Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Tematyka 4oo, ciekawe artykuły, przypadki, ogłoszenia, nowości...


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy ograniczyć tonaż np do 1,5 tony masy własnej
Albo długość auta do 4,5 m
W sumie dobry pomysł
Można wtedy mniejsze miejsca parkingowe wyznaczać a na wąskich uliczkach będzie luźniej
:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Hahaha, tylko teoretycznie jest to takie proste?. Co byłoby w takim przypadku następne? Wszystkie samochody powyżej 300KM?200?100? W mieście wystarczy przecież spokojnie 75 KM. Te z prędkością max. powyżej 150 km/h? Wszystkie czerwone, czy tylko te dwuosobowe niebieskie?

Wstecz wręcz niemożliwe do zrealizowania, bo nie po to kupuje ktoś samochód, żeby nagle trafił nim na zakaz przyjeżdżania do miejsca zamieszkania czy pracy.

Co innego zakup takiego samochodu ze świadomością o obowiązujących ograniczeniach. Ale wtedy sprzedaż SUVów by padła. A na to za silni są lobbiści.

Odnośnik do komentarza

Coś tam kiedyś czytałem o przepisach w materii wielkości aut w Japonii
Dlaczego małe miejskie są takie wąskie (np stary suzuki Alto czy inne dziwne modele, których nie ma w eu)
Może ktoś pociągnie temat bo jest ciekawy...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Taki, ten tego... projekt... i to wcale nie z PL.

462042632.jpg?1572544576

335903806.jpg

851109740.jpg

 

Co my tu mamy... Maluch po swapie na jednostkę z Audi 2.7 BiTurbo. Tylny wózek pochodzi z Audi Q7, zaś cała przednia oś z BMW E36. Układ hamulcowy to swap z BMW M3, a skrzynia z Audi A4 1.8T. We wnętrzu fotele od Sparco.  Auto waży (podobno) ok. 600 kg, i legitymuje się mocą cirka 400 KM. Mają ludzie fazę ? 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Dnia 7.10.2019 o 14:24, MariuszBurgi napisał:

Coś w temacie elektryków -> KLIK

Kontynuacja tematu -> 100 tys.zl. za akumulatory w autach elektrycznych... wysoka cena "ratowania świata".

Odnośnik do komentarza

Ja czegoś nie rozumiem.  ?  przecież na Forum Burgmani piszemy o tym problemie od kilku lat, a redaktorzy "Bilda" dopiero na to wpadli ?  czyżby ktoś inny zaczął im płacić ? ? 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nielegalna rozlewnia "firmowych" olejów w Rosji. Mieli rozmach... ?

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, stefanekmac napisał:

Tam kraj duuuży to i skala odpowiednia.

a pewny jesteś że "produkcja" szła tylko na rynek krajowy ? ?  Słyszy się o tym co jakiś czas.  Niestety - człowiek  nigdy nie ma pewności co kupi.

Ale przynajmniej wyjaśniona została jedna tajemnica, na którą od lat głowią się ludzie na różnych forach. Jaki olej pod swoją marką sprzedaje Toyota ?    Rosyjski ?  ?  a ja jak głupi do Corolli żony leję Mobila  ? 

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, EndriuBis napisał:

Jaki olej pod swoją marką sprzedaje Toyota ?    Rosyjski ? 

Odpowiedź jest prosta: oleje produkowane przez zmieniających się podwykonawców na podstawie specyfikacji Toyoty. Podobnie nie radzę się wzniecać naklejką "Mobil" na butelce oleju, który lejesz do Corolli małżonki. 

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, EndriuBis napisał:

(...) Niestety - człowiek  nigdy nie ma pewności co kupi.(...)

Niestety ? . Ma jednak możliwość świadomego ograniczania tego niebezpieczeństwa, co jednak nie zawsze się udaje.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kryzys paliwowy? Nie, to kolejka do "tankowania" Tesli w US.

 

Żeby choć do 50% podładować potrzeba ok 30 min. superchargerem. 15 aut w kolejce w Święto Dziękczynienia 2019... "chwilę" się zejdzie... 

Odnośnik do komentarza

Na marginesie, bardzo profesjonalnie określenie autora,: "stary diesel'?

PS. Dla jednego" stary diesel" to jest dwuletni, a dla innego (czyli np. mnie) trzydziestoletni i więcej.

Odnośnik do komentarza
Dnia 6.12.2019 o 17:19, MariuszBurgi napisał:

Kryzys paliwowy? Nie, to kolejka do "tankowania" Tesli w US.

 

Żeby choć do 50% podładować potrzeba ok 30 min. superchargerem. 15 aut w kolejce w Święto Dziękczynienia 2019... "chwilę" się zejdzie... 

Tesla supercharging stations charge with up to 150 kW of power distributed between two cars with a maximum of 150 kW per car, depending on version. They take about 20 minutes to charge to 50%, 40 minutes to charge to 80%, and 75 minutes to 100% on the original 85 kWh Model S
 
 
No eskę ładujesz od 0 do 50% troszkę mniej niż 30 minut? 
Ale w dalszym ciągu porównując to do 5 minut tankowania klekota na 1300km łączenie z zapłaceniam za paliwo i przetrąceniem hotdoga, elektryki wypadają słabo. dopóki nie będzie można na stacjach zapłacić za "battery as a service", czyli przyjeżdzasz, zostawiasz swoje ogniwa i dostajesz już naładowane a płacisz za różnicę w energii plus amortyzację, elektryki będą kuleć w kwestii dogody tankowania. Z aut elektrycznych możemy się śmiać, sam chyba byłem jednym z największych prześmiewców, do czasu,kiedy kilka lat temu pojeździłem modelem S - robi wrażenie nawet na osobie, która się buja na codzień r1 czy hayabusą ?
Odnośnik do komentarza
Dnia 7.12.2019 o 10:48, Ananakofana napisał:

pozdrawiam dieslofanów

Dzięki za pozdrowienia ?   ale jaki widzisz problem ? Przeprowadzasz się do Holandii ?  Ja w najbliższym czasie nie planuję, ale i tak z 3 diesli w gospodarstwie domowym 2 jeszcze się łapią do każdej strefy  ?   

Z drugiej strony zakładam (nie wiem tego - tak przypuszczam) że w takiej Holandii to jednak odsetek 15-to letnich samochodów i starszych (nie tylko z silnikiem diesla) jest znikomy. 

Po za tym - poczekamy, zobaczymy.  W Hiszpanii też na wprowadzali różnych dziwnych zakazów, a ostatnio zaczynają się z nich wycofywać. ? 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, EndriuBis napisał:

(...)Przeprowadzasz się do Holandii ? (...)

Holandię za jakiś czas nawiedzi "wielka woda" i będą mieli prawdziwe problemy, a nie zajmowanie się "starymi dieslami" ?. To tylko kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...