Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kymco Myroad 700... Nowość 2008> Start sprzedaży w EU 2012


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Być na aledrogo to sobie może. Fizycznie na 99% jestem przekonany, że go nie dostaniesz !scooter

Jakie nowe xcitingi? Niektóre salony jeszcze mają po sztuce (zakupionej od importera) i stąd się biorą. Inne z kolei stosują praktykę niefajną - dają ogłoszenie nie sprawdzając czy motorland ma te modele. Potem klient zamawia a oni mu "sory, ale nie mamy skąd ściągnąć, bo się skończyły". Praktyka dosyć powszechna wśród sklepów wystawiających się na allegro (często nie mają u siebie fizycznie towaru).

Odnośnik do komentarza

No to chyba już nie bawem premiera. Swoją drogą trochę tych filmów na YouTube odnośnie Myroad 700 przybyło. To raczej same testy. Nie wiem jak wy ale z niecierpliwością czekam na nowego Kymco.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj otrzymałem odpowiedz od Motorlandu dot. premiery Myroad 700 cyt:

Witam,

z informacji, które posiadamy wynika, iż na razie fabryka nie będzie go produkować.

Bliższe terminy dalszych działań z tym modelem nie zostały określone.

Pozdrawiam serdecznie

Marta Kowalczyk

marta@motor-land.com.pl

tel. 022 490 38 54

tel. 022 872 18 18 wew. 106

fax. 022 872 12 34

MOTOR-LAND SP.J.

ul. Wał Miedzeszyński 262

04-792 Warszawa

POLAND

Odnośnik do komentarza

Lusterka i koła opadają...

Drażnią człowieka już 3 lata, żeby w końcu napisać, że nic z tego nie będzie.

Ciekawe o co tu chodzi: czy ten "prototyp" jest tak usiany wadami, że nie mogą się z nimi uporać, czy też wciąż nie są przekonani co do sensowności biznesowej takiego produktu w ofercie? Na pewno nie schodziłby jak świeże bułeczki, ale chyba CHOĆBY z marketingowego punktu widzenia warto mieć taki pojazd w portfolio.

A jeśli byłby ładny i niezbyt drogi (spodziewam się i tego i tego), to chyba jednak znalazłby paru klientów.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Kurcze miałbym na niego ochotę. Przez pięć lat użytkowania produktów tej firmy nabrałem zaufania do KYMCO. Ale cóż pozostaje czekać.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jeśli chodzi o MyRoad'a to ogólnie Kwang Yang strzelił sobie trochę "samobója" i sytuacja raczej splendoru nie dodaje firmie !OKK

Blisko 4 lata i skuter nadal nie może wejść do produkcji. Jedyne co real to sztuki wystawowe i filmy w necie :lol:

Wiem, że w 2008 roku w Niemczech pojazd testowano (przed homologacyjnie) i coś chyba poszło nie tak.

Jak widać na Tajwanie także:

Tutaj nawet krótka prezentacja

Odnośnik do komentarza

Dopatrzyłem się na zdjęciach (

) że MR700i ... ma 1 schowek pod kierownicą - po lewej. Niezbyt głęboki. Pod tym względem ustępuje Królowi. Schowek pod siedzeniem nie poraża pojemnością, ale źle nie jest. Tu tez chyba ustępuje.

Co do wyglądu - kwestia gustu, ale też "źle nei jest".

Przyglądałem sie uważnei zdjeciom i nie doczytałem sie jakiego rozmiaru są tam opony. Model MAXXIS 56S. Ale takich opon nei znalazłem w ofercie. Czyżby były robione tylko do MR700i? :-) Ciekawe, jak duże ma kółka.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Kymco 700i od 5 lat pozostaje prototypem !OK ...

No a w tamtym roku ten prototyp był oferowany na allegro, ciekawostka ;)

Jakiś czas temu był oferowany także na stronie Kymco Motorland... aktualnie już nie jest.

Jeśli nawet MyRoad pojawił się na jakimś ogłoszeniu to myślę, że była to bardziej reklama niż faktyczny produkt.

Pragnę zwrócić uwagę, że rzeczony skuter nie jest oferowany do sprzedaży w żadnym kraju EU.

Na stronie matce, Kymco.com także cisza> Kymco Global

Myślę, że wpływ na fakt braku wejścia do sprzedaży MyRoad'a mogą mieć 2 realne czynniki:

- Jakiś błąd konstrukcyjny

lub

- Kryzys na rynku i brak jasnych przesłanek co do ilości sprzedaży tego modelu.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Jeśli nawet MyRoad pojawił się na jakimś ogłoszeniu to myślę, że była to bardziej reklama niż faktyczny produkt.

Wczesną jesienią 2010 byłem w Motor-Landzie. Na sklepie stał 1 egzemplarz, wyglądało, że do sprzedaży. Z tego co pamiętam, rocznik 2009. Ciekawe, czy ktoś w końcu go kupił???

Odnośnik do komentarza

W sumie "rocznik" to chyba niewazny, bo to zaden pojazd, a jedynie "makieta" :lol: . Ten MyRoad to byl tylko "dummy" i jedyne co w nich funkcjonowalo to, jesli dobrze pamietam, bezkluczowa stacyjka :lol: .

Ogolnie byla to "obudowa" skutera bez czesci techniki, majaca jedynie na celu zobrazowanie wygladu i rozmiarow skuta...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Pojawiła się we Włoszech informacja jakoby MyRoad 700i miał (wreszcie :D ) wejść oficjalnie do sprzedaży. Jeśli wierzyć temu co podają włoskie źródła sprzedaż miałaby ruszyć w czerwcu br. Dokładna cena nadal nieznana.

Info o starcie sprzedaży pojawiła się z załączonym (znanym już) FILMEM.

Odnośnik do komentarza

Oby oby wszedł wreszcie, chociaż dwa lata temu byłby pewnie nielada gratką i konkurencją dla większych maxi ..... a za pół roku (gdyby nawet im się udało rozpocząć sprzedaż) nie będzie hitem ..... lada moment wejdzie przecież BMW- maxi, napewno pojawi się następca "króla" czyli B650 a i pewnie Honda nie zasypie gruszek w popiele i stworzy następcę Silvera.

Tak więc raczej MYRoad 700 zostanie hitem tylko wśrod maniaków tej marki - a nie "globalnym hitem skuterowym"

Z pozdrowieniami

Pablos

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Oj myślę Pablos, że tak kolorowo nie będzie. Firmy widzą co się dzieje na rynku i podchodzą bardzo asekuracyjnie do wdrażania nowych modeli.

O nowym An 650 nic nie wiadomo i raczej na horyzoncie (czyt. rok 2012) też nic nie widać. Honda na ten rok wrzuciła w odświeżoną (nie nową!) budę, w zasadzie ten sam, co poprzednio motor 600 i krzyczy, że SW-T600 jest nowością. Tak naprawdę jest to ruch kryzysowy nie generujący wielkich kosztów.

BMW... tutaj faktycznie ©oncept ma szanse na realne wejście do produkcji, jednak jak spojrzymy na lata poprzednie to było już głośno o innych wizjach tej marki i jak dotąd w salonach ich nie widać. Poza tym ©oncept jeśli wejdzie to cenowo będzie osiągał inny pułap niż MyRoad... więc konkurencja to raczej żadna.

MyRoad rodzi się w mocnych bólach. Nadal niewiadomo (oficjalnie) dlaczego ten model od tylu lat nie wszedł do sprzedaży... a teraz niby jest podawana data wejścia do sprzedaży we Włoszech... pożyjemy- zobaczymy !happybth

Odnośnik do komentarza

Wielkie koncerny maja swoja polityke i moze właśnie BMW wstrzymywało do tej pory wejście na rynek MyRoad'a (zawieszenie elektryczne ma być od BMW i kto wie co jeszcze) chcąc dopracować swój produkt do perfekcji. Może wejdą do sprzedaży równocześnie - ekskluzywny i prestiżowy BMW oraz ekskluzywny i najtańszy w klasie Kymco....

Odnośnik do komentarza

My Road rodzi się w bólach..... być może, albo jest jeszcze inny aspekt tych opóźnień.

Spójrzmy wstecz na Xcitinga (kiedy został wyposażony np. w ABS?), spójrzmy na pierwsze sztuki w Polsce..... Ja byłem chyba beta testerem, Ciochin miał też przypadłości wieku dziecięcego tychże pierwszych sztuk produkcji (niestety jego przypadek był groźniejszy).

Tajwańczycy staneli na wysokości zadania dbając o klienta i raczkujące wtedy pojazdy maxi Kymco - przeprowadzając drogie akcje serwisowe , usuwając usterki nawet po gwarancji.

To musiało kosztować !!!! niektórzy wtedy naśmiewali się wtedy z tych pojazdów ale Marka zyskała uznanie ... a awaryjność spadła poniżej konkurencji (potentatów). Być może teraz wiedząc że wprowadzają "nowość" naszpikowaną nowinkami nie chcą znów tracić kasy na akcje serwisowe i oszczędzić sobie podśmiechujek ze strony opluwaczy marki, która dziś z pewnością niczym nie ustępuje innym marką z ugruntowaną pozycją liderów.

Niejednokrotnie nawet rzekłbym są lepsi .... bo ich pojazdy są tańsze, lepiej spasowane/wykonane oraz praktycznie już bezawaryjne czego np. nie można powiedzieć o np. Suzuki.

Czyż nie tak ???

Jednakże gdyby MY Road wszedł do sprzedaży 2 lata temu, no choćby rok napewno zajął by jedno z trzech miejsc na podium.

Analogiczna sytuacja jest na rynku samochodowym, czy kiedyś ktoś z Nas powiedział by wiele dobrych słów o Hyundai-u czy Kia - przecież to były marne jakościowo Koreańczyki takie jak dziś Chińczyki ....... a jednak dziś siedzą na podium ilości sprzedanych pojazdów a jakość wykonania jest na poziomie niejednokrotnie wyższym niż pojazdy z Europy przy cenie o wiele wiele wyższej.

Nie mają jeszcze takiej tradycji jak potentaci, nieprodukują jeszcze takich "perełek" dla bogaczy ale ....... to już kwestia niedługiego czasu ... bliższego niż Nam się wydaje.

Z pozdrowieniami

Pablos

- posiadacz wielu tajwańskich skuterów różnej maści i pojemności oraz od 1,5 roku posiadacz Koreańskiego Mondeo o nazwie Magentis ...... z którego jestem b.zadowolony !!!!!

Odnośnik do komentarza
Analogiczna sytuacja jest na rynku samochodowym, czy kiedyś ktoś z Nas powiedział by wiele dobrych słów o Hyundai-u czy Kia - przecież to były marne jakościowo Koreańczyki takie jak dziś Chińczyki ....... a jednak dziś siedzą na podium ilości sprzedanych pojazdów a jakość wykonania jest na poziomie niejednokrotnie wyższym niż pojazdy z Europy przy cenie o wiele wiele wyższej.

bajki opowiadasz , wg. raportu samar na 2010 koreańskie marki zajęły 8 i 9 pozycję

218245d101dbe28ae93c288x300.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...