Skocz do zawartości
Forum Burgmania

IV Majówka Zachodniopomorska - Świnoujście 22-24 września 2017


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Ja właśnie przeglądam wszystkie pogodynki i coraz bardziej zastanawiam się nad wyborem ilości kółek, które będę miał pod skrajnie dolną częścią pleców.:shutup:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Ja właśnie przeglądam wszystkie pogodynki i coraz bardziej zastanawiam się nad wyborem ilości kółek, które będę miał pod skrajnie dolną częścią pleców.:shutup:

Sławku, jak byś miał jechać inaczej niż na 200 to daj znaka.
Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

W związku z wycieczką, nie ma chyba innej opcji, niż 2oo :P Podróżnicy "zapuszkowani" niech biorą kakakaski i kurtki, to na plecaczka się do kogoś podczepią...

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich bardzo serdecznie
Żałuję że dopiero dziś odebrałem dopiero co zdane prawo jazdy kat A
W przeciwnym wypadku dawno bym się zapisał na tą rozsławioną już majówkę
Z tego miejsca muszę wszystkim Wam podziękować bo to tylko i wyłącznie dzięki Wam mam upragnione uprawnienia
To Wy Burgmanniacy skłoniliście mnie do tej walki o lejce
Z całego serca Wam dziękuję i do zobaczenia na kolejnych zlotach


Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka

:)347b05469f9f69af3eea947dd246a8c0.jpg

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
38 minut temu, czadzo napisał:

Żałuję że dopiero dziś odebrałem dopiero co zdane prawo jazdy kat A
W przeciwnym wypadku dawno bym się zapisał na tą rozsławioną już majówkę

Gratki za zdanie prawka :) Czadzo, nic straconego, jak sądzę, bo zawsze możesz przyjechać indywidualnie (pomożemy znaleźć kwaterę, jedynie o prowiant musiałbyś zadbać sam - też pomożemy)... Jak coś, to na "konia" i jazda...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Panie i Panowie, sobotnią wycieczkę przygotowaliśmy od 10.00 na jakieś 5,5 godzinki i 130 km. Wracamy do Świnoujścia na obiad. Staraliśmy się zrównoważyć nasze zapędy do jazdy hardcore (taki był pierwotny plan - 300km), ale uznaliśmy, że za mało w nim czasu by było na fotki i papieroska. Dobrze byłoby przygotować pojazdy przed wyjazdem, żeby nie tracić czasu na tankowanie - i o to serdecznie prosimy, żemy mieć paliwko na te 130 km. Oczywiście warto zabrać ze sobą Euro, bo po drodze będzie szansa na kawę i ciacho, a nawet i inne zakupy. Pamiętajcie proszę również o dokumentach (Dowód Osobisty, Prawo Jazdy, Dowód Rejestracyjny).

Trasa przewiduje przejazd malowniczymi dróżkami wyspy Uznam i okolic po dawnych terenach słowiańskiego Księstwa Pomorskiego (w większości nawierzchnia jest bardzo dobra). W zależności od ilości chętnych chcemy zrobić 2-3 grupy po max 15 osób, które pojadą tą samą trasą w odstępach 5-10 - minutowych, ale podczas postojów będziemy spotykać się "na zakładkę". Z tego miejsca apeluję do wszystkich o właściwe zachowanie podczas jazdy i sprawdzenie w sobotę rano czy piątkowy grill nie pozostał jeszcze w żyłach ;) Jedziemy na zakładkę, zgodnie z przepisami, tyle ile pokazują znaki.

Najpierw jedziemy do Stolpe, popatrzeć na ciekawy pałac (20 minut).  https://pl.wikipedia.org/wiki/Stolpe_auf_Usedom

image.png.baecfdd99ae961ff1de396232b30f9a5.png

 

Dalej do niewielkiej miejscowości rybackiej Lassan (20 minut). https://pl.wikipedia.org/wiki/Lassan

image.png.65c9cce01d291a9f559d0bba26b21380.png

 

Stamtąd do Wolgastu (Wołogoszcz), gdzie przejdziemy się po starym mieście (planujemy godzinę), może kawka? https://pl.wikipedia.org/wiki/Wolgast

image.png.d4791eeb1d94bfd0b450334f27795e88.png

 

Z Wolgastu jedziemy do Koserow, do Truskawkowego miasteczka (tam w zależności od czasu, który nam zostanie będzie ok godzinka). Atrakcja sama w sobie - warto zobaczyć. http://www.karls.de/pl/koserow.html

Trasa wygląda tak:

Zzz-wycieczka.thumb.png.f310f71ff1b3374a77d5cff6bb17293e.png

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Arturze, proponowałbym lekką korektę odcinka trasy, bo tam gdzie zaznaczyłeś, jest kawałek dość podłej drogi z płyt betonowych... Zaznaczyłem odcinek z fajnymi winklami i równym asfaltem... Chciałem pisać na priv, ale tam nie ma opcji bezpośredniego zamieszczania zdjęć...

Zzz-wycieczka.png.f7e4.jpg

Odnośnik do komentarza

Szkoda że znowuz nie uwzgledniliście muzeum techniki i motoryzacji (stare motocykle )w Dargen jakieś 14 km od Świnoujściaa, a ja żałuje że w pracy moę coś wykombinuję

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ArtCho napisał:

(...)po drodze będzie szansa na kawę i ciacho, a nawet i inne zakupy. 

No ba, skorzystam koniecznie :D ... Co tam można taniej kupić ;) ?

PS. Gratki Pierwszym !OKK , Majówkę można uznać za rozpoczętą... Ja będę jutro ok. 14 .

Odnośnik do komentarza

Zajebista.! Śnieg, kra w zatoce, gradobicie, trąby powietrzne, tsunami, temperatura - 7'C. Przed Świnoujściem Policja nakazuje zakładać łańcuchy na koła. W ośrodku ogrzewanie padło... Główna atrakcja na sobotę kulig.! 

 

Info z ostatniej chwili : w weekend  policyjna akcja ogólnopolska ZERO TOLERANCJI PRZEKRACZANIA PRĘDKOŚCI.!. - uważajcie i przede wszystkim dojedźcie bezpiecznie.! 

Tak na prawdę pogoda jest fantastyczna.! 

Godz. 18:31 na promie Bielik. 

Jesteśmy pierwszymi gośćmi na IV Majówce Zachodniopomorskiej.! 

PicsArt_09-21-09.45.58.jpg

 

Dziękujemy za odwiedziny i przywitanie przez przedstawicieli Grupy Zachodniopomorskiej ze Świnoujścia.! 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

 

Cieszę się, że pomimo różnych przeciwności losu i złośliwości rzeczy martwych, dzisiejsi uczestnicy dotarli szczęśliwie na miejsce.

Organizatorzy już przywitali się z pierwszymi gośćmi i podjęli ich z promu. Dziękuje Robert i Slawek za wspaniałą postawę i godne czynienie honorów. Pozdrawiam i do zobaczenia jutro.

 

Pogoda zapowiada się bardzo ładna
fd0ff867ff17e65769e7d730e4764504.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...