Skocz do zawartości
Forum Burgmania

SYM.... Dlaczego nie.. Dlaczego tak....


ktm69

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno się z Tobą dr.big zgodzę, że koszt budowy dwucylinrowca jest większy - ale czy aż tyle?. Co do komfortu jazdy - nie wypowiem się, bo po prostu nie miałem możliwości takim jeździć. Wśród znajomych jak i w necie - różne są opinie ( nie w stosunku do SYMa - bo takich znajomych nie mam). Jedni wibracje lubią, jedni ich nie zauważają jeszcze innych to wkurza. Co do łatwości napraw i żywotności podobnie - zdania różne. Zgadzam się, że najlepiej to mieć możliwość jazdy próbnej (choć Burka kupiłem bez takiej możliwości - po prostu w mojej okolicy nie mieli na ten czas i jestem teraz zadowolony ).

PS. Znam smakoszy mielonego, którym nie po drodze jest schabowy - pozdrawiam?️.

Odnośnik do komentarza

Zasadnicze pytanie to czy zakładający wątek chce kupić nowy skuter z salonu ? Czy może używany?  Drugi temat to jaki ma budżet i jaka forma zakupu (na firmę czy prywatnie).  Doświadczenie radzi ostrożnie podchodzić do zakupu nowego  SYM-a bo dwóch importerów zrezygnowało ze współpracy z tą  marką i teraz jest trzecia próba.  Oczywiście może być wszystko o.k. i nawet nie będzie potrzeby korzystania z  gwarancji ale jednak warto brać pod uwagę różne scenariusze. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Lucjan73 napisał:

...........warto brać pod uwagę różne scenariusze. 

Słusznie prawisz, ale to taki trochę zamknięty krąg z którego trudno wyjść. (chociaż Kymco się jakoś udało).  Z jednej strony ludziska którzy szukają nowego, niezbyt drogiego sprzętu nie kupują SYM-a bo się boję że będzie problem z serwisem i dostępem do części zamiennych, a z drugiej strony kolejny importer może się wycofać z handlu SYM-em i częściami do niego bo ludziska nie kupują skuterów (motocykli) tej marki ?  

A może by tak spróbować się zakręcić koło tego nowego importera aby pokazał się z jakimś modelem testowym na najbliższej Burgmani ?  Nawet jak troszkę nacisnęło by to na odcisk Motor-Landowi i Kymco ?  

Odnośnik do komentarza

Ja tutaj czegoś nie rozumiem...

To my mamy namawiać importera aby się bardziej starał, reklamował, pokazywał ?

Widocznie Sym ma gdzieś nasz rynek i tyle.

A szkoda bo kiedyś naprawdę chciałem kupić coś z tej marki.

Odnośnik do komentarza

Niby Inter Cars to jest bardzo duży gracz w handlu nazwijmy to motoryzacyjnym,  a ich spółka Inter Motors ma w ofercie kilka marek jednośladów. Silne zaplecze pozwala myśleć że będzie jakaś stabilizacja i pewność jutra. Z drugiej strony sprzedawali kiedyś KTM-a  a teraz już nie mają w ofercie tej marki.  Niestety taki mamy rynek, sprzedaż nowych pojazdów to jakiś promil tego co w innych krajach i nie ma co się oszukiwać że da się z tego wyżyć. Dlatego też i w salonach jest biednie (nie wszystkich marek np BMW) i w drugą stronę działa to tak samo - jest bieda to nie ma jak zachęcić klientów.

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, rafiklegia napisał:

.....To my mamy namawiać importera aby się bardziej starał, reklamował, pokazywał ?  ..........

Raczej chodzi o zachętę do pokazania się konkretnie na naszym zlocie forumowym.  Taki Inter Cars, a raczej ludzie odpowiedzialni tam za sprzedaż i reklamę nie koniecznie muszą znać "wartość marki"  Burgmania.net  ?  może trzeba im to uzmysłowić ?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Lucjan73 napisał:

Zasadnicze pytanie to czy zakładający wątek chce kupić nowy skuter z salonu ? Czy może używany?  Drugi temat to jaki ma budżet i jaka forma zakupu (na firmę czy prywatnie).  Doświadczenie radzi ostrożnie podchodzić do zakupu nowego  SYM-a bo dwóch importerów zrezygnowało ze współpracy z tą  marką i teraz jest trzecia próba.  Oczywiście może być wszystko o.k. i nawet nie będzie potrzeby korzystania z  gwarancji ale jednak warto brać pod uwagę różne scenariusze. 

Tak naprawdę to nie wiem czy chcę kupić....☺️ Takie przemyślenia na zimowe wieczory, chociaż...… trochę kręci mnie coś nowego. Mam SH300 i uważam, że nie ma NIC !!!! lepszego na miasto i krótsze trasy ale pozycja kibelkowa nie przemawia do mnie na dłuższe wypady. I dlatego kiełkuje coś w głowie aby dokupić coś TROCHĘ wygodniejszego na trasę i tańszego.... Dlatego też założyłem ten temat...

2 godziny temu, EndriuBis napisał:

Próbujemy chłopu ( Trybusowi) pomóc, ale widzę że teraz będzie miał chyba jeszcze więcej dylematów ?   

Zawsze im więcej opinii tym lepiej. Zaraz zaraz - nie zawsze.....?

2 godziny temu, EndriuBis napisał:

Niektórzy ortodoksi (czytaj zwolennicy Japonii i tylko Japonii) zapominają że 50 czy 60 lat temu w Europie kierowcy podobnie podchodzili do wszelkiej maści Hondy czy Yamahy tak jak dzisiaj do Chińczyków.

To nawet ja pamięta, że kiedyś liczył się tylko Harley lub stary Indian czy Sokół a reszta to była pfuu Japonia.... A teraz....

 

5 godzin temu, Nazir napisał:

Ale wracając do dylematu Trybusa: ponad 42tysie za Burka 650 a niecałe 30tysi ( teraz w promocji jak czytam 24900 zł) za SYMa 600- brał bym!! Bo: marka ok. a jak widzę na zdjęciach SYMowi nic ( może deko słabszy) nie brak !

Nie ukrywam, że tutaj bym nawet nie myślał tylko tak jak Ty - BRAŁ ! Ale mi wystarczy trzysetka :scooter:

5 godzin temu, Nazir napisał:

A co do SsangYonga ( trochę "piję" zdrowie bobiego :cheers: ) to mój kuzyn ma od 15lat musso i chwali: "gdzie ja bym nad rzekę dojechał czymś innym, no i się nie psuje". Poczytałem o firmie o modelach, gdzie oprócz tekstu: brzydkie jak szlak ? było tylko: proste w budowie mało awaryjne, konstrukcje solidne ( oczywiście trafiały się - choć pojedyncze problemy). Jako, że do bojaźliwych nie należę to od ponad pół roku "ryzykuję?? " z wielką frajdą i zadowoleniem ? jeżdżąc Rextonem G4. Pierwszy przegląd dla ciekawych 1.100zł - tyle co kosztował mnie w citroenie przy C4.

Właśnie, że ja też takich rzeczy się nie boję (i jeżdżę min Dacią ?) i pomyślałem o SYMie

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, EndriuBis napisał:

Raczej chodzi o zachętę do pokazania się konkretnie na naszym zlocie forumowym.  Taki Inter Cars, a raczej ludzie odpowiedzialni tam za sprzedaż i reklamę nie koniecznie muszą znać "wartość marki"  Burgmania.net  ?  może trzeba im to uzmysłowić ?

EndriuBis ma rację. Pewno nie tylko ja znalazłem Burgmania.net szukając info o BURGMANIE i pewno jak ja są też tacy, którzy z nazwy nie wiązali ekstra imprezy z ludźmi spoza SUZUKI. A tu proszę różne marki, różne zdania ale jedno wspólne hobby - skutery!! Myślę, że w Inter Carsie mogli po prostu nie wpaść na pomysł, że na tej imprezie jest miejsce dla innych marek. Byłaby to dobra okazja zapoznać się z t(S)ym sprzętem i Trybusowi można by łatwiej doradzić. Może poczeka? i sam oceni.

Odnośnik do komentarza

Prawda o podejściu większości z nas do "czegoś nowego (czytaj egzotycznego)"

 

6 godzin temu, dr.big napisał:

Zdjęciami, ani zapłaconą ceną się nie jeździ ? . Ale jazda skuterem dwucylindrowym vs. jednocylindrowym różni sie diametralnie i właśnie to m.in.  jest różnicą ceny. Nie wspominam nawet o innych bardziej skomplikowanych rozwiązaniach technicznych w AN650. Dysproporcja w wysokości kwot potrzebnych do zakupu jest wtedy oczywista ?.

To jakby porównać miela (mielonego) ze sznyclem wiedeńskim. I to kotlet, i to. Podobno ? .

Trybus, masz łatwiej np. Burgman 400 vs. SYM 300 - oba są jednocylindrowe? a cena Burka/2. Tak! wiem już po numerkach widać różnicę? No, ale siedzi się wyżej o 30mm?. A tak poważnie SYM GTS 125, którego miałem był w "budzie" 300tki i dla mnie ( 1,86m) był bardzo wygodny. Kolega, który ma 2m był wielce zdziwiony, że nie haczy kolanami przy skręcie. Ma KYMCO Agility 125 i wielki problem przy zakrętach. Nie mam tu nic złego na myśli - od KYMCO Agility 50 zaczynałem moją przygodę ze skuterami. Na KYMCO złego słowa nie powiem ( trzy lata - mam kontakt z kupcem i dalej nim "lata"):gathering:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
3 godziny temu, EndriuBis napisał:

Taki Inter Cars, a raczej ludzie odpowiedzialni tam za sprzedaż i reklamę nie koniecznie muszą znać "wartość marki"  Burgmania.net  ?  może trzeba im to uzmysłowić ?

To nie tak. IC Syma traktuje jako kolejną markę ale nie jest to dla nich priorytet. Takie wrażenie odniosłem po zeszłorocznych targach moto w Wawie i krótkiej rozmowie z przedstawicielem.

Czy to media mają uzmysławiać jaka siła tkwi we właściwym marketingu? Żeby nawiązała się współpraca muszą być chęci także ze strony importera. Takie chęci wykazuje od lat Honda, Yamaha, Kymco czy BMW (z naciskiem na trzy pierwsze marki), dlatego są obecne m.in na naszych zlotach czy w dziale testy.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, MariuszBurgi napisał:

To nie tak. IC Syma traktuje jako kolejną markę ale nie jest to dla nich priorytet.......

To nie dobrze ?  z takim podejściem z dużym prawdopodobieństwem z tego nic nie wyjdzie.  Weszli na rynek z nową marką, ale dostęp potencjalnych klientów do testów jest ograniczony.  A chyba trochę sztuk przyjechało do PL skoro teraz w okresie zimowym zrobili spore przeceny.

 

Odnośnik do komentarza
Dnia 13.01.2019 o 20:43, bobby napisał:

 może kupisz Syma i będziesz tu nieoficjalnym ambasadorem marki. 

Po przeczytaniu za i przeciw stało się.  SYM GTS 300i  z 2018r zamówiony. Co z tego wyniknie zobaczymy ?, albo :scooter:, albo ?‍♂️.

 Jak to się mówi: jest ryzyko - jest zabawa ? (chociaż mam cichą nadzieję, że będzie wszystko OK).

 

 

img_20190424053915_IMG_20190423_102913_zmniejszamy_pl.jpg

Odnośnik do komentarza

Gratuluję. Miałem biegowca syma wolfa 250 i złego słowa nie powiem. Wymienialem linkę predkościomierza na gwarancji. Czekałem też około tygodnia.

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Trybus napisał:

Brawo TY ! ?

Udało się coś jeszcze uszczknąć z ceny (i tak nie najgorszej ?)

kilka stówek - ostatecznie 17500zł ?, a kolor ma być czarny (nie mat). 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Krzychu13 napisał:

SYM GTS 300i  z 2018r zamówiony.

Gratulacje ?

Mam blisko to może wpadnę kiedyś  na jakas prezentacje modelu ?

Odnośnik do komentarza
Dnia 24.04.2019 o 23:10, bobby napisał:

Gratulacje ?

Mam blisko to może wpadnę kiedyś  na jakas prezentacje modelu ?

Już jest w domu więc zapraszam :scooter:, albo Chudów.

 

img_20190427011841_IMG_20190426_162655_zmniejszamy_pl.jpg

Odnośnik do komentarza

Gratulacje!

Sym-y to bardzo dobre sprzęty. Dla mnie oczko wyżej jakościowo od Kymco, choć zależy jakie modele porównywać.

Mnie osobiście ciągnie do Maxsyma 600 ze względu na wygodę i cenę......Ale to jeszcze nie teraz, bo People GT 300i póki co musi u mnie trochę popracować ?

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, pawelecm napisał:

Gratulacje!

Sym-y to bardzo dobre sprzęty.

Mnie osobiście ciągnie do Maxsyma 600 ze względu na wygodę i cenę......

Dzięki. Wpis daje nadzieję, że będzie OK. SYM 600 też mi się podoba, ale stwierdziłem, że dla mnie za duży i za ciężki ?.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich bardzo serdecznie to mój pierwszy post,

Krzychu13 mam pytanie dlaczego wybrałeś GTS'a a nie Cruisym'a ?

Mnie osobiscie Cruisym bardziej się podoba, wygląda nowocześniej i jest trochę tańszy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, janusz101 napisał:

Witam wszystkich bardzo serdecznie to mój pierwszy post,

Krzychu13 mam pytanie dlaczego wybrałeś GTS'a a nie Cruisym'a ?

Mnie osobiscie Cruisym bardziej się podoba, wygląda nowocześniej i jest trochę tańszy.

Pozdrawiam

Za mój zapłaciłem 17500, a podoba czy nie to indywidualna sprawa. Mnie w Cruisymie nie podobają się zegary, ale może ja już stary?. I głównie to zadecydowało, że jest GTS.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...