Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zróbmy niespodziankę dla dzieciaków z domu dziecka


elqjp

Rekomendowane odpowiedzi

Rob wie żemam córke 8 letni? i troszke j? woziłem więc jakie? malutkie do?wiadczenie mam .My?le że przejażdżka skuterem dla dzieci będzie super przeżyciem.

Ja ze swoimi dzieciaczkami (8 i 3 lata) jeĽdziłem już wiele razy. Radocha jest zawsze maksymalna ale nie wiem czy odważyłbym się wozić inne dzieci ...

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • RobB.

    17

  • Artix

    4

  • pablos

    4

  • drogowiec

    4

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator

Pablosku nie mowilem o wozeniu kioskiem, tylko o normalnym 2 osobowym skucie. Hehe jak to zabrzmialo "normalnym" !scooter Przepisy akurat tak sie maja ze moj kiosk jest jednoosobowy i koniec kropka.

Ale zawsze z kiosku mozna lody wydawac :unsure:

Odnośnik do komentarza

Witam,

My wozili?my 4 latka. Metoda jest prosta, Piotrek prowadzi ja siedzę z tyłu a maluszek pomiędzy nami. Tym sposobem mam go na oku i przytrzymuje, żeby się nie wychylał, spadł itp.

Widok miny maluszka po krótkiej wycieczce – BEZCENNY !scooter

Z tym, że w tym momencie zaczyna się łamanie przepisów - skuter trzy osobowy. :unsure:

Ale przecież przejazd dzieciaczków można zorganizować na jakim? zamkniętym terenie, stadionie, parkingu itp.

Inicjatywa super, jak tylko będziemy mogli piszemy się na to.

Do tego kask dzieciecy ktory trzeba posiadac bo przeciez nie wloze na glowe dzieciakowi swojego sagana w rozmiarze M :ph34r:

Nie ma problemu mam dwa w rozmiarze XS to ci pożyczę :blink:

Odnośnik do komentarza

Moja metoda polega na usadzeniu dziecka na siodle przedemna i wytlumaczeniu ze moze mi pomoc kierowac. To pozwala na kontrolowanie zachowan dziecka. Z wiekszymi na plecach moze byc trudniej ale tez mozna dac rade.

Odnośnik do komentarza

Tak jak piszecie dzieciaki wozic na boisku lub stadionie ...przed soba ,a te wieksze za soba ,wcze?niej tłumaczac gdzie ma trzymac rece i gdzie nogi oraz jak wsia?c :lol:

Fakt ,ze po takiej imprezie skutery zawsze nadały sie tylko do mycia ale zawsze warto ,bo nawet jak wozili?my dizeciaki w deszczu to im to jakos nie przeszkadzało !scooter

A tu kilka fotek z imprezki z okazji Dnia Dziecka w 2005roku :lol:http://www.skuter.org/galeria/displayimage...album=32&pos=11

Odnośnik do komentarza

KD Art.45 paragraf 1 ustęp 10 punkt 5: zabrania się przewożenia dziecka do lat 12 na przednim siedzeniu pojazdu SAMOCHODOWEGO

KD Art. 20. paragraf 3 ustęp 6 punkt 3: przy przewozie dziecka motocyklem, motorowerem w wieku do 7 lat dopuszczalna prędko?ć wynosi 40km/h

Ja woziłem dziecko w wieku 3 lat przede mn? i to bocznymi drogami (oczywi?cie w kasku dla dziecka) i nie przekraczałem 30km/h. Na drogę z tak małym dzieckiem, które może się pó?cić gdy jest na siedzeniu pasażara bał bym się jechać...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No cóż... Wkrótce będę zabierał się za organizację takiej akcji. My?lę, nad załatwieniem dodatkowo jakiego? Quada- to zawsze dodatkowa atrakcja.

Muszę tr?cić do kilku dużych firm (Suzuki, Yamaha, Honda) a także zastanowić się jak skombinować jak?s kase na prezenty dla dzieciaczków. Może zrobimy też dodatkowo jak?? zrzutę u nas. Narazie mam trochę mało czasu ale z drugiej strony jest jeszcze chwila... w końcu narazie mamy (niby) zime :lol:

Poza tym zachęcam do podobnych akcji grupy z Wrocka, WLKP, 3M bo je?li chodzi o Uckie po rozmowie tel z RobB wiem, że tam już s? wstępne zarysy tegorocznej akcji.

Kolejna rzecz- je?li kto? z grupy WawaZone chciałby mi pomóc a także miał jakie? konstruktywne pomysły to czekam na sygnały.

Odnośnik do komentarza

Witam!

Kochani, pamiętajcie ze te dzieci po pierwsze będ? widzieć w WAS, w większo?c, potencjalnych rodziców!! Tak jak napisał tata nie możecie pozwolić sobie na jakie? zwyczajne dla nas wyrazy sympatii bo mozecie je skrzywdzić. Kolejna faza takiego spotkania jest taka ze te dzieci nie ogl?daj? skuterów czy motocykli na codzień, dlatego staraj? się wykręcic możliwe ?róbki, nacisn?ć co się da, poruszać tym co się rusza wiec je?li kto? ma mniej cierpliwo?ci to niech zrezugnuje. To nie ich wina ze motocykl dla nich to egzotyka z telewizji.

Pozdrawiami

Odnośnik do komentarza

Popieram.... latem woziłem dzieciaki na jednym z festynów i trzeba było bardzo uważać na maszynkę, bo zostałaby rozebrana w drobny mak albo sama by odjechała.

Jesli jest kto?, kto może dostać zawału bo mu dziecko wchodz?c na skuta, podniesie za nisko nogę i kopnie w plastik robi?c ryskę to niech lepiej ograniczy się do innej pomocy, bo takie akcje się zdarzaj? gdy pada hasło: " kto się chce przejechać?" i widzisz ja kilkana?cie chłopaczków pędzi na Ciebie i wpycha się żeby być pierwszym... :P

Odnośnik do komentarza

Widzę że jest duży odzew i super. Ponieważ można zrobić co? naprawde wspaniałego, z czego my możemy być potem dumni. Jeżeli chodzi o przejażdżki z maluchamni to pewne jest to że nie zabraliby?my niemowlaka który ledwo st?pa po ziemi. My?lałem o dzieciakach trochę starszych ( 7-14? ). Pozostałe maleństwa miały by okazję przejechać się na sucho ( kręcenie manetk? z ich odgłosami wrrrr,emmmm !holiday ). Mogliby?my przywie?ć dodatkowo jakie? odblaski dla dzieciaków oraz słodycze. Mimo że to jest sprawa odległa (np. czerwiec, dzień dziecka) to mam nadzieje że to wypali i zapał w nas nie ostudzi się!

Odnośnik do komentarza

Ja pomyslalem zeby zoorganizowac to w mysl "pikniku". Dzieciaki dostaly by wiadomo jakze czesty gadzet czyli odblaski ale tez mogly by pojezdzic na skuterach czy zjesc kielbaski z grill, a jesli byloby goraco lody...

Odnośnik do komentarza

Na otwarciu pewnego salonu w Olsztynie mialem okazjie wozic quadem dzieciarnie.

No coz, quadem jak quadem, ale skuterem to bym sie nie odwazyl ;/

Zupelnie inny rodzaj pojazdu i technika jazdy.

Pomysl generalnie przedni.

Ja jednak odpadam ze wzgledu na slabe nerwy ;(

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim witam wszystkich zainteresowanych tematen Pikniku dla dzieci z DDz.

To ja jestem wychowawc? w Domu Dziecka nr 9 i chciałbym zorganizować t? imprezkę.

Zarejestrowałem się, choć często pewnie zagl?dać tu nie będę, ale chciałbym wyja?nić parę rzeczy, o których tu piszecie.

Jak pisze RobB.: "Uprzedzam, że te Dzieciaki s? do?ć zamkniętym ?rodowiskiem, ze swoimi regułami i hierarchi? i dłuższ? chwilę zajmuje przełamanie lodów, o wspólnym biesiadowaniu raczej nie ma mowy".- masz dużo racji choć jest tak że u czę?ci dzieci owe lody pekaj? szybciutko, a u niektórych wcale chocby impreza trwała dwa dni.

"Zdaje sobie sprawę, że należy wykazać się ogromnym wyczuciem i delikatno?ci? słown?... Echh... "(za:MariuszBurgi) - nie ma co przesadzać. Te dzieci doskonale wiedz? dlaczego s? tam gdzie s? więc zbytnia ostrozno?ć i ważenie słów może przynie?ć efekt odwrotny od zamierzonego. Trzeba być sob?.Nie można za wszelk? cene chcieć stać się ich kumplem bo często niestety kończy się to zbytnim spoufalaniem dzieci i przykrymi tekstami.

"Kochani, pamiętajcie ze te dzieci po pierwsze będ? widzieć w WAS, w większo?c, potencjalnych rodziców!! Tak jak napisał tata nie możecie pozwolić sobie na jakie? zwyczajne dla nas wyrazy sympatii bo mozecie je skrzywdzić. Kolejna faza takiego spotkania jest taka ze te dzieci nie ogl?daj? skuterów czy motocykli na codzień, dlatego staraj? się wykręcic możliwe ?róbki, nacisn?ć co się da, poruszać tym co się rusza wiec je?li kto? ma mniej cierpliwo?ci to niech zrezugnuje. To nie ich wina ze motocykl dla nich to egzotyka z telewizji".- Zołza! Tu muszę trochę się z Toba nie zgodzić jesli chodzi o dzieci z "mojego" ddz. Oni juz nie licz? na to że kto? z nas bedzie ich rodzicem bo nadal kochaja i kochać będ? tych, których maj? (naprawdę bez względu jacy s? ci rodzice). ?róbek też wam wykręcać nikt nie bedzie, owszem dotkn? to czy tamato, wcisna klamkę, nacisn? pedał i takie tam. Natomiast co do cierpliwo?ci to ma CAłKOWITA RACJę. Kto nie ma cierpliwo?ci niech sobie odpu?ci albo zostawi skuter/moto gdzie? dalej na uboczu. Nie to że dzieci chc? zepsuć ale wsiadaj?c nieostroznie mog? co? tr?cic ubrudzić czy przewrócić.

Gdyby?cie mieli jakies pytania bezpo?rednio do mnie to piszcie na: jPW lub dzwońcie: 501066466, niemniej zapewne RobB. też bedzie wiedział co i jak na bież?co.

I już na sam koniec Z GÓRY WIELKIE DZIĘKUJę W IMIENIU SWOIM I DZIECI ZA CHĘĆ UATRAKCYJNIENIA IM ŻYCIA!!!

Pozdrawiam. Yareck

Odnośnik do komentarza

W sobotę byli?my z Jarkiem w O?rodku "U Le?niczego", złożyli?my pismo z pro?b? o kalkulację kosztów.

OdpowiedĽ powinni?my dostać na pocz?tku tygodnia.

Wstępnie wychodzi to za noclegi i podstawowe wyżywienie od 15.VI wieczorem do 17.VI rano po ok. 95 zł za dziecko, dla 40 dzieciaków wychodzi to ładnych parę groszy, ale miejmy nadzieję.

Pozostałe atrakcje osobno wg. kalkulacji.

My?lę, że trafili?my na pozytywny odzew więc może niektóre będ? za free !piwko

W każdym razie zaklepali?my już termin, dwa pawilony dla Dzieci i Opiekunów, a dla motocyklistów i skuterzystów 4-5 domków.

Szczegóły będę podawał na bież?co.

Pozdrawiam

RobB. !piwko

Odnośnik do komentarza

Kochani!!! LOS IMPREZY ZALEŻY TYLKO OD NAS I SPONSORÓW, O KTÓRYCH WRAZ Z ROBEMB. BEDZIEMY SIE STARAĆ!Rozmawiałem o finansach z dyrektork? Domu Dziecka i sprawa ma się następuj?co: Miejski O?rodek Pomocy Społecznej (rozdziela kasę na domy dziecka m.in.) ?rodki na takie imprezy ma w jednym "paragrafie" razem z wypoczynkiem letnim dzieci. Co do wydatków na ten rok decyzję musi podj?ć Rada Miejska, a uczyni to nie wcze?niej niż w marcu i co gorsza może to być kwota rzędu 500,- zł na dziecka do końca roku. Sami więc widzicie, że nie ma z czego kroić.

W zwi?zku z tym, po wspólnym ustaleniu z RobemB. założyłem subkonto na swoim koncie Inteligo gdzie można wpłacać nawet najdrobniejsze sumy. Z funkcjonowania konta na życzenie każdej osoby będę mógł się rozliczyć. JEST TO KONTO TYLKO I WYŁˇCZNIE Z PRZEZNACZENIEM NA ÓW PIKNIK!!!Oto jego numer:

Jarosław Jan

50 1020 5558 1111 1088 3010 0369

Odnośnik do komentarza

Ze swej strony mogę dodać, że koszty ww. imprezy, której harmonogram będzie wygl?dał mniej więcej tak:

15.VI – przyjazd do O?rodka, zakwaterowanie, kolacja zapoznanie,

16.VI – ?niadanie, gry zespołowe, wożenie na konikach, paintbal, wożenie przez motocyklistów, wycieczka na wozach konnych do le?niczówki, pokaz pszczelarski, obiad w trakcie.

Dzień zakończyłby się kolacj? z ogniskiem i „dyskotek?”, wręczenie darów przekazanych przez użytkowników jedno?ladów.

17.VI – ?niadanie, wycieczka do Nieborowa i Arkadii, przejazd do Maurzyc i zwiedzanie skansenu Ziemi Łowickiej, pożegnanie Dzieci i Ich powrót do Domu.

Koszty ww. to:

pobyt-noclegi i wyżywienie dzieci - 3400 zł, dzięki uprzejmo?ci wła?cicielki o?rodka Pani Beaty Lińskiej pocz?tkowa cena za dobę z 95 zł została zmniejszona do 85 zł, a 4 opiekunów będzie za free - DZIĘKUJEMY :huh:,

przejażdżka wozem konnym po Bolimowskim Parku Krajobrazowym, zwiedzanie Le?niczówki i mini ZOO - 240 zł,

jazdy dzieciaków na kucykach i konikach po terenie o?rodka - 200 zł,

pokaz pszczelarski poł?czony z degustacja miodków - free DZIĘKUJEMY :D

wieczorne ognisko i "dyskoteka" - 300 zł,

paintbal w wersji okrojonej, czyli strzelanie do tarczy - 600 zł,

wej?ciówki do Nieborowa i Arkadii - 400 zł.

Jak widać trzeba zebrać minimum 5140 zł i zważywszy na ?rodki jakimi dysponuje MOPS lepiej liczyć na siebie !piwko

Mimo, że jest to kupa kasy nie spoczywamy w wysiłkach jej zebrania i to nie bez efektów, s? już pierwsze wpłaty od sponsorów DZIĘKUJEMY !V.

Prosimy więc o pomoc, nawet nieduże za to liczne wpłaty zasypi? ten finansowy dołek.

Oczywi?cie nadal trwa zbiórka darów dla Dzieciaków np.: w formie odzieży przez Was produkowanej lub może innych rzeczy dla Nich przydatnych.

W tej kwestii prosimy o zapytania na priva, prze?lemy listę z potrzebna rozmiarówk? i uzgodnimy sprawy logistyczne.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

RobB. :D

Odnośnik do komentarza

Od?wieżam w?tek, nadal czekamy na wpłaty, cel jest Wam znany i my?lę szlachetny !tut

Rozumiem, że każdy ma wydatki więc nie liczę na jednorazowe duże wpłaty, choć takie też się zdarzaj? ;) - na szczę?cie.

Ale nawet wpłaty po 10 czy 20 zł. w większej ilo?ci pozwol? nam na sfinansowanie imprezy !happybth

Oczywi?cie je?li widzicie możliwo?ć uzyskania pomocy z innych Ľródeł to poproszę o info na priva !piwko

Pozdrawiam

RobB. ;)

Odnośnik do komentarza

Tym razem ja od?wieżam temat.

Nadal czekamy na pomoc finansow? i sugestie do kogo "uderzyć" po takow?.

Ja od jutra przez parę dni będę po parę godzin dziennie zachodził tu i tam z pro?b? o pomoc.

Ewentualne sukcesy opiszę na forum.

Nawet 10 zyli się przyda - do imprezy coraz bliżej.

Odnośnik do komentarza

kolego od 9 lat działam w akcji Gwiazdkowa Niespodzianka, poszukaj w internecie, poczytaj i możemy pogadać,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
kolego od 9 lat działam w akcji Gwiazdkowa Niespodzianka, poszukaj w internecie, poczytaj i możemy pogadać,

pozdrawiam

Tomku, a może jakiego? linka, bo niestety na hasło"gwiazdkowa niespodzianka" google nie reaguje?!

Rozumiem,że po za informacj? deklarujesz swoj? pomoc w zebraniu ?rodków na tę imprezę?!

Pozdrawiam

RobB. :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...