Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Plusy minusy kwarantanny i wszelkich zakazów i nakazów


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
5 minut temu, Lucjan73 napisał:

Mariusz przypomnę Ci [...]

Lucku... ale to nie mi a Czechom trzeba przypomnieć 😉. Ja tylko opisałem co widziałem w ostatni weekend. Tak, wiem... szaleńcy.

Odnośnik do komentarza

Taa...   jakoś wszyscy chyba przegapili że Czesi najpierw poluzowali obostrzenia, miedzy innymi dotyczące maseczek, a teraz w niektórych rejonach znowu je zaostrzyli, np. w samej Pradze.  Tam noszenie maseczek w miejscach publicznych znowu jest obowiązkowe.

Inna sprawa to jest to o czym pisał Nazir: maseczki w pierwszej kolejności mają chronić innych przed nami, a dopiero potem nas przed innymi 🙂  

37 minut temu, Ananakofana napisał:

to jakim cudem maska szmaciana ma chronić przed wirusem który rozprzestrzenia się drogą kropelkowa?!

a takim że jak kichasz i smarkasz to bez maseczki walisz po wszystkich na około.  A do tego jeszcze dochodzi te 1,5 m odległości.

Odnośnik do komentarza



to jakim cudem maska szmaciana ma chronić przed wirusem który rozprzestrzenia się drogą kropelkowa?!


Już nie chciałem zabierać głosu w tej dyskusji, ale wobec tych głupot, które wygadujesz muszę. Najpierw musisz zrozumieć, że wirus nie jest organizmem, sam się nie porusza, w powietrzu nie lata. Transmisję wirusa odbywa się drogą kropelkową (sam to zresztą napisałeś, ale chyba nie rozumiesz, co piszesz). A to oznacza , że wirus jest zawarty w kropli płynu, który wydzielamy (wydzielina z nosa , kiedy kichamy, ślina kiedy kaszlemy lub po prostu mówimy . Kropla ma rozmiar dużo większy niż sam wirus, nawet jak jest drobna. I taka kropla zostaje zatrzymana przez maseczka. Oczywiście część drobnych kropelek może się przedrzeć przez maseczkę, ale ich prędkość i zasięg są ograniczone. Stad maseczka, w połączeniu z zachowaniem dystansu chroni innych. Nie jest to ochrona absolutna, ale lepsza taka niż żadna. Zrób sobie prosty eksperyment: weź spryskiwacz taki do wody , do kwiatków czy jakikolwiek i weź psiknij w powietrze i zobacz jak się ta woda, te krople rozprzestrzeniają a potem weź przystaw maseczkę i spróbuj to samo zrobić przez maseczkę i zobacz czy coś dalej leci i ile tego jest. Ale wiem, że tego nie zrobisz, a nawet jak zrobisz to zignorujesz lub zinterpretujesz opacznie. Bo to właśnie Ty, jesteś wyznawcą religii , religii teorii spiskowych. A na taką wiarę racjonalne argumenty nie pomogą. Tak samo jest z płaskoziemcami, ruchami antyszczepionkowymi, bredzącymi o reptalianach, chemitrails, itp.

Niestety rząd nie ułatwia sytuacji działając niekonsekwentnie, często bezsensownie, chaotycznie, co powoduje właśnie, że coraz więcej ludzi neguje covid-19.
Odnośnik do komentarza

oooo jest pan od laboratoryjnych testów!

czy ludzie bezobjawowi zarażają? 😃

16 minut temu, Aardvark napisał:

 A to oznacza , że wirus jest zawarty w kropli płynu, który wydzielamy

 

hahaha to po co przy wychwalanym przez Ciebie tak wiarygodnym teście PCR wpie...ją 15cm pałeczke do nosa?

skoro szmaty zatrzymują wirusa, bo tak mówią eksperci, to równie dobrze możemy chuchnąć na próbkę testową podczas badania, no przecież wydychamy wirusa!

no dobra, może lepiej kichnąć na nią 😆

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, EndriuBis napisał:

a takim że jak kichasz i smarkasz to bez maseczki walisz po wszystkich na około.  A do tego jeszcze dochodzi te 1,5 m odległości.

Maseczka chirurgiczna służy głównie do ochrony pacjenta przed patogenami wydychanymi przez operatorów na bloku operacyjmym, a nie operatorów przed wirusami "emitowanymi" przez operowaną nogę pacjenta. Mechanizm jej działania nie polega ponadto na zatrzymywaniu wirusów, ani odcinaniu całkowicie użytkownika od tleniu, a ograniczaniu ilość przedostających się areozoli, bo wirus, żeby funkcjonować musi być jednak w jakimś ośrodku, choćby mikroskopijnej kropelce śliny (sformułowanie "droga kropelkowa" chyba powinna coś jednak sugerować) oraz zmniejszaniu zasięgu wydychanych drobin np. poprzez  ograniczenie prędkości przepływu wydychanego powietrza. Zatrzymuje więc część "kropelek" i spowalnia przepływ pozostałych, w których znajdują się wirusy, a nie zatrzymuje wirusów sensu stricte, więc ich wymiar ma tu takie znaczenie, jak wymiar koziego fiuta. Czy nakazy stosowania maseczek mają sens, czy nie to zupełnie inna kwestia.

3 minuty temu, Ananakofana napisał:

to równie dobrze możemy chuchnąć na próbkę testową podczas badania, no przecież wydychamy wirusa!

no dobra, może lepiej kichnąć na nią 😆

Bez urazy, ale to wypowiedź na poziomie 4 klasy szkoły powszechnej. Nie masz kolego zielonego pojęcia o czym niby starasz się tu nam opowiadać. Idź lepiej remontuj te ściany, skuter naprawiaj i liście odgarniaj.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Geni napisał:

Bez urazy, ale to wypowiedź na poziomie 4 klasy szkoły powszechnej.

Dziwię się że daliście się wciągnąć w dyskusję z tego typu ludźmi.

Przecież Oni najpierw sprowadzą Was do swojego poziomu a potem pokonają doświadczeniem. 😪

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Geni napisał:

 Nie masz kolego zielonego pojęcia o czym niby starasz się tu nam opowiadać

śmialiście się z moich postów o wiarygodności testów PCR i kwestionowaliście moja wiedzę czerpana prywatnie,

wy wiecie lepiej z prawdziwych źródeł informacji, więc to chyba będzie dla was policzek 🤣

https://www.tvp.info/49751290/czesc-testow-na-obecnosc-koronawirusa-falszywie-pozytywna?fbclid=IwAR0cEfo0ISctZt9KsnZd_lYuY-5jphv5kgBQspqPYSngZzRTmv1w7sIGvos

czekam na komentarze z poniższym motto 😎

"Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani" - Mark Twain.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ananakofana napisał:

kwestionujesz wiedzę człowieka który rządzi miastem?!

czy możesz pochwalić się swoimi idolami i skąd czerpiesz fakty na temat tej strasznej choroby która nie atakuje grupowiczów odbywających zlot za naszą południową granicą?!

Widzę, że dla Ciebie człowiek rządzący miastem jest tak samo nieomylny, jak Ty wszechwiedzący.

Idoli nie mam w tym temacie, dlatego się na nich nie powołuję a swoje informacje, ( bo wiedzą tego nie nazwę) czerpię jak Ty z różnych źródeł tylko, że nadal staram się zrozumieć temat. Uważam, że ostrożność w tym akurat temacie jest odpowiednim słowem a nie panika czy co tam sugerujesz. Nie dajmy się zwariować, bo żyć trzeba. Ale jeśli nie pozjadałeś wszystkich rozumów zachowaj, choć trochę szacunku dla ludzi, którzy mogą mieć obawy ze względu na swój lub kogoś bliskiego stan zdrowia. Każdy robi, co uważa za słuszne, ale dopóki nie ma pewności, ( chociaż pewno już ją masz), co jest naprawdę słuszne poczeka z ostatecznymi wnioskami - daj głos tym, co się znają lub doświadczyli tego.

Jest takie mądre powiedzenie:

"Jeśli myślisz, że jesteś nieomylny - jesteś w błędzie"

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Ananakofana napisał:

śmialiście się z moich postów o wiarygodności testów PCR i kwestionowaliście moja wiedzę czerpana prywatnie,

wy wiecie lepiej z prawdziwych źródeł informacji, więc to chyba będzie dla was policzek 🤣

https://www.tvp.info/49751290/czesc-testow-na-obecnosc-koronawirusa-falszywie-pozytywna?fbclid=IwAR0cEfo0ISctZt9KsnZd_lYuY-5jphv5kgBQspqPYSngZzRTmv1w7sIGvos

czekam na komentarze z poniższym motoo 😎

"Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani" - Mark Twain.

Nie jest to nic odkrywczego i nowego. Testy nie tylko na koronawirusa dają błędne wyniki i dlatego się je powtarza. Dalej się spuszczaj nad internetowymi "sensacjami" może i życie na Jowiszu w ten sposób znajdziesz, albo zaginiony skarb Czarnobrodego. Proszę mnie więcej do tych bzdur nie wywoływać. Grzyby mam do zamarynowania.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Geni napisał:

Testy nie tylko na koronawirusa dają błędne wyniki.

......i o to właśnie chodzi z tym całym syfem!!!

niewiarygodne testy pozwalaja na manipulacje ich wynikami a co za tym idzie straszeniem jaki ten wirus niebezpieczny

tymczasem powtarzam, śmiertelność tej choroby jest na poziomie sezonowej grypy i wynosi 0,1-0,2%

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, stefanekmac napisał:

Geni , ile dajesz octu ? Ja w ubiegłym roku znów zrobiłem za kwaśne.

Niecała szklanka octu 10% na 3 szklanki wody i 3 płaskie łyżki cukru + przyprawy.

Odnośnik do komentarza

Musicie jakieś sympozjum zorganizować ...
:)
Ale póki co jak jest przepis na maseczkę - zakładam
Nie narusza mojej wolności ani godności, szczególnie jak zrobi się zimno to Buff oraz maska antysmogowa będzie stałym elementem mojej garderoby
Jutro odlatuję na urlop i po przylocie na miejsce losowo będą robić testy
:)
A w samolocie w maseczce też przeżyję
:D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, tomekmajesty napisał:

Musicie jakieś sympozjum zorganizować ...
🙂
Ale póki co jak jest przepis na maseczkę - zakładam
Nie narusza mojej wolności ani godności, szczególnie jak zrobi się zimno to Buff oraz maska antysmogowa będzie stałym elementem mojej garderoby
Jutro odlatuję na urlop i po przylocie na miejsce losowo będą robić testy
🙂
A w samolocie w maseczce też przeżyję
😄


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I oto chodzi. Krótko i na temat. Ja w niedzielę wróciłem z Chorwacji i tam również dowolność. Część w maseczkach część bez.  W sklepie pewna starsza Niemka zwróciła uwagę pewnej młodej pani o braku maseczki. Zgadnijcie skąd była ta młoda dama? A jeśli chodzi o wirusa to istnieje. Mój syn tego doświadczył tracąc węch i smak.  Jakie zostawił szkody w organizmie to pewnie czas pokaże . 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Geni napisał:

..... Grzyby mam do zamarynowania.

o i to jest news 😀  sam zbierałeś ?  czy coś się wysypało ?  teoretycznie po ostatnich deszczach coś być powinno 🤔

Odnośnik do komentarza

Może to jeszcze nie jest wysyp, ale już można pospacerować i kilka słoików dziennie zrobić. I co ważne po lesie spaceruje się bez maseczki 😉.

Odnośnik do komentarza

co tam, dmuchnęlibyście w  tube w czasach pandemii czy narobilibyście w majty bo covid?

a nie czekaj, przez maseczke chuchnąć mozna

dzisiejszy trzeźwy poranek w Szczecinie, każdy jak jeden mąż jest badany jednym urządzeniem, czyli według mądrzejszych od nas, można

dokładam jeszcze zdjęcie z niemieckiego Lidla, wyznawcy pandemii uważajcie na serce patrząc na foty!

 

119060819_3709693015725919_2828670310232483491_o.jpg

118320016_2789716291249961_7218882042198802607_n.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Można się zgadzać lub różnić w podejściu do stosowania obowiązujących zasad, czy też teorii w temacie koronawirusa (jak i innych), ale warto mieć trochę przyzwoitości i szacunku do innych.

Poziom chamstwa u "kolegi" Ananakofana chyba już przekroczył wszelkie granice przyzwoitości 😞

Odnośnik do komentarza

Ananakofana - weź ty banana i gryź. Takim poziomem chamstwa emanujesz, że dyskusja  z tobą byłaby poniżeniem. Nic w temacie nie wnosząc - prócz obniżenia poziomu - pastwisz się bezmyślnie pogardzając innymi. Zejdź gościu z obrazu bo już nawet oczy bolą od patrzenia na pojawiający się twój komentarz.

Odnośnik do komentarza

Smutne, że teksty w tym wątku, pomimo moich wcześniejszych apeli, pozostają dalej na mocno wątpliwym poziomie.

22 godziny temu, DaniL napisał:

(...)ale warto mieć trochę przyzwoitości i szacunku do innych.(...)

Szacunek? Przyzwoitość? To w pewnych kręgach nie jest znane. Może znane ze śmiesznych opowiadań, ale niepraktykowane 😞 .

Dnia 8.09.2020 o 12:08, Geni napisał:

(...)Biorę pod uwagę to, że ludzie mogą mieć różne stanowiska ze wzgledu na różne uwarunkowania, w których funkjonują. Są ludzie, którzy są obciążeni dodatkowymi chorobami np. POChP, nowotworami, po transplantacjach, jak też osoby starsze i ludzie mający osoby z obciążeniami pod opieką. Nazywanie ich cyt." Covidianami" (czyli z technicznego punktu widzenia pozbawianie interlokutora cech ludzkich) jest co najmniej nieuprzejme. (...)

Dokładnie tak uważam 👍.

Chamstwo i prostactwo rozpycha się w dzisiejszych czasach łokciami wszędzie.

 

PS: Przekonania ma każdy prawo mieć swoje, ja tylko neguję tu formę ich zaprezentowania, która jest dla normalnego człowieka nieakceptowalna.

 

Odnośnik do komentarza

fajnie, w świecie celebrytów mówi sie, ze nie ważne jak, ważne że o mnie dyskutujecie 😎

cieszę się, bo może wywołana przeze mnie złość i nienawiść do mojej osoby skłoni Was do głębszej analizy tego co się dookoła nas dzieje a dzieje się źle!

...i bedzie jeszcze gorzej jeśli masowo nie przeciwstawimy się tej całej covidowej paranoi! Zobaczcie co dzieje sie w Australii!!!

sam w lutym, przestraszony informacjami o wirusie, wracałem w panice szybciej z wakacji ponosząc dodatkowe, niemałe koszta

cieszę się, że moja natura nie pozwala mi na siedzenie z podkulonym ogonem i czekanie na to co bedzie,  teraz wiem więcej niz przeciętny Kowalski z tv, więc działam na wielu frontach aby Ci wszyscy zaślepieni otworzyli szerzej oczy i włączyli myślenie

 

 

P.S jesli chodzi o grzyby, tylko rydze! reszta może im trzonki całować 😃

 

118764504_10217963912106012_1732301242977275280_n.jpg

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Ananakofana napisał:

(...)wywołana przeze mnie złość i nienawiść do mojej osoby (...)

Nie schlebiaj sobie za bardzo, ja podobne osoby nazywam po prostu, czasami z odrobiną współczucia, "armes Würstchen"... Bo nie ma chyba odpowiedniego określenia w znanym nam obu języku... "cieniacka kiełbaska" czy jakoś tak. Szum tła, zła nuta psująca dobrą muzykę... Kuriozum?

PS. Wcześniejsze formy wypowiedzi tylko to potwierdzają.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze




...cieszę się, bo może wywołana przeze mnie złość i nienawiść do mojej osoby skłoni Was do...


Jaka nienawiść? Jedynie to politowanie i żal, że tu tacy ludzie są. A po Twoich wpisach to tylko taka analiza, że po stronie "antycovidowców" to same oszołomy.
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Ananakofana napisał:

cieszę się, bo może wywołana przeze mnie złość i nienawiść do mojej osoby skłoni Was do głębszej analizy tego co się dookoła nas dzieje a dzieje się źle!

aby Ci wszyscy zaślepieni otworzyli szerzej oczy i włączyli myślenie

Ja bym na to nie liczył 🙃 jeżeli Simon jest dla niektórych autorytetem.

Odnośnik do komentarza

Równie dobrze można zacząć kwestionować
Ograniczenia prędkości dla pojazdów
Opłaty za parkowanie
Podatki
I dojść do tego że własność prywatna należy się wszystkim
Droga do anarchizmu i negacji wszelkich praw tworzonych przez rządy a więc ludzi
Czy ktoś wierzy czy nie wierzy w koronawirus, maska na twarz i wykonywanie innych zaleceń
Trzeba to robić dla innych, właśnie tych wierzących w wirus i się go obawiających
Robi się to z szacunku i tolerancji dla innego człowieka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...