Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Od czego zaczynaliście?


Gość Pitaspp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zaczynałem w roku 1973 od Jawki 50 w wersji Mustang,jak na zdjęciu u Bombera,tylko moja była szaro-czarna.Po uzyskaniu prawa jazdy- SHL-175.Potem(wstyd się przyznać)same puszki,różnej wielkości.Aż w tym roku, po ponad 30-tu latach przerwy,Majka z którą mam zamiar przeżyć trochę kilometrów.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 268
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Geni

    10

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    9

  • Olsen

    3

  • EndriuBis

    3

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zacząłem w 1976 r. od motocykla produkcji węgierskiej m-ki Pannonia 250 cm z 1964 r.którym objechałem Polske wszerz i wzdłuż,potem miałem motocykl AVO 250 cm nie pamiętam z którego roku i WSK 175 cm. Od 1980 r. nie siedziałem na motocyklu i dopiero w tym roku po długiej batalii z żoną kupiłem Burgmana 400,tak na poczatek żeby sobie przypomnieć jak się jeździ i zaszczepić żonę :D   a potem pomyślę nad czymś większym (marzy mi się Varadero )

Odnośnik do komentarza

A ja nigdy nie miałem żadnego motoroweru. W garażu od zawsze stała SHL-ka ojca, na której ponoć sporo przejeździłem (na baku) z rodzicami - takie kiedyś były czasy :) 

Niestety SHL nie doczekała w garażu czasu kiedy bym mógł ją odpalić. Za to na 18 urodziny dostałem od ojca nówka sztuka ETZ 150 - czerwona, z tarczą z przodu :)  W zeszłym roku udało mi się ją odkupić - była w rodzinie - czeka na renowacje.

Z ciekawostek to pamiętam coś takiego że ojciec kupił MZ-tkę w zimie. Dał za nią jakieś tam pieniądze - nie pamiętam ile.  Ale pamiętam że za rok na wiosnę kupowałem swój pierwszy kask (Bella - czerwony) i zapłaciłem za niego więcej jak ojciec za MZ :D  kurcze, ale była inflacja :o

Odnośnik do komentarza

Od zawsze miałem 4oo i nie ciągnęło mnie do 2oo ale jak w ubiegłym roku, do pracy zacząłem jeździć 1,5 h (a to tylko 20 km w jedną stronę) to pożyczyłem od ojca Hondę SFX-a 50. W użytkowaniu miałem ją 13 miesięcy i nigdy nie zawiodła. Od maja br. posiadam również Hondę, tylko S-winga 125 i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Witam kolegów, ja pierwsze prawo jazdy miałem tylko na motocykl od 1985r. A pierwszy moto to był demon prędkości WSK 125, następnie WSK 175 , następnie była MZ Ts-150 i niestety nastąpił poważny wypadek, i dopiero po ładnych paru latach to "coś" wróciło i na dzień dzisiejszy jest SW-T 400 a od grudnia będzie jeszcze jeden również Honda ST 1300. 

Odnośnik do komentarza

U mnie oprócz przygód wieku nastoletniego pod tytułem motorynka kolegi, WSK kuzyna, IŻ z koszem sąsiada, to na poważnie zaczęło się od Kymco Grand Dink 50, a później od razu przeskok na rasową kobyłkę, AA500 i tak dotychczas niezmiennie trwa ta miłość ;)

Odnośnik do komentarza

Ja zaczynałem od 125-tki DERBI GP1 125,ale to było 5 lat temu,a od 3 lat BMW C600 SPORT.

Mogę stwierdzić ,ze ubogo było z przeszłością,ale cóż nie było zezwolenia od mojej drugiej lepszej połowy na dwa koła,ale po wielu latach temat się przetrawił i pojawiła się 125-piątka i dalej było prościej :)

Odnośnik do komentarza

Witam u mnie historia nie jest za dluga jak to kiedys bywalo dziadek mial WSK 125 i jezdzilem z mama jako 3 osobka (mialem mize z 5 6 lat) majac jakies 14 lat latalem po polach i bocznych drozkach pozniej były tylko jakieś przejazdzki. Teraz od lipca 2016 mozna powiedziec ze mam swoje pierwsze 2oo (Majeczka 400)

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Ja pierdykam, widzę że jestem kurka jakimś białym krukiem. W jeździe na moto przerwy mi się od 30 lat zdarzają - zimowe, ale dłużej niż kilka miesięcy bez 2oo był chyba nie wytrzymał.

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Geni napisał:

Ja pierdykam, widzę że jestem kurka jakimś białym krukiem. W jeździe na moto przerwy mi się od 30 lat zdarzają - zimowe, ale dłużej niż kilka miesięcy bez 2oo był chyba nie wytrzymał.

A w LWP nie byłeś ?  W tamtych (zamierzchłych) czasach zasadniczego żołdaka w armii obowiązywał zakaz używania  pojazdów mechanicznych na urlopie czy przepustce. Oczywiście wszyscy jeździli :) ale ..........     A tak na serio - widocznie nie dla wszystkich tutaj motocykl (skuter) to sens życia, a tylko hobby - czyli sposób spędzania wolnego czasu jak już się wreszcie ten wolny czas ma (dzieci wyrosły)  i jeszcze trochę wolnych środków (kredyt hipoteczny spłacony itp.). :)  Ja tak mam i dobrze mi z tym (choć czasem takim ja Ty zazdroszczę - bo jednak parę lat gdzieś uciekło :( ).

Odnośnik do komentarza

LWP mnie szczęśliwie ominęło. Dawniej jednoślad pełnił u mnie nie tylko rolę hobby, ale również podstawowego środka lokomocji. Należałem do tej grupy osób, których nie było stać na Malucha, bądź Trabanta, ale na jakiegoś Romecika, CZ, MZ itp. już tak. Potem stał się hobby, ale jakoś tak szczęśliwie, ani małżeństwo, ani narodziny pierworodnego nie zmusiły mnie do porzucenia zainteresowań. Prawdę mówiąc znam sporo osób, które nigdy nie miały dłuższej przerwy, ale tu na forum większość użytkowników pauzowała.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, EndriuBis napisał:

A w LWP nie byłeś ?  W tamtych (zamierzchłych) czasach zasadniczego żołdaka w armii obowiązywał zakaz używania  pojazdów mechanicznych na urlopie czy przepustce. Oczywiście wszyscy jeździli :) ale ..........     A tak na serio - widocznie nie dla wszystkich tutaj motocykl (skuter) to sens życia, a tylko hobby - czyli sposób spędzania wolnego czasu jak już się wreszcie ten wolny czas ma (dzieci wyrosły)  i jeszcze trochę wolnych środków (kredyt hipoteczny spłacony itp.). :)  Ja tak mam i dobrze mi z tym (choć czasem takim ja Ty zazdroszczę - bo jednak parę lat gdzieś uciekło :( ).

EndriuBis masz racje, nic dodać nic ująć

Odnośnik do komentarza

Dzieciństwo - pojazd zwany komarkiem potem długa przerwa. Duuuużo później chińskie 50 cm, następnie burgman 250 aktualnie burgman 400. Forum - Burgmania. 

Odnośnik do komentarza

Może nie być zachowana chronologia ale było to jakoś tak ...

- bobas, orlik, flaming, albatros, huragan  ('60-'70)

- motorynka, jawa mustang, vespa , coś niemieckiego z pedałami 50cm z lat 1920, romet kadet, panonia, gazela, jawa350, cz350,  mz250 dalej spora przerwa z 2oo. ('70-'80)

- lata współczesne to kilka chińskich skuterków 50cm. Aktualnie na stanie 2szt 2oo. Honda Jazz 250 i Honda Deauville 700. Mam nadzieję, że nie jest to koniec mojej historii z 2oo ale to już zweryfikuje czas ;)

Odnośnik do komentarza

Ja jeździłem na sprzętach kolegów, najpierw jakieś motorynki, później chińskie skutery. Od czasu do czasu za granicami kraju wypożyczałem skutery do przejażdzek po mieście.
-  w 2010 zdecydowałem się na zakup Aprilii Scarabeo 200 (2001r) z silnikiem Rotaxa. Niestety skuter miał zardzewiały cilinder i mimo prób remontu nie udało się go naprawić z powodu braku części.

- w międzyczasie miałem jeszcze epizod z MOTO GUZZI STELVIO 1200 ale jeżdzenie nim do miasta nie było zbyt komfortowe.No i spalanie ponad 7 litrów!
- w 2015 roku kupiłem Gilerę Runner VXR 200 (2005r). Chciałem kupić jakieś maxi ale były w bardzo złym stanie technicznym. Znalazłem taką okazję i zdecydowałem się na zakup gdyż był w miare dobrym stanie technicznym i z polskiego salonu(z perspektywy czasu nie wiem czy to zaleta czy wada :D).
- teraz znowu planuje kupno czegoś większego do okazjonalnej turystyki (runner się nie nadaje). Najbardziej po głowie mi chodzi nowy Kymco Downtown 350i.

Jeśli chodzi o forum to udzielałem się na forum posiadaczy ELYSEO/ELYSTAR ze względu na to że te modele bardzo mi się podobały. Chociaż tutaj też zaglądałem. Niestety z powodu uszkodzonego skutera stwiedziłem że nie będę się udzielał więc tylko czytałem.

Odnośnik do komentarza

moja przeszłość motocyklowa wyglądała tak:

1. Motorynka pony 50ccm

2. Jawa 350 ccm

3.WSK Kobóz 175ccm

4.WSK 125 ccm

5.romet ogar 200 silnik jawa

6.MZ etz 250

7.IFA BK 350 bokser 2t

8. Honda Shadow 700ccm amerykańska wersja

9.Yamaha Cygnus 125

10. Yamaha xp 250 jeszcze nie kupiona

Odnośnik do komentarza

200 od zawsze były pasją i było ich wiele: 1 komar Ojca od niego wszystko się zaczęło ,motorynka,jawka,junakow kilka,standard 250 27 rok ,bmw r35 ,nsu 250 osl ,k750 , dniepr , ural,kawasaki kz400 , honda for 400 ,suzuki 750 gsf ,pięć lat przerwy olśnienia czas i pierwsza fascynacja maxi wybór padł na burgmana 250 zrobiłem nim 650 km i padł motor ,potem honda fjs 400 , teraz król 650 i mam nadzieje ze cdn.

Odnośnik do komentarza

Witam.

1. Jawa 50 typ 23 Mustang - od 1973 r.

2. Jawa 50 typ 20

3. Gazela 175  - od 1977 roku

4. MZ IFA 350 BK

5. JAWA 350

6. MZ ETZ 251

7. Honda Bali

8. YAMAHA MBK

9. SUZUKI Burgman AN400 - obecnie .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jako nowy, też się pochwale moimi wyczynami z 2oo

1. KOMAR 1(taki na geje) :D

2. KOMAR 3

3. ROMET SPORT

4. SIMSON SR50

5. SIMSON S50

--------------------------------------

W 1983r zrobiłem Prawo Jazdy

6. JAWA 350 - wypadek :mellow:

6. YAMAHA 80

7. SUZUKI ZR50SL

8. Suzuki Burgman 400 (obecnie)

Odnośnik do komentarza

bardzo dawno temu, krótko po wynalezieniu koła (a potem drugiego) - motorynka, komarek.... później: honda NS1, GS 500, suzuki RF900, Thunderace, majesty 180, VFR750RC36II razy 2, VFR800fi.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Dnia 19.12.2006 o 12:31, MariuszBurgi napisał:

(...)

- Później była Jawa Twin Sport 350 (cyrwóna :P , kupiona w Polmozbycie w Olsztynie)

- MZ 150 (nówka, kupiona w Polmozbycie)

- MZ 251 (o ile pamiętam używka)

- Kawasaki 900 Ninja

.(...)

Ostatnio przez przypadek natrafiłem na różne historyczne umowy K-S/ f-y... z których wynika m.in, że MZ 150 była zakupiona w 1989 roku a Kawa 900 w 1990 roku (MY 1989).

Fajne lata :D

Odnośnik do komentarza

W mojej przygodzie z 2oo posiadającymi silnik przewinęły się:
- Yamaha Super Tenere 750 

- Kawasaki er6 n 

- Kawasaki er6 n po lifie

-Tmax 530

- Tmax 500 mój ukochany Blue :D

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Moja historyjka (trudno to nazwać historią ;)) jest taka (sprzęty własne):

Peugeot New Vivacity (50cc) 08.2012 - 10.2013

Suzuki AN 650 10.2013 - ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...