Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Przy ilu °C zanika przyjemności z jazdy [Sonda]


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Przy ilu °C nie odczuwam już fun'u z jazdy 2oo  

190 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Też, niedawno, jadąc do Augustowa autem zauważyłem dwa przypadki 50ccna wsiach, służyły do dojazdów. Polikwidowane PKSy.... Jakoś trzeba się dostać do sklepu, itd

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, grzybek napisał:

Też, niedawno, jadąc do Augustowa autem zauważyłem dwa przypadki 50ccna wsiach, służyły do dojazdów. Polikwidowane PKSy.... Jakoś trzeba się dostać do sklepu, itd

Wykluczenie komunikacyjne małych miejscowości jest niestety faktem, a ludzie radzą sobie, jak mogą jeżdżąć zimą skuterami, rowerami o przerdzewiałych na wylot  czterokołowych trupach nie wspominając, bo to standard.

Odnośnik do komentarza

No ... 😉 byłem ostatnio przejazdem w Wa-wie.  Tam to ich dopiero dotyka "wykluczenie komunikacyjne". Taka "mała" mieścinka.   Jeżdżą skubani na skuterach cały rok 😀

Odnośnik do komentarza

Panowie chyba zapomnieliście jaki tytuł ma ten wątek, przypominam ważny zwrot -przyjemność - nie praca, obowiązek konieczność.

Odnośnik do komentarza

A więc dla mnie największa przyjemność
18-22 stopnie
Przyjemność zanika
Poniżej 15
Powyżej 22


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

A ja wam panowie powiem że w mojej ocenie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo temperatury w których sie jeździ to tylko wypadkowa złośliwości matki natury i złorzeczeń tych którzy nam zazdroszczą bywają dni kiedy jazda przy +20°C nie cieszy ani trochę, a bywają też dni kiedy jest ledwie 1,5°C i człowiek leci do motocykla opluty i osmarkany wręcz ze szczęścia że w końcu siądzie na 2oo i będzie prostował komin. Najszczerzej w świecie powiem wam ze nawet nie schodzi się to z porami roku, bo wiadomo że wiosną po długiej mroźnej zimie to każdy kilometr smakuje... Ale miałem takie zjawiska w swoim życiu kiedy to pędząc któregoś roku na burgmanię, wyjeżdżałem z Suwałk i miałem temp w okolicy 0°C (tak, tak z moim szczęściem trafiłem tak niską temp w czerwcu co sie nigdy nie zdarzało do tego czasu), niemniej myśl o połykanych km i tych przede mną i cel (zobaczyć te radosne wasze mordki) sprawiał że moj system nerwowy zaprzestawał odbierania bodźców temperaturowych w związku z czym człowiek w danej chwili odczuwał swoistą "pure happiness" Także z całym szacunkiem, ale w mojej ocenie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tą sondę, wszystko jest w naszych głowach... Tym pozytywnym akcentem życzę miłego weekendu :)

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Na skuterze im cieplej tym przyjemniej, krótka koszulka i licznikowe 70km/h. Poniżej 12 stopni przyjemność z jazdy zanika z każdym stopniem w dół. Motocyklem w dobrych ciuchach goretexowych męczyłem się poniżej 6 stopni, ale tam prędkości inne, co tez się przekłada na odczucie chłodu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...