Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czerwiec 2016 w Zachodniopomorskim


Elvis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • KriSSo

    30

  • ArtCho

    23

  • Rzelu

    22

  • Urbi

    19

Top użytkownicy w tym temacie

  • Sympatycy

W dzisiejszej aukcji na rzecz Marysi Darczyńcy zasilili konto na Jej leczenie w kwocie ok 44 000 PLN. BRAWO MY ;)

Odnośnik do komentarza

Wczorajszą niedzielę spędziłem na torze motocrossowym w Nowogardzie ...

Jeszcze nigdy nie byłem tak blisko zawodów motocrossowych ... i powiem tak ...

...było głośno ...

... było dużo kurzu ...

ale

... podobało mi się ...

c2.jpg

c3.jpg

c4.jpg

c6.jpg

c5.jpg

Ale moim hiciorem dnia był ...

... ten oto facet na swojej wspaniałej maszynie ...

c7.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Czemil, ja kupiłem w zeszłym roku taki zestaw i jestem z niego zadowolony. Kupiłem u chińczyka - zakup zawsze jest obarczony jakimś tam ryzykiem, ale ja do tej pory kupiłem na Aliexpress chyba z 10-12 przedmiotów i tylko raz miałem problem z wysyłką (doszła do Polski, ale nie do mojego urzędu pocztowego i przesyłkę odesłali; Chińczyk zwlekał z dosłaniem, w końcu skasowałem transakcję i Aliexpress ma zabezpieczenia - po jakimś czasie kasa wróciła na konto).

https://pl.aliexpress.com/item/Free-Shipping-2PCS-2014-New-1000M-Interphone-Bluetooth-Motorcycle-Bike-Helmet-Sports-Headset-Intercom-with-FM/32408852616.html?ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_3_10037_10017_507_10032_401,searchweb201603_1&btsid=135edf2c-ca0d-447d-a150-b34b870ae030

Nie u tego sprzedawcy, ale taki zestaw (ja mam jeden odbiornik i jedną słuchawkę). Tu jest też radio, ale dość słabe. Jakość dźwięku jest wystarczająco dobra, a głośniczki są elastyczne.

Przed zakupem radzę Ci zwrócić uwagę na obsługę przyciskami: pamiętaj, że będziesz to obsługiwał rękawicami, a więc im mniej klawiszy tym lepiej. I pokrętło to też moim zdaniem słaby pomysł do obsługi w rękawicy.

Odnośnik do komentarza

Hej. Zamierzam nabyć interkom dla mnie i pasażera (Bartka).

Zainteresowały mnie dwie oferty. Oceńcie, a może ktoś ma inne propozycje?

http://allegro.pl/in...6064798984.html

http://allegro.pl/in...6148787116.html

dodam,że wielkość ma znaczenie bo będę mocował do JETa.

Obydwa są z Chin, bo nad pierwszym się zastanawiałem, a doszedłem jednak do wniosku, że wolę dołożyć do Albrechta. Także, na gwarancję bym się nie nakręcał. Po drugie tutaj o tym zestawie czytałem: http://www.forum.burgmania.net/topic/23146-interkom-z-chin-tcom-sc-zakupiony/

Po drugie, Artur ma chyba ciekawszą propozycję.

Odnośnik do komentarza

Hej. Zamierzam nabyć interkom dla mnie i pasażera (Bartka).

Zainteresowały mnie dwie oferty. Oceńcie, a może ktoś ma inne propozycje?

http://allegro.pl/in...6064798984.html

http://allegro.pl/in...6148787116.html

dodam,że wielkość ma znaczenie bo będę mocował do JETa.

Trzy tygodnie temu zakupiłem ten pierwszy zestaw jestem zajefajnie zadowolony działa super żadnych problemów nawigacja, yanosik i muza żaden problem, gdy ktoś dzwoni wszystko się wycisza i można swobodnie rozmawiać, na aliexpres to koszt 178zł. Warto się pokusić o zakup bezpośredni od nich, paczka przyszła z cholandi, przesyłka gratis, osobiście polecam

Odnośnik do komentarza

Czemil, jak się zdecydujesz co do typu, to zawsze możemy Ci kupić na ebay.de i będziesz miał za tydzień. Mamy punkt przerzutowy.

Odnośnik do komentarza

czemil,ja uzywam dokladnie tego http://allegro.pl/in...6148787116.html ,ale kupionego za 1/3 ceny na aliexpres.Jestem bardzo zadowolony.Tak jak ArtCho pisze,tez mam kilka rzeczy z ali i jestem zadowolony. To strona do tego produktu http://www.aliexpres...1036651151.html.

Duzym plusem jest bateria.Lekko trzyma 8h

Odnośnik do komentarza

Grota10 kupiłem ten sam co ty, tylko podwójny za 60 euro. Odbiorę u znajomych w Kaminke. Zobaczymy jak się uda.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Słońce, słońce, słońce. Właśnie zaliczyłem przejażdżkę takim czymś

64abbf9848dd89c620fc7a78d77636fe.jpg

2937ce674cf460c270604abdc295c34c.jpg

Po czym z olbrzymią przyjemnością wsiadłem na mój wygodny, komfortowy skuter i z uśmiechem zmierzam pojeździć. Na początek może garaż Kunisza, w którym jest właśnie bilety a potem się zobaczy - może pizza w Dąbiu ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Panie i Panowie, przypomnę o propozycji Darka, kolegi Rzela z Ramin, żeby zrobić u niego ognisko.

Nie będę ukrywał, że chciałbym też w tym uczestniczyć, czyli najbliższy czwartek, ze względu na moje uzupełnianie płynów w matriksie odpada, ale może w kolejny? Za tydzień?

Musimy obgadać kwestię drewna na opał (ale znając życie Darek zapewni), no i jak zwykle każdy coś przywiezie do żarcia i będzie fajnie!

aa5f3de0218f700da0260531722427c9.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja za to obok Krissa przejechałem się na Afryce Twin CRF1000 ze skrzynią DCT. Ciężko było się rozstać.b048b768994da5217de24b548086a12c.jpg Obecnie rozmyślam co mógłbym szybko spieniężyć. Np. obie nerki są mi zupełnie niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Tak, tak, za tydzień RAMIN byłoby chyba ok. Pojutrze jesteś w Matrixie, a Rzelu też nie może - pracuje.

Krisso i jak wrażenia po przejażdżce takim czymś ? Może napiszesz kilka słów bo ciekawi mnie toooo. :)

Niby fajnie, ale twarde zawieszenie, twarda "kanapka", deszcz wprost na klatę (akurat padało), mieszanie biegami itd. Z przyjemnością wsiadłem z powrotem na moje SW-T, rozwaliłem się na wygodnej kanapie i z uśmiechem na twarzy ruszyłem w swoją stronę zostawiając NC700X w świętym spokoju. Jednak uwielbiam mój skuter. Kupiłem dziś na allegro za całe 100 złotych kanapę od starszego Silvera (z regulacją podparcia, bo SW-T nie posiada regulacji), podniosę oparcie do góry na wzór kanapy u Rzela, obszyję u tapicera na wzór kanapy Piootra i mogę wtedy bez problemu pyknąć te 700 km na Festiwal Bluesa do Suwałk :). O .... i takie są moje doświadczenia z dzisiejszej jazdy..

Odnośnik do komentarza

Krisso, trzeba było spróbować jakiegoś sportowego turystyka... Ma Honda jeszcze w programie VFR1200 z DTC, bo nie jestem na bierząco?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No właśnie nie mieli już :(. Tzn mieli wcześniej VFR800, bo 1200 nie mieli. Tylko problem w tym, że jazdy testowe motocykli spoza Szczecina zakończyli w poniedziałek. NC-ek i Afryka są własnością Hondy Szczecin dlatego mogliśmy sobie wczoraj polatać. Masz rację, w przypadku sportowego turystyka mógłbym zmienić zdanie. Naked nie wchodzi jednak w rachubę, chyba że VRod jako zabawka na weekend.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Tył motocykla VFR 1200 wraz z wydechem jest genialny, tych motocykli na polskim rynku jest na prawdę mało, jestem ciekaw jak ta skrzynia biegów po słusznym przebiegu czy koszt naprawy nie powala z nóg.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Kolega Sent miał przez chwilę Integrę z przebiegiem co najmniej 90 kkm. Zdaje się, że jeździła sprawnie. Czy to słuszny przebieg? :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Kolega Sent miał przez chwilę Integrę z przebiegiem co najmniej 90 kkm. Zdaje się, że jeździła sprawnie. Czy to słuszny przebieg? :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokładnie :) Ba, jak byłem we Włoszech, to oglądałem ostatecznie 2, jedna 43 tys. km chyba i moją z 87 tys. km. Lepiej chodziła moja (w sensie równiej, szybciej odpalała, dźwięk silnika też był bardziej aksamitny). Pojeździłem nią 3 tys. km po czym doszedłem, że to nie moja bajka. I zarobiłem na niej prawie 2 tys. zł :D Obserwuję allegro, ale nie wypłynęła póki co, a jestem ciekaw :D

Mam jeszcze V-Stroma i dziś ma przebieg 80 250 km. Jak kupiłem go w listopadzie 2013 to miał 74 tys. km, w tym sezonie zrobiłem nim 2 tys. km, a to na pewno nie jest połowa tego co zrobi (zaplanowane wakacje). Na forum DL'a przebiegi po 300 tys. km.

W domu była jeszcze Pan European 1100, rok 1994, kupiona w 2011r., przy kupnie miała 89 tys. km, przy sprzedaży w 2015 r. 115 tys. km. A Honda zaleca wizualną kontrolę paska rozrządu przy 110 tys. km. W USA gość ma przebieg 400 tys. MIL! na jednym silniku (w końcu pierwotnie miał trafić do Civica).

Miałem Hondę Deauville 00', przebieg przy sprzedaży w 2012r. to 92 000 km, przyjechał gość z forum z Warszawy po nią z twierdzeniem: W końcu autentyczny przebieg i stan. Honda każe wymienić rozrząd przy 180 tys. km.

Teraz w domowej stadninie jest jeszcze FJR 1300 z przebiegiem 90 tys. km i wróciła tydzień temu z wyprawy po Szwecji, robiąc 2500 km w 4 dni bez żadnych problemów. Ba, ja nią jeździłem w sobotę, pojeździłem Crossrunnerem w Hondzie i jak zaraz po niej wsiadłem na FJR, to mimo, że różnica przebiegu to prawie 88 tys. km, to na FJR czułem się lepiej (ok, VFR miała totalnie nie ustawione zawieszenie).

Ja oceniam stan moto nie po przebiegu, a po tym jak chodzi, jeździ i ogólnie całokształt.

Odnośnik do komentarza

A "słuszny przebieg" to jaki?

Tak myślałem o przebiegu około 100,000 jak ktoś kupi nowy z salonu to wie co ma tylko cena odstrasza, a używka to trudno poszukać uczciwego sprzedawcy, więcej kanciarzy i naciągaczy w komisach niż grzybów w lesie, chociaż i perełka może się czasami znaleź, najlepiej próbować odkupić od motocyklisty, powiem że nigdy nawet nie siedziałem na tym motocyklu, może ktoś podpowie jak z miejscem dla plecaczka? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

powiem że nigdy nawet nie siedziałem na tym motocyklu, może ktoś podpowie jak z miejscem dla plecaczka? Pozdrawiam

To jak ze wszystkim, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

W domu mamy 3 moto aktualnie: SV650S z 2003r. (nowa wersja), DL650 K4 i FJR 1300. Plecaczek z SV jak przesiadł się na DL'a, to z zachwytu nie mogła wyjść, a na FJR to już w ogóle to zsiadać by nie musiała. Plecaczek z DL jak przesiadł się na FJR to też pełen zachwyt, mimo, że na DL'a nie narzeka, bo po przejażdżce na SV powiedziała: nic tylko stringi pokazywać :shifty:

Tutaj małe porównanie do maxi:

105583a1cc22b82dgen.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...