Skocz do zawartości
Forum Burgmania

AlpanoBałkany 2019... Czyli Slawoy gna przed siebie


SlawoyAMD

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze
31 minut temu, Piootr napisał:

PS - Kule... Chlopaki, ja tu nie moge załatwić maszynki do golenia... Zazwyczaj w kazdym szpitalu są sklepiki, pytałem, twierdzą ze u nich nie ma, poza tym pielegniarki nie mogą wyjść z oddziału. Wpadlem na pomysł, by dac kasę i by kupiła, jak będzie szla do pracy następnym razem. Nie ma opcji... gdyby w kraju islamskim kobieta obcemu mężczyźnie... a nie bede sie przeciez kazdej pytał o wyznanie. Moze to dla Was dziwne, ale to naprawdę specyficzny kraj i zwyczaje.

Miasto gdzie stoi moto, to Capljina

 

IMG_20190611_111358.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Przykładowe połączenia np. z Warszawa - Sarajewo dla 1 osoby i Sarajewo - Berlin dla 2 osób:

 

 

Zrzut ekranu 2019-06-11 o 11.28.28.png

Zrzut ekranu 2019-06-11 o 11.30.52.png

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Napisałem na wspomnianym wcześniej portalu, krótki tekst. Jest tam 590 osób (w samym Mostarze), może ktoś odpowie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

TU w ostatnim kontakcie ze mna potwierdziło, że już mają kontakt ze szpitalem i zeby o rachunki sie nie martwić. Pytali o opcję powrotu, ale powiedziałem, ze jeszcze się wyjaśnia. Uprzedzilem tez o możliwości klopotow z połączeniem telefonicznym z mojej strony i umówiliśmy sie w razie czego na kontakt mailowy.... dziś pisałem, ale na razie w skrzynce pusto.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
1 minutę temu, SlawoyAMD napisał:

TU w ostatnim kontakcie ze mna potwierdziło, że już mają kontakt ze szpitalem...

Sławek, ważne żeby to oni na wstępie coś zaproponowali na powrót... ciśnij ich. ? Czy wiesz na kiedy masz przewidziany wypis?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 minuty temu, SlawoyAMD napisał:

Piatek... do ktorej, jeszcze nie wiem...

Czasu trochę jest... ale piątek to dobry dzień

Odnośnik do komentarza

Ogarniam temat z firmą spedycyjną z Bielska-Białej

Mam coś wiecej wiedziec po 16:00

Czy ktoś jedzie lub wraca z/w tym kieruku 

Jakie koszta itd

Firma znajoma a więc myslę że koszta do dogadania,Tylko czy mają coś z tego kierunku.

proszę w razie czego o napisanie mi konkretnego miejsca odbioru moto i Sławka (może uda sie powiązać jedno z drugim) lub samego moto.

Jak coś to moto zawsze może zostać u mnie a potem się temat ogarnie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Capljina, ulica Gojka Suska, komisariat policji

Policjant zajmujacy sie sprawą, to Zoraw co pewnie oznacza Żórawia, bo kreska jest przy Z... Tylko pewnie ja bym musiał byc przy odbiorze, bo mamdat trzeba opłacić i podpisać, lawete i pewnie pisemnie potwierdzić odbiór... 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, SlawoyAMD napisał:

Capljina, ulica Gojka Suska, komisariat policji

Policjant zajmujacy sie sprawą, to Zoraw co pewnie oznacza Żórawia, bo kreska jest przy Z... Tylko pewnie ja bym musiał byc przy odbiorze, bo mamdat trzeba opłacić i podpisać, lawete i pewnie pisemnie potwierdzić odbiór... 

ok. spytam jak to wygląda (formalności) Co spedycja ewentualnie potrzebuje do odbioru.

Ale tak jak pisałem najważniejsze jest czy maja tamten kierunek.jak tak to bedziemy załatwiać dalej.

Jeżeli transport z mojej strony spedycja to na pewno nie laweta tylko jakiś tir ewentualnie jakaś ciężarówka.  

Odnośnik do komentarza

Proponuje napisz upoważnienie inblanco,
Może ktoś to przetłumaczyć na zrozumiały dla nich język.
Jeśli zaś chodzi o mandat...
To na dwa razy...jeśli zapłacisz tzn przyjmujesz i przyznajesz się do winy.
Wiec droga do ewentualnego zadośćuczynienia od zarządcy drogi w tym momencie zostaje zamknięta.

Jeszcze raz zdrowia

Długi

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Sławek, a może zaproponuj TU, że możesz wrócić samolotem przez Sarajevo, Berlin do Świnoujścia. Zapytaj czy zwrócą Ci koszty takiego przejazdu.

Godzinę temu, SlawoyAMD napisał:

Piatek... do ktorej, jeszcze nie wiem...

Zwykle wypisy są około południa, chyba, że tam inszy zwyczaj.

3 minuty temu, Długi 1973 napisał:

Jeśli zaś chodzi o mandat...
To na dwa razy...jeśli zapłacisz tzn przyjmujesz i przyznajesz się do winy.
Wiec droga do ewentualnego zadośćuczynienia od zarządcy drogi w tym momencie zostaje zamknięta.

Tak się zastanawiam za co ten mandat ? Ehh, ale to inny wymiar świata, Europy. Może nie ma się co z nimi droczyć, zapłacić i zabrać Integrę. Przecież jak mandat nie zostanie zapłacony to sprzętu nie oddadzą. Jak mandat zostanie zapłacony to równoznaczne z tym, że kierowca przyznaje się do "winy". Paranoja jak w komedii Barei.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie mam czasu, ani pieniędzy na sadzenie się latami... Byle szybko zabrac moto i znikać...

Odnośnik do komentarza

Sławek dobre i złe wieści 

Zła. spedycja nie robi Bosni (ale  mają to wrzucić gdzieś w gielłde)

Dobra. Znajomy się podejmie wyzwania Laweta z łóżkiem itd ( a więc ty i moto bez problemu+ jakaś dziewczyna do tego)czekam na koszt .

ps.

spytam o cene ewentualnie z fakturą i bez (oczywiscie bez dziewczyny)

A jak moto bedzie w Polsce na śląsku to już ogarniemy przelot.

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Marek62 napisał:

To anioł który Ciebie odprowadzi do domku 

Marek dal bym fote jakie aniały go odprowadzą ale cenzura zabrania?

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, subaru gtb320 napisał:

Sławek dobre i złe wieści 

Zła. spedycja nie robi Bosni (ale  mają to wrzucić gdzieś w gielłde)

Dobra. Znajomy się podejmie wyzwania Laweta z łóżkiem itd ( a więc ty i moto bez problemu+ jakaś dziewczyna do tego)czekam na koszt .

ps.

spytam o cene ewentualnie z fakturą i bez (oczywiscie bez dziewczyny)

A jak moto bedzie w Polsce na śląsku to już ogarniemy przelot.

 

 

2 godziny temu, Kaktus napisał:

Zdrówka Sławek !!!

Jest nas wielu na tym Forum, którzy czytają ten wątek z wypiekami ,współczują i  chcieliby zapewne jakoś pomóc Koledze Sławkowi 

  ale nie mają jak - bo nie wybiorą się po niego - czy po skuterek - więc proponuje aby Robson czy Urbi podał nr konta bankowego

na które można by wpłacić  może symboliczne 20 zł  a uzbiera się spora sumka na ewentualny transport Sławka czy motocykla,

lub na rehabilitację nogi.

Jeden Za Wszystkich Wszyscy  Za jednego

- co myślicie ???

 

 

Subaru gtb320, mam podobnie jak Kaktus - jakby co to się dokładam.

Sławek zdrowia życzę - już jest światło?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Sprawa z TU wyglada tak, ze jest opcja, ze oni organizują transport (tylko mój), albo partycypuja koszt powrotu na własną rękę wedlug rozpiski kilometrowej (oni obliczaja, marka auta itp)... Ogolnie dostali już papiery medyczne i teraz ich lekarz orzecznik sprawdza wycenę kosztow pobytu w szpitalu. Przy Bosniackich cenach nie powinno być wiekszych problemów, przynajmniej mam taką nadzieję...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Sławku, jeśli możesz to sprawdź w warunkach polisy, czy masz coś podobnego do assistance a konkretnie chodzi o tłumacza i wsparcie prawno organizacyjne. Jeśli masz to ślij maila za mailem żeby się do ciebie ktoś odezwał na fona. Albo przez jakiegoś czata TU. To znacznie ułatwi Ci załatwienie wydania moto.

Odnośnik do komentarza

Szkoda że nie ma nikogo na miejscu bo przy tych cenach jak piszesz to można tam wynająć transport i pokryć to rozliczajac polisę. Potrzebny jest tylko ktoś znający ichniejsze realia. Może konsulat coś podpowie? 

Odnośnik do komentarza

Sławek sprawa wygląda tak.

W piątek są po ciebie i po moto .nic nie nie interesuje 

wstępna cena którą mi powiedział ok 4000zł po przeliczeniu wszystkich kosztów.

Moto zostaje w Bielsku-Bialej (u mnie lub gdzies indziej na śląsku).

ponoć droga wychodzi 70% ceny.

Jak coś daj znać jak się zdecydujesz mogę jeszcze pognegocjować .'(Przekalkuluj i daj znać)

Auto bus miejsce na moto i ty wygodny powrót.

p.s 

Na pierwszy rzut wydawało mi śię że dużo

ale faktycznie samo paliwo ok 1800zł + winety,droga jedzenie itd.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zapytaj, czy w tej cenie wystawi fakturę, a ja sie dowiem, czy taką opcję TU uwzgledni, chcoc częścIowo... Mam tylko utrudniony z nimi kontakt, bo wyjscia na Bośnie zablokowane, ale babeczka ma dzwonić jeszcze dziś wieczorem, albo jutro, jak sie wszystkiego dowie w sprawie ekspertyzy oplat szpitalnych. Wstępnie jestem zainteresowany, myślę że Robert nie będzie w stanie nic innego zorganizować...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...