Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Kawasaki J125 czy Forza125, a może X- Max125?


marcinde

Pytanie

Witam wszystkich. Jestem tu nowy, bo dopiero rozpoczynam (a w zasadzie mam zamiar) przygodę ze skuterem.

Moją uwagę podczas poszukiwań przykuł skuter kawasaki j125.

Czy ktoś z Was, bardziej doświadczonych użytkowników, miał do czynienia z tym pojazdem?

Warto iść w stronę kawasaki?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

  • marcinde

    37

  • Yarorot

    12

  • Tomjoz

    7

  • keniol91

    5

Top użytkownicy dla tego pytania

Opublikowane grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie miałem okazji, przy wyborze skutera nie brałem kymco pod uwagę. Ale niewykluczone, że obejrzę tego nowego downtowna i spróbuje sie nim przejechać

Odnośnik do komentarza
  • 0

oni dają olej ale ja mówię jakiej firmy sobie życzę ja zawsze Castrol 4t 10na40 jeśli wymieniasz także filtr oleju to wchodzi 1,2L jak bez filtra to 1L olej zawsze możesz zmienić sam co sezon,bo w książce jest co 5000tys km,a taki przebieg możesz zrobić za 3 lata to lepiej zmienić go samemu co rok.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Rozumię, że jesteście zwolennikami pełnosyntetycznych olei ze względu na magiczne PAO.

Ale nazywanie pomyjami olejów na bazie syntetycznej do silników do codziennego użytku jest przesadą.

Na półsytentykach robiąc w samochodach przebiegi nawet rzędu 100 tyś. km rocznie zazwyczaj nie ma problemu.

Odpowiednie dopasowanie i częstotliwość wymiany ma największe znaczenie.

Powiecie, że motocykle potrzebują lepszych olei bo mają większe obroty ?

Otóż nie do końca - w silnikach turbodoładowanych olej smaruje turbo które nakręca się do 100-200 tyś. obr./min.

Nie róbcie ludziom wody z mózgów. Praktycznie każdy olej o specyfikacji dopuszczonej przez producenta będzie dobry.

Reszta to odczucia subiektywne.

Odnośnik do komentarza
  • 0

co kto lubi ;)

Daj sobie do specjalistycznego laboratorium olej prawdziwy 100% syntetyczny i półsyntetyk po np 5000 km/przebiegu, zdziwisz się mocno jakie parametry będzie miał ten "super" półsyntetyk.

Po za tym nie ma co porównywać smarowania wirnika turbiny do smarowania panewek i np pierścieni, nie chodzi tu o prędkość obrotową ale o siły jakie działają na te trzy jakże różne elementy.

Rozumiem że jak ktoś kupuje nowy sprzęt to może mu to lata co wleje do silnika bo sprzeda maszynę po np. 2 sezonach, ale przy większych przebiegach ma to spore znaczenie co się lało i co za tym idzie jak wpływa na żywotność silnika.

Aha, co do wody z mózgu, robią ją nam właśnie dystrybutorzy środków smarnych w Polsce i nie tylko stosując opisy na butelkach "Full Synthetic" lub "100% syntetyk" które w zdecydowanej większości przypadków nie jest prawdą.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Co do oznaczania etykietami zgodzę się, że informacje są mylące.

Niemniej jednak w innych krajach pomimo bardziej świadomych etykiet nadal używa się najczęściej olei na bazie mineralnej.

Te samochody i jednoślady z duuuużymi przebiegami są do nas sprowadzane, a my Polacy w dalszej eksploatacji chcemy stosować super oleje.

Odnośnie budowy silników, nowoczesne jednostki o małych pojemnościach, dużej mocy są tzn. "ciasno spasowane" i wymagają olejów o specyfikacji 5W.., a nawet 0W..

Jednostkom w popularnych skuterach najczęściej wystarcza specyfikacja 10W...

Tak więc wały/panewki w nowoczesnych samochodach wymagają większej uwagi niż w naszych pierdółkach.

Jestem zdania: odpowiednia specyfikacja/regularne wymiany, reszta kasy w kieszeni na inne przyjemności.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Przypominam że oznaczenie 5w, 10w, 15w to nie jest wyznacznik pełny syntetyk czy minerał, to tylko lepkość oleju.

Np. Amsoil Premium Protection 10w40 i Eneos Ultra Racing 15w50 to są 100% syntetyki.

Taka sytuacja z życia, niedawno miałem awarię układu chłodzenia, nie mając za bardzo wyjścia dobre kilkadziesiąt kilometrów przejechałem, z postojami co jakiś czas, z temperaturą silnika dużo wyższą niż powinna być. Jak by się zachował w tej sytuacji taki Castrol 10w40 ? tego nie wiem, ale na pewno miał bym mniejsze szanse na dojechanie do domu bez jakiejś poważniejszej usterki silnika. Także może nie tak bardzo na wyrost leję bardzo dobre oleje do swoich "starych" silników.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Użyłem określenia pomyje, nie żeby kogoś urazić, ale właśnie po to, żeby wyrazić swoje zdanie na temat stosowania oznaczeń FULL syntetyk na etykietach produktów, które obok pełnych syntetyków nawet nie stały.

Czasem wcale nie trzeba płacić więcej za dobry olej, w porównaniu do np Castrola. A jeśli mam wybór, zalać towarem lepszym lub gorszym, wybieram rozwiazanie jedyne właściwe.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Skuter odebrany z serwisu, pierwszy przegląd zrobiony, olej zmieniony, w końcu stanęło na motulu.

Wysoka szyba założona.

00E9F42C-89E5-4C1B-A9BE-3F8B475C681F_zps

I teraz kilka uwag odnośnie szyby:

- świetna ochrona przed wiatrem, jest zdecydowanie ciszej i tym samym bardziej komfortowo

- mimo sporego rozmiaru nie rezonuje, jest sztywna i solidna

- niestety jest brzydka jak noc :) i skuter stracił troszkę pazur, ale cóż, czego się nie robi dla wygody :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Cześć kolego.

Zarejestrowałem się tutaj specjalnie by móc napisać do Ciebie tego posta.

Jak tam u Ciebie ?

Skuter ok?

Jak Twoje wrażenia z jazdy nim itd. ?

Czy z perspektywy czasu zakupił byś go jeszcze raz czy może coś innego.

Pytam gdyż podobnie do Ciebie jestem, a w zasadzie będę początkującym jednośladowcem.

Podobnie do Ciebie rozważam zakup Kawasaki J 125 lub Hondy Forza 125.

Obejrzałem już chyba wszystkie filmy na You Tube dotyczące tych skuterów :)

Kawasaki miałem przyjemność widzieć na własne oczy w salonie ale Hondy jeszcze nie oglądałem osobiście.

Z tego co zaobserwowałem to w Forzie jest możliwość jazdy z troszkę bardziej rozprostowanymi nogami.

Schowek w Forzie pomieści dwa kaski ale w Kawasaki jest on doświetlony.

W Hondzie podobno w lusterkach niewiele widać, a w Kawasaki jest ok?

Czy rzeczywiście jest tak jak piszą ludzie że po przejechaniu kilkuset kilometrów na 125 zaraz zaczyna ciągnąć do większej pojemności?

Mam zamiar zakupić jeden z w/w skuterów ze względu na to iż mieszkam około 15 km od miasta, a skuter chce używać w celu dojazdu do pracy w sezonie, oraz na sporadyczne wyprawy nad jezioro, ryby czy na piłke :)

Jeżeli jest taka możliwość to proszę wrzuć jakieś fajne fotki :)

Pozdrowienia 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...