Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Maxi skuter z Min spalaniem ;)


florek

Pytanie

Hej wszystkim, jako że od niedawna można poruszać się 125 na kat.B chciałbym zacząć przygodę z skuterami. Aktualnie posiadam Yamahę DT ale ten moto nie został stworzony do ekonomicznej jazdy ;)

A więc , szukam skutera jak największego bo chciałbym podróżować z moją lubą, czyli aby 2 osoby się mieściły, ma być jak największy, wygodny, a zarazem mało palić ( jak rozumiem powinienem szukać czegoś na wtrysku niż gaźniku) . Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to około +-6000zł. Jeśli ktoś mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami to z góry dziękuje.

Z tego co widziałem tylko na zdjęciach to duże są x8,x9, satelis, atlantic, ale nie wiem nic więcej jak z spalaniem awaryjnością, a być może jest jakiś model który spełnił by moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

  • djpj1

    6

  • Sysgone

    5

  • florek

    5

  • Tomii

    3

Top użytkownicy dla tego pytania

Opublikowane grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Satelis 125 spalanie-3,51/100km latem ,jak zimno 3,86l....Bez oszczędzania manetki.Jazda solo.

ale to Twojej wersji compressor?

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Satelis 125 spalanie-3,51/100km latem ,jak zimno 3,86l....Bez oszczędzania manetki.Jazda solo.

to norma? trochę dużo się wydaje szczególnie że to wtrysk.

Dużo?

Ok, extremalnie oszczędna: - Forza 125, spalanie w mieście 2.5l/100 km. W trasie przy w miarę rozsądnej jeździe 2l/100 km. Mniej to już tylko "elektryki" ;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Wg mnie standardowe spalanie.Satelis waży 168kg plus kierownik,gabaryty ma też spore.Ja uznaję ze dopóki nie weźmie wiecej niz 4l na 100 to jest OK zwlaszcza przy dynamicznej jeździe po mieście ...i raczej nie ma znaczenia dla mnie czy skuter/motocykl pali 2,9 czy 3,6...Bardziej zwracam uwagę na komfort,wygląd i wygodę.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mój ^Pełgot^ po mieście zjada 4l/100. W trasie zadowoli się 3 litrami. Moja waga to około 95 kg. Jeżdżę solo.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Wybór jest duży. Problemem nie jest model... a znalezienie odpowiedniego egzemplarza, który coś sobą reprezentuje.

Warte uwagi (poza tym co wymieniłeś) są np.:

- Honda Pantheon 125 (4T)

- Yamaha Majesty 125

- Kymco Downtown/Dink Street 125

Odnośnik do komentarza
  • 0

Wydaje mi się, że kierowanie się TYLKO spalaniem, jest brnięciem w ślepą uliczkę. Owszem, jest satysfakcja, gdy myślisz, że Twój 2oo chleje np. 3,2 a nie 4,2. Ale policz:

rocznie przejeździsz raczej nie więcej niż 10.000 km. Różnica 1 l w spalaniu na każde 100 km da w ciągu roku oszczędność w wysokości (100 l x 5 PLN/l) 500 PLN. Biorąc pod uwagę ogół kosztów związanych z posiadaniem i eksploatacją pojazdu, okaże się, że ten zysk ginie w morzu innych wydatków.

Ważniejsze moim zdaniem jest, byś czuł się wygodnie, by pojazd miał taką dynamikę jakiej potrzebujesz, by się nie psuł, żeby Ci się podobał.

Pomyśl globalnie.

Sorki za OT.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Już to komuś pisałem KUP Brzydką HONDE S-WING i zapomnisz o problemach .... Spalanie 3l/100km Jazda solo prędkości przelotowe 90km/h. W tej kasie zmieścisz się na pewno i będziesz się cieszył brzydką Hondą na wtrysku :) Pewnie i tak zrobisz jak uważasz ale przynajmniej posłuchaj jak odpala i jak pracuje silnik Hondy ....dla mnie to poezja

Odnośnik do komentarza
  • 0

Moja majesty 125 rocznik 2007 paliła 3-3,4 l/100 km. Skuter dość lekki bo ważył poniżej 140 kg. Bardzo oszczędna będzie honda PCX spalanie poniżej 3l, niestety kosztem komfortu, więc albo rybki albo akwarium. Jak chcesz duży kanapowy skuter to musisz się liczyć z trochę większym apetytem na paliwo.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mój satelis ok 3,5 w mieście, poza miastem nie sprawdzałem. Duży wygodny dla 2 osób i we 2 nadal dynamiczny :) nie kieruj się spalaniem jako głównym kryterium rozgladnij się za różnymi modelami najlepiej kawałek przejedz i zobacz jaka masz pozycje. A ogólnie to polecam satelisa :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Potwierdzam co napisał kolega RONIN.

Przez chwile się interesowałem małymi skuterami zanim zdecydowałem się na wygodnego, ale bardziej paliwożernego maxia.

Honda PCX z mojego "badania" wynika że jest najekonomiczniejsza (oczywiście pewnie znajdzie się jakiś inny, ale mniej dostępny/popularny skuter) - spalanie rzeczywiście <3l/100km (nawet <=2,7l).

Co prawda nie wiem czy kwota pozwoli Ci dostać jakiś dobry egzemplarz (można dołożyć i kupić nowego :P )

Ale jeżeli chcesz wygodnie to PCX jest....raczej jedno osobowy. Chyba że z oboje z lubą macie +/- 160cm wzrostu i 60kg wagi :).

Zostaje jeszcze Honda Forza 125. Wygląda "doroślej" robi wrażenie że ma więcej miejsca pod kanapą niż PCX (nie wiem jak jest w rzeczywistości) ale to nowość, więc trochę kosztuje.

Statystyki paliwowej możesz sprawdzać na motostat.pl - choć tam jest mało danych.

Osobiście bardziej polecam fuelly.com

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kymco Downtown 125i 50/50 trasa /miasto (W-Wa) - bez zamulania - kierownik 181/100 kg ~ 3,2 l/100, w trasie można zejść do 2,6 w jedną osobę, skuter duży, mega wygodny,2 os bez problemowo, wygodnie, duży schowek pod kanapą.

Kłopot jedynie ze znalezieniem w dobrym stanie za 6 kzł, ale jak znajdziesz jeszcze z tysiaka szanse na dobry okaz rosną ..

Weź pod uwagę jeszcze to że DT kupisz 4-5 letniego, a Satka lub Burgiego 8-10 letniego.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

X-Max 3,2 - 3,4 miasto korki + moto jest na "docierunku" :-) więc raczej bez pełnego otwarcia non stop..

Odnośnik do komentarza
  • 0

Fakt jest że należy sobie odpowiedzieć czy małe spalanie czy wygoda.

Ja z miejskiego motocykla ćwiartki przesiadłem się na zacną, ale nim to zrobiłem to miałem duże rozterki o spalanie.

Po uruchomieniu excela założyłem cenę paliwa po 5zł/l (jak na razie jest taniej i niech tak zostanie :notworthy: ) i z wyliczeń mi wyszło że jazda będzie mnie kosztować więcej o jakieś 100-120zł rocznie.

Tak więc należy sobie zadać pytanie czy chce się jak najmniejsze spalanie czy lepsze wyższe spalanie ale za do większa wygoda :).

Jeśli spalanie to PCX 125, jeśli wygoda to koledzy na pewno coś podpowiedzą :).

W każdym razie życzę udanych zakupów :).

Odnośnik do komentarza
  • 0

Satek ze mną (180cm/100kg) przy jeździe mieszanej 70miasto/30trasa. łyka 3,6litra. Miesięcznie robię ok. 360km co starcza by lac raz w miesiącu chwile po tym jak "żyd" zawoła. Dodam, że mam spory kufer i zawsze pod kanapa wożę jakieś fanty ( które swoje ważą). Czasami wożę 4 letniego bąbla. Nie zawsze oszczędzam , często pomiędzy miastami jadę co fabryka dała a i w mieście jeżdżąc sam wychodzę z założenia że jazda ma dać przyjemność a nie być przesadnie oszczędna. Generalnie komfort jazdy godny polecenia, zwłaszcza na małych trasach, awaryjność nie większa od konkurencji. Jedyne problemy to dostępność części (większość do sprowadzenia w terminie 7-14 dni) , mało mechaników -większość znachorów, i nie do końca wystarczająca moc na dłuższe trasy ( ale to przypadłość wszystkich maxi 125). Sprzęt tani w zakupie, zwłaszcza za to co oferuje. Szukając wybierałem ostatecznie pomiędzy satkiem a SYMem GTS . Na Xevo, X9, burgmana, S-wing w tym samym roczniku i stanie nie było szans. Gdybym miał coś zmieniać to tylko ze względu, że czas na coś większego i raczej na to samo tylko większej pojemności.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nie wiem co z moim skuterem jest nie tak. Yamaha x-max , jazda solo ,waga kierownika 84kg. jazda naprawdę spokojna, płynne operowanie manetką - wynik 2.55 średnia. motostat poniżej.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Nie wiem co z moim skuterem jest nie tak.

Jak to nie wiesz, co z nim jest nie tak? To żart miał być? Twoja wypowiedź jest niezrozumiała. Mógłbyś jaśniej? Podajesz zużycie paliwa, które utrzymuje się na poziomie Hondy PCX w większym i sporo cięższym X-MAXie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...