Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Maxi skuter z Min spalaniem ;)


florek

Pytanie

Hej wszystkim, jako że od niedawna można poruszać się 125 na kat.B chciałbym zacząć przygodę z skuterami. Aktualnie posiadam Yamahę DT ale ten moto nie został stworzony do ekonomicznej jazdy ;)

A więc , szukam skutera jak największego bo chciałbym podróżować z moją lubą, czyli aby 2 osoby się mieściły, ma być jak największy, wygodny, a zarazem mało palić ( jak rozumiem powinienem szukać czegoś na wtrysku niż gaźniku) . Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to około +-6000zł. Jeśli ktoś mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami to z góry dziękuje.

Z tego co widziałem tylko na zdjęciach to duże są x8,x9, satelis, atlantic, ale nie wiem nic więcej jak z spalaniem awaryjnością, a być może jest jakiś model który spełnił by moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

  • djpj1

    6

  • Sysgone

    5

  • florek

    5

  • RONIN

    3

Top użytkownicy dla tego pytania

Opublikowane grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 godziny temu, Cairo napisał:

Nie sprawdzałem tego w skuterze ale w samochodach (Hondach przynajmniej bo tylko takimi jeżdżę), prędkościomierz faktycznie zawyża, ale zazwyczaj nie więcej  iż 5%, natomiast ile razy sprawdzałem licznik przebiegu praktycznie się nie mylił.

Liczniki w skuterach zawyżają prędkość, miałem poprzednio rekordzistkę tego zestawienia Gilerę GP800, której licznik pokazywał 200 km/h a GPS 176 km/h. Cairo x adv zawyża o około 5-6%. Wszystkie samochody które miałem też zawyżały o średnio 5-8%. Z tego co pamietam był kiedyś temat z tabelą który skuter ile zawyża na forum i najlepiej wypadło BMW C1, pokazywało idealną prędkość .

Odnośnik do komentarza
  • 0

Z tego, co gdzieś wyczytałem, do 100km/h większość pokazuje (powinna pokazywać) prędkość w miarę dokładnie. Przekłamania pojawiają się powyżej i są one celowe. Na pocieszenie powiem, że przy prędkościach "niemieckich" BMW R1200GS zawyża o 10%

Odnośnik do komentarza
  • 0

ja zauważyłem, że najbardziej fałszuja japonczyki, a rekordzistą jest Majesty 125 roczniki 2003-2011 te ktore maja elektroniczny licznik km. Obecnie mam Grand Dinka 250 i przekłamania nie są zbyt duże, kilka km/h. A tak przy okazji tematu spala średnio, jazda dynamiczna 3.2-3.5, jutro mam dalszą trase to zobacze czy przy przelotowej 100kmh zejdzie w trasie ponizej 3. Oczywiście gaźnik. GD 125 pala tyle samo, to w sumie silniki hondy, ktore jak wiadomo słyną z malego spalania

Odnośnik do komentarza
  • 0

Burgman 125ccm, 2009 od 2.9 do 3.4l/100km. Statystyka z 12 tankowań. To 2.9 to spokojna trasa czyli jazda 80-110 licznikowe, ale maneta nie zacięta. 3.4 to wyjeżdżony zbiornik tak ostrzej...o ile mozna przy 125 powiedziec o ostrzejszej jezdzie. 90 kg 173 cm

Przeklamanie licznikowe a gps to jakies 10-12 kmh przy predkosciach 90-120 licznikowe.

Odnośnik do komentarza
  • 0
Dnia 19.06.2018 o 19:19, Cairo napisał:
Dnia 18.08.2018 o 12:22, blaz napisał:

...GD 125 pala tyle samo, to w sumie silniki hondy, ktore jak wiadomo słyną z malego spalania...

 

Potwierdzam, GD-125 (a mój Miler-125) pali na trasie 2,6...2,8, w mieście nigdy nie zjadł więcej niż 3,1. Z reguły miasto wychodzi mi 2,9...3 l/100km.

Mój licznik też przekłamuje, ale tylko szybkość. Przebieg wskazuje dobrze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...