Skocz do zawartości
Forum Burgmania

SYM.... Dlaczego nie.. Dlaczego tak....


ktm69

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie urlopu ujeżdżałem SYM-a GTS 125i Evo !OKK

Nadwozie jest zupełnie inne, ale pewnie silnik jest podobny albo nawet identyczny.Jakość wykonania do zaakceptowania, rozwiązania trochę z Burgmana..Silnik, o dziwo mile mnie zaskoczył, tzn. dawał radę podjechać pod porządne górki z pełnym ładunkiem....Na stronie głównej jest test jakiś 250 cm..Może tam znajdziesz parę uwag odnośnie wrażenia z marki..

Ja byłem zadowolony, 125 cm dawało radę !OK

Odnośnik do komentarza

Nie jestem w nastroju do szukania ( wróciłem z poprawin ) ale wydaje mi się, że był już kiedyś temat na temat SYMa :) Jaka to marka i skąd się wzięła. Chyba koreańska i raczej solidna. Widziałem już kilka maszyn tej firmy i zrobiły na mnie pozytywne wrażenie. Myślę, że to temat dla posiadaczy.

Odnośnik do komentarza

No kochany,na tym forum dominuje zdanie,że Kymco to syf i lepiej kupić 10-cio letni pojazd renomowanej marki niż nowego Kwang Yanga to taki Sym musi być truchłem do kwadratu :)

Co ma piernik do wiatraka. OT. Ostrzeżenie.

Administracja

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No kochany,na tym forum dominuje zdanie,że Kymco to syf i lepiej kupić 10-cio letni pojazd renomowanej marki niż nowego Kwang Yanga to taki Sym musi być truchłem do kwadratu :)

Nie uogólniaj zdania kilku osób do całego forum. Są tacy, którzy wolą kilku/ kilkunasto - letnie bardziej "markowe" !scooter , ale są też tacy co wola nówki sztuki mniej "markowych" !scooter .

Odnośnik do komentarza

WItam

Mam SYMa CItyCom'a.

Przejechalem nim jakies 7kkm. Zadnej awari nie mialem. Pasek kupilem i rolki kupilem, aby miec w zapasie. Przyszły w ciagu tygodnia. Jako ciekawostka, montowany pasek jest wyprodukowany w Japonii.

Wczesniej mialem Majesty YP125, w ktora tez latala bezawaryjnie, jednak wymagala wymiany czujniczkow hamulca ze 2 razy w sezonie.

W Symie,jak na razie takiej dolegliwosci nie ma :lol:

Jako ze posolili nasze piekne drogi, to wstawilem skuter do garazu i rozebralem naped. Rolki okragle, bez splaszczen. Pasek w doskonalej kondycji. Jako ze mialem nowe to wymienilem. STare beda w zapasie.

SPalanie z wysoka szyba i kufrem 3,6l/100km. W trasie nie testowalem.

Jedyna rzecz ktora musialem serwisowo wykonywac (poza standardowa wymiana plynow) to dokrecenie łożyska główki ramy, ktore sie rozkrecilo.

Byl czas, ze mialem jednoczesnie wspomniana Majesty i SYMa. W Yamasze porzelaczniki i manetki chodzily bardziej miekko.

Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie prowadzenie skutera. Zakrety mozna pokonywac naprawdę szybko.

Jako że marka w POlsce jest dopiero od niedawna, ogromnym plusem jest to, że jesli ktos mi gwizdnie skuter to bedzie go latwo zlapac, bowiem od roku na Allegro nie ma zadnych uzywanych czesci do CityCOma, zatem jesli po kradziezy pokazalyby sie, to sprawa jasna :lol:

Odnośnik do komentarza

Cześć

Ja posiadam SYM-a Joymaxa 250. Złego słowa na niego nie powiem. Mam przejechane prawie 17kkm. Przy 15kkm wymieniłem rolki i pasek co okazało się niepotrzebne, ponieważ nie było widać oznak zużycia. Pasek był węższy od nominału tylko o 1mm. Po za tym silnik suchutki, żadnych awarii, no nie licząc części eksploatacyjnych. Raz wymieniłem klocki i żarówkę od świateł mijania.

Spalanie u mnie wynosi 4l/100km ale też nie oszczędzam go za bardzo.

Marka SYM jest bardzo popularna na rynkach zachodnich, nie jest to jakiś tam wynalazek, tylko porządny tajwański produkt. Ponad 50 lat temu zaczęli współpracę z Hondą i są teraz największym tajwańskim producentem, Kymco jest chyba drugim co do wielkości producentem.

Wystarczy poczytać zachodnie fora i każdy sobie wyrobi opinię o marce SYM.

Pozdrawiam

Rafał.

Powiadasz że masz SYMa a w profilu wiatr hula whist

kisiel

Sorki, już poprawiłem profil :P

pozdro

Odnośnik do komentarza

Witam

Posiadam całą rodzinę SYM. Dwa sezony temu kupiłem nowe MIO 50 i Orbit 50 oraz 6 m-cy temu sprowadzonego pięciolatka GTSa 125.

Wybór na markę padł nieprzypadkowo. W czasie jednego z urlopów często widywałem ją na ulicach zachodniej Europy.

Po powrocie stwierdziłem, że coś w tym musi być i było. Opinie, testy, fora nasze i obcojęzyczne i ... wszędzie było więcej za niż przeciw.

Zgrzeszyłbym mówiąc źle o SYMie. Plastiki spasowane lepiej niż w nie jednej znanej marce z tradycjami.

Awarii nie miałem, ale lokalny serwis ma dostęp do części od importera. Poza tym rynek jest pełen używanych podzespołów.

Fakt - stylistka modeli (sport, retro, maxi/midi turystyk itd) nie jest tak rozbudowana jak w znaczących koncernach, ale ... kto wie?

Co tu wiele pisać. Wybór zależy od zasobności portfela, przeznaczenia pojazdu, gustu, czasem snobizmu.

Sam z chęcią, by zrobić sobie dobrze, sięgnąłby po coś z "górnej półki", ale są jeszcze raty, opłaty, dzieci, czesne ...

Odnośnik do komentarza

Proszę, robią też 600-tkę!

Z tego co się doczytałem po włosku, to mamy: 1 (słownie JEDEN) cylinder, zawieszenie takie samo jak w 400-etce. 38 KM. Trochę to dziwne, skoro z 600 wykrzesali 38 KM, to po co kupowac 600 ? Ale może to błędy na stronie. 6300 EURO.

Zdaje się, że to tylko koncepcja. Tak samo jak MAXSYM 400.

Odnośnik do komentarza

Strasznie to stare ale może ktoś by coś dopisał na temat 600 poza teorią. Czy to wciąż produkują czy może nie schodziło i przestali. Znalazłem to z przebiegami 10-30 tys swieże roczniki do wziecia za mniej niż 15 tys zł. Dwa stoją pod Londynem na ebay cena za jeden z nich 2799 wywolawcza za drugi 2700 do negocjacji obydwa 2014 r. Wyglądają dobrze przebiegi niewielkie. Niby są nowe w ofercie ale... Czy warto siętym interesować , mam jeżdżę krotko mnieszym modelem City Com 300 jak na razie bez zarzutu tylko problem z cześciami

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

Wiele piszemy o wszystkich skuterach a mało o Sym Cruisym 300 i Sym GTS 300... Nikt ich nie ma...???

Dlaczego ? Cena ok. 17,5 tys. za nowy sprzęt jest atrakcyjna. Wiem, że jest Honda, Yamacha i Kymco ale są droższe. Czy jest tak wielka przepaść w jakości ? Chyba nie skoro Sym jest konkurencją Kymco i tylko u nas brak importera spowodował brak SYMA w naszej wyobraźni i kraju. Większość z nas nie zrobi 100 tys na skuterze w ciągu swojego (jego) życia to czy jest sens płacić 5-6 tys. za markę i za niezawodność kilkuletnią skoro i tak po 3-4 latach zmieniamy sprzęty (czasami rzadziej czasami częściej).

Nie ukrywam, że kusi mnie SYM 300 bo cena nowego jest naprawdę atrakcyjna....

Odnośnik do komentarza

Sam sobie odpowiedziałeś - nie ma importera wiec i zainteresowania brak.

Sens kupowania markowej droższej o 5 tys?

kupowanie moto samo w sobie jest bezsensu przecież to zabawka xD. A jak się bawić to na całego jakaś Honda itp a nie jakimś symem itp 

Odnośnik do komentarza

Może nie do końca jakimś... Duża część Azji tym jeździ. Podobnie jest z Hyundai. U nas dopiero się rozwija a na świecie... Myślę że Syn dopiero też się rozwinie. A czy zabawki trzeba kupować najdroższe ? To nie zawsze znaczy najlepsze....

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Stać Cię na hyundaia kupujesz hyundaia ,stać Cię na mercedesa to hyundaia nie kupisz..... ? Duża część azji jak mowisz jeździ symem bo ich nie stać na " mercedesy"

Nie oznacza to że sym jest zły...Ale.mercedesem nigdy nie będzie, cena musi skądś się wziąć 

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Trybus napisał:

(...)A czy zabawki trzeba kupować najdroższe ? To nie zawsze znaczy najlepsze....

Odpowiem trochę przewrotnie... A czy zabawki trzeba kupować najtańsze? To nie zawsze znaczy najgorsze...

Najlepsze/najgorsze... Najtańsze/najdroższe... Temat dla "zapaleńców ? " i "testerów" na długie zimowe wieczory. Ale od 21 grudnia noce coraz krótsze ? ... Czasu na "bardzo ważne dyskusje" coraz mniej ? .

Odnośnik do komentarza

Panowie chodzi tak naprawdę o co innego. Bo kwestia czy kogoś stać czy nie nie ma tu znaczenia. Chodzi o to, że kiedyś Skoda, Dacia czy Hyundai były uważane za beeee bo tylko Niemiec np. VW bądź ten ulubiony Mercedes? były uważane za prawdziwy samochód... Czy tak nie będzie z SYMem ? Bo Skodami itd. jeździ pół Polski..... 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Trybus napisał:

(...)Bo Skodami itd. jeździ pół Polski..... 

I to jest wykładnią produktu ? ????

Moim zdaniem "słaba" argumentacja ? . Czy ktoś powie, że Dacia jest super? Nie. Powie, że jest może ok, za tą cenę. To wszystko. Ale dobrego miejsca to ona w żadnym rankingu fajnych samochodów nie zajmie?. Jedynie w rankingu przystępnych cenowo ?. I nie muszę tu nic wydziwiać w stylu "3 panów z Top Gear".

PS. Prawie wszyscy Islandczycy jedzą sfermentowanego i "zgniłego" rekina. Tzn. że inni będą go uważać za przysmak? Jest oooobrzydliwy, próbowałem.

Ale to oczywiście mój punkt widzenia. Skodę bym kupił, Dacii w tym punkcie rozwoju zdecydowanie nie ? . A Hundaia to małem coupe "laaata świetlne" temu. Jeszcze salonów tej marki wtedy chyba nie było ? . Wychodzę z założenia, że każdy kupuje to, co uważa za stosowne. Bez prób "szufladkowania".

Czy Mercedes jest "ulubiony"? Wątpię.

 

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Trybus napisał:

Chyba nie skoro Sym jest konkurencją Kymco i tylko u nas brak importera spowodował brak SYMA w naszej wyobraźni i kraju. 

Po wcześniejszych problemach importerem od 2018 roku w Polsce jest Inter Cars.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kiedyś marki typu SYM czy Kymco miały ogromną przewagę nad konkurencją z kraju kwitnącej wiśni. Była nią cena. Dokładniej DUŻA konkurencyjność cenowa. Dziś już tak nie jest... tzn jeszcze jest ale różnice coraz bardziej się zacierają. Dzieje się tak dlatego, że Japończycy od jakiegoś czasu mocniej pochylają się nad redukcją kosztów produkcji (przenoszenie fabryk do rejonów korzystniejszych cenowo czy "platformowość" nowych modeli) a Tajwańczycy, m.in ze względu na konieczność dostosowania produktów do nowych norm bezpieczeństwa czy emisji spalin podnoszą ceny. Różnice nadal jeszcze są ale w niektórych segmentach - coraz mniejsze.

Wracając do tematu i pytania. Podstawowa sprawa to jaki mamy stosunek do skutera. Czy ma to być wołek roboczy i liczy się tylko ekonomia użytkowania czy może chodzi o coś więcej.

Sym jest ogólnie OK. Sprzęty bardzo popularne w Grecji i wielu innych państwach ale w walce z np. Kymco przegrywają z kretesem. Z czegoś to wynika... (KLIK)

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...