Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Spidermax-y Sekta w Zachodniopomorskim


bilety

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam fajny kufer givi i kiedyś dokupię oryg. zestaw led do podłączenia. Niestety w polsce można dostać tylko światło stopu a pełny zestaw z kierunkami trzeba z UK sobie ściągnąć.

albo taki, ale to już chyba inwencja własna autora, pełen szacun:

Uwielbiam swojego spiderka i jak tylko znajdę chwilę to wrzucę jakiś pochwalny post ze zdjęciami, opisem moich akcesoriów i techniki jazdy na spidermaxie we troje ;)

Odnośnik do komentarza

Zrobienie kompletu oświetlenia do kufra, to nie jest rocket science, a jeśli jeszcze zdecydujesz się na połączenie kufra z instalacją skutera za pomocą połączenia skręcanego np. 5 pinowego jak w np. mikrofonie, to już w ogóle nie ma żadnego problemu. Dostaniesz mijania+stopy+kierunki. I zmieścisz się z całością pewnie w ~ 50PLN.

Odnośnik do komentarza

Acha mam dla was jeszcze coś ciekawego. Oczywiście jak się przymierzałem do zakupu to też całymi dniami oglądałem w necie zdjęcia i filmiki. Na YT nie ma zbyt wiele filmów ze Spidermaxem.

Oficjalne promo jest w miarę OK (szkoda, że taka słaba jakość):

Ale jest tylko jeden naprawdę dobry filmik godnie przedstawiający Spidermaxa i wcale nie tak łatwo go znaleźć, więc go dodaję (fajna muzyka):

No oczywiście nie licząc filmiku nagranego przez Bobasa ;)

Odnośnik do komentarza

Zgadza się na większości materiałach reklamowych widzimy GT. Może nie mieli już kasy na ten model aby go wypromować a to co zrobili było próbą zwiekszenia sprzedaży. I pytanie. Czy miałeś możliwość porównać starą i nową wersję silnika. RS ma chyba zwiększoną pojemność oraz dwie świece. Ciekawy jestem też czy ma to duze znaczenie dla kultury pracy tej jednostki. Czy wibracje sa porównywalne ze starą jednostką. Buda zdecydowanie smuklejsza "lekka" zwłaszcza tył. No i kierunki tylne zgodne z normami. Gdybym miał w czasie zakupu więcej kasy chyba polowałbym na ten model. Aktualny pajączek jest niezawodny i pasuje mi wymiarowo (mam ok 190 wzrosku). Porównując z poprzednim Medisonem 150 jest dużo stabilniejszy poza miastem. Na trasie spala mi 3-3,5 l/100km a w miescie ok 5,2 - 5,5 czyli średnio 4,5 jest ok.

Odnośnik do komentarza

Miałem okazję przejechać się Malagutem KOTA. Różnica jest kolosalna na plus kotowego sprzętu no ale to jest kotowy sprzęt :) W moim szykują się drobne inwestycje tak że coś więcej będę mógł powiedzieć jak już będę miał wszystko zrobione. Spalanie jest bardzo podobne u mnie średnia też oscyluje w granicy 4.5 l przy przewadze jazdy z plecakiem.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Miałem okazję przejechać się Malagutem KOTA. Różnica jest kolosalna na plus kotowego sprzętu no ale to jest kotowy sprzęt :)

Ale na czym ta kolosalna różnica polega? W osiągach? W prowadzeniu? W hamulcach? Wibracje?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Czyli chodziło o porównanie osiągów serii i Malaguta na sportowym kocim wariatorze Costy. Ok, teraz rozumiem o co chodziło. Potwierdzam, zasuwa naprawdę nieprzeciętnie.

Odnośnik do komentarza

Tak Krzysiu chodzi mi o przepaść między wariatorem J Costa a seryjnym no i u Kota brak denerwujących wibracji przy mniejszych prędkościach. Zima się zbliża więc do wiosny się zrobi samo :) . Będzie Malagut chodził wzorowo

Odnośnik do komentarza

Jako iż posiadam ten włoski wymysł, podzielę i sie zdaniem, choc zadko tu bywam. Ja zamiast zmiany wariatora wybralem zmiane rolek, i jest lepszy but przy zachowaniu w miare spalania. U mnie cykl mieszany ciagle i 4,5 l. W tym roku zrobilem 5 tys km. Wiec jest dobrze jak na moj czas lub jego brak. Wg. Mnie malagut ma tez minusy takie jak slabej jakosci plastki, oraz ten maly schowek jest za maly. Panowie zeby uzyskac pomaranczowy kierunek w lampie czerwonej trzeba wstawic zarowke zielona - tak jak w amerykancach i swieci na pomaranczowo:)

Odnośnik do komentarza

Słabej jakości plastiki!? przepraszam, miałem na weekend BMW R 1200 RT 2014 z salonu, ten ma słabe plastiki ;)))

W tym sezonie miałem małego szlifa, nie wiele widać na plastikach...

Nie ważne napisz więcej o rolkach, interesują mnie obroty (dużo wzrosły) i prędkość maksymalna (dużo spadła)...?

Czytałeś tu?

http://malaguti-spid...x.blogspot.com/

podobno nieźle jeździ na czterech rolkach..!

Odnośnik do komentarza

Obroty troszkę wzrosły, spalanie wg mnie moze o 0,2L do 0,3L ale mi nie przeszkadza. Nie wiem jaki jest vmax. Jadąc na majowke zachodniopomorska z bobasem, bobem, i burgermanem na obwodnicy Stargardu Szcz. Podczas wyprzedzania bylo 152km/h, moze jezeli bym go pokatowal na max 160 by wyciagnal. Gdy kupilem go na pasie lotniczym bylym u mnie wycisnalem 168km/h. Schowany za szybe, moja waga ok 85 kg.

Odnośnik do komentarza

a gdyby tak..?

d516e5d63874e669med.png

Projekt wygląda bardzo profesionalnie :) , linia nie zaburzona, jednak trzeba ją sprawnie wyjąć przy tankowaniu i z takimi rozmiarami był by problem.. Ja zrobiłem sobie torbę przekrokową w tym miejscy bo potrzebna jest jak jadę na działkę i mam sporo bagażu. Dla mnie wersja GT Kombi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...