Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kymco AK550 nowość 2017 - wątek zbiorczy


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie na zdjęciach bardzo fajny skuter, podoba mi się :) . Sam czekam, aby go obejrzeć z bliska i porwać na próbną jazdę.

Edit: Najciekawsze chyba: 3 zawory na cylinder, ze czego jeden z dwóch zaworów ssących otwiera się dopiero przy wyższych obrotach. Podobno takie rozwiązanie mocno zmniejsza zużycie paliwka...

Odnośnik do komentarza
Kurcze ciekawostka widzę ze pasek ma do zajechania taki tmax zobaczymy do wiosny smigam burkiem a dalej ho ho

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Kordziuk tu masz pole do popisu: paski są raczej dwa

Jestem bardzo ciekaw jak będzie on wyglądał "organoleptycznie" Ile miejsca na nogi i pozycja za kierownicą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
3 godziny temu, dr.big napisał:

Edit: Najciekawsze chyba: 3 zawory na cylinder, ze czego jeden z dwóch zaworów ssących otwiera się dopiero przy wyższych obrotach. Podobno takie rozwiązanie mocno zmniejsza zużycie paliwka...

W specyfikacji jest mowa o dwóch tłokach pracujących przeciwsobnie dzięki którym motor będzie pracował z wysoką kulturą ale jeśli chodzi o głowicę to jest DOHC >4 zaworowa<.

Z ciekawostek Intermotu i pierwszego bezpośredniego kontaktu... Nowy AK550 jakościowo budzi zaufanie. Ponoć najwięksi malkontenci chodzą na stoisku Kymco i cmokają z pozytywnym podziwem w kwestii wykończenia i detali.

Faktem jest, że Tajwańczycy zainwestowali w ten projekt ogromne środki finansowe i z premedytacją zamierzają zrobić mocne zamieszanie na rynku. Bezpośrednia konkurencja, czyli Tmax i C650 Sport od 2017 roku będą miały bardzo poważną konkurencje.

Teraz cena... Już wiem, że będzie mooocno konkurencyjna :)

AK550 ma wejść do sprzedaży we Włoszech już w lutym 2017.

Dokładna data pojawienia się w PL salonach jeszcze nieznana.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, MariuszBurgi napisał:

W specyfikacji jest mowa o wałkach wyrównoważających dzięki którym motor będzie pracował z wysoką kulturą ale jeśli chodzi o głowicę to jest DOHC >4 zaworowa<. (...)

Ocztywiście, nie wiem jak mogłem bezkrytycznie uwierzyć w tą "mądrość" i "rozprowadzać" ją dalej :o ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
7 minut temu, Sobier napisał:

9000-9500 euro?

Sobier, będzie dobra :)

Odnośnik do komentarza

Chyba pogoda za oknem na niektórych źle wpływa.  Za 1700 ojro to nawet chińczyka 250 ccm nie kupi. :(  pewnie że pomarzyć można, ale to jest jak z tą zabawą bez alkoholu, niby można ....

Ja tam się nie nastawiam na kupno nowego, ale patrząc po postach, w przyszłym roku może być kilka ciekawych używanych sprzętów do wzięcia :)  

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Rozkład masy 50 do 50 i bezkluczykowy system obsługi nowego Kymco.

Kolejna prezentacja AK550

 

Odnośnik do komentarza

Duży plus to brak żarówek. Przede wszystkim w kierunkach i stopie duże brawa dla producenta.

Zegary takie trochę "oczopląsowe"... Ale o gustach się podobno nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kilka szybkich ujęć z bliska bezpośrednio z targów

 

Odnośnik do komentarza

Rynek w Italii bardzo szybko zweryfikuje cenę, a po kilku miesiącach zobaczymy jakie "choroby wieku dziecięcego" się ujawnią. Jak tych chorób będzie mało to dopiero wtedy konkurencja będzie "myśleć" :)   Ceny dumpingowej raczej nie będzie.  Jak włożyli sporo kasy w projekt, to teraz trzeba zarobić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...