Skocz do zawartości
Forum Burgmania

MAXI by BMW model Concept C kiedyś... a dziś C600 Sport C650GT


magart

Rekomendowane odpowiedzi

Co Szanowne Koleżeństwo powie na TO.

Co prawda termin rozpoczęcia produkcji dosyć odległy, ale jeżeli wejdzie na rynek to grono nabywców np. Tmaxa może się skurczyć. Chociaż kto wie co do tego czasu wymyślą JPN i ITL.

Jak dla mnie prezentowany "concept" jest wypasik !scooter

Odnośnik do komentarza

Kolejny znak na to, że idzie nowe. Na mój gust, bardzo agresywny wygląd, taki japoński, z anime czy coś w te klocki. Zaintrygowało mnie zdjęcie numer 19. Chodzi o lusterka. Czy to standardowe lusterka czy ekrany wbudowane w kokpit i widok z kamer do tyłu ( jeśli kamery to dali czadu :lol: )? Co do ceny, pewnie zgodnie ze sloganem BMW : BędzieszMiałWydatek . :) Jak zawsze, bardzo podobają mi się takie koncepcyjne fanaberie. Jak będę bogaty to se taki :D BMW, zakupię.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Całkiem niedawno była mowa o projekcie BMW elektrik a jeszcze wcześniej o super maxi SCT 800, ale jak narazie o konkretach cisza... pojawia się za to kolejna wizja... pytanie tylko czy kryzys (a w zasadzie księgowi marki BMW) pozwoli na wdrożenie jej do produkcji.

Na pewno trzeba się z tego cieszyć, bo inni producenci zupełnie zbastowali w temacie maxi. Może właśnie to chce wykorzystać BMW?

Cena... firma z Bayernu przyzwyczaiła nas do produktów wysokiej jakości i jeśli ten projekt wejdzie w życie to cena z pewnością nie będzie porównywalna z Kymco... ale to chyba nikogo nie dziwi ;)

Edit> Prezentacja tego conceptu BMW>

Odnośnik do komentarza

Wg estetyka sprzętu naprawdę świetna. Agresywna, drapieżna - na pewno może się podobać. Mi osobiście wpadło w oko!

EICMA to od wczoraj źródło informacji i nowych prototypów. Chyba Honda, też wypuściła coś nowego. Pisałem w tym topiku o weryfikację mojej hipotezy.

EICMA2010_Honda-odslona-koncetskuter.jpg

Oba modele jakby idące w tym samym kierunku. Sportowe Maxi Skutery!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

W BMW podoba mi się wzorek na oponach, ale tylko jako letnie.

A tak ogólnie to mam wrażenie, że Niemcy wypuszczają tym razem na ulice potomków Stukasa. Na fotkach 18,10 i 11 widać wyraźnie na przednich-niższych owiewkach (w górnej ich części) takie lejki z nacięciami służące pewnie do wydawania specjalnego rodzaju gwizdu w trakcie jazdy ;)

Odnośnik do komentarza

Na forach niemieckich i francuskich az zawrzalo, Francuzi podaja cene ok. 12 tys euro za podstawowa wersje skutera... A w BMW lista dodatkow bedzie raczej dluga...

Hmm, mysle, ze bedzie to troche wiecej, zwazywszy, ze np. XP500 kosztuje w D 10500 euro...

Podejrzewam, ze BMW zastosuje silnik 700- 800 ccm plus marka i moze byc krucho z tymi 12 tysiacami...

Odnośnik do komentarza

Propozycja ciekawa, a co do ceny cóż, lanserzy, dresy i karki już sobie poradzą z zakupem ;) . A tak poważnie wejście takiego gracza na rynek maxi napewno zwróci uwage wielu osób, którym skutery kojarzą się tylko z chińskimi piździkami ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli BMW faktycznie wejdzie do produkcji seryjnej, to będzie to nowa moda. Pewnie wiele sławnych osób będzie kupowało je dla lansu np. David Beckham czy inny milioner !piwko

Na mnie największe wrażenie zrobiły opony ;) Choć i sam skuter jest fajny, mógłbym takim jeździć ;)

Odnośnik do komentarza

Wygląda super. Mam nadzieję, że wejdzie do produkcji. Kamery zamiast lusterek <_< Do ceny zakupu dodać obowiązkowo AC. Mały szlif i lepiej nie pytać o cenę takich lusterek (ekranów LCD). Ale jak pojawi się w salonach jest mój ;) Wbudowana nawigacja w wyświetlacz główny naduś

Odnośnik do komentarza

Na jednym zdjęć onet-owych widać uniesioną kanapę, a pod nią .... jakieś bebechy? Kable? Nie wygląda to dobrze, jeśli się myśli o wożeniu czegokolwiek. Obawiam się, że nawet kask tam nie wejdzie ;)<_<

Jeśli mam rację, to nazwałbym go czymś pośredim pomiędzy standardowym motocyklem i maxiskuterem. Skuterem jest raczej z powodów marketingowych. Bo jako zwykły motong nie zrobiłby takiego wrażenia. Próbują wynaleźć jakąś niszę. I znajdą, bo na pewno jest sporo osób, których wali brak bagażnika, cieszą się z nietypowego, szpanerskiego pojazdu.

Jak na maxi - pewnie będzie wyjątkowo szybki. Jak na zwykły motocykl - żadne aj waj.

Wciąż B650 pozostaje królem prawdziwych maxiskuterów: szybki, pakowny, wygodny... Kto złamie tę hegemonię?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy zwrocil ktos uwage na proporcje !yawn ...

Albo ten gostek ma 2,10m wzrostu, albo skuter jest dla ludzi majacych 1,50m w kapeluszu <_< ...

bmwconceptj.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Wygląda super. Mam nadzieję, że wejdzie do produkcji. Kamery zamiast lusterek !happybth Do ceny zakupu dodać obowiązkowo AC. Mały szlif i lepiej nie pytać o cenę takich lusterek (ekranów LCD).

No nie wiem... Cena lusterek do mojej X9 to 750PLN (w serwisie).

Ekrany LCD są chyba jednak tańsze... !holiday !happybth

A sprzęt bardzo mi się podoba, tylko że będzie to z pewnością

najdroższe seryjne MAXI.

pzdr

Odnośnik do komentarza

W czasopismach skuterowych "motoretta" oraz "scooter" z przelomu 2010/2011 artykuly dotyczace tego skutera zajmuja po kilka stron...

W skrocie...

O ile do tej pory kazdy skuter opisywany byl dosc skromnie, o tyle w tym przypadku jest inaczej, a na tegorocznej EICMA BMW oficjalnie potwierdzilo powrot marki do segmentu skuterow.

BMW przyznaje, ze ze wzgledow na koszty nie zobaczymy co prawda niebieskich opon, kamer i wyswietlaczy zamiast lusterek i paru innych bajerow, ale za to BMW mowi cos o 2 skuterach i oferowanych do nich dwoch pojemnosciach!

Nie zapomnijmy tez, ze od momentu zaprezentowania konceptu GT1600 do wprowadzenia go do produkcji minelo zaledwie kilkanascie miesiecy...

Tak wiec badzmy dobrej mysli !OKK .

PS. Jesli bede cos wiedzial, to niezwlocznie o tym napisze.

Odnośnik do komentarza
W czasopismach skuterowych "motoretta" oraz "scooter" z przelomu 2010/2011 artykuly dotyczace tego skutera zajmuja po kilka stron...

Czyżby zabiegi marketingowe BWM i powolne przygotowywanie klienteli na te nowinki !OKK

Pożyjemy zobaczymy. Tak czy siak trzymam kciuki !OKK

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...