Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Maj 2015 w Zachodniopomorskim


grota10

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 352
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • ArtCho

    44

  • KriSSo

    40

  • bilety

    26

  • minimi1

    25

Top użytkownicy w tym temacie

  • Sympatycy

Bob, też taki chcesz mieć...?!?

Właśnie to jest to o czym marzę, ale jeszcze nie teraz, jeszcze muszę dojrzeć i dorosnąć do takiego motocykla. Jak już kiedyś znudzą mi się skutery - chociaż wydaje się to na razie niemożliwe, kiedy będę trochę starszy i zdecyduje się na motocykl, to na pewno będzie to HONDA DN-01.

P.S.

Bob, znam ten egzemplarz, faktycznie był w zeszłym roku jesienią u nas w Serwisie na przeglądzie. Wtedy pierwszy raz widziałem, dotknąłem i zakochałem się w DN-01.

Mi osobiście podoba się ten egzemplarz: http://allegro.pl/sh...6926#142b06adaa

albo ten też jest godny zainteresowania: http://otomoto.pl/of...html#142b06adaa lub ten: http://otomoto.pl/of...html#142b06adaa

Reasumując, DN-01 to przepiękny, wyjątkowy i bardzo wygodny motocykl

Honda_DN-01_2009_01_1600x1200.jpg

Odnośnik do komentarza
:) mi tez sie podoba :) podobno ladnie mruczy....kilka od sasiadow....http://ww4.autoscout24.de/?atype=B&mmvmk0=31&mmvmd0=61217&mmvco=1&make=31&model=61217&pricefrom=500&cy=D&ustate=N%2CU&fromhome=1&intcidm=HP-Searchmask-Button&dtr=s
Odnośnik do komentarza

Jak już kiedyś znudzą mi się skutery

Skonsultuj się proszę z lekarzem, lub farmaceutą...

Reasumując, DN-01 to bardzo wygodny motocykl

Tak, na pewno, oczywiście, jestem przekonany :D

Odnośnik do komentarza

Z tego co kiedyś czytałem o Hondzie Dn-01 to nie za bardzo była chwalona przez Dr.Big-a.

Ale może pamięć mnie już zawodzi. :-)

Więcej w temacie :

http://www.forum.bur...l__ honda dn01

I jakiś cytacik wyrwany z całości:

Z tym spalaniem wcale nie jest tak źle... Przedział prędkości 110- 130 km/h około 5 literków... jak na 270 plus 100... Ujdzie :) .

Edit: Po przejechanych kilkuset kilometrach jestem w stanie powiedzieć, że napór powietrza przy ok. 120 km/h był większy w Morphousie... Tu, pomimo oryginalnej szyby, da się rozpędzić do tych 170 km/h... Fakt, jest niemiło, ale później powót do 120 km/h to bajka :D ... Minusem jest brak możliwości rozprostowania nóg, bez kufra brak jakiejkolwiek możliwości załadunku... Wkurza mnie zegarek z możliwością ustawień AM/PM (ale zaoszczędzili- taki tani szajs w zacnej???), brak termometru i słabo dozowalny hamulec na kierownicy... Lepiej hamować nożnym... A, i strasznie wygądaja podnóżki plecacka... jak doklejone...

Opony i wyglądu z tyłu nie trzeba się wstydzić... 190- ka- do tego moto jest wystarczająca... no i lampa LED. Wygląd z przodu to wiadomo że się podoba, dodatkowo dwie soczewki. Wykonanie i spasowanie idealne. Co wiecej? Będę kontynuował...

Moto typowo jednoosobowe, tak jak Tmax... Niby drugie miejsce jest, ale nie życzę nikomu dłuższej jazdy na nim ;) ... W porównaniu na Tmaxie to jest "lux- torpeda- pierwsza klasa" :D ...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Krótko pisząc, przestańcie drażnić Maćka jakimiś wydumkami :Jumpy::lol:

Natomiast to jest bardzo ładny motocykl, chciałbym się takim przejechać.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Wiecie co, kiedyś rozważałem czym bym jezdził gdyby nie było maxi skuterów, biorąc pod uwagę swoją posturę, wzrost oraz charakter i usposobienie... Wogóle nie widzę się na ścigaczach, ani na wysokich crosach, turystyki są duże i ciężkie, enduro... - chyba też nie. Pozostają chopery i nakedy. Na choper jestem chyba jeszcze za młody i za szczupły, a naked ma pozycje za bardzo odbiegającą od skutera...

Miałem okazje dosiąść i przejechać się na DN-01 i gdybym kiedykolwiek miał przesiąść się na motocykl, to właśnie będzie tylko Honda DN-01. Wg mnie jest to jedyny motocykl, który odpowiada moim oczekiwaniom, ma dla mnie super pozycje za kierownica, nisko kanapę i wg mnie to najpiękniejsze, nietuzinkowe, jedyne w swoim rodzaju moto i najbardziej przyjazny z przejścia z maxi skutera.

Odnośnik do komentarza

DN-01 bardzo miła, ani nie za ciężka, niski środek ciężkości, konstrukcja skrzyni biegowej traktowana była przez Hondę na zasadzie "teraz pokażemy konkurencji co potrafimy"... Ogólnie moim zdaniem bardzo ciekawe moto, dodatkowo rodzynek z zadatkiem na ciekawego "youngtimera" bez zbytniej utraty wartości... Mało ich jest, a tych w stanie igiełki jeszcze mniej. Ja miałem szczęście i udało mi się kupić taki z przebiegiem ok. 1000 km. Sprzedałem z pewnym żalem, bo już wtedy wiedziałem, że drugiego w takim stanie nie dostanę. Ogólnie moto generujące w każdej grupie "efekt, jak ja to nazywam, A-HA"... Polaryzujące, ale w jakimś stopniu wyjątkowe.

No i kolor... To tylko wiśniowy z ok. pierwszego rocznika produkcji...

Gdybym nie nie miał przekonania do Tmaxów, to na pewno byłyby dużo dłużej "moto nr. 1" w garażu ;) . No, może za wyjątkiem czyszczenia :D .

PS. Rzelu, plecaczek na DN-01 to porażka, ale nawet na Tmaxie to tak trochę też.... hmmm... nie tego ;) ...

Ja ogólnie jestem "skrzywiony" i 2 osoby to (optycznie- dla mnie) musi być turystyk... Albo "metr piędziesiąt w kapeluszu" prezentowanych ludków w reklamach moto :D ...

Odnośnik do komentarza

Chłopaki ... hądzia DN-01 podoba mi się ... nie powiem że nie bo bym skłamał ... ale "podoba" to wszystko co w tym temacie mogę powiedzieć ...

Z tego zaś co widzę, część z Was zamieniło by skutery na taką właśnie loszkę ... mam nadzieję że tego poważnie nie mówicie ... jeśli zaś Wasze wpowiedzi są poważne, proponuję wizytę kontrolną u specjalisty ...

Wojtku ... Ty, taki pasjonat i miłośnik maxi piszesz takie bzdury? ... nie spodziewałbym się tego po Tobie ...

Artur ... a Ty co? ... widzę że po sprzedaży swojej SWT masz jakąś traumę i nie umiesz znaleźć sobie miejsca ...

Bogdan ... mam nadzieję że jedziesz oglądać ten motor z nudów a nie z chęci zakupu ...

Wstyd mi za Was ... skuteromaniacy ...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Elvis, wyluzuj, wiem ze samotność i przedłużający się okres rekonwalescencji oraz brak skutera, nie służą Ci, ale spokojnie i czytaj ze zrozumieniem moje wypowiedzi.

Napisałem marzy mi się... Napisałem jak dojrzeje i dorosnę do motocykla... Kiedy będe starszy... i będe miał chęć i czas na turystykę motocyklową, to wtedy kupię sobie taką właśnie Hondę.

A tymczasem użytkuje i uwielbiam skutery, które spełniają moje oczekiwania w aktualnym sposobie użytkowania motocykla, czyli typowo miejskim, do czego zostały przecież stworzone. Nie ma lepszego i wygodniejszego oraz bardziej uniwersalnego motocykla do poruszania się po mieście, z domu do pracy, z punktu A do punktu B niż maxi skuter, umożliwiającego w razie potrzeby przejazd w ubraniu cywilnym a nawet biznesowym oraz pozwalającego na zabranie teczki czy plecaka z dokumentami i laptopem a w drodze powrotnej do domu, zrobienie zakupów. Nie wspomnę oczywiście o ochronie przed warunkami atmosferycznymi, jakie daje specyficzna budowa skuterów. I za to wszystko właśnie kocham skutery i na tę chwilę nie potrzebuje i nie chce innego motocykla.

Odnośnik do komentarza

honda_dn_01_001501-1005.jpgMaszyna piękna, szkoda tylko że dla wysokich inaczej.

Ale z wyposażeniem...brałbym.

Tak patrzę, że nawet fajna jest ta Hondzia ;) Nawet mi się zaczyna podobać :D

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wstyd mi za Was ... skuteromaniacy ...

Mirek ale o co chodzi przecież to jest automat więc właściwie może być to też skuter.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja zacząłem, to i ja zakończę :)

Jako, że nie posiadam w tej chwili skutera, a jeżdżę małym enduro, to czynię pewne obserwacje, które doprowadziły mnie do wniosku, że następnym pojazdem, jak będę miał kasę, to będzie chyba Integra. Po pierwsze Honda, po drugie automat, po trzecie lewa klamka, to hamulec, po czwarte podnóżki skuterowe, po piąte po założeniu trzech śmietników mieści sie wszystko, co trzeba, po szóste duże koła. Minusy widzę dwa: 1-łańcuch, 2-szybkościomierz cyfrowy. Ale pewnie da się do tego przyzwyczaić. ;)

Po paru latach jeżdżenia na małych kółkach i teraz przesiadce na duże widzę, że pojazd lepiej wybiera nierówności (wiem, nie odkrywam Ameryki), ale też stabilniej zachowuje się na zakrętach. Oczywiście analizuję inne możliwości, np wymieniona wcześniej Honda CBF (ale w wersji turystycznej). Muszę Wam powiedzieć rownież, że założenie trzech śmietników na Varaderko w zupełności zaspokaja moje potrzeby przewozowe.

Myślałem o innych hondach z serii, z której jest Integra, np. CTX700. Piękny (moim zdaniem), zwłaszcza z dużą szybą, ma skrzynię automatyczną, ale...

060913bottom2.jpg

Brak lewej klamki, hamowanie jak moto i pryska na nogi...

Enduro mnie nie kręcą, a duże turystyki z wałem kardana są i raczej będą poza moim zasięgiem finansowym.

Oczywiście chętnie wróciłbym do SW-T, ale... chyba czas na zmiany. Tak więc Integra wydaje się optymalna do tego, co z nim chcę robić (np Alpy, albo wizyta u Zenka :) ).

I parę innych zdjęć. Taki czoper. Ale z małą szybą brzydki, choć podobny do DN-01

2013%2F05%2FHonda-CTX700-6.jpg

001.jpg

22814_2014_CTX700.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ja zacząłem, to i ja zakończę :)

Kończąc rozpocząłeś temat Honda Integra za i przeciw ;)

Dziś podczas wizyty logistycznej "Burgmania 2015" u Slawoy'a jednomyślnie stwierdziliśmy, że jak finanse pozwolą to zmieniamy nasze kuce na Integry ;)

Więcej plusów niż minusów więc dlaczego by nie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ciekawe w Integrze jest to, że kaźdy widzi w niej inny pojazd. I kazdy może go sobie podstroić jak chce. Np Hrabia zrobił sobie turystyka, a Romano stjuningował do ścigacza. A to wciąż ta sama poczciwa Integra, na której jeździ się jak na skuterze. :)

Ale przyznacie, źe ww. CTX jest teź fajny :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja się coraz bardziej przekonuję do Integry i jeśli kiedyś będzie mnie stać na zmianę z Burka, to chyba przeskoczę na nią...

Odnośnik do komentarza

Jeśli miałbym zmieniać sprzęt to tylko na dokładnie to co mam, lecz młodszy i z ABSem. Musiałby być wycyckaną laleczką, koniecznie w kolorze ze zdjęć poniżej.

Wszystko mi w nim pasuje. Dla mnie jest idealny. Mam super pozycję za kierownicą, osiągi wystarczające, nie potrzebuję szybszego, spalanie dobre, dużo miejsca pod kanapą.

Po prostu ideał.

A do tego jak dla mnie - najładniejszy.

Kocham go nad życie.

Jest moją perełką, moim spełnieniem marzeń i nie wyobrażam sobie innego sprzętu jak Burek 400 K7 :)

203435997_1_644x461_suzuki-burgman-an400-k7-super-stan-kufer-givi-a2-pszczyna.jpg

Burger-ArtyPB.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja się coraz bardziej przekonuję do Integry i jeśli kiedyś będzie mnie stać na zmianę z Burka, to chyba przeskoczę na nią...

Sławek jestem w szoku czytając twoje słowa! Jeszcze niedawno mówiłeś że silnik w układzie V nie wchodzi w krąg twoich zainteresowań. A tu taka zmiana! Pozdrawiam. :P

Odnośnik do komentarza

Sławek jestem w szoku czytając twoje słowa! Jeszcze niedawno mówiłeś że silnik w układzie V nie wchodzi w krąg twoich zainteresowań. A tu taka zmiana! Pozdrawiam. :P

Jakie V, to rzędowa 2 :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...