Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Plusy minusy kwarantanny i wszelkich zakazów i nakazów


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.10.2020 o 08:32, dr.big napisał:

...zdażają się przypadki ich nienoszenia, ale widać od razu po statusie społecznym, że do "śmietanki społeczniej" te osoby nie należą. Widać to po ubraniu, sposobie zachowania się, sposobie wysławiania się i "ogólnym obrazie"...

nie ocenia się książki po okładce

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Ananakofana napisał:

nie ocenia się książki po okładce

Ale każdą książkę ocenia się wstępnie po autorze i tytule. I już wtedy wiadomo, czego się można po jej treści spodziewać. Skoro jest to bez problemów zauważalne i raczej przewidywalne, to jednak coś w tym musi być 🙂 .

PS. Tak samo jak i demonstracje antycovidowe w Niemczech. Większość twarzy tłumu to jednak, jak ja to nazywam bez obrażania kogokolwiek, "nie tkniętych inteligencją". Mają tam jakiś swoich "mądrzejszych i lepszych guru" i "krzyczących przywódców". Wiadomo, jak to w stadzie bywa.

To oczywiście moje spostrzeżenia. Ale nie tylko moje. Problem w tym, że wprost (oraz głośno) się o tym w Niemczech nie mówi. Bo to podobno dyskryminujące i coś tam jeszcze 😉 ...

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.10.2020 o 08:32, dr.big napisał:

Tak samo z noszeniem maseczek w publicznych przestrzeniach zamkniętych, zdażają się przypadki ich nienoszenia, ale widać od razu po statusie społecznym, że do "śmietanki społeczniej" te osoby nie należą. Widać to po ubraniu, sposobie zachowania się, sposobie wysławiania się i "ogólnym obrazie"...

 

19 godzin temu, tomekmajesty napisał:

Klasę średnią i wyższą w Polsce zlikwidował hitler i stalin

Tak to już jest, że w Polsce tylko hołota i wstyd, nie to co "na zachodzie". Generalnie jestem tu najlepszym przykładem, bo nie ukończyłem podstawówki, pobieram wszystkie zasiłki i rozbijam sie pod monopolowym.

Chociaż w przestrzeni zamknietej używam maseczki to w otwartej staram się tego nie robić. Jednak nie ze względu, że mam problemy z oddychaniem, ale przez przejawy moich patologicznych braków w kulturze i edukacji.      

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, bobby napisał:

(...)Chociaż w przestrzeni zamknietej używam maseczki to w otwartej staram się tego nie robić (...)  

Oczywiście, tak jak już 4 posty wcześniej napisałem i co sam cytujesz: "Tak samo z noszeniem maseczek w publicznych przestrzeniach zamkniętych..." Bardzo dobrze, sam nie jestem zwolennikiem używania maseczek w bezsensownych sytuacjach i miejscach, bo samo noszenie maseczek nie pomoże, to tylko jeden z elementów układanki.

Używam ich po prostu rozsądnie👍. I to nie dlatego, że ktoś mi kazał. Głównie i od miesięcy w niektórych sytuacjach ze względu na innych i oczywiście też na siebie. Oraz po to, aby nie zaostrzać i tak już napiętej do granic możliwości sytuacji (w tym ekonomiczniej).

Odnośnik do komentarza

To i ja powtórzę bardziej obrazowo:
Jak ktoś się boi pająków to mu się go nie wkłada na dłoń
Jak ktoś się boi zarażenia to nie zbliża się do niego bez maseczki
Proste
Kolega ma białaczkę i dlatego nie wychodzi z domu bo są egoiści którzy nie noszą maseczek i fychają na niego
I dla niego to może przynieść śmierć a taki antycovidowiec tego nie rozumie
Brak empatii i szacunku dla innych i tyle - egoizm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, tomekmajesty napisał:

(...)Brak empatii i szacunku dla innych i tyle - egoizm

Dokładnie tak. Nie tylko czubek własnego nosa jest ważny. Do tej pory myślałem, że empatia nie jest domeną głównie młodego pokolenia, ale trochę nieustabilizowanej sytuacji pokazało, że jednak nie 😞 .

Widzę po wcześniejszych postach, że próba wyjaśnień z mojej strony nie ma sensu. Niech każdy po prostu robi tak, jak nakazuje mu sumienie. EOT 🙂 .

 

8 godzin temu, Geni napisał:

(...) w razie "W" czeka opieka medyczna poza kolejnością. Do tego w standardzie, jakiego szeregowy obywatel nie będzie miał okazji nigdy doświadczyć. (...)

Część nie zdaje sobie chyba sprawy, przecież taki Trump "pokonał" wirusa jakby był czkawką. A zwykłego Amerykanina wywieźli w trumnie, bo godzinami nie było wolnej karetki.

Wiem, głoszę propagandę TV🤣. Przyznam, że nie byłem, nie widziałem i mam nadzieję, że nie zobaczę.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
6 godzin temu, bobby napisał:
Tak to już jest, że w Polsce tylko hołota i wstyd, nie to co "na zachodzie".

Dawno i nieprawda  Jakbyś zobaczył jak dziś wyglądają niektóre dzielnice np. Berlina czy Paryża to szybko byś dziękował, że żyjesz w PL 

A wracając do tematu... W Wawie za moment powstanie na PGEN największy polowy szpital. Rozmach mamy. Nabór na doktorów też ruszył
518f85ac08656c5197944b50361fb4b8.jpg

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, tomekmajesty napisał:

Brak empatii i szacunku dla innych i tyle - egoizm

Tak rozumiem co chcesz przekazać w tym wątku i rozumiem co chciałeś przekazać w porównaniu tych "lepszych" których stać na Waitrose oraz tych "gorszych" co to się pchają w Tesco. Niestety powiem szczerze: porównywanie ludzi przez pryzmat tego, gdzie robią zakupy, czy na jakie ich stać ubrania jest tym co możemy zauważyć od dłuższego czasu w przestrzeni publicznej, "dzieleniem na lepszych i gorszych". Cieszę się, że Cię stać na zakupy w markowym sklepie, dobry skuter czy inne zachcianki. Natomiast retoryka jaka się tu przewijała przez ostatnie kilka postów pokazuje, że zarówno brak empatii wśród tych, co to nie noszą maseczek oraz tych co nie mają szacunku do ludzi np mniej sytuowanych, o brzydkiej twarzy czy gorzej ubranych.

Tak zgadzam się, że dobrze będzie jeśli ludzie będą trzymać się wytycznych i jeden z kolegów buntuje się moze niepotrzebnie, jednak to jego wybór. Nie mnie oceniać jego status społeczny, wykształcenie czy poglądy. Natomiast stwierdzenia, że na marszu antycovidowym w Niemczech są ludzie o wątpliwej aparycji po prostu podświadomie wskazuje, że człowiek ładny to ten mądry albo ten pięknie ubrany to światły i wykształcony. Przypomina mi się scenka gdy R.Abramowicz kupował Chelsea Londyn w wytartych jeansach z kilkudniowym zarostem. Myślę, że na ulicy w Londynie niejeden "mógłby nim gardzić", nie dość, że zaniedbany to jeszcze Rosjanin. Szkoda, że ten Rosjanin wykupił za ogromne pieniądze klub w centrum finansowym Europy. Z drugiej jednak strony niejeden profesor krakowskiej uczelni jeździ tramwajem, bo woli wydać pieniądze na coś innego niż parkingi i paliwo.

Podsumowując: myślę że ten wątek został założony po to by wymieniać się poglądami a nie oceniać innych. Nie pytam Was o status społeczny, wykształcenie czy wyznanie. Jeśli ktoś mnie spyta o moje, odpowiem. Mam jednak na uwadze jedno....to gdzie się urodziłem, jak wyglądam czy jakie mam wykształcenie w znacznej mierze nie jest moją zasługą. 

 

Godzinę temu, MariuszBurgi napisał:
4 godziny temu, bobby napisał:

Tak to już jest, że w Polsce tylko hołota i wstyd, nie to co "na zachodzie".

Dawno i nieprawda 😉 Jakbyś zobaczył jak dziś wyglądają niektóre dzielnice np. Berlina czy Paryża to szybko byś dziękował, że żyjesz w PL 😉

Mariusz celowo użyłem sarkazmu, gdy przeczytałem wypowiedź, że w Polsce nie ma klasy średniej i wyższej. 

 

Postaram się więcej nie wypowiadać w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

b740d53f3a0232fe7c4b35722f0690a2.jpg
Lotnisko w Zurichu ok g 18 tej . Normalnie 50 lotów na h teraz max 2 na h . Wyglada jak w Call of Duty. Przerażający widok , hotele również max 10% obłożenia . Stan sprzed 3 tygodni gdzie w EU było „normalnie”. Obrazek przytłaczający....

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Bomber napisał:

Lotnisko w Zurichu ok g 18 tej . Normalnie 50 lotów na h teraz max 2 na h . .....

No niestety 😞  ja to znam z innej strony. W Rzeszowie i w Mielcu zakłady lotnicze (czytaj: produkujące części do samolotów) zwalniają ludzi na potęgę 😞 

 

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, MariuszBurgi napisał:



A wracając do tematu... W Wawie za moment powstanie na PGEN największy szpital Europy. Rozmach mamy. Nabór na doktorów też ruszył

Szukają też sprzątaczek .... proponują 16 pln/h 😁

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
58 minut temu, bobby napisał:

Mariusz celowo użyłem sarkazmu

Rzecz jasna 😉

Odnośnik do komentarza

Właśnie kolega poinformował mnie że je cebule jak jabłka
Stracił smak i węch po kilku dniach stanu grypowego
Dostał koronę ...
Kilka innych znanych mi osób też
:(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo wiem czego ta wypowiedź ma dowieść, bo to, że wśród lekarzy i naukowców zdania są podzielone to oczywista oczywistość.
Mam jednak przekonanie graniczące z pewnością, że w śród nich, sceptyków jest procentowo znacznie mniej niż procent zmarłych do wyzdrowiałych z COVIDa. A przecież sceptycy COVIDa twierdzą, że ten właśnie procent śmiertelności jest tak nikły, że nie warto się COVIDem zajmować. 
Oczywiście, nie znaczy to też, że większość zawsze ma rację, przytoczę tutaj powiedzonko "ludzie jedzcie gówno, miliardy much nie mogą się mylić".
Nie ma się co podniecać, wystarczy trochę poczekać. Już najbliższe tygodnie pokażą kto był bliższy prawdy i prawdę mówiąc w tym pojedynku dotyczącym przewidywań skutków zdecydowanie kibicuję sceptykom.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Czytam nasze forum i ... już miałem jasno określone wytyczne jak się ustrzec przed zarazą a tu lipa. Poranne wiadomości mną wstrząsnęły.

Prezydent ma koronawirusa! Osoba żyjąca w wyjątkowym reżimie sanitarnym. Badana co chwila, mająca stałą opiekę lekarską na najwyższym poziomie. Zachowująca dystans, maseczka wszędzie. Dodatkowo... twarz światła i na poziomie. Zawsze dobrze ubrana i z całą pewnością niebywająca w tanich dyskontach spożywczych. Jak do tego doszło, nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza

 

 

Nie ma co wiecznie wykręcać moich słów 🙂 . Pisałem o swoich spostrzeżeniach w Niemczech. A Dudę to widziałem wcześniej wielokrotnie bez maseczki, obejmującego się ze swoim kolegami i wypowiadającym zdania o "nieistniejącym" wirusie. No i coś tam teraz ma. Może to katar? A może akcja PR?

PS. Dobrze, że skrócili kwarantannę po przekroczeniu granicy PL- De 🙂 .

 

Długi, przy tych lekach i pozomie opieki nad prezydentam kraju raczej tak 🙂 . Tylko z Johnsonem bawili się dłużej, no ale to był początek badań.

33 minuty temu, Długi 1973 napisał:

😱 aż sobie  przyklęknąłem....

Spokojnie.... koło wtorku będzie zdrów jak wczoraj 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, dr.big napisał:

 

 

[...] Długi, przy tych lekach i pozomie opieki nad prezydentam kraju raczej tak 🙂 . Tylko z Johnsonem bawili się dłużej, no ale to był początek badań.

Nie ma leku czy „lekarstwa„ który by skutecznie działał stricte na wirusy

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Długi 1973 napisał:

Nie ma leku czy „lekarstwa„ który by skutecznie działał stricte na wirusy

No chyba, że przeciwciała. Zupełnym przypadkiem działające bezpośrednio na wirusy. Jasne to nie panaceum, ale preparaty z przeciciałami działają bezpośrednio na wirusy krążące w krwioobiegu.

Odnośnik do komentarza

Tam jednak spor luda jest. Np ochrona. Kierowcy. A ci jakoś nie popisali się dotychczas. Można pozazdrościć panu Jarkowi K. On sporo jeździł po kraju i ani jednej wzmianki w sieci o ekscesach kierowców. Czyli pełna profeska. A kogutów, radiowozów tzw filtrujących  i innych pomocnych działań mniej . A te maseczki teraz to PR. Wcześniej deklarował - nie zaszczepię się itd. Raczej trochę kozaczył i zonk. Lub jak piszecie to lipa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...