Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wycieczka: PEKELNE DOLY 14-18.06.2017


MISIEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 339
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • MISIEK

    76

  • dziadzia

    52

  • arturo-bb

    26

  • SzymonSeptic

    23

Śledzę temat, ale widzę, że fajnie się do tego zabraliście. Ktoś kiedyś musi mi pokazać jak dodajecie te punkty i przeprowadzacie trasę.

Tak na naszej mapie były tylko punkty... reszta w rękach Przemka...

 

Przemo ! przypomniałem sobie o fakcie odświeżenia rezerwacji -trzeba zobaczyć czy da się odrezerwować jeden Twój nocleg. Albo lepiej moze napisać do naszej bazy w Ruzova i potwierdzić pisemnie w e-mailu ilość noclegów na każdy dzień !

 

Proszę wszystkie osoby jadące o deklaracje ile śniadań ma być na godz. 7:00 a ile w poźniejszych godzinach !

Trzeba o tym fakcie poinformować e-mailowo właścicieli pensjonatu !

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Panowie skupcie się na konkretach -trasa musi być czytelna,punkty docelowe opisane adresem -z doświadczenia wiem ze najwiecej niepotrzebnych problemów jest przy szukaniu gdzie trafić w mieście -każda nawigacja ma inne ustawienia i zaczyna sie bajzel stad dokładne określenie trasy np ten screan mówi wyraźnie o jaka drogę chodzi jakie sa po drodze miasteczka i pomyłki nie bedzie - czy w takiej formie jesteście wstanie to zrobić? 2cabd9a328ae4dd4c02845436b5b4913.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
8 minut temu, MISIEK napisał:

Ktoś kiedyś musi mi pokazać jak dodajecie te punkty i przeprowadzacie trasę.

No to mamy już plan obrad na pierwszy wieczór !V

A tak serio to prawie NIGDY nie jadę według zaproponowanej trasy przez Nawi. Zawsze kombinuję po swojemu w zależności ile jest czasu na dojazd to albo dłuższa albo bardzo długa . A i staram się NIGDY nie jechać tą samą trasą.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, przemo honda napisał:

 czy jest to czytelne , co przygotowalem

Jest w ogóle nie czytelne dla osób nie posiadających konta na Google - konieczne jest logowanie. Dobrze by było gdyby trasa pokazywała się tak jak w linkach Arturo-bb, bez logowania

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, ZYBEX napisał:

Panowie skupcie się na konkretach -trasa musi być czytelna,punkty docelowe opisane adresem -z doświadczenia wiem ze onajwiecej niepotrzebnych problemów jest przy szukaniu gdzie trafić w mieście -każda nawigacja ma inne ustawienia i zaczyna sie bajzel stad dokładne określenie trasy

Uważam, że należy przede wszystkim dokładnie nanieść miejsca docelowe zwiedzania - a nawet ważniejsze są miejsca gdzie bezpiecznie można zaparkować koło punktów zwiedzania tej wycieczki.

A czy jedna grupa dojedzie do tego punktu przez Pcim Dolny a druga przez Pcim Górny - myślę, żo nie ma to dużego znaczenia. Na miejscu już nie jeździmy aż tak dużo, więcej czasu poświęcamy na zwiedzanie.

Usiądę do tematu i systematycznie podoklejam każdą trasę osobno od punktu do punktu.

Najważniejsze by było przygotowanych wśród nas kilka nawigacji z już naniesionymi punktami z miejscami do zaparkowania koło miejsc zwiedzania.

Przypomnę, że dokładniej rozpisany czas zwiedzania zawarty jest w jednym z postów na 9 stronie.

Ale... nie ma żadnych przeciwwskazań by któraś grupa zwiedzała to w innej kolejności lub też pomijając któryś z punktów wycieczki...

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, przemo honda napisał:

Jurku  wybacz ale  naprawde  ja nie znam sie na komputerach  wiec robie co moge by pomoc  ale jak mi cos nie wychodzi to przepraszam . Znajde troche czasu to  takim sposobem jak Artur moge te  poszczegolne  dni  rozrysować.

Ja nie z pretensjami tylko z informacją - nie masz za co przepraszać.

Otwierasz niezalogowany mapy Google, wyznaczasz początek i koniec (kliknięcie lewym klawiszem na mapie i wybranie opcji "Wskazówki dojazdu z/do tego miejsca) następnie kształtujesz ją chwytając i przeciągając - mapa pozwala na dodanie kilkunastu takich punktów. Jak masz trasę ogarniętą to kopiujesz to co jest w pasku adresu i wklejasz jako link do trasy.

Odnośnik do komentarza

Podczas tegorocznej majówki (29.04. - 07.05.), z grupą pomorskich maxiskuterzystów przejechaliśmy trasę Gdańsk - Świnoujście - Drezno - Praga - Bogatynia - Kudowa Zdrój. - Cieszyn - Zakopane - Suchedniów - Gdańsk. 

Piękna jest Szwajcaria Saksońska i samo Drezno, wykute w piaskowcu Pekelne Doly też robią wrażenie. Przeglądałem Waszą mapę np. drugiego dnia i tam na skrzyżowaniu S163 z S165 można zjechać w prawo na Hohnstein. Zamek może mały, ale trasa do miasteczka (S165) robi wrażenie. To jest tylko kilka kilometrów w jedną stronę. Wiem, wiem, macie napięty grafik i to jest tylko moja sugestia.

Kilka ciekawostek : parking np. przy zamku Konigstein dla moto jest darmowy, sam wstęp to 10 euro / os., z parkingu można dojechać pod sam zamek, my szliśmy (nie jest daleko ale pod górę) i dobrze jest mieć coś lekkiego do ubrania na wejście.

Paliwo w D to ok. 1.5 euro / l., obiad od 5 do 20 euro, zależy co kto lubi.

W CZ to odpowiednio : 30,60 do 31,90 koron oraz 100 do 300 koron.

Na stacjach paliw można w CZ płacić w koronach lub euro, w restauracjach również, choć trzeba pytać. Przelicznik jak pamiętam, nie zmieniał bardzo ceny.

Drogi w D, czy to główne, czy lokalne - w bardzo dobrym stanie, w CZ - główne również, lokalne - jak się trafi, większość lepszą jak w PL.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, adamndg napisał:

Na stacjach paliw można w CZ płacić w koronach lub euro, w restauracjach również, choć trzeba pytać. Przelicznik jak pamiętam, nie zmieniał bardzo ceny.

Rozumiem że kartą również można płacić w lokalach i stacji paliw  w CZ jak i D ?

Odnośnik do komentarza

 

8 minut temu, dziadzia napisał:

Rozumiem że kartą również można płacić w lokalach i stacji paliw  w CZ jak i D

Oczywiście, że możesz, ale przeczytaj  TO

Odnośnik do komentarza

można płacić kartą jak na całym świecie , ale warto się upewnić np w knajpie albo stacji czy czasami znowu  "terminal się nie zepsuł" , są tacy agenci np którzy widząc że nie masz lokalnej waluty policzą ci np. w euro ale po kiepskim kursie 

Odnośnik do komentarza
18 hours ago, 1912michał said:

 

Oczywiście, że możesz, ale przeczytaj  TO

Wszystko zależy od banku. Ja w swoim mam lepszy przelicznik niż w kantorach. I w dodatku zero prowizji.

 

15 hours ago, papcioch said:

Stało się i Papciochy nie mogą jechać z Wami. Bawcie się dobrze.

Zwolniłem pokój dwuosobowy w pensjonacie jakby co.

Szkoda.

Czyli szukamy załogi dwuosobowej?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, mefisto.diabel napisał:

Czyli szukamy załogi dwuosobowej?

Noo, tak niekoniecznie.! A to dlatego,  że według rezerwacji w Booking brakuje nadal dwóch miejsc noclegowych na dwie ostatnie noce dla dwóch osób... I jeśli coś się zwolni (nie koniecznie z naszej grupy) to nie będą musiały te osoby szukać noclegów poza bazą.

 

Ze spraw organicacyjnych:

Proszę o pilne deklaracje kto decyduje się na śniadania na godzinę

7:00, a kto np. na 8:00 hmm... a może nawet później...

Odnośnik do komentarza

trasy są orientacyjne, najważniejsze są punkty do zwiedzania:

 

ŚRODA 420 km:

1. Spotkanie 7:00, parking LIDL koło Bp - TANKOWANIE, Wyjazd z Poznania 7:15, mała przerwa po ok. 100 km na papierosa, gdzieś po  drodze szybki posiłek typu Fast Food np w Zgorzelcu, kantor - wymiana walut, - TANKOWANIE >> Drezno - muzeum << zwiedzanie 14:00-16:30

2. Drezno: Kuppelaufstieg >> Kuppelaufstieg - wieża << zwiedzanie 17:15-18:00

3. Przejazd przez Drezno ??? i koło fabryki Heidenau, TANKOWANIE i zakupy, dojazd do bazy >> Ruzova, Pension u Stehliku << godz. ok; 20:30

4. Stacje paliw: >> w Hrensko przed skrętem w lewo na Ruzova <<  >> Droga do stacji w Hrensko <<   >> KLIK <<

                         >> w Decin po prawej stronie przed miastem <<   >> droga do stacji paliw w Decin <<                     

5. Sklep: >> KLIK << , >> KLIK <<

6. Sprawdzenie i przygotowanie jednośladów na następny dzień.

 

CZWARTEK 100 km:

1. Wyjazd 7:45, zwiedzanie okolic Drezna >> Konigstein - Twierdza << zwiezdanie 9:00-11:30

2. Wyjazd ok. 12:00 >> Felsenburg Neurathen - ruiny << zwiedzanie w godzinach 13:00-16:00

3. Posiłek obiadowy typu Fast Food przy punktach zwiedzania.

4. Przejazd górską drogą do  >> Bad Schandau -parking <<  ,przejście na przystanek i przejażdżka tramwajem ok. godz. 16:30-18:00

5. Przejście pod wieżę widokową, zwiedzanie w godz. ok. 18:30-19:00

6. Powrót do bazy, tankowanie po drodze i zakupy >> Pension u Stehliku - baza << ok. godz. 20:00

7. Sprawdzenie i przygotowanie jednośladów na następny dzień.

8. GRILL wieczorny

 

PIĄTEK 150 km:

1. Sprawne śniadanie i uwaga! Wyjazd 7:20, do Żytawy krętą i wąską drogą górską, parkowanie koło dworca, >> Kolej Wąskotorowa -pociąg o 9:05 << przyjazd do Oybin 9:51

2. Zwiedzanie Oybin i Klasztoru Oybin Kloster

3. Pociąg powrotny 14:03 - 14:45

    lub jak się wyrobimy ze zwiedzaniem 13:08 - 13:23 (z przesiadką w Bertsdorf) - 13:54 (zaoszczędzimy prawie godzinę) 

4. Przejazd pod >> Trójstyk Granic << ok. godz. 15:10-15:30 (14:20-14:40)

5. Wyjazd na obiad >> Motoclub PEKELNE DOLY << godz. 16:30-18:00 (16:00-17:00)

6. Powrót do bazy, tankowanie po drodze i zakupy >> Pension u Stehliku << ok. godz.19:30 (18:30)

7. Sprawdzenie i przygotowanie jednośladów na następny dzień.

8. GRILL wieczorny

SOBOTA 150 km:

1. Wyjazd 8:00, OPCJA I: >> Pravcicka Brana << , http://www.pbrana.cz/pl/ , z parkingu dojazd tylko autobusem ok. 3 km, pod wejście do parku zwiedzanie ok. 3 godz.,

                         OPCJA II: >> Ujście nad Łabą << ,  atrakcje , >> Hrad Strekov - ruiny zamku << , Hrad Strekov , >> Zamek Vetruse <<

2. Wyjazd ok. godz. 12:00 do >> Sloup Hrad << zwiedzanie ok. 13:30-14:30

3. Przejazd na obiad do >> Motoclub PEKELNE DOLY << obiad ok. 15:00-16:30

4. Przejazd pod >> Panska Skala - parking << 17:00-18:00

5. Powrót do bazy, tankowanie po drodze i zakupy >> Pension u Stehliku << godz. 19:00

6. GRILL wieczorny

NIEDZIELA 360 km:

1. Pakowanie i pożegnanie z bazą. Wyjazd ok. 9:00, Góra Jested , 10:00-11:00

2. 11:30 - Wyjazd do domów >> Poznań << 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Czy podróżnicy zamierzają korzystać z grila wieczorem? Pytam bo nie wiem czy brać coś na grila ze sobą?

 

 

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, ZYBEX napisał:

Czy podróżnicy zamierzają korzystać z grila wieczorem? Pytam bo nie wiem czy brać coś na grila ze sobą?

 

 

Oczywiście. Coś pomiędzy 2:43 am a 2:49am :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...