Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Forza 750 MY2021 - Informacja prasowa


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚
𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚
Wiadomość dodana przez 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚,

Wątek "ogólny" oraz przyszłe wrażenia z użytkowania jazdy Forzą 750... tutaj -> KLIK

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, bobby napisał:

Afryka też nie jest tania, a widzę ją bardzo często na drogach. Ze względu, że jest to moto stosunkowo nowe to w większości są to salonówki. Tak, wiem to nie ta sama grupa docelowa, ale myślę, że jest jak z serią GS od BMW.

Ja Afryki nie widuję. Temat BMW GS znam dosyć dogłębnie bo mój kumpel je sprowadza regularnie z UK i sprzedaje. No oczywiście z tego nie żyje tylko tak raczej dla rozrywki (bo sprzeda z 5 na rok) ale dla mnie ten motor jest totalnie bez sensu. On ostatnio zrobił jednym 5 tys km i uważa tak samo.... Ani to turystyka ani enduro. Może fajne na pustynię w Algierii ale ona jest w Algierii 🙂 Do poważnej turystyki to się nie nadaje

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
11 godzin temu, Michał_ napisał:

Do poważnej turystyki to się nie nadaje

A co to jest POWAŻNA TURYSTYKA  ?

Czy przejazd do Mongolii  albo przez Syrię ,Jordanię , Irak,Iran do ZEA albo przez Amerykę Południową na Ziemię Ognistą to "poważna turystyka " czy taka popierdółka wkoło komina . 

Bardzo chciałbym to wiedzieć jak Ty to oceniasz

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Michał_ napisał:

.....Temat BMW GS znam dosyć dogłębnie bo mój kumpel je sprowadza regularnie z UK i sprzedaje. ....... Ani to turystyka ani enduro. Może fajne na pustynię w Algierii ale ona jest w Algierii 🙂 Do poważnej turystyki to się nie nadaje

Prze de wszystkim to trochę spłyciłeś temat.  Seria GS to nie tylko 1200 czy ostatnio 1250, ale i 800 czy 850. Zupełnie inny silnik, ale własnie do turystyki super, chociaż widziałem też bardzo sprawnych kierowników którzy i na GS 1200 potrafili robić "cuda" 🙂  Nie trzeba też tak daleko jechać.  Na Ukrainie w tamtejszych Bieszczadach puki co można wjechać nawet na połoniny 🙂 jedź kiedyś na jakiś zlot czy spotkanie gdzie będą chłopaki od adventure i pogadaj z nimi. Są miejsca które dla nas (jeżdżących na skuterach) są nie dostępne 😞 i tego im czasem zazdroszczę.

Fajnie by było mieć w garażu kilka różnych sprzętów, na różne okazje. Niestety - dla większości z nas z przyczyn ekonomicznych to nie realne.  Jest tyle różnych sprzętów, aby każdy mógł wybrać co mu pasuje, czasami kosztem jakiegoś kompromisu.

Akurat na tym forum większość docenia zalety i praktyczność skutera - i tego się trzymajmy. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, radek_kedar napisał:

Cena Forza 750 2021 w Polsce 49900.

Info z Honda Plaza Warszawa

Jakby to była wersja GT to by było nieźle. A jeśli cena za wersję podstawową to chyba za drogo. Ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ik26 napisał:

Jakby to była wersja GT to by było nieźle. A jeśli cena za wersję podstawową to chyba za drogo. Ale to moje zdanie.

e tam drogo 😉  50 k nie przekracza, to o co chodzi ?  🤫  przecież prawie się wstrzeliłeś w cenę 😜

W dniu 14.10.2020 o 18:50, ik26 napisał:

A to pozytywna informacja. U nas może być około 10,5tyś. Euro. Porównuję do cen Burgmana na rynku francuskim i naszym jak był dostępny. 

 

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Michał_ napisał:

Dla mnie to taka, że minimum z 10 dni i minimum kilka tys km nawinięte na koła.

😜 to masz ciekawe wyobrażenie o "poważnej turystyce".  A ten co w weekend robi 2000 km po PL  i tak każdy kolejny przez cały sezon to nie jest poważny turysta ?  🤔   

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Michał_ napisał:

Dla mnie to taka, że minimum z 10 dni i minimum kilka tys km nawinięte na koła.

Zasadnioczo wszystkim się da te parę tys. km nawinąć, więc i nieszczęsny GS się łapie.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Michał_ napisał:

Dla mnie to taka, że minimum z 10 dni i minimum kilka tys km nawinięte na koła.

21 tysięcy do kwietnia tego roku do dziś to mało poważna turystyka ?  nie rozmieszaj  nie jednemu ADV kopara opadała jak pogadaliśmy jak widać  da się i na singlu 500 cc .Latane  w  weekendy po Polsce tylko jeden  wypad na Czechy .

Trzeci komplet opon założony na koniec sezonu  ,trzeci serwis olejowy po niedzieli będzie robiony , około  1300 litrów. wachy wypalone i cała masa miejsc odwiedzonych  i to ma być mało poważna turystyka?  ręce i cycki opadają jak się czyta takie wywody .

20201021_114754.jpg

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.10.2020 o 15:15, MariuszBurgi napisał:

Temat poruszany na naszym forum x-razy. Aż dziwne, że ktoś o to jeszcze pyta. Motor Forzy 750 to ten sam jaki znamy np. z Integry. Przy spokojnej jeździe wolnoobrotowy motor z DCT, który w kodzie DNA ma pochodzenie "samochodowe", potrafi spalić bez problemu 3 l/100 km. Przy 130 - 140 km/h autostradą, jadąc załadowanym po uszy i z pasażerem -  ~4.2 l/100. Średnia, przy normalnej codziennej jeździe po mieście i okolicach to właśnie ~3.6 l/100 km.

A dla niedowiarków polecam niemiecki raport 402 użytkowników NC -> Honda NC750 - spalanie.

To u mnie wychodzi jakieś +80%. Takie spalania z ekodrivingu to mnie nie interesują bo po to mam moto żeby cieszyc się jazdą a nie walczyć o km na zbiorniku. Mam to gdzieś.

Nigdzie nie znalazłem informacji czy ma możliwość manualnej zmiany biegów. Mam nadzieję że tak, choć na zdjęciach nie dopatrzyłem się przycisków. Jeśli miałaby nie mieć, dla mnie skreślona. Ja automatycznego trybu ostatnio użyłem jakieś 2.5roku temu, czyli w drugim tygodniu po zakupie. 

W dniu 18.10.2020 o 11:31, virus napisał:

W temacie X-a, X-ADV bez problemu mieści się w 3,5l/100km na "naszych polskich drogach", przy normalnej jeździe. W mieście 4 l. -4 z małym plusem. A ja też mały nie jestem.

Integra to był jakiś ewenement i jak widzę na stronie Hondy, za mało palił, więc już nie produkują. 🙃

Ta, bez problemu. Bez problemu to dochodzi do 6l/100. 4l to juz bardzo emerytka jazda.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 20.10.2020 o 23:12, Michał_ napisał:

Do poważnej turystyki to się nie nadaje

 

W dniu 21.10.2020 o 07:00, arturo-bb napisał:

A co to jest POWAŻNA TURYSTYKA  ?

Czy przejazd do Mongolii  albo przez Syrię ,Jordanię , Irak,Iran do ZEA albo przez Amerykę Południową na Ziemię Ognistą to "poważna turystyka " czy taka popierdółka wkoło komina . 

Bardzo chciałbym to wiedzieć jak Ty to oceniasz

 

Do tych wypadów Gs się nadaje bdb. 

12 godzin temu, Michał_ napisał:

Dla mnie to taka, że minimum z 10 dni i minimum kilka tys km nawinięte na koła.

Już koledzy ci wyjaśnili co o tym myślą. A ty co do tego potrzebujesz  ? FJR-y , Goldasa czy innego potwora  ? Sam wypady 14 dniowe ogarniam skuterem. Przebiegi od 3 do 7 tyś km na wyjazd. Osobiście motocykla turystycznego nie potrzebuję a zawalidrogą nie jestem.

Mimo to są miejsca gdzie GS dojedzie a ja walczę lub muszę odpuścić. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
8 godzin temu, Cairo napisał:

To u mnie wychodzi jakieś +80%.

Po 1: Brawo Ty!

Po 2: X-ADV pali faktycznie więcej jak Integra ale niewiele.

Po 3: Wynik X-ADV na podstawie 67 użytkowników w DE, gdzie jednak patrzy się na ograniczenia prędkości na drogach publicznych.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, MariuszBurgi napisał:

 

Po 2: X-ADV pali faktycznie więcej jak Integra ale niewiele.

 

Pewnie za sprawą przełożeń i mniejszego koła. 

 

W dniu 16.10.2020 o 15:15, MariuszBurgi napisał:

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Cairo napisał:

To u mnie wychodzi jakieś +80%. Takie spalania z ekodrivingu to mnie nie interesują bo po to mam moto żeby cieszyc się jazdą a nie walczyć o km na zbiorniku. Mam to gdzieś.

Cairo wygląda na to, że Honda nie brała twojego stylu jazdy pod uwagę podczas określania poziomu zużycia paliwa. Mam również podejrzenie graniczące z pewnością, że nie brał go również pod uwagę ustawodawca podczas określania prawa o ruchu drogowym.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
4 godziny temu, arturo-bb napisał:

 

 A ty co do tego potrzebujesz  ? FJR-y , Goldasa czy innego potwora  ?

Artur a co złego jest w Goldasie? Moto jak każdy inny tylko trochę bardziej obudowany..

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Widzę, że zamówiona w Gdyni 👍 W Wawie też już dwie (o których wiem) zaklepane 😜

Ps. W IT też ruszyły wstępne rezerwacje w salonach z "INCENTIVI DAY".

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
3 godziny temu, Campto napisał:

Artur a co złego jest w Goldasie? Moto jak każdy inny tylko trochę bardziej obudowany..

Generalnie nic.

Tylko kolega twierdził że GS nie nadaje się do PRAWDZIWEJ TURYSTYKI. ( i nie określił co ma na myśli .Podał tylko czas i ilość kilometrów a to może być wszędzie .I na autostrady lub inne główne drogi fakt Goldas może być lepszy ale już na boczne to się wyrównuje ze skuterem . No a  GS-em można zajechać tam gdzie Goldas tak samo jak skuter wymięka )

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
3 godziny temu, Cinek napisał:

Cena we Francji 11.490Euro

Tak dokładnie to 11.649€. W Austrii też już oficjalnie podano. Cena startuje od: 11.990€. Podobnie jak w DE -> KLIK.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...