Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Tunel w Swinoujsciu


KOT66

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczytałem ze w Świnoujściu mordują - tu podciete gardło, tam nóż ...

image.thumb.png.7b760b8bd3a94c21b5754ef21ddfa1ce.png

gdzie indziej wypadek Narodowych Sił Zbrojnych...

image.thumb.png.b3d8f47c08941830fbea9b1d8aea4417.png

 

A tunel? Jak polityk mówi że odbierze - to odbierze, jak mówi że da - to mówi...

 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Kocie, to się w głowie nie mieści. Jeden cholerny tunel urąga do problemu końca świata, no przecież nieporozumienie. Jak zwykle, polskie nieporozumienie.

Zobacz, jakie drogi się buduje np w Chinach. Przepaść, dosłownie i w przenośni zarazem :D.

 

Artur rzucił pomysłem, żeby zamiast Stelvio czy Grossglockner zaliczyć w przyszłym roku tę traskę :lol:!OKK

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, KriSSo napisał:

Zobacz, jakie drogi się buduje np w Chinach. Przepaść, dosłownie i w przenośni zarazem :D

Faktycznie, piękna droga dla moto i nie tylko, po prostu bajka!!!

Odnośnik do komentarza

To tak nie do końca, są fragmenty drogi, które tak wyglądają, jednak w większości jest to droga bez poboczy z mijankami oraz częściowo  bez asfaltu. Żeby ją zbudować zapłacono oficjalnie życiem 500 ludzi. Discovery zresztą kręcił na niej serię, najniebezpieczniejsze drogi świata.  Poniżej na zdjęciach wygląda to też tak. Tak więc drogi Krisso jest prawda czasu i prawda ekranu -:)

pakistan6095.jpg

pakistan7063.jpg

pakistan7091.jpg

pakistan7654.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Drogi minimi, jednak jak weźmiesz pod uwagę skalę obu przedsięwzięć, długość trasy i czas, to przyznasz, że KriSSo ma prawo do stwierdzenia, że „jeden cholerny tunel urasta do problemu końca świata”. :-)

PS

500 osób na 1300 km daje 0,38. Czyli z grubsza 1 osoba na 3km. Nie sądzę, żeby podczas budowy tunelu wraz z dojazdami było więcej niż 3-4 km.  ;-)

Odnośnik do komentarza
Dnia 3.07.2018 o 15:54, KOT66 napisał:

...jaaaa....znowu cos...

(...)

Moim zdanem to i tak cud, że są na niego pieniądze. A czas wykonania będzie... Z większym lub mniejszym. Ale 100% opóźnieniem ;) .

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
4 godziny temu, dr.big napisał:

Moim zdanem to i tak cud, że są na niego pieniądze. A czas wykonania będzie... Z większym lub mniejszym. Ale 100% opóźnieniem ;) .

Pieniądze może i są, ale czy będą? Jestem oczywiście optymistą.

Odnośnik do komentarza

Wykonawca się wycofał, no cóż z prawidłową zresztą argumentacją, ciekawe co na to następny w kolejce ze znaną i uwielbianą u nas firmą. Jak oni będą go robić to ja nadal będę przez Niemcy jeździł. Moje życie może i marne, ale drugiego nie mam

Odnośnik do komentarza

Astaldi nie podpisze. Ciekawe jak będzie z następnymi "w kolejce do tunelu".

Ich argumentacja:

"Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót

 Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc.

 Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych

 Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku"

 

To już 2 lata się tam "pałują" z tym tunelem???

I 2 lata miała być ważna ich oferta???? To wcale się nie dziwię, że odpuścili. Przez ostatnie 2 lata koszty inwestycji wzrosły potwornie.

Podejrzewam w takim razie, że następni też odmówią, za uzgodnione kiedyś sumy.

Odnośnik do komentarza

Sądząc po ilości aut w Świnoujściu w sezonie (obecnie) i praktycznie zakorkowanym mieście, to chyba powoli przestaję być zwolennikiem stałej przeprawy. Po "otwarciu" miasta dojdzie pewnie spora część turystów weekendowych, którym teraz nie chce się czekać w kolejce oraz pewna część ciekawskich, którzy będą mieli frajdę z przejażdżki tunelem. Obym się mylił, ale widzę to raczej w nieciekawym świetle.

  

Odnośnik do komentarza
Dnia 5.08.2018 o 10:41, dr.big napisał:

Ul. Mostowa dalej funkcjonuje w skróceniu kolejki Wolin- Uznam?

PS. Pytam, bo będę tam na dniach zapychał samochodem.

chyba nie mam dla ciebie dobrych wieści

http://www.swinoujskie.info/2018/08/07/plywaja-juz-trzy-karsibory-policja-musi-studzic-emocje-kierowcow/

Odnośnik do komentarza

Hahaha, ok, dzięki !OKK . Nawet chyba tak jest, jechałem tam ostatnio 4oo, ale skręcałem w lewo... Policjanci się mi bacznie przyglądali... Dobrze, że spytałem, bo bym został tam zlinczowany za skręt w prawo :D ...

 

PS. W jakich godzinach są najmniejsze kolejki?

PS2. Stronkę kamer online oczywiście znam.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, dr.big napisał:

Hahaha, ok, dzięki !OKK . Nawet chyba tak jest, jechałem tam ostatnio 4oo, ale skręcałem w lewo... Policjanci się mi bacznie przyglądali... Dobrze, że spytałem, bo bym został tam zlinczowany za skręt w prawo :D ...

 

PS. W jakich godzinach są najmniejsze kolejki?

PS2. Stronkę kamer online znam.

w nocy na pewno , w innych zależy. Raczej jedno z trudniejszych pytań zadałeś.....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...