Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Tunel w Swinoujsciu


KOT66

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.08.2018 o 10:09, czemil napisał:

Sądząc po ilości aut w Świnoujściu w sezonie (obecnie) i praktycznie zakorkowanym mieście, to chyba powoli przestaję być zwolennikiem stałej przeprawy. Po "otwarciu" miasta dojdzie pewnie spora część turystów weekendowych, którym teraz nie chce się czekać w kolejce oraz pewna część ciekawskich, którzy będą mieli frajdę z przejażdżki tunelem. Obym się mylił, ale widzę to raczej w nieciekawym świetle.

  

Zawsze się dziwiłem, że tak ochoczo chcecie, żeby wlewało  się do Was jeszcze więcej ludzi. W tej chwili praktycznie latem- po otwarciu s3 na kierunek Wielkopolska i Dolny Śląsk nie da się normalnie pojechać nad morze, w związku z tym nie jeżdżę tam latem, bo jest za dużo, za głośno. U was to będzie piekło, bo rano w sobotę będą się u kilku kilkunastu tysięcy ludzi rodziły myśli- hm pogoda, aaaaa świnoujście, nie będziemy czekali na przeprawę, Krycha, pakuj dzieciaki, jedziem nad morze -:)  

Odnośnik do komentarza

Ogólnie widzę, że zawsze do 9 rano jest w miarę luz...

PS. Nie zawsze Swinoujście jest punktem docelowym, a sieć dróg, bez oczekiwania "na krypę" po parę godzin jest, moim zdaniem, mocno wskazana :) .

Edit: Dzisiaj to nawet o 11 jest luz... Czyli w tygodniu można zapychać ;) ...

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem to właśnie przeprawa promowa jest atrakcyjna dla turystów, oczywiście oczekiwanie na nią jest mało przyjemne. W wielu miejscach turystycznych nad morzem nie ma komfortowych rozwiązań komunikacyjnych. Tunel usprawni życie mieszkańcom i zawodowo związanym ze Świnoujściem, czy będzie się korkował pokaże czas. Gdzieś czytałem, że wówczas promy pójdą na odstrzał trochę szkoda, ale z ekonomicznego punktu pewnie będą pozbawione sensu, turystycznie to jednak prom wpisał się w krajobraz i jest atrakcyjnym rozwiązaniem, zamienić stałą drogę choćby na chwilę na prom. 

Odnośnik do komentarza
Dnia 7.08.2018 o 17:13, czemil napisał:

Udało mi się w czwartek Mostową zaoszczędzić ok. 2 godziny czekania. Policji nie było. Zaryzykowałem, bo nie uśmiechało mi się stać w prażącym słońcu...

Odnośnik do komentarza

Bez dwóch zdań tunel na pewno ułatwi życie mieszkańcom. Po jego otwarciu raczej nie spodziewałbym się jakiegoś większego najazdu turystów, bo duża część ludzi lubi wracać tam gdzie już była. Tam gdzie się podobało i mają już stałe miejscówki. Myślę, że tunel nie stanie się drugą zakopianką. A co do samych promów to mam nadzieję, że zostaną, jako właśnie ta atrakcja turystyczna. Nie ukrywam, że dla mnie, jako turysty jest to atrakcja i ta w mieście jak i Karsibór… tylko te kolejki.

Tu, przy okazji kolejek to mam pytanie. Jadąc (czwartek przed Majówką) po południu ze Szczecina do Świnoujścia nie jest szybciej przez NRD? Mapy pokazują, że to ok 30km dalej, ale jak wygląda z czasem przelotu?

 

Ten tunel 

To póki tunel jest w powijakach 

Odnośnik do komentarza

:) ...z tego co mi wiadomo to majowka nie jest w Świnoujsciu tylko w Pogorzelicy a to inny kierunek...od Szczecina na Kamien Pom. no chyba ze chcesz do Świnoujścia przyjechac ot tak :)...puszki na prom Karsobór a 2oo na prom Bielik bez problemu wszyscy...nawet obcy... :) 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
4 minuty temu, KOT66 napisał:

2oo na prom Bielik bez problemu wszyscy...nawet obcy... :)

Obcy też ? Bo właśnie mam ochotę w Piątek rano skoczyć do NRD i nie wiem na którym promie było by szybciej.

Odnośnik do komentarza

....tak...2oo na prom Bielik wchodza bez problemu wszystkie...UFO tez by sie zalapalo...4oo nie...tylko prom Karsibór ...ale i na Karsobór 2oo tez wchodza i nie musz stac w kolejce...kwestia co kto woli.... :) 

Odnośnik do komentarza

Naprawdę nie rozumiem tylko, jaka to "atrakcja" Karsibiorem :blink: ... Czekanie godzinami na prom, po upchnięciu często niemożność otworzenia drzwi, smród spalin promowego diesla (w zależności od kierunku wiatru) i mocno wyboisty wjazd/zjazd z promu uniemożliwiający przejazd tego odcinka samochodem z lekko niższym zawieszeniem... Oto cała "atrakcja" przeprawy tą krypą ... ja bym powiedział "katorga".

PS. Ale Bielikiem i skuterem jest już dużo przyjemniej :) .

Odnośnik do komentarza

To, że majówka jest w Pogorzelicy to wiem ale dzięki za czujność. Do Świnoujścia jadę towarzysko :)

A co do przeprawy w Karsiborze to fakt, nie dopisałem punktu o koniecznym remoncie a dopiero później jako atrakcji turystycznej. Swoją drogą to całkowite zamknięcie może być kłopotliwe w przypadku tfu, tfu, tfu wypadku blokującego tunel. Czasem kierowcy potrafią dziwne rzeczy za kierownicą robić. 

Odnośnik do komentarza

:) z tego co mi wiadomo jak powstanie tunel to prawdopodobnie tylko dla poj.osobowych...promy i tak beda tyle ze kursowanie z mniejsza czestotliwoscia a i  przewoz ladunkow niebezpiecznych Karsiborem ...ale to oooodlegla przyszlosc a moze i SF...: :) ....

...ciezko idzie...

http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/56011/

Odnośnik do komentarza

Głęboko wątpię, Energopol leży i kwiczy, zalega z płatnościami na kontraktach, brakuje mu płynności a w sądzie leży wniosek o upadłość. Teraz wezmą wszystko, żeby jakąś kasę brać i się ratować, ale zabraknie mu na tunel a on w konsorcjum ma być głównym ramieniem wykonawczym. Jak pozostali uczestnicy kontraktu nie sypną kasą na starcie to ciemno to widzę 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Już to przerabiam kolejny raz. Propaganda przedwyborcza - nic innego nie przychodzi mi na myśl. Projekt i kosztorys przygotowany kilka lat temu, w między czasie wszystko poszło w górę a "oni" będą budować. Ciekawe za ile i kto to wybuduje? Energopol? Jak nie zobaczę to nie uwierzę a w propagandę tym bardziej Nie. 

Odnośnik do komentarza

Masz rację, w przeciągu ostatnich ok. 2 lat koszty inwestycji budowlanych wzrosły DRASTYCZNIE. Do tego stopnia, że nawet mało jaka firma zgłasza zbliżoną ofertę w przetargu, a jeśli to robi, to widziałem już oferty z ceną wykonania ok. dwukrotnie wyższą (i były one jedyne!) od opisanej w założeniach przetargu?.

Nie ma szans, żeby ten kosztorys sprzed lat był akceptowalny przez kogokolwiek.

Edit: Teraz czytam, otwarcie tunelu i przejazdu na wrzesień 2022. Nawierzchnia, tunel ewakuacyjny. Moim zdaniem to plan czasowy całkowicie oderwany od rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
4 godziny temu, KOT66 napisał:

Myślę że tak szybko nie będzie w protokóle przekazania budowy jest Energopol Szczecin. To źle wróży.

https://moto.rp.pl/tu-i-teraz/32077-energopol-szczecin-bez-pieniedzy-gddkia-bedzie-placic-jego-podwykonawcom

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...