Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Forza 750 MY2021 - Informacja prasowa


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚
𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚
Wiadomość dodana przez 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚,

Wątek "ogólny" oraz przyszłe wrażenia z użytkowania jazdy Forzą 750... tutaj -> KLIK

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Lu Ki napisał:

Co to jest wersja GT?

GT skrót kojarzy mi się z Grand Turismo czyli duża turystyka.   Myślę że chodzi o przygotowanie pod turystykę czyli kufry, podgrzewane manetki, itd.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, arturo-bb napisał:

Generalnie nic.

Tylko kolega twierdził że GS nie nadaje się do PRAWDZIWEJ TURYSTYKI. ( i nie określił co ma na myśli .Podał tylko czas i ilość kilometrów a to może być wszędzie .I na autostrady lub inne główne drogi fakt Goldas może być lepszy ale już na boczne to się wyrównuje ze skuterem . No a  GS-em można zajechać tam gdzie Goldas tak samo jak skuter wymięka )

Mówię tylko o tym, że znam człowieka który zęby zjadł na GS 1200 Adv i właśnie po paru latach tego jedzenia zębów stwierdza, że nie wie do czego jest to moto. Tylko tyle. To coś dziwacznego ? OK, człowiek nie jeździ po kamieniach tylko drogach asfaltowych i autostradach. Ma te metalowe kufry, dedykowaną nawigację i inne pierdoły. I już tego nie chce.

9 godzin temu, 2vpc napisał:

Dla porównania Forza 350 to koszt 26.500zl. Czyli Honda nie zwariowała. 

26,5 tys to całkiem dobra cena wg mnie. I trudno porównywalna z 50 tys za 750tkę... Ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
11 godzin temu, Michał_ napisał:

Mówię tylko o tym, że znam człowieka który zęby zjadł na GS 1200 Adv i właśnie po paru latach tego jedzenia zębów stwierdza, że nie wie do czego jest to moto. Tylko tyle. To coś dziwacznego ? OK, człowiek nie jeździ po kamieniach tylko drogach asfaltowych i autostradach.

I tu jest sedno problemu. Kupił nie taki motocykl jaki potrzebował. Bo na autostrady i gładkie asfalty lepszy byłby  choćby Goldas. A tak zrobił błąd i twierdzi że GS jest beznadziejny. Defenderem też po mieście czy autostradach nie jeździ się najlepiej ale już np bezdroża Afryki to jego żywioł. 

11 godzin temu, Michał_ napisał:

Mówię tylko o tym, że znam człowieka który zęby zjadł na GS 1200 Adv

Ty znasz jedną opinię . Ja znam kilkadziesiąt odmiennych tylko fakt że te osoby jeżdżą w miejsca o jakich myśleli konstruktorzy tych motocykli.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Co to jest: wątek o GS, czy Forza 750?

Przez 5 lat zrobiłem Integrą 95000 km. Wiele razy Bałkany, Grecja, przejechałem przez Turcję do Gruzji. To chyba znaczy, że taki skuter nadaje się do "prawdziwej" turystyki. W lekkie szutry też można, byle nie za ostro i nie za daleko! Oczywiście skuter nie jest na bezdroża. Tak, jak wiele szosowo-turystycznych motocykli. Za to Integrą (Forzą) po mieście można jeździć wygodnie. Takie wash&go. Czasem na autostradzie trochę brakuje V-maxa, gdy koledzy na "fujarkach" czy "panciach" pocisną. Ale za to na wyniklach jak się składa! 😄

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
9 minut temu, Jack napisał:

Co to jest: wątek o GS, czy Forza 750?

Fakt . Przepraszam to już koniec OT.

A nowa Forza na filmie powyżej baaaardzo mi się podoba. 

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że odpuściliście te GS-y, bo aż mnie mdliło. 

Forzie 750 trzeba na pewno dać szansę. Nie wydaje mi się, żeby miała być gorsza od poprzedniczki. Do tego mi zmutowana stylistyka X-ADV nie pasuje, a Forza jest całkiem wyważona stylistycznie i sympatyczna. O układzie napędowym, to chyba nie ma co pisać. Wśród skuterów układ napędowy Hondy na razie nie ma konkurencji.

Odnośnik do komentarza

Przyglądam się z bliska poszczególnym elementom na filmie: wlew paliwa, przednie zawieszenie, schowek pod siedzeniem, tylny wahacz, osłona łańcucha i widzę xadv w wersji city🤔. Tego mi właśnie zawsze brakowało, No może poza wycieczką po Kirgistanie i Tadżykistanie 😉

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jak ten czas leci... Forza 750 zaprezentowana w październiku 2020 na sezon 2023 dostaje słuszny upgrade kolorystyczny 💪

Będący ukoronowaniem prestiżowej linii Forza, model Forza 750 to najwyższej klasy maxi skuter oferujący ekscytującą jazdę i komfort w stylu high-tech. Forza 750, podążając śladami CBR1000RR-R Fireblade SP, zdobyła w zeszłym roku prestiżową nagrodę Red Dot Award za wybitny projekt motocykla. Jurorzy docenili jej elegancki wygląd, sportowe osiągi i wyjątkową wszechstronność. Forza 750 na rok modelowy 2023 będzie dostępna w trzech zupełnie nowych, niezwykle stylowych wersjach kolorystycznych: Mat Ballistic Black Metallic, Pearl Glare White i Iridium Gray Metallic, wszystkie wyposażone w atrakcyjną, czarną dolną owiewkę. W palecie lakierów znajdzie się również ponadczasowa opcja Mat Jeans Blue Metallic.

411092_The_X-ADV_NC750X_Forza_750_and_NT1100_receive_contemporary_new_colours_for.jpg

411093_The_X-ADV_NC750X_Forza_750_and_NT1100_receive_contemporary_new_colours_for.jpg

411094_The_X-ADV_NC750X_Forza_750_and_NT1100_receive_contemporary_new_colours_for.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...