których jeszcze nie znacie ... :photo:

Lewa w górę ... :)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 272
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • ArtCho

    50

  • KriSSo

    29

  • Urbi

    27

  • bilety

    24

Top użytkownicy w tym temacie

W takie upały jak dzisiaj to co zakładacie na siebie chodzi mi o górę (nie o kask)

To jest zawsze spory problem. Ja przerobiłem go mentalnie. Ponieważ jeżdżę jednośladem podstawą mojej egzystencji jest unikanie innych użytkowników drogi - czyli zachowanie pełnej jasności umysłu. Chodzi o stan zachowania bezpieczeństwa czynnego. Kask, ochraniacze, buty, kurtki to elementy bezpieczeństwa biernego- mają nas chronić w razie czego. Bezpieczeństwo czynne ma nas uchronić przed tym zanim to nastąpi. Niestety w taką pogodę jak ta założenie pełnego stroju w moim rozumieniu upośledza kolego bezpieczeństwo czynne. Pot zalewa czoło, człowiek jest zgrzany i zmęczony. Ma zatem ograniczone postrzeganie w zakresie bezpieczeństwa czynnego- gorsze i bardziej powolne reakcje. Jak spotkam ciężarówkę na swojej drodze kurtka etc może nie wystarczyć- a zatem priorytetem jest uniknięcie tejże ciężarówki. Niestety- jest także coś takiego jak przypadek nie do uniknięcia- patrz Elvis. Jakiś debil go mało nie zajebał dlatego, że myślał o wszystkim, tylko nie o tym, że może zabić. Tak więc niekiedy, kiedy jest gorąco zdejmuję kurtkę i jadę w T shircie zdając sobie sprawę, że upośledzam swoje bezpieczeństwo bierne, ale być może lepiej będę widział i uniknę przeznaczenia (dlatego też jeżdżę w otwartym kasku- żeby widzieć i słyszeć więcej). Oczywiście są kurtki doskonalsze niż moja typu mesch itd, ale też z lepszych materiałów (nienawidzę Ciebie Wojtek), w których można bezpieczniej jeżdzić w wyższych temperaturach niż w mojej. Można jeżdzić w samym pancerzu (taki bodajże miał Arek w swoim czasie. Ja jeżdżę w t shircie bo tak jeżdżą experci w ruchu miejskim w gorącym mieście - Włosi i Hiszpanie. Włączam radary i istotnie zwalniam, przestaję się przepychać, jeżdżę w sposób maksymalnie sygnalizowany.

to tyle Romeo

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Doskonały wykład Panie Piotrze - właśnie tak zamierzam podejść do sprawy w kwestii jazdy w te upalne, najbliższe 10 dni :).

Odnośnik do komentarza

Pan Piotr przekonał mnie swoim wykładem. Zmieniam na te upały styl jazdy na maksymalnie sygnalizowany :D.

Odnośnik do komentarza

Pan Piotr przekonał mnie swoim wykładem. Zmieniam na te upały styl jazdy na maksymalnie sygnalizowany :D.

Dziękuję bardzo, chodziło mi jednak o jeżdżenie tak, aby inni dokładnie wiedzieli jak jadę- bez żadnych zaskoczeń i niespodzianek. Zainspirowany tematem zakupiłem taicho. Dziękuję Sysgone. Jak się nie sprawdzi będę sączył jad -:)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tak, jak zawsze o tej porze koncze robote i wracam do chaty.

Czyli jedziemy odwiedzić Maćka

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Czy ktoś DZISIAJ w ogóle wybiera się pojeździć pod wieczór? Czy znowu bieda? Jak była pogoda do bani, to nie jeździliśmy, bo pogoda do bani :). Jak pogoda jest, to drugi dzień z rzędu nie jeździmy, bo pogoda też do bani :D.

P.S.

Pomijam Rogera z Joshua - Oni wczoraj uprawiali partyzantkę w Krzywym Lesie, ale to była operacja raczej tajna :).

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś DZISIAJ w ogóle wybiera się pojeździć pod wieczór? Czy znowu bieda? Jak była pogoda do bani, to nie jeździliśmy, bo pogoda do bani :). Jak pogoda jest, to drugi dzień z rzędu nie jeździmy, bo pogoda też do bani :D.

P.S.

Pomijam Rogera z Joshua - Oni wczoraj uprawiali partyzantkę w Krzywym Lesie, ale to była operacja raczej tajna :).

Jakieś propozycje ? 21:00 ? Wały?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Czy ktoś DZISIAJ w ogóle wybiera się pojeździć pod wieczór? Czy znowu bieda? Jak była pogoda do bani, to nie jeździliśmy, bo pogoda do bani :). Jak pogoda jest, to drugi dzień z rzędu nie jeździmy, bo pogoda też do bani :D.

P.S.

Pomijam Rogera z Joshua - Oni wczoraj uprawiali partyzantkę w Krzywym Lesie, ale to była operacja raczej tajna :).

Krzysiek to nie ten temat może dla tego taka słaba frekwencja.

zapraszam tutaj: http://www.forum.burgmania.net/topic/18029-szczecin-noca/page__pid__416872__st__500#entry416872

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Artur, moze jakaś ciekawa, malownicza przejażdżka 2-godzinna po NRD...?!?

Co Wy na to...?!?

Nie jestem przeciwny. Wręcz przeciwnie: nie mam nic naprzeciwko!

Mnie nie trzeba dwa razy namawiać :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

ArtCho, to dziś wieczorem opracuj spontaniczną trasę na jutrzejszą przejażdżkę ;)

Chyba, że pojedziemy schłodzić się na lody na Pl. Orła Białego ...?!?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Znacie tego typa? ;) Namierzony na Wyzwolenia, koło dawnej mody polskiej.

adcc898ef57be1b2e6e5ebadb90c09b4.jpg

Stoi tam niemalże codziennie

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Zbliża się godzina 18... Jakie plany na dziś...?!?!?

Spóźnię się kwadrans, do 18.00 w pracy... :(

Do zobaczenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...