Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Plusy minusy kwarantanny i wszelkich zakazów i nakazów


Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Pani w sklepie za szybą bez maseczki, do gościa bez maseczki, dlaczego pan nie ma, gościu na to że pani też nie ma, pani na to że ma szybę, gościu na to że też ma szybę. Najbardziej rozbawila mnie odpowiedź pani " ale to jest moja szyba ". 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

He, dobre. Podobny fakt, parę dni temu. Mam lekko uchylone drzwi do kabiny. Słyszę rozmowę konduktora z podróżnym. 

-proszę założyć maseczkę. 

-czemu,....., widziałem że maszynista nie ma założonej. 

-bo siedzi za szybą. Poza tym to strefa wydzielona. 

-acha, to ja będę siedział przy oknie. 

Uśmiałem się do łez... 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Piootr napisał:

„.....W zeszłym tygodniu w poniedziałek córka (licealistka 17 lat) zaczęła się skarżyć na brak smaku i węchu, miała mocno powiększone węzły chłonne i lekko podwyższoną temperaturę (37,7 st C). W tym momencie zarządziłem w domu "samokwarantannę" dla wszystkich domowników. We wtorek po teleporadzie dostaliśmy zlecenie na przeprowadzenie testów wymazowych na Sars Cov-2 dla córki.  Wymaz został zrobiony jeszcze tego samego dnia i wieczorem na portalu e-pacjent zobaczyliśmy wynik >Pozytywny<. Od tej pory padł na nas blady strach ........ Od piątkowego popołudnia córka czuła się coraz lepiej, w weekend wrócił smak i węch. Jest ozdrowieńcem 😀. Hurra ! W poniedziałek lekarz rodzinny zdjął z niej "izolację" i dziś cała szczęśliwa pojechała do szkoły......”

Piotrze napewno mieliście dużo stresu, na szczęście dobrze się skończyło.

Na tym przykładzie widać jak bardzo groźna jest ta zaraza... w poniedziałek dziecko chore, a na koniec tygodnie zdrowe.....

Wszystkim dużo zdrowia i cierpliwości życzę. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.10.2020 o 11:08, KriSSo napisał:

To może przekona obrazek?




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

oczywiście, po raz kolejny przekonuje mnie do nie noszenia kagańca jeśli jestem zdrowy!

to jest tzw pranie mózgu bo brakuje scenki jak gość w spodniach próbuje obsikać golasa, uda mu się?!

przyznaję, że to zajebisty obrazek pokazujący kto powinien nosić maski, LUDZIE CHORZY Z OBJAWAMI A NIE ZDROWI!!!

zresztą tak jest opisane w ustawie o zapobieganiu epidemii z dnia 5.12.2008

a ten obrazek przekonuje? 😀

 

 

15960079249415.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

sa

LUDZIE CHORZY Z OBJAWAMI A NIE ZDROWI!!!
 Chory, nie ma po co nosić maseczki, chory powinien być odizolowany, a nie spacerować w maseczce - na to jest już za późno. Natomiast możesz nie mieć zielonego pojęcia, czy jesteś lub nie jesteś zakażony w określonym przedziale czasu, a będziesz chodził udając zdrowego i "częstował". Maseczka jest właśnie DLA CIEBIE, a nie dla ludzi chorych.
Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ludzie, nie wytrzymam . Czy ja się niejasno wyraziłem w swoim poście ? Jest pandemia. Zakładajcie maski na twarze. Nawet jak nie macie symptomów możecie być zakażeni. Maska na waszej twarzy może uchronić przed zakażeniem innych

I jeszcze jedno. Powstrzymywałem się przez wiele tygodni, ale nie wytrzymałem już i naprawdę nie chce tych bredni użytkownika[mention=14165]ananakofana[/mention] w tym wątku więcej czytać. Proponuję na początek 2 tygodniową kwarantannę od pisania w temacie.
Pamiętaj, że nawet jak myślisz, że jesteś zdrowy możesz być chory BEZOBJAWOWO.

Moja córka chodzi od dwóch dni do szkoły bo objawy choroby ustąpiły, a lekarz stwierdził, że już nie zakaża. Ponoć na kilka tygodni ma przeciwciała.
Ja i żona pomimo bycia „Negativ” w badaniu wymazowym musimy siedzieć jeszcze tydzień w domu, bo np. taki hojrak bezobjawowiec (#poconosićmaseczkę) załaził ( przypadkiem ) moją córkę, a ja rykoszetem (przepisy) dostałem i muszę siedzieć w domu w przymusowej kwarantannie.

Odnośnik do komentarza

Piootr na takie przypadki szkoda prądu.  Żadne argumenty ich nie przekonają, chyba że na wlasnej skórze to odczują ale i w tedy nie ma pewności. We Wrocławiu na oiomie leży dwóch  takich kozaków którzy nie wierzyli w istnienie wirusa. Ironia losu sprawiła że zmiękła im rura, jeden nie wiadomo czy przeżyje a drugi ma szanse. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
12 godzin temu, Piootr napisał:

Moja córka chodzi od dwóch dni do szkoły bo objawy choroby ustąpiły

Po jakim czasie ustąpiły i jakie leki spowodowały zanik objawów "choroby"?

 

12 godzin temu, Piootr napisał:

a lekarz stwierdził, że już nie zakaża.

Na jakiej podstawie?

 

12 godzin temu, Piootr napisał:

Ponoć na kilka tygodni ma przeciwciała.

W medycynie słowo ponoć nie oznacza nic co ma wagę. 

 

11 godzin temu, Lucjan73 napisał:

We Wrocławiu na oiomie leży dwóch  takich kozaków którzy nie wierzyli w istnienie wirusa.

Ponoć wczoraj tak podali w mediach.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Paru byś się od nas znalazło.
BTW. Ręce opadają i szkoda mi „prądu” na pisanie dalszych komentarzy w tym wątku. Robię sobie urlop. Amen

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Szkoda, że nie chcesz się podzielić swoją wiedzą, m.in tym jak wyzdrowiała Twoja córka. Dziś taka wiedza jest dla wielu na wagę złota.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Witam brać skuterową,przeczytałem ten wątek w miarę dokładnie i nie mogę uwierzyć że ludzie wykształceni (tak mi się wydaje) tak odbierają tą pseudo epidemię.Próbowałem ostatnio obliczyć jaki procent społeczeństwa zachorowało na to coś w naszym kraju i wyszło mi ok.0.0000745 procenta.To o jakiej my tu piszemy epidemii? Co to znaczy chorować bez objawowo?Zastanówmy się ilu ludzi umarło bo nie otrzymało pomocy na czas albo w ogóle.Niech ktoś poda statystyki ile obywateli zmarło w tym czasie na raka,grypę i wiele innych znacznie grożniejszych chorób.Na ten przykład powiem wam że szwagier mojego Ojca zmarł z powodu nie udzielenia mu pomocy na czas ,bo dwa dni robili mu testy nie chcąc go przyjąć na oddział.Ta cała sytuacja jest chora a nie ludzie.A tak dla rozluznienia atmosfery to skoda fabia mojego klienta umarła na Covid,kichnęła za kaszlała i zgasła,nie ma objawów w postaci błędów w kompie (to pewnie covid).Pozdrawiam wszystkich i mimo wszystko miłego dnia Zyczę

Odnośnik do komentarza

Niech każdy zostanie przy swoich poglądach i teoriach. Kro.ma racje ? Nie wiem ale pewnie czss pokaże. Szanuje poglady i nie umniejszam nikomu racji. Uważam że to co w tej chwili nam nakazują (w skrócie miseczki itp.) to nic wielkiego. Żaden wysyłek czy pogwałcenie swobód obywatelskich. Jest to minimalny nakład który każdy może ponieść dla dobra kogoś innego.  Pioootr i jego rodzina są zdrowi, młodzi i mają silne organizmy, trzeba mieć na uwadze innych słabszych, starszych , schorowanych i dla nich to robimy.  Na prawdę to nic nie kosztuje a mam przynajmniej czyste sumienie że nie przykladam ręki do czyjegoś nieszczęścia. 

Mariusz pisałeś że w Czechach był  taki luzik a teraz ten stan wyjatkowy to chyba sobie dla żartu lub z nudów wprowadzili.  

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, MariuszBurgi napisał:

Szkoda, że nie chcesz się podzielić swoją wiedzą, m.in tym jak wyzdrowiała Twoja córka. Dziś taka wiedza jest dla wielu na wagę złota.

To może ja odpowiem jak syn przechodził zarażenie wirusem. Przez pierwsze trzy dni objawy grypopodobne -ból mięśni ,kaszel, i lekko podniesiona temperatura i bardzo duże osłabienie.. na czwarty dzień stracił węch. Po rozpyleniu dużej ilości dezodorantu w małym pomieszczeniu zero zapachu. Leczenie polegało na stosowaniu leków przeciwgrypowych . Można powiedzieć że przeszedł zakażenie lekko ale nie którzy jego koledzy z pracy (kopalnia) o wiele poważniej. Chorował  na przełomie lipca i sierpnia kiedy to był olbrzymi chaos z sanepidem, z badaniami i oczekiwaniem na testy i wyniki testów. Na kwarantannie spędził 36 dni wraz z żoną i dzieckiem 5 lat. Dopiero po4 tygodniach zrobiono testy żonie i dziecku. Wynik u wszystkich negatyw. Wirus istnieje i gdyby u nas była dyscyplina jak w Chinach z których się duża  część społeczeństwa śmieje nie było by tego co mamy dzisiaj. Niekiedy wolność obywatela powinna być na drugim miejscu jeśli chodzi o dobro i zdrowie większości społeczeństwa. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

gdyby u nas była dyscyplina jak w Chinach .

Niedługo i u nas tak będzie,tylko kto przeżyje za miskę ryżu?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Długi 1973 napisał:

Nic dodać nic ująć, smutne to....

2DF99E3E-CE6C-44D8-8C87-442A93856110.jpeg

Pewnie byłoby to choć trochę prawdziwe jakby u nas media należały do jednej opcji. Jak widać "teorie spiskowe" powielają u nas wszystkie.

 

4 godziny temu, Długi 1973 napisał:

Na mam nadzieję że już nie masz komórki bo to przecież niebezpieczne a sieć rozsiewa całe to zło. 

 

1 godzinę temu, krzytro napisał:

gdyby u nas była dyscyplina jak w Chinach .

Niedługo i u nas tak będzie,tylko kto przeżyje za miskę ryżu?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

Niestety u nas w genach mamy sprzeciw przeciw każdej władzy. Wiadomo zabory, okupacja, partyzantka, komuna a teraz 5G Covid. Zakładam że jeśli w tej chwili przy władzy bylaby opozycja to również nic innego by się nie działo. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Lucjan73 napisał:

Pewnie byloby to choć trochę prawdziwe jakby u nas media należały do jednej opcji. Jak widać "teorie spiskowe" powielają u nas wszystkie.

 

Na mam nadzieję że już nie masz komórki bo to przecież niebezpieczne a sieć rozsiewa całe to zło. 

 

Niestety u nas w genach mamy sprzeciw przeciw każdej władzy. Wiadomo zabory, okupacja, partyzantka, komuna a teraz 5G Covid. Zakładam że jeśli w tej chwili przy władzy bylaby opozycja to również nic innego by się nie działo. 

oj wchodzimy na grząski grunt  (polytyka) 

Media to media, od zawsze było tak, że pokazywały ludziom to co ma największą oglądalność i „poczytalność” Chyba ktoś wcześniej pisał o wojskowych ciężarówkach wywożących trumny z Bergamo? Tylko jak się w temat zagłębić to ani nie ten rok ani to nie Bergamo.... niestety od wczesnej wiosny karmią nas ciągle tym samym. 
I nie widzę tu różnicy za którą opcją polityczną są lub która opcja je sponsoruje.

 

Nie boje się komórek i jak to mówisz „sieci” czasem tylko myśle, że życie bez tego wynalazku było chyba ciekawsze, ale cóż takie mamy czasy ....
 

Gdyby było jak w Chinach ....hmmmm, zapewne cześć z ludzi którzy nami rządzą/rządzili  wylądowałoby w najłagodniejszej opcji w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. 
 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Lucjan73 napisał:

Pewnie byloby to choć trochę prawdziwe jakby u nas media należały do jednej opcji. Jak widać "teorie spiskowe" powielają u nas wszystkie.

 

Na mam nadzieję że już nie masz komórki bo to przecież niebezpieczne a sieć rozsiewa całe to zło. 

 

Niestety u nas w genach mamy sprzeciw przeciw każdej władzy. Wiadomo zabory, okupacja, partyzantka, komuna a teraz 5G Covid. Zakładam że jeśli w tej chwili przy władzy bylaby opozycja to również nic innego by się nie działo. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...